עונש מוות - בעד או נגד - עמוד 9 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עונש מוות - בעד או נגד

borg

האם אתה בעד או נגד עונש מוות?  

1099 הצבעות

1. 1. האם אתה בעד או נגד עונש מוות?

• בעד עונש מוות לכל הרוצחים
    • בעד עונש מוות רק לרוצחים המוניים
    • בעד עונש מוות רק לטרוריסטים
    • נגד עונש מוות
    • אין דיעה

Recommended Posts

אני לא רוצה לחיות בחברה שבה השכן שלי הולך כל יום לעבודה ולפני ההוצאה להורג הוא לוקח סכינים ופליירים ומתעלל באנשים קשורים ללא סיבה בשביל שהם יסבלו לפני מותם.

אני גם לא חושב שזה מוציא את האנשים כל כך בריאים מהעבודות האלה.

תבנה שמבצע עינויים באופן אוטמאטי  :P (סתם...).

:itschy:

וכל הקטע במערכת המשפט זה שיהיה גזיר דין צודק.

מהו לדעתך גזר דין צודק והולם?

תתייחס בבקשה לפשעים שונים ולא רק לרצח.

במידה ואתה מתייחס לעונש מאסר עולם, הבהר בבקשה מהו בדיוק מאסר עולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 128
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

עונש מוות רצוי שיהיה אבל לעיתים נדירות

נניח יש רוצח סדרתי רצח את משפחתו רצח הרבה אנשים חפים מפשע נניח אז רצוי לתת עונש מוות

הדבר הכי רע בעונש מוות זה שאי אפשר להחזיר הכל להחור במקרה שלאחר שנים מתברר שהרצח או המעשה בגינו נשלח אדם למותו לא נעשה על ידיו

וכבר היו כאלה מקרים .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עונש מוות לרוצחים סדרתיים או מעשי זוועה מיוחדים זה דבר לא יעיל.

זה לא משמש כגורם הרתעה, אנשים שמספיק פסיכים בשביל לעשות את הזוועות האלה לא יורתעו על ידי המחשבה שאולי יהרגו אותם.

הדבר הזה סה"כ מספק את יצר הנקמנות שלנו כחברה, ואין לזה מקום או תרומה לחברה.

עונש מוות יכול להיות אפקטיבי רק בקנה מידה רחב יותר, כלומר מגדירים טווח של עבירות חמורות הגוררות עונש מוות לאחר הרשעה.

אסירים הם נטל כספי כבד על החברה. בעלות של החזקת אדם במאסר עד סוף ימיו ניתן לעזור למשפחה ממוצעת הנמצאת בקשיים, או משפחה חד הורית או נכה או מי שלא יהיה למשך תקופה די ארוכה.

מספר הרוצחים הסדרתיים ומבצעי מעשי זוועה הוא קטן מאוד. 2 הוצאות להורג של כאלה בשנה לא יתרמו כלום לחברה.

מצד שני הכלא מלא ב "סתם" רוצחים, אנסים, פדופילים וכדומה.

אז או שלא עושים את זה בכלל, או שעושים את זה בקנה מידה רחב. אין אמצע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא קראתי כמעט את התגובות אבל:

למה עונש מוות, פשוט צריכים לעשות כמו בערב הסעודית או בסינגפור...

בערב הסעודית אבוי לך אם תאנוס מישהי, הדבר הבא שתזכור אחרי שיתפסו אותך זה את הסכין של המבצע שחותך לך את מה שיש לך בין הרגליים.

על רצח שם כורתים יד ורגל ועוד דברים נוראיים, אבל הם כבר לא צריכים לעשות את זה, אנשים נרתעו מהעונשים והם פשוט לא פשעים.

בסינגפור הם מלקים אנשים עם מקלות במבוק כך כל חזק... והכלא שם ובתאילנד כל כך נוראי שאנשים מעדיפים למות לפני שהם נכנסים לשם.

בקיצור צריכים לעשות תנאים נוראיים בכלא ושהסוהרים יכו את האסירים עד כדי כך שיפחדו להיכנס לכלא.

אבל בארץ שלנו לא יעשו כזה דבר בגלל זכויות האזרח וכל השטויות והדור הבא של הילדים חסרי החינוך שבכלל לא מזיז להם לגנוב או לסחור בסמים (ילדים!)

אז המדינה תסבול עד שיבוא עוד איזה ראש ממשלה טיפש שימכור את הארץ לפלסטינאים...

אני מבקש לא להגיב לי כי אני בזמן האחרון נורא עסוק וסתם יווצר מצב שאני לא אוכל להגיב פה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עונש מוות לרוצחים סדרתיים או מעשי זוועה מיוחדים זה דבר לא יעיל.

זה לא משמש כגורם הרתעה, אנשים שמספיק פסיכים בשביל לעשות את הזוועות האלה לא יורתעו על ידי המחשבה שאולי יהרגו אותם.

הדבר הזה סה"כ מספק את יצר הנקמנות שלנו כחברה, ואין לזה מקום או תרומה לחברה.

עונש מוות יכול להיות אפקטיבי רק בקנה מידה רחב יותר, כלומר מגדירים טווח של עבירות חמורות הגוררות עונש מוות לאחר הרשעה.

אסירים הם נטל כספי כבד על החברה. בעלות של החזקת אדם במאסר עד סוף ימיו ניתן לעזור למשפחה ממוצעת הנמצאת בקשיים, או משפחה חד הורית או נכה או מי שלא יהיה למשך תקופה די ארוכה.

מספר הרוצחים הסדרתיים ומבצעי מעשי זוועה הוא קטן מאוד. 2 הוצאות להורג של כאלה בשנה לא יתרמו כלום לחברה.

מצד שני הכלא מלא ב "סתם" רוצחים, אנסים, פדופילים וכדומה.

אז או שלא עושים את זה בכלל, או שעושים את זה בקנה מידה רחב. אין אמצע.

עונש מוות צריך לדעתי לחול על כל הרוצחים שהורשעו ברצח מדרגה ראשונה.

המטרה של עונש מוות היא לא רק להרתיע, אלא גם להעניש ולנקום בשם המשפחות השכולות.

אין לקיים עונש מוות מטעמים כלכליים, אלא מטעמים מוסריים והרתעתיים שתואמים שת טיב הפשע.

אין לדעתי להטיל עונש מוות על אדם שלט נטל חיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

וואוו .... ערב הסעודית זו באמת חברה שאחנו צריכים לקחת ממנה דוגמא ומופת לחברה מתוקנת....  :kopfpatsch:

חזרתי לפה במקרה ושמתי לב לתגובתך...

כן, ערב הסעודית דוגמא מעולה, עובדה שזו מדינה עם אנשים יותר טובים מפה, ואל תגיד לי שלא, כי דוד שלי נוסע לשם כל הזמן ומביא לנו שתייה והכל וכשהם באים לבקר אני רואה כמה הם נחמדים ואנשים טובים.

אל תגיד לי שפה יותר טוב אם לא ראית את הצד האחר

ומי שלא רוצה שיגיבו לדברים שהוא כותב, שלא יכתוב אותם מלכתחילה... ::)

בא לי לכתוב את דעתי, מי אתה שתגיד לי לא??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ועל ערב הסעודית כדוגמה לחברה מתוקנת?  :kopfpatsch:

כמו שאמרתי:

כן, ערב הסעודית דוגמא מעולה, עובדה שזו מדינה עם אנשים יותר טובים מפה, ואל תגיד לי שלא, כי דוד שלי נוסע לשם כל הזמן ומביא לנו שתייה והכל וכשהם באים לבקר אני רואה כמה הם נחמדים ואנשים טובים.

אל תגיד לי שפה יותר טוב אם לא ראית את הצד האחר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...