מדריך: האצת GPU לפענוח וידאו באבחנה גבוהה (nVIDIA) - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מדריך: האצת GPU לפענוח וידאו באבחנה גבוהה (nVIDIA)

SyndromE

Recommended Posts

מטרת המדריך היא לאפשר פענוח HD על גבי כרטיס המסך, לכל סוגי הקידודים האפשריים -

H.264/MPEG-4 AVC / WMV9 / WVC1 / MPEG-1/2

הייתרון שבכך הוא העברת העומס בפענוח מהמעבד הראשי (CPU) אל ליבת כרטיס המסך (GPU). אני סבור כי זהו המדריך הפשוט והיעיל ביותר שתוכלו למצוא באנטרנט להשגת מטרה זו. יש לקחת בחשבון כי זה כל יעודו של המדריך ולא מעבר. רוב המדריכים האחרים מתמקדים ב-H.264

בלבד, זה כל ההבדל. אני לא יתייחס לצורך ב-GPU בהתאם למפרטים ספציפים או להשוואת איכות תמונה כתלות במפענחים. כמו כן אני לא

יכנס יותר מדי לפרטים טכנים ומשמעותם, אלא יתמקד בעיקר בדרך המהירה והאפקטיבית ביותר להשגת המטרה הנ"ל.

המדריך תקף לויסטה ו-XP, ומבוסס על כרטיסי , מסדרה 8 ומעלה.

כרטיסים מבוססים ליבת G80 לא מסוגלים לפענח H.264, אולם כן יכולים להאיץ פורמטים אחרים שנכללים במדריך זה.

רוב כרטיסי ATI גם הם מסוגלים להאיץ את כל הפורמטים הנ"ל, אם כי המדריך הספציפי הזה לא יאפשר האצת H.264 עם כרטיסים אילו.

עימכם הסליחה (מידע נוסף בסוף)

נתחיל:

מורידים ומתקינים את חבילת הקודקים K-Lite בגרסתה האחרונה. אפשר להסתפק בחבילת Standard.

החבילה תתקין את הנגן MPC-HC, בו אנחנו נשתמש. כמו כן ניתן להשתמש בחבילה CCCP במקום, אולם זאת מתעדכנת לעיתים רחוקות יותר.

מורידים ומתקינים את CoreAVC 1.9.5. כאן מוצעת גרסאת PRO לנסיון 14 יום. קחו בחשבון כי צריך את גרסאת ה-Professional שעולה כ-15$

לפני שתקפצו - "אפשר להשתמש במפענחי DXVA אחרים ל-H.264", אז מלבד האיכות העליונה של CoreAVC, הוא היחיד שמאפשר האצת H.264

ב-VMR9 בויסטה. (אם נשתמש ב EVR Custom pres, לא נקבל האצת GPU ל-WVC1 ו-WMV9)

לאחר ההתקנה יש להכנס להגדרות ולסמן Prefer Codec ו- Prefer Acceleration

4v1yx2.jpg

מורידים את התוכנה WMV9 PowerToy

תחת טאב DECODER יש לסמן DXVA Support ולבחור Enabled. כמובן לאשר עם Apply ולצאת מהתוכנה. אפשר למחוק אותה.

2vkzqk8.jpg

מריצים את MPC-HC, בהגדרות Playback \ Output יש לסמן VMR9 Renderless, ואז לסמן VMR9 Mixer Mode

x4g2oi.jpg

בהגדרות Internal Filters \ Source מורידים את הסימון מ-Matroska

אין צורך לגעת בסימון של H.264 DXVA ו-VC-1 DXVA מאחר ואנחנו מדלגים עליהם בכל מקרה \ מאלצים שימוש בפילטרים חיצוניים.

pawg.jpg

בהגדרות External Filters, לוחצים על Add Filter, מוסיפים את ארבעת הפילטרים הבאים, כאשר את השלושה:

CoreAVC Video Decoder / MPEG-2 Video Decoder / WMVideo Decoder DMO

מגדירים על PREFER (מצד ימין), ואת הרביעי MPEG-2 Demultiplexer מגדירים על BLOCK

or2mbc.jpg

זה הכל. עכשיו, מבחינה תוכנתית כרטיס המסך יכול להאיץ את כל אילו - H.264/MPEG-4 AVC / WMV9 / WVC1 / MPEG-1/2

כל שאר ההגדרות ב-MPC-HC או ffdshow video config מוגדרות כראוי בברירת מחדל וגם לא יתנגשו בזכות אילוץ הפילטרים החיצוניים.

בעניין הגדרות לאיכות תמונה (חידוד \ תווך דינאמי וכו') ניתן להשתמש באפקטים לשיידרים ב-MPC-HC בלחיצה על Play \ Shaders,

אבל אני ממליץ להשתמש בדריבר של לחידוד \ סינון רעשים ותווך דינאמי:

jzfrio.jpg

vif7t4.jpg

את השינויים שביצעתם בדריבר תוכלו לראות בזמן אמת בסרט המתנגן ברקע, לנוחיות.

[br]פורסם בתאריך: 7.08.2008 בשעה 16:21:41

הקפצה:

המדריך שונה לגמרי לתמיכת פענוח HD רחבה יותר, בהגדרה פשוטה יותר. הוא מבוסס על כרטיסי כאמור.

אם ברשותכם כרטיס ATI תחת , תאלצו להשתמש ב-EVR Custom pres עם המפענח הפנימי של MPC-HC או מפענח חיצוני PowerDVD,

אולם, מנסיוני במצב זה הפילטר WMVideo Decoder DMO לא יספק האצת חומרה ל-WMV9 ו-WVC1. בכל אופן, להלן מדריכים רלוונטים:

http://nunnally.ahmygoddess.net/watching-h264-videos-using-dxva/

http://www.guru3d.com/news/gpu-accelerate-enhance-x-264-mkv-graphics-card/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עשיתי את כל מה שכתוב במדריך אבל...

הסרט ניראה כאילו הוא חצוי לשניים, כמו שהרזולוציה בתוך הסרט יותר נמוך מהPLAYER :nixweiss:

עריכה:

אה ה WMV9 PowerToy הקישור לא עובד לכן לא ביצאתי את זה.

מצאתי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יש FFDSHOW מותקן (שמגיע עם K-Lite בחבילה) אז צריך לבטל בו את הDECODER של הH.264 (או אחרים שנתמכים בCOREAVC) כדי שהCOREAVC יעבוד בDEFAULT עם תוכנות שבהם אי אפשר להגדיר איזה קודק יופעל.

disabledecoderinffdshow.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי נגנים אחרים, אני מניח שעדיף שתשים אותו על disabled, ל-MPC-HC זה לא משנה כל עוד שמת CoreAVC על PREFER

yanivsk, אני מניח שהתמונה היא מסרט H.264. יש איקון ירוק (או כחול?) של CoreAVC למטה ב-traybar ?

אם כן, נסה לבחור בהגדרות coreavc את VMR AR correction

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת לא בדקתי את הבטא הזה בסרטים עדיין אבל לא חושב שצריכה להיות בעייה.

ויסטה 32 ביט או 64 ביט ?

תן לי נתונים על קובץ הסרט "הבעייתי" (לפחות שם מלא + סיומת)

מה קורה עם אחרים ?

תכלס אם אתה לא על VMR9 אתה מפסיד רק האצת WMV9 / WVC1... אבל כל הרעיון של המדריך זה לאפשר האצה להכל בהגדרה חד פעמית.

אם יש משהו אחר שהגדיר לפי המדריך, אשמח לשמוע על תוצאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל הסרטים ? :o

אולי זה בעייה עם הדריבר בטא אבל אני לא רוצה להגיד לך סתם להסיר אותו כי אני לא בטוח מה הבעייה... לי זה עובד עם דריבר 182.50.

ביצעת הסרה מלאה של חבילות קודקים קודמות שהיו לך לפני התקנת K-Lite אחרון ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד דבר שאתה יכול לנסות זה לכבות את ה-service

Desktop Window Manager Session Manager (אחראי על AERO וכו') ו\או לכבות את ה-UAC

שמעתי שישנם בעיות בויסטה עם VMR9+DWM+UAC. (אצלי ה-UAC מכובה לגמרי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...