סקירה שלי על Alessandro Ms-1 (יש תמונות!) - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סקירה שלי על Alessandro Ms-1 (יש תמונות!)

Overkiller

Recommended Posts

טוב חברים, לאחר ציפיה של כמעט שבועיים האוזניות הגיעו!!!

לכל מי שלא יודע התלבטתי בנוגע לאוזניות קשת, פתוחות שמיועדות בעיקר למטאל, לאחר מחקרים ארוכים צמצמתי את האפשרויות לGrado SR60 שכאמור מצטיינות ברוק ומטאל; הסכום שרציתי להשקיע היה בערך 400 ¤ (100$) וזאת הייתה הבחירה האולטימטיבית, אך חוקי מרפי הכו, ובדיוק כשהחלטתי להזמין האוזניות נעלמו מהאתר של אבי יפה, אך למזלי חוק מרפי הזה גרם לי לעשות השקעה טובה יותר.

קראתי בת'רד כלשהו שהמליצו להזמין את האלסנדו MS-1 שעקרונית הם גראדו SR-60 משופרות, שאמורות להתחרות בגראדו SR-125, ולאחר קריאה מעמיקה ב-head-fi החלטתי להזמין אותם.

לאחר שבועיים מייגעים הגיעו האוזניות!

רושם ראשוני- האוזניות הן בהחלט שיפור לעומת ה-Sennheiser HD-201 שרכשתי בשנה שעברה, הצליל הרבה יותר ברור וחם מאשר בסנהייזר, הבמה גדולה, הבאס מדויק להפליא וקיים בכמות נכונה, כנ"ל לגביי הצלילים הגבוהים למיניהם (גיטרות) והאוזניות מצליחות להעביר רמת פירוט מדהימה, לפתע צלילים שלא שמעתי בסנהייזר נשמעים כעת, והכל נשמע מ-ד-ה-י-ם-!

Alessandro Ms-1 vs. Sennheiser HD201

אמממ, אין הרבה מה להוסיף לפסקה האחרונה, כמו שכנראה הבנתם, אין מה להשוות, למרות זאת אין לי מבחר אוזניות גדול (כרגע המבחר עומד על 2) ולכן אני נאלץ לבצע את ההשוואה.

אז מבחינת רמת הפירוט, הסאונד באלסנדרו הרבה יותר מפורט, האוזניות מצליחות לשחזר קטעים עמוסי גיטרות, השיר הראשון שבדקתי את האוזניות (הו כמה שאנטולי הולך להתגאות בי) הוא Hotel California, השיר עם האלסנדרו הרבה יותר מפורט, הכל הרבה יותר מדויק, הבמה גדולה יותר, והצליל החם משאיר חותם ייחודי ורצון לעוד.

מבחינת הגודל האוזניות בהחלט קלות משקל, למרות שהגודל הכללי דיי זהה לסנהייזר, אם כי הסנהייזר אוזניות סגורות, ולכן האוזניים יותר מתחממות בסנהייזר.

מבחינת נישאות, ובכן עדיין לא לקחתי אותן ל"סיבוב" בשכונה אבל עד עכשיו הן עושות רושם של נישאות, מה שכן, חששתי מלקחת אוזניות פתוחות מאחר והסאונד דולף החוצה והסאונד מבחוץ דולף פנימה, אך כאשר האוזניות משמיעות משהו סאונד לא דולף פנימה (ברמות שניתן להבחין) ובהחלט אפשר ללכת איתם במקומות הומי אדם (עד רמה מסויימת), לעומתם הסנהייזר סגורות וסאונד לא דולף פנימה או החוצה, אך הם פשוט עצומות מדיי.

מה שכן מפריע לי באלסנדרו הוא הכבל היחסית קצר שלהם, אמנם הכבל דיי ארוך (בין 1.5-2 מטר אני חושב) אבל כאשר אני מול המחשב הכבל של הסנהייזר מוכיח את עליונותו עם 3 מטר.

עשיתי את ההאזנה הראשונה וההשוואה לצערי רק עם 3 סוגי קבצים, mp3, wma ודיסקים מקוריים, כמובן שהסאונד מהדיסקים המקוריים היה הרבה יותר ברור והכיל המון פרטים שלא שומעים מקובץ mp3, אך אין אצלי מגוון גדול של דיסקים, ולכן רוב הסקירה מתבססת על שירי mp3.

*כמובן שכל הדברים שנאמרים כאן הם עוד לפניי ה-Burn in שאני מתכנן לעשות ממחר.

אני מקווה שנהניתם מהסקירה שלי על האוזניות, ועכשיו נעבור לתמונות:

פה האוזניות במלוא הדרם

http://img451.imageshack.us/my.php?image=img0127hh2.jpg

פה בהשוואה לסנהייזר שלי

http://img478.imageshack.us/my.php?image=img0129ur0.jpg

פה ביחד עם הנגן הסקסי שלי

http://img513.imageshack.us/my.php?image=img0135vu3.jpg

ופה האוזניה עצמה

http://img473.imageshack.us/my.php?image=img0136aq9.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תתחדש ותהנה. אכן אני כבר גאה בך על הבחירה בשיר הזה לביקורת :)

דבר אחד שצריך לתקן בנוגע למה שרשמת. אילו לא SR60 משופרות, אילו הן SR-125 משופרות. החומר שממנו עשוי הסליל של האלמנט הוא זהה לזה של ה-125, ולכן הוא שדרוג שלהן ולא של ה-60 או 80 שעושות שימוש במתכת מעט שונה בסליל.

כמו כן, ה-Burn-In כבר נעשה. זהו תהליך שנעשה בתחילת השימוש באוזניות. זה שכבר השתמשת בהן זמן מה (לא יודע כמה, אבל במידה וזה יותר מכמה שעות בודדות זה כבר לא רלוונטי) כבר עשה את שלו. עם זאת, כל האזנה בעוצמה נורמאלית בכמה שעות/ עשרות שעות הראשונות היא Burn-In (או לייתר דיוק ברייק-אין, הרבה אנשים מתבלבלים בין השניים).

עכשיו יהיה לך מה להביא למפגש הבא :)

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחלה סקירה,אני גם שמח שאתה מרוצה מהאוזניות -לא מפתיע גם שחשבת שהם טובות לעומת ה201 סה"כ הם גם עולים בערך פי 4 .

אם אני מבין נכון את אנטולי הוא אומר שה - burn in מתייחס לזמן שבכל האזנה הסאונד מגיעו לשיאו ,למשל הזמן שלוקח למגבר מנורות להתחמם,או לאוזניות אלקטרו-סטטית להטען.

ן-break in -זה הזמן שלוקח בכללי שמוצר יגיע לשיאו אחרי שימוש ממושך.(שימוש אחרי שעה לעומת אחרי 300 שעות שימוש)

תהנה מהאוזניות ,גם אני הבנתי שהms1 מבוססות על ה125 ,לכן זה כזה מחיר פצצה -לא רק שמבוסס על יותר יקרות ,אלה גם שיפור שלה,

לא סתם בהייד אלו מהוללות כה- אוזניה ל100 דולר.

אהה כמעט שכחתי-worthjn9.gif

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם בארזים נפלה שלהבת מה יגודי עזובי הקיר?! ךםך :)

בכל מקרה:

Break-In - תהליך התחלתי, נעשה רק כשהציוד חדש או עמד זמן רב ללא שימוש, וזאת בכדי להכניס אותו לסדר עבודה תקין.

Burn-In - תהליך אשר מתרחש כל פעם שנעשה שינוי כלשהו במערכת (למשל החלפה של המקור למקור אחר - לא רלוונטי חדש או לא) המערכת צריכה "להתאים" את הרכיבים אחד לשני. הרבה פעמים כשלוקחים משומשים לדוגמא לבדיקה לא ממש מתרשמים, אבל אחרי כמה ימים שהם עובדים במערכת, הסאונד משתנה. בזו אחת הסיבות העיקריון שבגללן AB Testing הוא משהו שאני לא שש לעשות במקרים דיי רבים.

כמובן שיש כאלה שיגידו שהכל בולשיט, אבל לא משנה.

הזמן שלוקח לאלקטרוסטטי להיטען אני לא בטוח שניכנס באחד מהם. גם אם כן, אפשר להכניס במתותה לשניהם אם רוצים. אני מניח שמה שהוא דיבר עליו זה דווקא הראשון, ברייק אין.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הכבוד על הקנייה. :xyxthumbs:

כמו שאמרו, תביא - ASAP!

עכשיו מה שאני רוצה לדעת- אמרת שאתה שומע מטאל. אני מתאר לעצמי שהפירוט הוא מצויין... אני רוצה לדעת מה רמת ההבחנה בין הכלים, במיוחד בקטעים שעמוסים בסולואים מרובי כלים... כי כשאני שומע כאלה קטעים בHD595 שלי, למרבה הביאוס, זה נשמע הרבה פעמים "מרוח" ועמום. תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה למגיבים, העליתי חדשות.

כן אנטולי, אתה אכן צודק, התכוונתי לברייק אין, ואגב, משום מה נוצר לי הרושם שהאוזניה מבוססת על הגראדו SR-60, oh wellאני משער שאני אאלץ להסתפק ב125 משופרות :silly:

לIlyaN, רמת ההבחנה בין הכלים היא מדהימה, אני בטוח שאתה סתם מזלזל בHD595, כי למרות שלא יצא לי לשמוע אותם, יצא לי לקרוא עליהם לא מעט, אבל האלסנדרו מפורטות בטירוף, ורמת ההבחנה גבוהה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

595 אוזנייה טובה. תן לה מגבר ותקבל תוצאה אודיופילית הרבה יותר.

בכל מקרה, בקצב הזה נראה לי יהיה בעתיד הלא רחוק :) שי הזמין מגבר, אני אביא את הזהאולו 2.5 ואם אני אחשוב שיש סיבה את ה-K1000 (פשוט במפגש אי אפשר לשמוע אותן, צריך מגבר וצריך מקום שקט לגמרי), אתה את ה-MS1 (שיצא לי לשמוע בעבר עם המגבר מכרתי וזה היה שילוב חלומי), ויש פה עוד DT990 שלא היו פעם שעברה.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר דוגמא לשיר וזמן שבו יש מריחה מורגשת של גיטארות?

פשוט ברוב הקטעים של הגיטארות יש הרבה תופים, דיסטורשן וצעקות של הזמר, ולא יצא לי ממש לשים לב למריחות מורגשות (שאפשר להבדיל אותן מהרעש הכללי :P)

אא, ותתחדש :)

ועוד שאלה: קנית אותם בארץ מאיפשהו או מהאתר של אלסנדרו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אדיר :screwy:

כן, ניסוח בעייתי אני מודה. :-\

התכוונתי לקטעים עם גיטרות והמון דיסטרושן כמו שנאמר, אבל עם עוד כלים (תופים, מצילות, כלים אלק' וכו') ובלי ווקאלס.

ת'אמת לגבי מריחות זה באמת תלוי הרבה יותר באיכות הקובץ ובמקור ומבאוזנייה עצמה אז אני לוקח את זה בחזרה, הרבה יותר מפריעה לי ה"עמימות" אבל זה חלק מהחתמית של סנהייזר לפי מה שאני מבין ובאמת אני צריך לשפר את ההגברה (כרגע מניע ממגבר של מע' סטריאו :silly:).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...