התייעצות לגבי רכיבים לסטריאו בכ-7-8 א' ש"ח - עמוד 3 - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התייעצות לגבי רכיבים לסטריאו בכ-7-8 א' ש"ח

Noam0101

Recommended Posts

תתחדש ותהנה!

כמה נקודות:

אני מציע לך להאזין לרמקולים החדשים שלך, אם אתה כבר שם, לא רק עם ה-AA הצרפתי אלא גם עם המגברים של החברות האחרות, כולל האופציות השפופרתיות שלא נשמעו לך מחמיאות. הסינרגיה חשובה יותר ("השלם גדול מסך חלקיו") ואתה עשוי למצוא שם מגבר מתאים יותר מזה ששמעת עם אחר. נסה, זה בטוח לא יכול להזיק.

ל-AA יש אפשרות להוסיף DAC למגברים שלהם בתוספת תשלום, אז כדאי לך לבדוק את האפשרות הזו שיכולה להיות משתלמת יותר אם ממילא אתה מתכוון להשקיע ברכיב ההמרה. כמובן, לא לקנות בלי לשמוע (אני מקווה שיש שם אקזמפלרים להדגמה עם ממירים בתוכם, רצוי כמובן שהדגם שבו אתה מעוניין יהיה ביניהם).

והכי חשוב: אתה חייב לנו עדכון סופי ותמונות של הסט החדש. :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 44
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
  • 4 שבועות מאוחר יותר...

אז הייתי היום שוב אצל אייל. הפעם לקחתי את ה-Elac אליו. שמענו 3 מגברים (מה שהיה לו בתקציב שלי), של Cairn,‏ Advance acoustics ו-Rotel (אותו צמד Pre ו-Power). בגדול למרות הציפיות שלי הפעם ה-AA איכזב. ה-Rotel היו יותר טובים. ה-Cairn בכלל לא הרשים. נראה לי שאני אחזור ל-Cambridge שהעדפתי על ה-Rotel אצל פיוז. אני אזמין בשבוע הבא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההודעה שלך מהווה עוד עדות ניצחת לכך שה"השלם גדול מסך חלקיו" וה"חתונה" בין הרכיבים היא בעלת משמעות גדולה.

יפה, עכשיו תוכל להיות בטוח יותר בבחירה שלך (אם כי לא באופן מוחלט, כי עם כל המאמץ המרשים לכל הדעות, עדיין לא שמעת את כל הקומבינציות האפשריות :smile1:). איזה דגם של קיימברידג' זה שאהבת עם הרמקולים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עלעלתי באתר של פיוז וראה מה מצאתי, במחיר דומה לקיימברידג':

http://www.fuse.co.il/products/179057

הפעם, מאחר ואתה לא צריך לסחוב איתך את הרמקולים לחנות, תוכל להאזין ל-FMJ A18 עם ה-Elac סוף סוף, כל זאת בהנחה שפיוז נאמנים לדבריהם. על הדרך לא יזיק לשמוע גם את ה-MyRyad, שיש לו באמת אופי שונה בסגנון של "לאהוב או לשנוא".

http://www.fuse.co.il/products/73908

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ועוד משהו לטובתך ולטובת הקוראים, מאחר והשרשור הזה יהפוך כנראה לקלאסיקה למחפשי מערכות בסדר גודל כמו שלך, פה בפורום (מעט מאד אם בכלל, אני מודע לכך):

ל-Elac ולקיימברידג' יש מאפיינים דומים לא מעטים המסגירים את פילוסופית העולם הדומה של המתכננים שלהם. לכאורה השידוך אמור להלום; אבל, שים לב שלפעמים יותר מידי "טוב" עשוי להתגלות כפחות מוצלח בסך הכולל של הדברים. בדוק היטב אם תוכל להאזין לשילוב הזה לאורך זמן ועם מגוון רחב של הקלטות ואמנים.

ה-Arcam הוא מגבר יותר "מתוק", כזה שעושה trade-off בין כוחניות לבין רומנטיקה, בין תוקפנות לבין יצירת אטמוספירה, בהשוואה לשאר המגברים ששמעת ובמיוחד בהשוואה לקיימברידג'. המונחים שלי מעורפלים בדיוק מפני הסיבות שבגינן אין אנו משווים מגברים על פי נתונים טכניים: אין אמת אחת. אני כמובן לא פוסל לרגע שילוב כלשהו, כאמור, אלא רק מנסה להביא לתשומת ליבך את התובנה שמה שנשמע טוב בחנות, אף אם מדובר בהאזנה ארוכה, אינו בהכרח מה שתרצה לחיות איתו בפועל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבין את מצבך ומודע לכך שנדרש נסיון (בתרגום חופשי, נסוי וטעייה) כדי להתכוונן על הצליל המתאים לך. בגלל זה אני רק מביא את התובנה הזו לידיעתך וככל שהיא תסייע בידך לעת עתה כן יטב.

עוד heads up אחרון: http://www.fuse.co.il/categories/41960

המגבר בליגה נמוכה יותר מאלו שהורגלת כבר לשמוע, אבל העסקה כוללת DAC ואם אתה לא רוצה לחצות את קו החמש ספרות על מערכת עוד לפני שטיפלת במקור, זו אפשרות. גם אם אתה מתכוון לטפל במקור שלך, החבילה הזו יחד עם עודף קורץ של 3000 ש"ח בכיס עשויה להתברר כקלה יותר לבליעה. כמובן, שאם "תתאהב" באחד המגברים האחרים, זה לא ימנע מבעדך להוציא יותר משחשבת וטפל במקור במועד מאוחר יותר. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

אז השבוע סוף סוף הגעתי לפיוז. הקשבתי לשני המגברים (Arcam ו-Cambridge). היה קשה להחליט ביניהם. בסוף אהבתי את ה-Arcam יותר למרות שקשה לי ללשים אצבע על מה בדיוק היה יותר טוב בו. היה להם במלאי אז שילמתי ולקחתי. נתנו לי גם כבל פשוט לרמקולים.

תודה רבה על העזרה.

לגבי התמונות:

פינת הבידור:

DSC_4816.jpg

המגבר (עם הסטרימר מעליו, שחוסם חלק קטן מהפתחים, בכל מקרה אני אבדוק מדי פעם שזה לא מתלהט):

DSC_4823.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסוף אהבתי את ה-Arcam יותר למרות שקשה לי ללשים אצבע על מה בדיוק היה יותר טוב בו.

על זה בדיוק אני מדבר כשאני אומר ללכת ולשמוע... :yelclap: יש במגבר שלך את מה שאין בקיימברידג' וזה, לטעמי, קשור במושג החמקמק - ואני מתכוון באופן קונספטואלי, כי הוא לא באמת קיים במציאות - "נשמה". אצטט הודעה שלי משרשור אחר הרלוונטית לכאן יותר מכל:

תתחדש!

מחמם את הלב לדעת ששמעת בעצתי. :) ממש אפשר להבין מתוך ההתבטאות שלך ומעצם העובדה שחזרת לכאן כדי לכתוב זאת, שאתה נהנה מפרי רכישתך. אין בעיני עוד תחום בעולם שבו ערמת ברזלים ופלסטיק שהובאה בזכות ההנדסה למצב שבו היא מפיקה גלי קול, מסוגלת לפרוט על נימי הרגש העמוקים והחבויים ביותר שלנו. זהו מופע התגלות ספציפי של קו התפר המופלא ביותר בין מדויק הכפוף לעולם המתמטיקה לבין המדע הלא מדויק, שלמתמטיקה אין אחיזה בו. המשך האזנה ערבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...