אני מתלבט אם לקנות מסך עם פאנל S-PVI, אבל אני לא יודע אם זה באמת שווה את המחיר.. - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אני מתלבט אם לקנות מסך עם פאנל S-PVI, אבל אני לא יודע אם זה באמת שווה את המחיר..

Kukishin

Recommended Posts

מה יש להתלבט יצא עכשיו ב 1600 שקל בפנדה הזמנה מוקדמת של מסך 22 עם פאנל לא TN.

לדעתי תוספת של 400 שקל ממסך 22 TN שעולה בממוצע 1200 שקל זה שווה.

כמובן אם אתה רוצה מסך בגודל 24 זה סיפור אחר... כי אז זה קופץ ל 3000... אז לא יודע כמה זה משתלם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.pandas.co.il/product_info.php?cPath=39_2258&products_id=24377

לא מדובר בפאנל S-PVA אלא בנגזרת של , אבל גם הפאנל הזה בעל יתרונות שאין לזלזל בהם (זוויות צפייה טובות יותר ללא קריסת גוונים בהירים בתוך כהים במרכז המסך), ככה שהוא קורע את הצורה לשאר ה-22" מבוססי TN . :xyxthumbs:

בקשר ל-24" מבוססי פאנלים איכותיים, כגון ה- 2408WFP ו- 240PW9EB, הם מציעים בגלל רזולוציה גבוהה יותר שטח עבודה גדול ב-30% לעומת 22" בנוסף לשטח צפייה עדיף, מה שנותן לך לפתוח יותר בו זמנית וכמו כן יותר מקום לשני יישומים בו-זמנית. אני אישית מאוד אוהב מסכים בגודל הזה. עוד יתרון משמעותי הוא שאפשר לראות איתם גם תכני Full HD במלוא הדרם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על ה-2408WFP אתה משלם יותר כסף בעבור כמות חיבורים גדולה יותר. בנוסף ל-DVI ניתן לחבר ל-HDMI קונסולת משחקים/ממיר טלוויזיה HDTV, עבור מחשב נייד קיימת כניסת ואלו הם החיבורים המועילים ביותר (Composite ו-Component פחות שימושיים מאחר ואיכות התמונה לממיר טלוויזיה SDTV או מאכזבת בגלל הרזולוציה הגבוהה של המסך יחסית לפלט הוידאו של התקנים כאלו). כמו כן תקבל איתו רמת ניגודיות גבוהה יותר לעומת ה-2209WA בסרטים. לדעתי כדאי לקנות 2408WFP אם יש באמתחתך את התקציב.

הופעת מסך 22" מבוסס לכאורה משנה את המצב לגבי מידת ההשתלמות של מסכי 24"? לא בדיוק למי שרוצה ב-24" איכותי - אלא לכאלו שלא ראו עד כה מסכי 20" לא-רחבים כמענה הולם לסרטים ומשחקים באספקט רחב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכים מבוססי פאנל TN FILM של היום הם כבר לא כל כך גרועים, דגמי הMAINSTREAM בעלי הניגודיות (הדינמית) הגבוהה (מספר מנופח שלא אומר כלום) וזמן תגובה נמוך, כבר מתאפיינים במעט מאד מריחות.

זה מסתכם בשאלה "כמה אתה אנין טעם?"

אני התעקשתי בזמנו (כשנתיים) לקנות מסך שלא יהיה מבוסס פאנל TN איכות התמונה מצויינת, אבל אצל חברים שלי בעלי מסכי 22" TNים אני לא יכול להגיד שרואים רע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסרטים אף בזוית צפייה ישירה בעת ישיבה ממול המסך בחושך רואים הבדלים, שקשה "לקבור" אותם או לומר עליהם כי הם זניחים.

המסכים הם של פיליפס המבוסס על TN כנגד LP2275W בצד שמאל המכיל S-PVA. פאנל ה-TN מסתיר פרטים וגוונים בגלל הטווח הדינמי הצר, שהוא מסוגל לעבוד בו, כך שאפילו כיוון לבהירות גבוהה פשוט לא יעזור לגשר על הפערים.

001075227.jpg

001075226.jpg

001075223.jpg

בנוסף לסוגיית הסתרת הגוונים בפאנלי TN קיימת תפוצה גדולה יותר של זליגות אור, אשר מצידן עשויות לפגום בחוויית הצפייה של תכני HD בפורמט סינמסקופי 2.35:1 (שהוא יותר רחב מ-16:9 ולכן מראה פסים שחורים בשטח גדול למעלה ולמטה). רואים שהזליגות חזקות עד כדי כך שהן מאירות את פני השולחן, בשעה שהפאנל ב- מרשים ביכולת שלו לחסום את האור בצורה אשר מאוד מזכירה את ה-971P בביקורת 19" מובחרים לאתר. מערך הגביש הנוזלי ב-S-PVA חוסם בצורה הטובה ביותר מכל הפאנלים את האור.

001075190.jpg

בביקורות של ארז למסכי 22" TN בסטיקי גם ניתן לראות במסכים זליגות אור וצויין בהן, שהן די הפריעו בסרטים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...