מישהו פה מחובר לאינטרנט של סלקום ויכול לבדוק משהו ? - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מישהו פה מחובר לאינטרנט של סלקום ויכול לבדוק משהו ?

גילST

Recommended Posts

היי

ניסיתי לגלוש באינטרנט הסלולרי של סלקום.

הגלישה עצמה סבירה ביותר אבל יש שני דברים שלא עובדים בכלל - הורדות bitorent והאימיול.

באימיול מקבלים LOW ID ממש כמו שקורה כשמחוברים עם בלי להגדיר את הפורטים המתאימים ובביטורנט ההורדות אפילו לא מתחילות.. ואני לא מדבר על מהירות נמוכה או לא יציבה אלא על מהירות 0 !!

אם מישהו מכיר את זה ויכול לחזק את הניחוש שלי שסלקום פשוט חוסמים לגמרי של דבר שקשור ל P2P שיכתוב פה תגובה בבקשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נדמה לי שה-IP שמקבלים כשגולשים דרך ספק סלולרי הוא IP של רשת פנימית, כלומר למעשה אתה מחובר דרך הנתב/Gateway הראשי שלהם.

במצב כזה הם יכולים לחסום מה שבא להם, ובהחלט הגיוני שיחסמו את תוכנות ההורדה הכבדות. לא למטרות אלה נועד סלולרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נדמה לי שה-IP שמקבלים כשגולשים דרך ספק סלולרי הוא IP של רשת פנימית, כלומר למעשה אתה מחובר דרך הנתב/Gateway הראשי שלהם.

במצב כזה הם יכולים לחסום מה שבא להם, ובהחלט הגיוני שיחסמו את תוכנות ההורדה הכבדות. לא למטרות אלה נועד סלולרי.

כשמשווקים לך במהירות של עד 2.8/1.2 זה בהחלט לא רק בשביל לגלוש ב YNET ו HWZONE.. עם כל הכבוד זה גם להורדות.. ברור שהם לא צריכים על הרשת שלהם משתמשים שיורידו עשרות ג'יגה ביום אבל לחסום לגמרי זה מוגזם (כשבחוזה כתוב במפורש שהם רשאים להאט את קצב העברת הנתונים בתוכנות P2P או להגביל לקוח שמשתמש בכמות חריגה של נפח גלישה אבל לא כתוב שהחסימה מוחלטת מהקילובייט הראשון שמנסים להוריד).

מישהו יודע איך זה עובד אצל אורנג' ופלאפון ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נכון, יש לך כתובת באינטרנט.

לגבי P2P, נסה להשתמש בפורטים לא רגילים ולאפשר את האופציה של שימוש בהצפנה בלבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נכון, יש לך כתובת באינטרנט.

לגבי P2P, נסה להשתמש בפורטים לא רגילים ולאפשר את האופציה של שימוש בהצפנה בלבד.

ניסיתי כל מיני פורטים וגם את עניין ההצפנה. יש CLIENT מסוים שיותר מומלץ בשביל זה ? או שה utorrent הוא הכי טוב ?

עריכה - אשמח לקבל תגובות מאנשים שמחוברים לאינטרנט הסלולרי של אורנג' ופלאפון.. שוב, אני לא מחפש להוריד כמויות אדירות של חומר בנפחים עצומים אבל אני מעדיף לדעת שהאופציה להגיע לקבצים האלה אפשרית ולא חסומה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם ככה, זה כנראה שונה מספק לספק או מחבילה לחבילה. בדקתי כרגע ב-Orange והכתובת שאני מקבל היא מהסוג 10.0.0.0.

איך האינטרנט של ORANGE עובד ? מהירות ? יציבות ? גם הם חוסמים לגמרי P2P ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה שזה יהיה קשור לסוג המודם??

לחבר שלי מהאוניברסיטה יש את הדיל של סלקום ואם אני זוכר נכון הוא מקבל IP של רשת פנימית.

בכל מקרה, לצפות שתשתית גישה לאינטרנט שיושבת על בסיס הרשת הסלולרית תהיה תחליף לחיבורים קויים היא חלום. עד שלא יכנסו טכנולוגיות מתחרות כדוגמאת WIMAX, הרשת הסלולרית לעולם תשאר במצב שלא תוכל לספק תקשרות ברמה של חיבור קווי.

בכל מקרה, האינטרנט הסלולרי נועד לתת פיתרון לאנשים כמו סטודנטים ואנשי עסקים שרבה פעמים צריכים לקבל ולשלוח הרבה מידע מהמחשב הנייד שלהם. כאן גם ההגיון לתת מהירות העלאה גבוהה. לכן זה טוב שהם חוסמים שיתוף קבצים על הרשת שלהם, ככה הם מבטיחים גישה טובה למי שצריך ולא מגשימים את החלום הרטוב של כל מיני משתפי קבצים כרוניים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לצערי אתם מפספסים פה את הנקודה העקרונית שכתבתי עליה... הניסוח של החוזה.. יש הבדל גדול בין להאט P2P לצורך ויסות עומסים ברשת או להטיל הגבלה נקודתית על מנוי שחורג מנפח גלישה סביר שזה מקובל עלי, לבין לחסום לחלוטין תוכנות הורדת קבצים.. עוד לא התמנו להיות המשטרה של האינטרנט ופרוטוקולים של שיתוף קבצים משמשים גם להורדות חוקיות.

בכל מקרה עבר רק יום מאז שלקחתי את המודם אז ניצלתי את הזכות להחזיר ולבטל את המנוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...