האם יש אלוהים? - עמוד 4 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם יש אלוהים?

iakovl

האם יש אלוהים?  

443 הצבעות

1. 1. האם יש אלוהים?

• כן
    • לא
    • יש משהו ,אבל זה לא אלוהים

Recommended Posts

• תגובות 372
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני לא מאמין באלוהים,

ולא במה שאין הוכחה שקיים,

אלוהים היא אולי הדרך העתיקה שהגדירו את המפץ הגדול או איך שלא תרצו לקרוא לזה.

כל ספר בראשית זה מזכיר מאוד את האבולוציה,בצורה מעוותת קצת אבל בסדר הדי נכון.

אני לא מאמין שברא אותי משהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי הכל נוצר מהמפץ הגדול ... מה היה לפני ? ממה נוצר המפץ ? יש הוכחות חותכות למפץ או שזה תאוריה כמו שאין הוכחות לאלוהים ?

אם יש אלוהים והתנ''ך נכון אז אם היינו חיים בתקופת יציאת מצרים אז כולנו היינו בטוחים שיש ! ואז אולי הנינים של הנינים שלנו לא היו מאמינים כי הם לא ראו ?

העניין של אמונה זה שאתה יודע שמשהו קיים בלי קשר להוכחות .

אני התחלתי מנקודת הנחה שיש ואין ! ואז שמעתי את הטיעונים של שני הצדדים (הלכתי לכמה שיעורי קבלה ) וקראתי חומר על האבולוציה וכו' ואני החלטתי להאמין

(אני די דתי - מניח תפילין כל יום אוכל כשר לא מדליק אש בשבת וכו' )

יש כל כך הרבה חכמה בקבלה !!!

תנסו פעם לראות בערוץ המקומי יש שיעורי קבלה (התוכנית שמה "הידברות ") ואל תבואו סגורים - תבואו פתוחים לשתי הדעות !

ותראו שאני צודק.

אני רוצה לספר לכם מקרה שקרה לחבר שלי - הוא חצה כביש ועברה משאית והיא כמעט דרסה אותו ופתאום הוא עשה תנועה שנערת גומי בקרקס לא היתה מצליחה

והוא אמר לי שהו הרגיש כאילו מישהו דחף אותו אחורה ומאז האתאיסט הפך לאחד עם כיפה סרוגה ...

למה אנשים טובים מתים ? לא יודע - תשאל את ה' אם הוא קיים

יש שאומרים שנשמות טובות שמגיע להן גן עדן רוצות להגיע לשם כמה שיותר מהר ולכן ה' עושה שהן ימותו כדי שיגיעו לגן עדן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי הכל נוצר מהמפץ הגדול ... מה היה לפני ?  ממה נוצר המפץ ? יש הוכחות חותכות למפץ או שזה תאוריה כמו שאין הוכחות לאלוהים ?

אם יש אלוהים והתנ''ך נכון אז אם היינו חיים בתקופת יציאת מצרים אז כולנו היינו בטוחים שיש ! ואז אולי הנינים של הנינים שלנו לא היו מאמינים כי הם לא ראו ?

העניין של אמונה זה שאתה יודע שמשהו קיים בלי קשר להוכחות .

אני התחלתי מנקודת הנחה שיש ואין !  ואז שמעתי את הטיעונים של שני הצדדים (הלכתי לכמה שיעורי קבלה ) וקראתי חומר על האבולוציה וכו' ואני החלטתי להאמין

(אני די דתי - מניח תפילין כל יום אוכל כשר לא מדליק אש בשבת וכו' )

יש כל כך הרבה חכמה בקבלה !!!

תנסו פעם לראות בערוץ המקומי יש שיעורי קבלה (התוכנית שמה "הידברות ") ואל תבואו סגורים - תבואו פתוחים לשתי הדעות !

ותראו שאני צודק.

אני רוצה לספר לכם מקרה שקרה לחבר שלי - הוא חצה כביש ועברה משאית והיא כמעט דרסה אותו ופתאום הוא עשה תנועה שנערת גומי בקרקס לא היתה מצליחה

והוא אמר לי שהו הרגיש כאילו מישהו דחף אותו אחורה ומאז האתאיסט הפך לאחד עם כיפה סרוגה ...

למה אנשים טובים מתים ? לא יודע - תשאל את ה' אם הוא קיים - אז אתה מאמין או לא?

יש שאומרים שנשמות טובות שמגיע להן גן עדן רוצות להגיע לשם כמה שיותר מהר ולכן ה' עושה שהן ימותו כדי שיגיעו לגן עדן 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לילד האש - כשאתה אומר לאיש אתאיסט תשאל את ה' אז הוא יגיד שאין וזה למקרה כזה

אני אומר שאם הייתה יציאת מצרים (והייתה - בשבילך ילד האש ) ואנחנו היינו רואים אותה נכון כולנו היינו מאמינים ?

אבל מה עם 10 דורות אחרינו , הם לא ראו כלום ואנחנו שראינו כבר מתים אז הם לא יאמינו ! זה מה שאני אומר שיש כאלו שלא מאמינים בזה כי הם חושבים שזה לא קרה כי עבר יותר מידי זמן בלי נס גדול במיוחד ...

אם זאת הייתה רוח זאת הייתה רוח שדחפה ישר מהחזה בעוצמה אחור כשהילד רץ ריצה קלה קדימה , אם הייתה לי שם ?? ? ? ? ? אוייייייייייייייייייי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה מן בנאדם אתה?

לפני שמתחילים ת'ראד כזה חייבים להשיג את airborn-i כדי שיטיף לנו במשך 30+- עמודים.

:lol:

לא מזמן היה כאן דיון ארוך שנפתח ע"י המטיף airborn-i. :screwy:

דרך אגב, לא הבנתי את האפשרות השלישית בסקר. מה פירוש הדבר "יש משהו ,אבל זה לא אלוהים"? :nixweiss:

עוד לא ראית וכניראה שגם לא תראה, אבל איך אתה חושב שנברא כל העולם הזה? הוא לא נברא מעצמו, תהיה בטוח.

היו שיגידו שהאלוהים הוא הטבע, אבל בכל מקרה יש משהו מאחורי כל היקום הזה שאותו אנחנו מכנים "אלוהים" .

למה אתה כ"כ בטוח שהיקום לא נוצר באופן טבעי? על אילו ראיות אתה מסתמך?

אם אתה מאמין בכך שאף אחד לא ברא את אלוהים, אז למה אתה לא יכול לקבל את זה שאף אחד לא ברא את היקום?

אני לא מאמין שאתם לא מאמינים!!!

בטח שיש אלוקים !!! זו לא שאלה בכלל!!!!

"העולם נברא מהמפץ הגדול" ומאיפה בא האדם הראשון באמת?

אני באמת מבקש שתנעלו כי זה חילול ה' ברבים!

ברור שיש אלוהים, הרי האדם ברא אותו! :cool2:

אני ממש לא ציני!!

מה יש כולם צריכים לחשוב כמוך ??

פפחחחחחחח "המפץ הגדול"(טוב שזה לא שם של סרט) איזה שם דפקו לזה ואתה עוד מאמין לשטויות האלה אני לא מאמין....

לא ראית את הסרט "המפץ הגדול"? כדאי לך מאוד לשכור אותו ב-DVD! זה עם ברוס וויליס בתפקיד הגיבור, ומורגן פרימן בתפקיד אלוהים. :screwy:

נו בוס, תסביר לי מאיפה הגיע כל החומר הזה שיצר את היקום שלנו?

הוא היה שם תמיד? לא הגיוני, שכן החומר היה חייב להיווצר בשלב כל שהו, לא?

האם מישהו יצר אותו? האם הוא נוצר מן החלל-זמן?

(ואני ד"א, אחד האנשים שיותר שונאים את הדת וכל הקשור אליה - אני סתם אוהב להכשיל)

נראה לך יותר הגיוני שחומר נוצר יש מאין, מאשר שהוא קיים מאז ומעולם? :nixweiss:

קבל הסבר:

http://www.hwzone.co.il/community/index.php?topic=124624.msg1056101#msg1056101

http://www.hwzone.co.il/community/index.php?topic=124624.msg1057058#msg1057058

אוקי, בואו אני אכשיל אתכם.

אם יש אלוהים אז למה יש מלחמות? למה יש מחלות? למה אנשים תמימים נרצחים כל יום על לא עוול בכפם? למה לא כולם שווים? למה יש עוני? למה יש חרא של אנשים? ואם אנחנו העם הנבחר למה הצרות של שאר המדינות מתגמדות לעומת הצרות של המדינה שלנו? למה נרצחו 6 מיליון יהודים בשועה?

בגלל שאלוהים אוהב לשחק ב-Sims (אנחנו הסימים הקטנים). ;)

ואיך נוצרו האנשים ? מהיכן הגיע כל התכנון המושלם הזה של הגוף האנושי? חייבת להיות ישות עליונה שעומדת מאחורי זה, לישות הזאת אנו קוראים אלוהים.

נ.ב

אני לא דתי, בדיוק ההפך.

שמעת על אבולוציה? :s05:

לפי דעתי אתה טועה ובגדול ! יש מטרה גדולה , לכל בן אדם יש ייעוד .. אפילו אם זה לא גדול אתה רוצה תבדוק בגוגל מושגים כמו לוגוטרפיה ...

דרך המחשבה הזו נובעת מיהירותו של האדם וסירובו לקבל את זניחות קיומו.

אני לא מאמין באלוהים,

ולא במה שאין הוכחה שקיים,

אלוהים היא אולי הדרך העתיקה שהגדירו את המפץ הגדול או איך שלא תרצו לקרוא לזה.

כל ספר בראשית זה מזכיר מאוד את האבולוציה,בצורה מעוותת קצת אבל בסדר הדי נכון.

אני לא מאמין שברא אותי משהו.

ההורים שלך בראו אותך (אתה יודע, תא זרע פוגש ביצית...). :P

לאדם יש את הכוח לברוא, ולאדם יש את הכוח להשמיד. במובנים מסויימים, האדם הוא אלוהים.

אוקיי הכל נוצר מהמפץ הגדול ... מה היה לפני ? ממה נוצר המפץ ? יש הוכחות חותכות למפץ או שזה תאוריה כמו שאין הוכחות לאלוהים ?

קיימות הוכחות חותכות ל"מפץ הגדול" (ראה: "סטייה לאדום של גלקסיות", צילומים של החלל העמוק משחר היקום של טלסקופ החלל "האבל", ועוד...). :cool2:

נ.ב.

מי מתנדב לפתוח ת'רד בנוסח: "האם יש שטן?" ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקשיבו:

1) ייעוד האדם - כל אדם קובע לעצמו את יעודו. חד וחלק.

2) פנומנולוגיה - לכן אין טעם להתווכח על אלוהים (בקיצור - החוויות שלנו והמחשבות שלנו ותפיסת העולם שלנו בהכרח ותמיד תהיה סובייקטיבית. כמעט ואין דבר אוביקטיבי בעולם).

3) אדם חכם אמר פעם ששאלו אותו בנוגע לאלוהים , וזה מסכם בערך את דעתם של כל האתאיסטים, ואני בינהם, בפורום זה: "אין לי צורך בהשערה הזאת" (ההשערה על קיום ה'). גם אם אני אדע שיש אלוהים, זה לא ישפיע על חיי. לא אכפת לי אם הוא קיים או לא, אין לי צורך בו. ואם הוא יכעס וישלח אותי לגהינום - שיהיה כך. בין כה וכה אם הוא קיים לא אוכל לחזות את רצונותיו ואת התנהגותו, לכן גם אטרח לחשוב על כך. וזה ההבדל - המאמינים באלוהים זקוקים לו, האתאיסטים לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה הערות קטנות בקשר לדף האחרון (התעצלתי לקרוא את כל ששת הדפים 8) ) :

אי אפשר להשתמש בתער אוקאם להפרכת קיומו של האל. תער אוקאם פשוט לא עובד ככה. הוא לא אומר "בהינתן שתי תאוריות שמסבירות את אותן עובדות, התאוריה הפשוטה יותר בהכרח נכונה", אלא "בהינתן שתי תאוריות שמסבירות את אותן עובדות, יש להניח שהתאוריה הפשוטה יותר נכונה". כבר היו מקרים (נדירים) בהם התברר שדווקא התאוריה המסובכת היא הנכונה.

ובכלל, כל תאוריה שעושה שימוש באלוהים אינה תאוריה מדעית, כיוון שאי אפשר להפיק ממנה ניבויים ואי אפשר להפריך אותה, לפיכך אי אפשר לעשות במקרה הזה שום שימוש בתער אוקאם, אפילו לא כדי להעריך מי משתי התאוריות נכונה.

בקשר למפץ הגדול, זו תוצאה בלתי נמנעת ממשוואות תורת היחסות הכללית של איינשטיין. תורת היחסות קיבלה המון אישושים עד היום. לפני שזורקים אותה מהחלון, אני מצפה לשמוע סיבה טובה לכך.

אבל המדענים לא קיבלו את המפץ הגדול בשקט - להיפך, המדע נגרר לקבלת המפץ הגדול כשהוא צווח ובועט. באותה תקופה הדעה השלטת היתה שהיקום סטאטי, אפילו איינשטיין התקשה לקבל את המסקנה שנבעה מהמשוואות שלו וניסה לתקן אותן כך שהיקום לא יתפשט, אבל הוא לא הצליח.

מאז התקבלו לא מעט אישושים לתאוריית המפץ הגדול, למשל ההיסט לאדום, שגדל ככל שהגלקסיה רחוקה יותר מאיתנו, רקע המיקרוגל של היקום והיחס הנצפה בין מימן להליום - כולם נחזו ע"י תאוריית המפץ הגדול והיא למעשה היחידה שקיימת היום שיכולה להסביר אותם. כתוצאה מכך, אין כיום אסטרופיזיקאי שמפקפק בתאוריה.

אגב, השם "המפץ הגדול" נטבע דווקא ע"י אחד מהמתנגדים לתאוריה, לפני שגם הוא נאלץ לקבל אותה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום דבר שמוכיח חד וחלק ב100% שהיה אבולוציה, חלק זה השערות של המדענים או "הוכחות" שלא מבוססות לגמרי.

אולי יש הוכחות לחלק מהאבולוציה אבל עדיין יש חלק נכבד שלא ניתן להוכיח בוודאות אז אל תשלו את עצמכם - האבולוציה היא עדייןתיאוריה ובגלל זה לא מלמדים את זה בכמעט כל בתי הספר העולם, אם לא כל בתי הספר בעולם.

גם מצד שני אין הוכחה חותכת שיש אלוהים אבל מי שבאמת מאמין בו לא צריך שום הוכחה! מי שמאמין באלוהים רק בהתבסס על הוכחות הוא לא מאמין אמיתי.

אל תשכחו שעצם היות האמונה באלוהים אמונה, אין צורך להציג דברים אמפיריים כדי להוכיחה, מצד שני האבולוציה אמורה להיות משהו עובדתי שמוצג אך ורק ע"י הוכחות.

חוץ מזה שיש גם הוכחות דיי משמעותיות שקיים רוחניות - חיים אחרי המוות, למשל סיאנס ושלל דרכים אחרות לתקשר עם המת שלדעת האתאיסטים נמחק לגמרי מהקיום.

אדם שחושב שהוא מעל האחר בגלל שהוא לא מאמין באל והאחר כן מאמין (דבר נפוץ בפורום) או מישהו שחי בדרך מחשבה שמי שמאמין באלוהים מאמין בו בגלל שהוא חלש אופי, טיפש או כל הכללה אחרת הוא בעצמו אדם טיפש וגאוותן והוא בעצמו משכנע את עצמו פסיכולוגית להמשיך להאמין באבולוציה, משכנע את עצמו שזה דבר מוכח ב100% למרות שזה לא ובכך הוא נהפך בדיוק כמו לאדם שמאמין באלוהים רק שהוא מאמין באבולוציה. כנ"ל לאדם שחושב שהוא מעל האחר בגלל שהוא מאמין והאחר לא, גם כאלו אני לא ממש מחבב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אממ, לא. כנראה שאתה לא מבין את המתודולוגיה המדעית.

מעצם הגדרתה, אי אפשר להוכיח תאוריה מדעית. אפשר להפריך אותה, כלומר להוכיח שהיא לא נכונה, ואפשר לאושש אותה, כלומר להגדיל את הסיכוי שהיא נכונה, אבל להוכיח - את זה אי אפשר לעשות. לא משנה כמה ניסויים ערכת וכמה פעמים התוצאות תאמו בדיוק לתאוריה, תמיד יתכן שמחר תתקבל תוצאה שסותרת את התאוריה וכך תפריך אותה, לכן אי אפשר לדבר עם הוכחת תאוריה מדעית.

לתורת האבולוציה יש לא מעט אישושים, לא סתם היא הפכה לתאוריה המקובלת ליצירת החיים ושרדה כמאה וחמישים שנים. דת, לעומת זאת, אינה תאוריה מדעית. הדת לא מספקת שום ניבוי שאפשר לבדוק ושום מבחן בר-הפרכה שיאפשר לאשש או להפריך אותה. לפיכך, אי אפשר להשוות בין הדת לאבולוציה. זה לא אומר שהאבולוציה נכונה ושהדת שגוייה, רק שהן לא משחקות לפי אותן כללים.

הוכחות לרוחניות? סליחה, אבל זה בולשיט. אין שום הוכחה מדעית לקיום חיים אחרי המוות, יש רק שרלטנים ורמאים, שנתפסים בכל פעם שמעמידים אותם לבחינה קפדנית. שוב, זה לא אומר שאין חיים אחרי המוות, רק שאין כרגע שום הוכחה לכך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא אמרתי שקיים הוכחות מדעיות לקיום חיים לאחר המוות או לרוחניות, וברור שקיימים המון מתחזים אבל אם תבדוק אתה תראה שקיים רוחניות בעולם וזה לא דבר שאפשר להתעלם ממנו (ואני מתכוון בעיקר לדברים שאפשר לבדוק ולראות ולא סתם שטויות כמו אסטרולוגיה) אבל ברור שזה לא דבר מדעי.

אין לי עצבים עכשיו לפרט יותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשיהיו לך עצבים, יהיה מה לבדוק. כרגע אני לא מכיר שום דבר כזה.

ותחליט, יש הוכחות או אין הוכחות? אם אין הוכחות, על סמך מה אתה מחליט שקיימת רוחניות? על סמך האמונה? אם כן, זו טאוטולוגיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...