'iWind Touch' Project - *עדכון* 25.3.09 - DECAL סופי ולוגויים - עמוד 3 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

'iWind Touch' Project - *עדכון* 25.3.09 - DECAL סופי ולוגויים

GGuyZ

Recommended Posts

ל-JonyPony - אני לא חושב שאנסה זאת. הדבר דורש מקש בערך באותו הגודל, ואין לי מקבוק.

חחחח, יא מצחיק.

תפרק את הכפתור של ותצבע\תצייר\תחרוט\שים מדבקה!!!

אם אתה כבר הולך על הקקה של - תעשה את זה עד הסוף!!! :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 88
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

חחחח, יא מצחיק.

תפרק את הכפתור של ותצבע\תצייר\תחרוט\שים מדבקה!!!

אם אתה כבר הולך על הקקה של - תעשה את זה עד הסוף!!! :xyxthumbs:

המטרה היא לבצע מודים אסתטיים. בכל נגיעה שכזו המקש לא ייראה אותנטי והתוצאה שתתקבל תהיה פשוט חובבנית.

-------------

למי ששאל - זו OSX בגרסה 10.5.4, שהיא בת כשלושה חודשים לדעתי. כיום יש את 10.5.6 - מדובר בתיקוני באגים בלבד ואעדכן לגרסה זו בקרוב.

-------------

Bluetooth כבר יש בנייד ולכן אין צורך להוסיפו. מה שכן, קניתי Holux GPSlim 236 שעובד אחלה עם הבלוטות'. רק צריך למצוא תוכנה שתתאים אליו, או לבצע אמולציה ל-Win Mobile ולנסות עם תוכנה של מחשב כף יד. עדיין לא סידרתי לחלוטין את הנושא.

-------------

המודים ברובם הינם זולים, פרט למסך המגע שעולה 130$ כולל משלוח. זה בערך ההפרש במחיר בין הווינד לטאבלט של ג'יגהבייט, רק שבכל פרמטר אחר הווינד עדיף(והוא בעל מסך 10". חסרון שהיה לג'יגהבייט והיווה שובר עסקה מבחינתי. עם האסוס T101 כנראה זה יהיה סיפור אחר).

שאר המודים - מחירים משוערים. שימו לב שחלק גדול עדיין לא הוכן.

טאצפד - 0$. העלות המקורית הייתה אמורה לעלות כ20$-50$(תלוי מהיכן מזמינים כי לרוב זה לא במלאי בחנות הזולה), אך התמזל מזלי וקיבלתי מראש טאצפ'ד של Synaptics

תאורה אחורית למקלדת - כ-13$ חוט EL WIRE וממיר ליו אס בי.

מקום לסטיילוס - 2-3$ לעטים. 7 שקלים לסופר גלו, ועוד כמה אגורות על צריכת חשמל של המקדחה ;)

החלפת לוגיים והדבקה - כ-13$ לנייר מיוחד שעדיין לא הגיע מחו"ל.

טאצפ'ד זוהר - כרגע לא רלוונטי.

GPS - 44$ כולל משלוח. מתאים לכל המחשבים\PDA וכו'.

מעגלי שליטה תוכנתיים במודים ובפרט במשדר FM כדי שאוכל לשמוע ברדיו - עדיין לא ברור לגמרי כיצד ייבוצע. העלות הכוללת הולכת להיות בין 20-40$.

זה מה שעולה לי כרגע. מקווה שזה עוזר. עדכון במודים בהודעה הבאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובכן, הגיע הזמן לעדכון. הדבקת הלוגויים ומיתוג ה-Wind מחדש חיצונית כ-iWind Touch נדחתה עד אשר אקבל דפי waterslide Decal. מדובר בדפי הדפסה שקופים שנדבקים על כל דבר באמצעות מים - בדומה לקעקועים.

התוצאה טובה יותר מכל סטיקר היות וההדבקה נראית כמו צריבת מהמפעל, אך החסרון הוא שהמוד כמעט בלתי הפיך(קשה ואולי בלתי אפשרי להוריד את מה שהודבק). כמו כן, אני לא בטוח מה תהיה התוצאה לאורך זמן אך למיטב הבנתי אם מתיזים על ההדבקה ספריי לקה, היא תחזיק ללא הגבלה.

היות ולא הצלחתי להשיג סיב אופטי, הזמנתי חוט EL WIRE כחול עם ממיר ל-. נקווה שזה יתאים היות ולא ראיתי אף מוד שכזה לווינד, והמוד הכמעט-יחידי לנטבוקים בכלל בוצע כלאחר יד וללא ממיר מתאים.

נושא שהטריד אותי רבות היה היכן לתקוע את עט הסטיילוס. ראשית הזמנתי עטים בעלות של כמה שקלים שהינם דקים ואלגנטיים בהרבה ממה שהגיע עם מסך המגע. היום קיבלתי אותם מ-DX, ולכן זרקתי את הספרים וניגשתי למלאכה.

מוד זה לא בוצע בעבר בווינד למיטב ידיעתי ולכן היה עליי לרקום תוכנית פעולה. לא רציתי לקדוח במארז מסיבות אסטתיות, וגם לא רציתי לבנות מחזיק חיצוני שאולי לא יפגע במארז עצמו אך ייראה מגושם וגמלוני. לכן החלטתי לקחת את הסיכון ולבנות מתקן פנימי להחזקת הסטיילוס.

ראשית הנה תמונה (לא שלי) שמראה את פתחי האיוורור שבצד שמאל.

34787.jpg

החלטתי להתאים את הסטיילוס במקום חלק אחד של הרשת. לכן לקחתי פלסטיק גמיש, חתכתי בגודל המתאים(ריבוע של בערך סנטימטר על סנטימטר) וקדחתי בתוכו חור בגודל של העט. לאחר מכן, ולאחר שיוף עדין עם נייר זכוכית, הדבקתי אותו למארז במקום חלק אחד של הרשת. התוצאה משביעת רצון(קחו בחשבון שכאן אני מציג תמונת מאקרו אז כל גרגיר ונקודה רואים).

sdrill.jpg

השתמשתי בבית המאוורר כ'בית' לסטיילוס. חתכתי מהקצה השני פיסה על מנת שהעט יתאים בדיוק. בידדתי את הרכיבים האלקטרוניים מסביב כדי למנוע תקלות לא נעימות. ברגע שיגיע ה-Kapton Tape אני מקווה לבודד בצורה טובה ואסטתית יותר (אם אכן לא התבלבלתי והזמנתי את הסרט החצי השקוף).

sduct.jpg

וכך נראה העט כשהוא מושחל פנימה עד הסוף. שימו לב שנאלצתי לוותר על סינק אחד שישב על הזיכרון הקיצוני.

sductin.jpg

ולסיום התוצאה המוגמרת. קודם כל במבט מהצד:

sside.jpg

ולבסוף מבט כולל שתקבלו מעט פרספקטיבה עד כמה הדברים באמת קטנים:

spanoramic.jpg

המוד הזה מוכן, והוא אחד החשובים ביותר לטעמי. בהמשך כנראה שאוסיף לד SMT כחול שיידלק ברגע שהעט נכנס פנימה, וייכבה כשהוא בחוץ. בשביל כך עליי להזמין לד SMT כחול(מישהו יודע מהיכן?), ובכלל רוב המודים ממתינים להגעת החלקים(ולהדחס בין המבחנים).[br]פורסם בתאריך: 9.02.2009 בשעה 21:05:13

גיא, האם המסך הוא Multi-Touch?

לא... הלוואי. הטאצ'פד אומנם כן, אך אין מה להשוות למסך מגע מולטי-טאץ'. לא ראיתי פאנלי Multi-Touch למכירה לנטבוקים. למעשה, כולם משתמשים באותו הפאנל והבקר שמתחבר ע"י 4 גידים(2 ארקה ו-2 לקואורדינטות ה-X,Y) בלבד. למולטי-טאץ' יש צורך בפאנל ובקר שמורכב מ-5 חוטים(לפחות).

לדעתי גם לאף אחת מהיצרניות אין כוונה לכלול מסך מגע מולטי-טאץ' ב'טאבלטבוקים' למיניהם. זה פשוט לא כלכלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי מיקום העט כרגע בעייתי, הוא עדיין בולט כחצי ס"מ חיצונית ללאפטופ, בתוך תיק או משהו בסגנון הוא עלול להתקע לזוז ולעשות בלאגן לא קטן בתוך וליד גוך הקירור, הייתי מנסה או להכניס אותו עמוק יותר עם יציאה קפיצית או לחזק אותו פנימית טוב יותר.

בלי קשר הייתי בודק את ההשפעה על הקירור שהעט יוצר, במיוחד שאתה מתכנן לעבוד על OC קבוע ולא קטן, עקרון מעבר האויר בתוך ה-BLOWER נפגע עקב העט.

בלי קשר רעיונות ומודינג מכובדים ויפים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לצערי מחוסר זמן לא עדכנתי את הנושא בימים האחרונים.

לדעתי מיקום העט כרגע בעייתי, הוא עדיין בולט כחצי ס"מ חיצונית ללאפטופ, בתוך תיק או משהו בסגנון הוא עלול להתקע לזוז ולעשות בלאגן לא קטן בתוך וליד גוך הקירור, הייתי מנסה או להכניס אותו עמוק יותר עם יציאה קפיצית או לחזק אותו פנימית טוב יותר.

בלי קשר הייתי בודק את ההשפעה על הקירור שהעט יוצר, במיוחד שאתה מתכנן לעבוד על OC קבוע ולא קטן, עקרון מעבר האויר בתוך ה-BLOWER נפגע עקב העט.

בלי קשר רעיונות ומודינג מכובדים ויפים!

אתה השני או השלישי שאומר זאת, אך אני חייב לומר שאתה לא בכיוון. התמונות עושות פשוט עוול למוד. העט והכניסה מתאימים בול והמראה המתקבל מאוד מלוטש. כל העסק כל כך קטן שאין שום סיכוי שהעט ייתקע בתיק כלשהו(האמן לי בדקתי וכבר הסתובבתי עם המחשב מספיק מאז המוד).

לגבי עניין הקירור, זה בעדיפות משנית כרגע והנושא יטופל כשיהיה לי יותר זמן. הטמפ' סבירות בהחלט ואני כרגע מסתדר בסדר גמור עם הפגיעה בסירקולציה (ושוב גם זה יטופל. אני יודע לטפל בנושא הקירור היטב ;) ).

בכל מקרה חבר'ה תודה רבה על התגובות והפרגון. כיף לשמוע אחרי העבודה הקשה ומי יודע, אולי זה יעזור לאמיצים מביניכם.

כעת הזמן לעדכון. צביעה לא ביצעתי, אך דווקא הלכתי על משהו איכותי ויפה בהרבה. לצערי הרב, החשש שלי שהלוגו של עדיין יבלוט כלפי חוץ בשל שקיפות חלקית של הלוגו של , התבררה כנכונה. אשמח לשמוע אם למישהו יש רעיון כיצד ניתן להסתיר את הלוגו מבלי להסיר את נייר ה-Decal, או לסירוגין לשמוע האם ניתן לקלף את הנייר ולבצע בו שימוש חוזר לאחר הסרת הלוגו(גם צריך לשמוע כיצד כי אני בספק שאציטון יעשה את העבודה).

בכל מקרה, הנה טיזר קטן שיבהיר לכם את המצב מצד אחד, וגם שתראו כמה איכותית ויפה התוצאה. לו רק הלוגו של היה נסתר, העסק היה מושלם. המגבת וכל הניירות מסביב נועדו לבידוד המחשב, והיות ונייר ה-DECAL נמצא בייבוש כרגע(ואשאיר אותו כך לכל הלילה).

windecal.JPG

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...