'iWind Touch' Project - *עדכון* 25.3.09 - DECAL סופי ולוגויים - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

'iWind Touch' Project - *עדכון* 25.3.09 - DECAL סופי ולוגויים

GGuyZ

Recommended Posts

בוקר טוב לכולם.

נטבוקים היום הם הטרנד החדש. כמו בכל דבר פופולארי, גם כאן הדעות חצויות באשר לטיב ושימושי המחשבים הללו. אני באופן אישי התאהבתי במחשבים הזעירים הללו. עוד שראיתי את אב הטיפוס הראשון של ה- Wind, ובפרט בסיקור תערוכת קומפיוטקס שלקחתי בה חלק שנה שעברה וראיתי את ליין הנטבוקים של כלל החברות, ידעתי שזה המחשב בשבילי.

אך מבחינתי דווקא אחד היתרונות הבולטים של המוצרים הללו, הוא היותם 'קלים' לפריצה ושדרוג. המכראות הן מכיוון שלמעשה עיסוק ופירוק כה קטן היא מלאכה קשה להפליא, אך התמורה היא שלכל חלק ורכיב במכשיר ניתן להגיע. לכן דבר ראשון שעשיתי כשקיבלתי את הנייד לפני יומיים, היה לפרק לו את הצורה ולהתחיל במסכת השדרוגים המתוכננת. ולהלן הרשימה(ואחריה מעט תמונות).

• הוספת מסך מגע
  • בניית ידית שתחזיק את הסטיילוס
  • התקנת MacOSX
  • התקנת TouchPad של Synaptics (פרטים בהמשך), והתקנת פרוצים לווינדוס ו-MacOSX שיתמכו במולטי-טאץ'
  • הדבקת לוגויים מתאימים שיהפכו את הנייד ל-MiniApple, או ל-iWind Touch אמיתי אם תרצו ;)
  • אופציונאלי: שיפור ארגונומיה של לחצן העכבר. שקלתי גם לחצותו לשניים כמו שמעט אנשים עשו, איך אני לא רואה סיבה. למעשה גם הארגונומיה טובה ולכן איני בטוח שאגע בנושא.
  • בניית תאורה אחורית למקלדת
  • בניית תאורה אחורית לטאצ'פאד (עדיין בבדיקה)
  • הוספת היטסינקים נורמליים ואולי מאוורר קטן נוסף. כמו כן, מריחה מחדש של משחה תרמית במקום הדבק\גועל נפש שהיצרנית משתמשת בו.
  • אוברקלוק ל-2GHz קבוע(לא ממש מוד, קיים בביוס), ובמידה ואהיה בחלונות או אמצא מקבילה ל-SetFSB שעובדת במאק, אז בתקווה גם לאיזור 2.1GHz

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 88
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ניגש לעבודה. קיבלתי את הווינד שלשום, והתחלתי לעבוד. אנסה לצרף כמה שיותר שגם ישמשו כרפרנס ומדריך. אם מישהו זקוק לעוד עצות, או לתמונות ברזולוציה גבוהה יותר שיפנה אליי בפרטי.

מסך המגע כבר חיכה לי כשבוע+. הזמנתי אותו מאי ביי (קישור:)

החלקים של הקיט מימין לשמאל:

הבקר האחראי, דבק דו"צ, חיבורי המתח, פאד שחור דביק להדבקה על קצוות המסך, 4 החיבורים לבקר - אחד שמתחבר לכניסת ה-Output הפנימית של המחשב, השני שמתחבר לחיבור המצלמה הפנימי, ושניים נוספים שמהווים פיצול USB פנימי לכל מי שחפץ להוסיף דברים נוספים כמו פנימי, כונן פנימי, מעגל תאורה( Backlit Keyboard/touchpad? ;)), וכו'.

P1010892.JPG

כפי שניתן לראות בתמונה לעיל, למרות שמדובר בקיט ללא ההלחמה הרי שהחוטים הגיעו לא מולחמים(קורה להרבה אנשים) ויש להלחים אותם חזרה לבקר. מלחם וקצת בדיל עשו את העבודה:

P1010894.JPG

בשלב זה פתחתי את הווינד. 9 ברגים והוא נפתח. אני מזהיר ואומר פתיחת נטבוק, בעיקר כאשר ממשיכים בשלבים בהמשך הינה קשה ומסוכנת ביותר, וכפי הנראה גם תבטל לכם את האחריות, היות וישנה מדבקה על אחד הברגים.

P1010900.JPG

על מנת לנתק את המסך כליל משאר המחשב(למעשה לשחרר את שני הצירים שמחזיקים את השניים), יש להוציא את בקר ה-Wifi, לנתק את חיבור הUSB הפנימי, לנתק את חיבור המיקרופון שמתחת לWIFI, וכמובן לנתק את מחבר ה-LCD ושני הברגים(אחד בכל קצה) שמחזיקים את הצירים. הנה התמונה של בקר ה-Wifi. Realtek במקרה שלי, וזה לא רע כי אין לו בעיות תאימות בדרייברים במקינטוש, למיטב ידיעתי.

P1010910.JPG

עוד תמונה שמראה מקרוב את שבבי הזיכרון על הלוח וחריץ ההרחבה שכולל ג'יגה נוסף. זה למעשה הסטנדרט כעת אצל אייבורי, אך לא מדובר בגרסת Wind משודרגת שכוללת 2 ג'יגה על הלוח, אלא בסה"כ תוספת של עוד ג'יגה בחריץ ההרחבה.

P1010914.JPG

הגשר הדרומי, מסדרת 945 (ICH7-M). במחשבים שולחניים היום השימוש הוא ב-ICH10 שהשנתון המוטבע עליו הוא 07' ומעלה. כאן השנתון הוא מ-04'. עתיק למדי הייתי אומר, אך מי שרוכש נטבוק צריך לדעת מה הוא מקבל.

P1010915.JPG

מודל WIFI בחוץ:

P1010917.JPG

ולעבודה מעט רצינית יותר:

המסך מופרד:

IMG_5131.JPG

פתיחת המכסה שעל המסך. מי שמנסה לבצע זאת - לא לשכוח לנתק את כיסויי הצירים, לפתוח את 4 הברגים שמתחת לגומיות, ולפעול בעדינות. הכיסוי מודבק בחלקו ולמרות היותו גמיש יכול בקלות להשבר.

IMG_5133.JPG

אחסוך מכם את שאר השלבים והנה התוצר הסופי לפני סגירה:

IMG_5162.JPG

מסך המגע עובד מצויין, אך לא בזה תם העסק. לאחר מכן יש לסגור את המחשב חזרה, ולהתאים את כל החוטים שבצד ימין כך שיעברו דרך חריץ קטן מאוד שבציר. במהלך ההתעסקות נקרע לי הכבל המחבר את מסך המגע לבקר('הסרט'), ובשל גודלו הקטן לא הצלחתי להחזיר את מסך המגע לפעולה עד עכשיו. תוך כדי ההתעסקות גם שארית הסרט נאכלה ונקרעה כמעט לחלוטין, ולצערי כעת אין פתרון באופק. הפתרון היחידי שעבד היה פתרון מאולתר וזמני, שלא סידור מחודש של החוטים לא פעל כראוי(כנראה בגלל שלא כל ארבעת הגידים העבירו מתח, או עקב קצר שנוצר).

אם למישהו יש רעיון, או חוט חלופי, אני אשמח לשמוע. עד כה ניסיתי לשייף את בידוד הפלסטיק שעל הסרט בכמה דרכים(מדובר למעשה בארבעה גידים שטוחים לגמרי שעטופים בשכבה פלסטיק כציפוי מבודד): סכין יפנית(עבד הכי טוב, אך לא בצורה מוחלטת וניסיונות חוזרים לא פתרו את העניין), סכין\מלחם חם עם ראש שטוח כדי לחמם את האיזור ולהמיס את שכבת הבידוד(לא עזר, רק יצר בלאגן ולכלוך ואכל חלק רציני מהסרט), ונייר זכוכית שלמרות שהיה נראה כפתרון האידיאלי לא עבד כראוי.

כמו כן, ניסיתי פתרון נואש של הלחמה עדינה של חוט לכל גיד. רוחב הסרט הוא כ-4 מ"מ וכל גיד בעובי של כ0.3 מ"מ. אין אפשרות לבצע זאת, חרף ניסיונותיי הרבים. עוד פעולה שהובילה לאיבוד אורך סרט יקר.

שאר המודים נתקעו בשלב זה מסיבה זו. חשבתי בינתיים להכין את מעגל התאורה האחורית למקלדת, אך נכון לשלב זה אין ברשותי . ניסיתי עם חוט דיג כפי שחלק מחברי הצוות הציעו אך האור כלל לא עובר דרכו. הפתרון יהיה להשיג נורמאלי, או לרכוש El Wire מאי ביי(פתרון גרוע בעיניי).

בכל זאת פתחתי את הווינד עד הסוף, בפרט על מנת לראות מיקומים אפשריים למעגלי התאורה וכיצד להחליף את הטאצ'פד הגרוע שמגיע עם מחשבי ה-Wind. מחשבים אלו, החל מספטמבר אם הערכתי נכונה, החלו להמכר עם משטח מגע זול יותר מבית Sentilic, שבא על חשבון הרכיב האיכותי יותר של Synaptics. לא מעט אנשים בעולם התרעמו על כך, וחלק אף העיזו להחליף את המשטח. למרבה המזל, כשפתחתי את המחשב גיליתי שאצלי הותקן Synaptics. עובדה זו מעלה תהייה בנוגע לסוג המחשבים שאייבורי מזמינה מ-. הרי בכל העולם כל מחשב Wind עדכני שנרכש מגיע עם משטח המגע הזול יותר(ולרוב גם עם כרטיס רשת שונה משהותקן אצלי).

כך או כך, בהחלט מציאה יפה, שפותרת אותי ממוד אחד לא זול במיוחד.

IMG_5157.JPG

עוד תמונה של המקלדת מפורקת:

IMG_5147.JPG

ולסיום - לוח האם והפלטה שמחזיקה אותו(באמצע מצוי בקר משטח המגע שבזום לעיל).

IMG_5150.JPG

[br]פורסם בתאריך: 28.01.2009 בשעה 12:06:06

VERY VERY VERY INTERESTING.

הזמנת כבר את החלקים הדרושים ?

מעניין לראות מה תעשה מהמחשב הזה.... :)

הדפסתי לוגויים בבית דפוס

מסך מגע רכשתי, אך לצערי ישנה הבעיה המצערת עם החוט שנקרע כרגע. עטי סטיילוס אלגנטיים יותר יגיעו בהמשך(הזמנה זולה מ-DX).

היטסינקים קניתי אך עוד לא קיבלתי. יש לי בבית כמה מאולתרים ואנסה להשתמש בהם.

לדים ושות' גם יש, אך עדיין אין לי ופתרון אין בנמצא.

באשר לטאצ'פד, נראה כי הצלחתי לחסוך כמה שקלים :D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובכן, קיוויתי שזה כבר יהיה גמור מורכב ונוצץ, אך הבלת"ם של הסרט שנקרע קטע את השמחה, וכעת אני מחפש פתרון. חוץ מזה, לצערי אני כבר בתחילתה של תקופת המבחנים באוניברסיטה, מה שיהפוך את הנושא הזה לעבודה בשלבים במקום תוכנית עבודה של כמה ימים שקיוויתי שתספיק לי.

חשוב להבהיר - מדובר במסך מגע שמולבש על הפאנל הקיים. לא החלפתי את הפאנל המקורי, אך בהחלט העובדה שיש שני פאנלים שונים גורמת לעיבוי המסך ולקושי רב בסידור החוטים וסגירת המכסה(לא מעט אנשים פוצצו את מסך המגע, וחלקם אף את פאנל הLCD המקורי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם זה רק הסרט והוא מתנתק משני צדדיו- צד אחד מהפסטיקה שלו (משטח מגע) ומצד השני שזה בלוח אם או משהו דומה לזה אז אתה יכול להישתמש בטיפ הבא בתקווה ואולי זה יעזור לך...

כך כונן CD פשוט וכשר למהדרין, קרע לו ת'צורה ותמצא בפנים כמה "סרטים" כאלה שאחד מהם עשוי להיות שימושי בשבילך. אם אתה לא מוצע שם משהו טוב אני מאמין שבכל חנות אלקטרוניקה שמכבדת את עצמה עשוי להיות סרטי גידים למסכים ודברים שונים שכאלה.

בהצלחה ומקווה לראות עוד המשך למוד הנחמד הזה! ;)

נ.ב-

שאלה ששאלת את עצמך כבר ממקודם, איך בדיוק תנצל את המסך מגע? אין לך אופציה להפוך את המחשב לטאבלט ולממש את הטאבלט באמת..

תוכל לצייר עם אתה משטיח את המסך כ"דף נייר"?

על הגב של הווינד אתה תכין לוגו של בלבן זרחני? ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...