האם יש אלוהים? - עמוד 8 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם יש אלוהים?

iakovl

האם יש אלוהים?  

443 הצבעות

1. 1. האם יש אלוהים?

• כן
    • לא
    • יש משהו ,אבל זה לא אלוהים

Recommended Posts

• תגובות 372
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

Borg

מי לעזאזל נתן לך את הזכות לקרוא למישהו אחר מטומטם, רק בגלל שהוא מאמין במשהו מסוים, שאתה לא מאמין בו? כל אחד יכול לחיות עם האמונה שלו איך שהוא רוצה ואני לא רואה שום דרך בה יש לך קשר לזה.

אני תומך בדעותיהם של אלו שהגיבו מעלי, חסר מקום על הדף הזה בשביל לתאר את הבעיות שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה דברים...

דבר ראשון, למי שאמר שרוב האנשים המשכילים לא מאמינים באל - מילה אחת... איינשטיין... ואני אומר יותר מזה... רוב האנשים המשכילים חיים בצל אי נוחות לנוכח טיפשות מצידם. הם כל הזמן מפחדים לצאת "טיפשים" או "לא משכילים" - ואני מדבר על סוג האנשים שאתה מדבר עליהם... מסיבה זאת הם לא יסכימו להגיד משהו או לטעון משהו שאינו עומד בקנה אחד עם המדע אליו הם חונכו, בצורה כזאת או אחרת... לכן הם לא יגידו שיש אלוהים - כי זאת אמירה טיפשית מבחינה מדעית, ולא יעזור שום דבר.

דבר שני, למי שאמר שצריך למצות את החיים כי אין שום דבר אחרי ואנחנו רק "חומר" (לא במלים האלה) - אז אפשר להגיד משהו אחר גם וזה יהיה שקול לחלוטין... אם אין חיים אחרי המוות ואנחנו סתם מקבץ של אטומים מפרפרים שמתפרקים בסופו של דבר... אז מה הטעם? מה זה משנה? מה ההבדל בין אדם שמיצה את חייו למי שהתאבד בגיל 5? או סתם בן אדם שלא ניהנה כל החיים שלו ומת עצוב בגיל 90? אין שום הבדל.. אין שום ייתרון לזה או לזה... אז מה זה משנה בעצם? האמירה הזאת היא בעיקר כדי להשמע בן אדם מגניב שיש לו חיים ושום דבר מעבר לזה (לדעתי)... אגב, גם אני משתדל ליהנות, פשוט כי זאת הנטיה שלי, אבל בלי אמירות פלצניות... חוץ מזה, שאני לא מאמין שאין המשך אחרי המוות... מה לעשות... כנראה שאני לא משכיל... ::)

לגבי הוכחה לאי קיום האל ותער אוקאם - TheTool כבר ענה על זה מצויין אז אני לא אחזור על מה שהוא אמר... פשוט אין צורך להוסיף אף מילה...

ועוד משהו קטן ממני... יש כאלה שאומרים שהוכחה לאי-קיום האל היא הבאה:

נניח שהאל הוא כל יכול ונגיע לסתירה... האם הוא יכול לברוא סלע שהוא לא יכול להרים? אם הוא יכול לברוא, אז הוא לא יכול להרים אותו והנה הסתירה. ואם הוא לא יכול, מיד סתירה...

ולגבי ההוכחה הזאת אני אומר - אם קיים אלוהים, אז הוא יכול לברוא סלע שהוא -לא- יכול להרים, ובאותו זמן הוא גם יכול להרים אותו... איך? כי הוא אלוהים... ;)

ומשהו לאבי - יש לו את כל הזכות בעולם לקלל מישהו שלא מאמין במה שהוא מאמין... אתה יכול, כשאתה רואה את זה, להבין שהוא אחד מהסתומים, להפנים את זה, ובעתיד להתייחס אליו בהתאם... זה הכל... ברצינות, יש אנשים שרוצחים, אונסים וכו'... בגלל איזה מטומטם קטן שמקלל מישהו (וגם את זה הוא לא ממש עשה בצורה קיצונית) אתה מתעצבן? אתה תמות צעיר בגלל בעיות בלב, תרגע....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חובת ההוכחה מותלת על מי שאומר שיש אלוהים.

שאלתם מי יצר את גוף האדם, וטענתם שרק ישות חכמה יכולה ליצור ולעצב כזה דבר. אני מצטער לאכזב אתכם, אבל הטבע יצר את זה.

דומה מאוד למצבים מסויימים במתמטיקה. רוב הרברים מתחברים אחד עם השני, ויוצרים מערכת לוגית הגיונית שמסתדרת עם הגאנרים האחרים במתמטיקה, משלימה אותם, ובעצם מתארת אותו דבר, רק מזוית אחרת. אולי אלוהים זה הטבע?

בקשר לחיים שלאחר המוות. אני מאמין שיש חיים לאחר המוות, אבל בצורה שונה ממה שאנו מכירים. המוות זהו עוד שלב בחיים שלנו. כמו זחל-גולם-פרפר.

לBLA7. מה שאתה אומר לגבי ההוכחה הזו פשוט לא נכון. אם אתה קובע משהו, אתה חייב לעבוד לפיו כל הזמן. אם לא- אתה מגיע לסתירה.

ד.א. אני מאמין באלוהים, ולא אכפת לי מה אחרים אומרים. כל אחד יאמין במה שהוא רוצה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חובת ההוכחה מותלת על מי שאומר שיש אלוהים.

שאלתם מי יצר את גוף האדם, וטענתם שרק ישות חכמה יכולה ליצור ולעצב כזה דבר. אני מצטער לאכזב אתכם, אבל הטבע יצר את זה.

דומה מאוד למצבים מסויימים במתמטיקה. רוב הרברים מתחברים אחד עם השני, ויוצרים מערכת לוגית הגיונית שמסתדרת עם הגאנרים האחרים במתמטיקה, משלימה אותם, ובעצם מתארת אותו דבר, רק מזוית אחרת. אולי אלוהים זה הטבע?

בקשר לחיים שלאחר המוות. אני מאמין שיש חיים לאחר המוות, אבל בצורה שונה ממה שאנו מכירים. המוות זהו עוד שלב בחיים שלנו. כמו זחל-גולם-פרפר.

לBLA7. מה שאתה אומר לגבי ההוכחה הזו פשוט לא נכון. אם אתה קובע משהו, אתה חייב לעבוד לפיו כל הזמן. אם לא- אתה מגיע לסתירה.

ד.א. אני מאמין באלוהים, ולא אכפת לי מה אחרים אומרים. כל אחד יאמין במה שהוא רוצה.

בקשר לבעיה עם האבן-לדעתי, כל התמצית של האמונה, היא להאמין בדבר שאי אפשר להאמין, להאמין בדבר שאינך יכול לראות. לכן, חייב להיות פיתרון, אבל רק אלוהים יודע אותו...ואתה יכול רק להאמין שהוא קיים...

אגב גם אני מאמין באלוהים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Borg

מי לעזאזל נתן לך את הזכות לקרוא למישהו אחר מטומטם, רק בגלל שהוא מאמין במשהו מסוים, שאתה לא מאמין בו? כל אחד יכול לחיות עם האמונה שלו איך שהוא רוצה ואני לא רואה שום דרך בה יש לך קשר לזה.

אני תומך בדעותיהם של אלו שהגיבו מעלי, חסר מקום על הדף הזה בשביל לתאר את הבעיות שלך.

אל תשים לי מלים בפה. אני לא קראתי לאף אחד מטומטם.

אמרתי ש-gbox טיפש בגלל שהוא מתעקש לומר שמישהו חייב לברוא את השמש שזורחת ושוקעת ואת העולם האינסופי, או משהו כזה, והמישהו הזה הוא אלוהים. וזאת למרות שהוא קיבל עשרות הסברים מדעיים לשמש, להיווצרות היקום וכדומה. אז אם לא מוכן לקבל את ההסברים המדעיים האלה ומתעקש שלא ייתכן שהשמש זורחת ושוקעת בעצמה ואלוהים חייב לברוא אותה, אז הוא בהחלט טיפש.

ל-GalzOr קראתי בור ועם הארץ, מכיוון שהוא השתיק בגסות אדם אחר שהצהיר שהוא לא מאמין באלוהים.

אם אתה רוצה להצטרף לטפשים שהגיבו מעליך בגנותי ואני התעלמתי מהם, זו זכותך.

למי שאמר שרוב האנשים המשכילים לא מאמינים באל - מילה אחת... איינשטיין...

למיטב ידיעתי, איינשטיין לא האמין באלוהים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין בשביל מה מתאמצים כל כך?

דארווין אמר שהחזק שורד וכך יהיה

פעם לא היה דבר כזה אתאיסט כי אנשים חיו בבורות והיו זקוקים למשהו להאמין בו

ככל שהשנים עוברות אלוהים נהיה יותר ויותר חלש ופחות אנשים מאמינים בו עד שבסוף הוא פשוט לא ישרוד

אין מה להתאמץ זה פשוט בלתי נמנע. עוד 1000 שנה כבר לא יהיה אדם מאמין אחד על כדור הארץ כי אלוהים פשוט לא ישרוד ככה שההחזרה בתשובה או ההחזרה בשאלה לא ישנו כלום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תשים לי מלים בפה. אני לא קראתי לאף אחד מטומטם.

אמרתי ש-gbox טיפש בגלל שהוא מתעקש לומר שמישהו חייב לברוא את השמש שזורחת ושוקעת ואת העולם האינסופי, או משהו כזה, והמישהו הזה הוא אלוהים. וזאת למרות שהוא קיבל עשרות הסברים מדעיים לשמש, להיווצרות היקום וכדומה. אז אם לא מוכן לקבל את ההסברים המדעיים האלה ומתעקש שלא ייתכן שהשמש זורחת ושוקעת בעצמה ואלוהים חייב לברוא אותה, אז הוא בהחלט טיפש.

ל-GalzOr קראתי בור ועם הארץ, מכיוון שהוא השתיק בגסות אדם אחר שהצהיר שהוא לא מאמין באלוהים.

אם אתה רוצה להצטרף לטפשים שהגיבו מעליך בגנותי ואני התעלמתי מהם, זו זכותך.

למיטב ידיעתי, איינשטיין לא האמין באלוהים.

אלברט אינשטיין לא רק האמין באלוהים-אלא גם היה מאמין אדוק אשר כתב שירים לשבחו ולכבודו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שאני יודע ,איינשטיין לא האמין בידיוק בה' אלא בכח מסתתורי וגדול שהתחיל הכל ושאנו לא מסוגלים להבין ...

די להגיד שאין כלום אחרי המוות ...

אנשים שעברו מוות קליני אמרו כולם שהם ראו את הגוף שלהם מבחוץ (חלק אמרו מנהרה עם אור אבל את הגוף מבחוץ כולם אמרו ! )

מה אנו יודעים על המוות המוחלט (לא קליני ) ? ? ? אנו רק יודעים שאיש לא חזר ממנו ויכול להיות שיש שרשרת טבעית שנגיד אחרי המוות שלך אתה הופך להיות חיפושית זבל ואז איזה חיידק ועוד איזה 1000 שנה אתה חוזר להיות בן אדם ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדוק ! 100% מאלו שעברו מוות קליני ראו את הגוף מבחוץ ואת הרופאים עושים את מה שצריך כדי להחזיר לחיים ...

יכול להיות שיש מימדים ואנחנו איפה שהו באמצע ובמימד אחר כולם חושבים שאחרי המוות אין כלום אבל כל מתים שלהם באים לפה , אוליייי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תער אוקאם מוכיח באופן הגיוני כי אלוהים לא קיים מהסיבה הפשוטה שאין סיבה לקיומו, מה גם שאין כל הוכחה חותכת לקיומו של אלוהים. :cool2:

במידה ואדם מתעקש בכ"ז לבחור באופציה השנייה לפיה יש אלוהים, אז הוא אדם חסר הגיון לחלוטין. :screwy:

שוב, אי אפשר להוכיח שום דבר בעזרת תער אוקאם. תער אוקאם הוא כלי עבודה, כלל אצבע, לא חוק טבע. לפי תער אוקאם, יש להעדיף את ההסבר הפשוט יותר כיוון שקרוב לוודאי שהוא הנכון ולא כיוון שוודאי שהוא הנכון - אלו שני דברים שונים.

תרגיל פשוט - מישהו כייס אותי וגנב לי את הארנק. המשטרה מגיעה, מחפשת בכליהם של כל הנוכחים ומוצאת את הארנק שלי בתיק שלך. ישנן שתי אפשרויות:

1. אתה הגנב.

2. מישהו אחר כייס אותי וכשראה שקוראים למשטרה, הוא הגניב את הארנק לתיק שלך כדי לא להתפס.

ברור שהתאוריה השניה מסובכת יותר, אבל האם מכאן אתה יכול לקבוע בוודאות שהתאוריה הראשונה נכונה? כמובן שלא, הרי כבר היו מקרים בהם אנשים הופללו על לא עוול בכפם.

בדוק ! 100% מאלו שעברו מוות קליני ראו את הגוף מבחוץ ואת הרופאים עושים את מה שצריך כדי להחזיר לחיים ...

יכול להיות שיש מימדים ואנחנו איפה שהו באמצע ובמימד אחר כולם חושבים שאחרי המוות אין כלום אבל כל מתים שלהם באים לפה , אוליייי

100%? מה פתאום. הרבה פחות, וגם לאלו יש הסברים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...