Canon PowerShot S60 - הורכזה מבית קנון - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Canon PowerShot S60 - הורכזה מבית קנון

Chevy

Recommended Posts

להכרזה ב-dpreview : Canon PowerShot S60

אופציות חדשות במצלמה:

רזולוציה - 2048x1536 כתוספת [ מאד עוזר, שכן לרדת מ-5 מ"פ ל-2 ישר דיי מאכזב ב-S50, תוספת מבורכת ביותר לדעתי ]

וידאו - 640x 480, 10 fps, up to 30 sec [ תוספת לוידאו יותר גדול, מאד נפוץ במצלמות החדשות שיאפשרו ברזולוציה גבוהה, אמנם עד 30 שניות בלבד ]

עדשה -

3.6x optical zoom

28-100mm equiv

F2.8 - F5.3

מהירות צילום - 15-1/2000 שניות

הדפסה ישירה למדפסת - בשיטת PictBridge

המצלמה מתהדרת בגודל קטן יותר של המצלמה וכן משקל קל יותר העומד על 230 גרם בלבד.

המצלמה משתמשת בסוללה נטענת Lithium-Ion NB-2LH.

s60frontback-001.jpg

8)

וכל זה במחיר של כ-500$  :)[להזכירכם ה-S50 עלתה 600$ ביציאתה לשוק לראשונה, הורדת המחיר בהחלט מבורכת שכן היא מתחרה במצלמות אחרות באותה רמה ]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שינוי מבורך נוסף הוא בכפתורי הדפדוף הלא כל כך נוחים שיש ב-S45 (שלי) ו-S50. אמא שלי הסתבכה איתם לא מעט..

ראיתי ב-DPREVIEW את המתאם עם העדשה... אהבתי! אני יברר אם קיים כזה גם ל-S45-50 ומה מחירו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חי (דומם) וקיים :)

כן, התלוננו לא מעט על כפתורי הניווט שכן לפעמים ה-SET לא נלחץ (אני מתעצבן לא פעם עם ה-S50 שלי על זה).

כמו שה-A75 מצויידת באחד כזה, מן הראוי כה-S60 כגולת הכותרת מהדיגיטליות הקומפקטיות של קנון תהיה כך :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מעוניין לקנות בימים הקרובים. אני חשבתי כבר להזמין את ה A-80 אז אולי כדאי לי לחכות עוד קצת..

השאלה שלי כמה לדעתכם היא תעלה בארץ ? יש לי תקציב של עד 2500 שקל. האם זה נראה לכם רלוונטי מבחינתי ?

שאלה שנייה - מתי היא אמורה להגיע ?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה קונה בחו"ל - זה רלוונטי, אם לא אז לא.

בארץ זה כנראה יעלה כ-3000 +\- אני משער. כיוון שה-S50 עולה כ-2400 (אם אני לא טועה).

להגיע? סביבות עוד חודש/ חודש וחצי (ככה לפחות הגיעו הדגמים האחרים של Canon כדוגמת ה-A75).

תריץ חיפוש או תעבור מספר דפים אחורה כיוון שהיו מספר דיונים לגבי מצלמות ב-2500 ש"ח.

או אם לא תמצא ויהיו לך שאלות נוספות תפתח נושא חדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי תודה.

עוד שאלה אחת - אני לא רוצה לפתוח ת'רד חדש במיוחד בשביל זה אז אני אשאל כבר פה..

לגבי מצלמות בטווח של 2500 שקל בדקתי וראיתי שיש את ה S-50 של CANON ו 750C של אולימפוס.

אני יודע שיש עוד הרבה אופציות כמו המינולטה Z2 וכו'.

אני אנסה לבדוק אם מישהו יכול להביא לי מחו"ל את ה S-60 שזו הבחירה המושלמת כנראה אבל אם לא אסתדר

רציתי לדעת את דעתכם על המצלמה הזו : http://www.mardanit.co.il/item_prew.php?item_id=471

היא קצת יותר יקרה אבל אם היא שווה את זה אז אני אעשה את המאמץ.

הבנתי מאנשים וביקורות שהיא מצויינת. אז אני אשמח לשמוע אם כדאי ללכת עליה מבלי לחשוש (:

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקביל ל-S60 של קאנון, ריקו שחררו שלשום את ה-Caplio GX, ששייכת לאותה קבוצה ועם כמה קווים משותפים. לשתי המצלמות 5MP וזום שמתחיל ב-28mm, אבל לא מעט הבדלים:

יתרונות לריקו: צמצמים יותר פתוחים (2.5-4.3 מול 2.8-5.3), רגישות חיישן עד 1600 (מול 400 לקאנון), מסך LCD אחורי איכותי יותר (130,000 פיקסלים מול 118,000), זמן תגובה קצר יותר (lag של 0.12 מול בערך 1.0 שניה, וזמן לצילום ראשון של פחות משניה מול יותר מארבע שניות בקאנון [הנתונים של ה-S50]), מצב טקסט, אפשרות ל-TIFF, תמיכה בסוללות AA או בסוללת ליתיום (הקאנון משתמשת רק בליתיום), מאקרו קרוב יותר, תושבת לפלאש חיצוני, גוף אלומיניום צבוע שחור

יתרונות לקאנון: שלט רחוק (לא ברור אם כלול), חיישן כיווניות, 100mm בצד הארוך של הזום (מול 85mm בריקו), אפשרות ל-RAW, עדיפות תריס

אם לא הייתה לי אולימפוס 5060, הייתי חושב ברצינות על הריקו הזו. הנה תמונה שלה:

gx-13.jpg

http://dcviews.com/press/Ricoh-GX.htm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד קצת פרטים (והשוואה ל-S50 אותה היא מחליפה למעשה):

מצלמת חובבים חדשה מבית קנון הוכרזה היום כמחליפה של מצלמת ה S50. המצלמה החדשה, S60 מכילה גם היא בדומה לקודמתה 5 מיליון פיקסלים, אך עולה על קודמתה במספר נקודות. תחילה, הגוף קטן יותר וקל ממצלמת ה S50 בכמעט 100 גר'. העצמית החדשה, המתחילה מזווית רחבה יותר של 28 מ"מ ומגיעה עד 100 מ"מ (בניגוד לעצמית 35-105).

טווח הצמצמים עם זאת הורע מעט וכעת באורכי מוקד ארוכים יותר הצמצם הפתוח ביותר יהיה 5.3 במקום צמצם 4.9 ב S50- אבל בתמורה לזווית 28, יכול להיות שהדבר שווה את ההקרבה. ה- S60 מאפשרת גם צילום מאקרו ממרחק של 4 ס"מ.

יתרון קל, כמעט ולא מורגש קיים לטובת ה- S60 על קודמתה גם במהירות הסגר המקסימלית שהתקצרה מ 1/1500 ל- 1/2000. עוד שופרה במצלמה אפשרות צילום הסרטים שהוארכה ל 180 שניות באיכות VGA עם 30 פריימים לשנייה. שיפור משמעותי נוסף חל במהירות ההדלקה של המצלמה ששופר בכ- 20% מהדגם הקודם ובאורך חיי הסוללה ששופר בכ- 26%.

החיישן מסוג CCD בגודל 1/1.8" בעל רגישות של 50-400 ISO. למצלמה 3 שיטות למדידת אור, אפשרות מיקוד ידנית ואפשרויות חשיפה אוטומטיות, צילום סצנות וחשיפות ידנית.

למצלמה מסך תצוגה סטנדרטי- 1.8" בעל 118,000 פיקסלים ואפשרות חיבור למדפסות Pict Bridge.

זוהי אמנם מצלמת חובבים, אך תמונות הדוגמא שלה יכולות לשווק אותה טוב מאוד- תמונות נעימות מבחינת ניגודיות וחידוד, בעלות רזולוציה טובה מאוד למשתמשים חובבים שתאפשר גם הגדלות. מחיר המצלמה: 579 יורו, לא זול עבור צלמים חובבים, אבל מתאים עבור שמירה על איכות גבוהה ואפשרויות ידניות בגוף של מצלמת כיס.

מתוך האתר d-spot

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

ה-Caplio GX נמכרת כבר באירופה במחיר של 315 אירו (1750 ש"ח). להשוואה, המחיר של האולימפוס 5060 באותה חנות עומד על 538 אירו (3000 ש"ח). מה הייתם מעדיפים, את המסך מסתובב של האולימפוס, או לחסוך 1250 ש"ח, לקבל תגובות יותר מהירות, תמיכה בסוללות AA וחצי מהמשקל?

המחיר של ה-S60 החדשה של קאנון אמור להיות פחות או יותר באמצע בין שתי המצלמות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי תודה.

עוד שאלה אחת - אני לא רוצה לפתוח ת'רד חדש במיוחד בשביל זה אז אני אשאל כבר פה..

לגבי מצלמות בטווח של 2500 שקל בדקתי וראיתי שיש את ה S-50 של CANON ו 750C של אולימפוס.

אני יודע שיש עוד הרבה אופציות כמו המינולטה Z2 וכו'.

אני אנסה לבדוק אם מישהו יכול להביא לי מחו"ל את ה S-60 שזו הבחירה המושלמת כנראה אבל אם לא  אסתדר

רציתי לדעת את דעתכם על המצלמה הזו : http://www.mardanit.co.il/item_prew.php?item_id=471

היא קצת יותר יקרה אבל אם היא שווה את זה אז אני אעשה את המאמץ.

הבנתי מאנשים וביקורות שהיא מצויינת. אז אני אשמח לשמוע אם כדאי ללכת עליה מבלי לחשוש (:

תודה.

אני הבנתי שיש לה איכות צילום גבוהה מאוד.

מה אתם אומרים? (זו הסוני T1...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-Caplio GX נמכרת כבר באירופה במחיר של 315 אירו (1750 ש"ח). להשוואה, המחיר של האולימפוס 5060 באותה חנות עומד על 538 אירו (3000 ש"ח). מה הייתם מעדיפים, את המסך מסתובב של האולימפוס, או לחסוך 1250 ש"ח, לקבל תגובות יותר מהירות, תמיכה בסוללות AA וחצי מהמשקל?

המחיר של ה-S60 החדשה של קאנון אמור להיות פחות או יותר באמצע בין שתי המצלמות.

כשאתה קונה אתה קונה ולא נתונים טכניים (כשאתה קונה כרטיס מסך אתה קונה נתונים טכניים) , מה שאתה משווה בסופו של דבר בין שתי מצלמות שונות (בייחוד מחברות שונות) זה את התמונה שיוצאת בסוף בכמה שיותר מצבי (תנאי) צילום שונים. איכות ISO 800 במצלמה אחת יכולה להיות שווה לאיכות ISO400 באחרת , הרגישויות בין המצלמות הן שונות, תוצאות מדידת האור אפילו באותה שיטה יכולות להיות שונות בין מצלמות וכו'.זה נכון שפרטים טכניים זה דבר חשוב בעיקר כדי לתת "תמונה" בסיסית על המצלמה אבל לא לפי זה כדאי להשוות מצלמות(זאת הסיבה שכלכך הרבה אנשים קונים את המצלמות צעצוע שמתהדרות בנתוניים טכנים) נוחות ושימושיות זה הדבר שבשבילו משווים נתונים טכניים , אבל את הרוב הגדול של הקונים מעניינת התמונה שיוצאת בסוף באחוזים גבוהים יותר מהנוחות והשימושיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא פורסמו עדיין שום מבחנים לאיכות התמונה של ה-GX, אבל מנסיון אישי עם אחרת של ריקו (ה-G3) מול המצלמות המקבילות של חברות אחרות, אני לא צופה בעיה.

מה שכתבת על נתונים טכניים לא לגמרי מדוייק, אחרת אפשר היה לבחור רק לפי איכות התמונה ולהתעלם מנושאים כמו מהירות תגובה, מימדים, נוחות הפעלה, אורך מוקד, אפשרויות שליטה וכולי. המציאות הרבה פחות פשטנית. במקרים רבים, האפשרות של צילום התמונה ברגע הנכון הרבה יותר חשובה מהאפשרות של הגדלה התמונה לגודל פוסטר. זאת אחת הסיבות העקריות שבמשך כמעט מאה שנים גרמה לצלמים להעדיף מצלמות 35mm על מצלמות פורמט גדול (4x5, 8x10) שמספקות איכות תמונה *הרבה* יותר גבוהה, אבל מוגבלות מבחינת ניידות, נוחות ומהירות הפעלה. גם אם ה-S50 איכותית יותר מה-GX (ואין עדיין שום הוכחה לכך), היתרונות האחרים שלה משמעותיים הרבה יותר - לפחות עבורי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...