ממש חוצפה מה שהולך כאן,אתם רוצים להמליץ.. בסדר,אבל למה להגיע לרמה כזו - עמוד 7 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ממש חוצפה מה שהולך כאן,אתם רוצים להמליץ.. בסדר,אבל למה להגיע לרמה כזו

IntelMan

Recommended Posts

לא קראתי את כל התרד אבל בכל זאת אני רוצה להגיב על מספר התגובות שקראתי.

הבחור שכתב את התרד בא ומאשים אנשים על המלצות של שבחור שמבקש מפרט מבקש Intel.

לפי דעתי זה נעשה למען פותח התרד שמבקש מפרט. הרי בן אדם רוצה לרכוש מחשב בסכום של 4 ספרות (לפעמים 5) וכל אחד שקונה מחשב רוצה לקבל תמורה לכל שקל שהוא הוציא. לפי השוק של היום מובילה על Intel. כל אתר גדול מוכיח את זה שוב ושוב.

שבחור בוחר Intel ויש לו סיבה לכך למשל קידוד מקצועי אז אנשים ימליצו לו על Intel. אבל שבחור רוצה Intel בשביל סיבות כמו משחקים או Office\Internet אז הפורום ימליץ לו על מה שטוב היום. מה שינצל את הכסף שלו.

ו"הילדים" שלא מבינים כלום כמו שכתוב באחד התגובות אלו ילדים ששמים כל טכנאי מאפן בכיס הקטן ועושים ממנו צחוק. אלו גם "הילדים" שחוסכים להם ולמשפחה שלהם מלא כסף וחיסכון של עוגמת נפש של הזמנת טכנאי נכה. אני יכול לספר לך מלא סיפורים ששמעתי על טכנאי מחשבים שהיית המום מהנבלות שלהם ומהידע הטכני הנמוך שלהם.

אם מישהו דורש Intel ואין לו שום סיבה אנשים רוצים שהוא לא ידפק. אבל מה לעשות יש את הסטיגמות המטומטמות שלצערי זה מה שרץ בראש של האנשים שקונים את המפרטים. מתחממים ולא תומכים בכל התוכוות ועוד בולשיט. אז חברי הפורום בונים מחשב שלפי דעתם הוא המחשב הכי משתלם במחיר שנתן הבחור שרוצה לקנות. אף אחד לא חייב לאף אחד כלום.

אז נכון יש פה עדיפות לAMD בבניית המחשבים. אבל זה לא ניגרם בגלל שחברי הפורום רוצים שהוא יקנה כי רווח לא מגיע אליהם בסוף אלא רק בגלל שהם רוצים בטובתו של הקונה ושיהנה מהמחשב ושלא ימכרו לו זבל.

בסוף מי שלא מוכן לוותר על הסטיגמות יקנה זבל מאיזה חנות עלומת שם. ויחשוב שקנה אימפריה. עד שיום אחד הוא ישב על מחשב של AMD ויבין איזה טעות הוא עשה.

אין לי שום דבר נגד או AMD או כל חברה אחרת. פשוט מה שחם עכשיו צריך לקנות. ולא בגלל שזה בא מחברה X או Y. והיום מה שחם זה AMD וזאת הסיבה היחידה שAMD נבחר בכלל מפרט באתר הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 139
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

למרות התחושה שלי שהתראד הזה כבר הגיע לקיצו, הייתי רוצה להראות לכם תראד נוסף כאן בפורום לגבי שטיפת המוח לכיוון ה .

http://www.hwzone.co.il/community/index.php?topic=96480.0

שימו לב לבקשה שלי, ולתשובות שקיבלתי.

קראתי את הת'רד הנ"ל, וההרגשה שאני מקבל אחרי הת'רד הזה שאנשים פשוט לא יודעים לתת מפרט אחר חוץ מAMD (וכנראה שאת זה הם אכן עושים טוב :xyxthumbs:).

א. ביקשת אינטל -> קיבל מספר מפרטי .

ב. אחרי שתיקנת אותם והבהרת שאתה מעוניין באינטל -> פתאום כולם שותקים.

אהה... נכון....

אין מחשב שהוא טוב למשחקים...

הם פשוט לא רוצים לדפוק אותך :nixweiss:

טוב, מה לעשות, תקנה ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המצב פה באמת "בקנטים" החל מאנשים שמנהלים מסעות צלב נגד בשל זאת שהם פוטרו ממנה, ועד אפקט העדר של ילדים בני 12 שפולטים כל שניה פרסקוט = חרא.

אז לא, זה לא חרא, פרסקוט זה לא חרא, פרסקוט הוא גם לאו דווקא תנור, מספר הסטפינגים עם פליטה טרמית זהה או נמוכה מהAthlon64 ברייטינג התואם של הפרסקוט גדול ובהרבה מאותם סטפינגים שמתחממים. פרסקוט הוא לא מעבד חרא מה לעשות שההבדל בין A64 לPIVe הם לא ב50% במשחקים הם אפילו לא 5% בממצוע, הבדל של 5% לא הופך משהו לגרוע ממש צר לי לבשר לכם, אולי פחות משתלם אבל מה זה ועד למעבד גרוע יש מרחק עצום.

בקניית מחשב הדבר הכי חשוב היא להיות "מבסוט" מהקניה, אם העובדה שעל המארז תיהיה מדבקת inside תספק זאת ממש לא כדאי להלחם בזה.

המקסימום שאתם יכולים לעשות זה לנסות להראות השוואות, סיקורים, כמה עובודות בשטח זהו, אבל לדחוף מפרטים שלא קשורים, ועוד לא לעזור למי שבאמת מתעקש על אינטל. בן אדם שרצה אינטל וישוכנע בכוח לקנות בבעיה הראשונה שתקרא הוא יקלל אתכם, את ואת כל העולם יחדיו, ולמוחורת כבר יעמוד אצלו על הסיפריה.

ואם אתם חושבים שהמצב בארץ גרוע, כולם רוצים אינטל אז? אתם חושבים שבחו"ל זה שונה? בארה"ב בכלל לא יודעים מה זה מפרט, נכנסים לחנות אומרים אני רוצה dell וזהו, אתם חושבים שמישהו מנסה להלחם בזה? כולם יודעים שזה קרב חסר תועלת ההישג היחידי שלכם ממסע הצלב הזה הוא לגרום לכם להראות כמו טמבלים גמורים, ולהוריד את רמת אמינות הפורום בעוד כמה רמות. בן אדם ביקש אינטל אתם נותים לו ועוד באים אליו בטענות שהוא לא אמר שהוא רוצה AMD?! אתם עושים צחוק? או שאתם אידיוטים גמורים, או שאתם משחקים אותה כאלה, זה כמו שאמא שלכם שולחת אותכם למכולת אומרת תקנו חלב, אתם חוזרים עם קולה, היא אומרת למה קולה? הרי ביקשתי חלב, אז אתם עונים נכון אבל לא אמרת שאת לא רוצה קולה ולדעתי זה יותר טוב. :smile1:

הא ולכל הקשקושים על זה שAMD מסכנה כי אינטל תמיד הייתה גדולה עם מסעות פרסום בלע בלע בלע מונפול רשע בלע בלע שולטת כל על העולם ואחותו, הוקמה פחות משנה אחרי ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

IDT חברה מצויינת שמכרה בזמנה גם מעבדי X86 שלא היא פיתחה, אלא רק יצרה לחברה שלא ממש עומד לי השם שלה על קצה הלשון. היום הם מתמחים בפיירוול (נדמה לי) ומכונות ליצור שבבים. חוץ מזה הם קנו גם את קולסו במת"ם בהרבה הרבה כסף ושלחו המון אנשים לשבת בבית.

עוד הרבה חברות מייצרות שבבים מוצלחים כמו , אך הם לא בעלי פקודות X86, דבר הגורם להם להיות לא שימושיים בPC.

ודרך אגב TI עדיין מיצרים מעבדי X86 (רק לא לשוק הפרטי, הם לא ממש באים "לתת בראש" ולהציג מעבדים מפלצתיים כמו AMD/INTEL.)

AMD לא ממש נשארת חייבת לאינטל על כל הוצאת מעבד חדש ואינטל מצידה גם לא רוצה להשאר חייבת. המרוויח היחידי? אנחנו.

IDT מכרה רכיבים שביא פיתחה. הרכיבים נקראו WinChip ונמכרו עם סמל של Microsoft Windows עליהם. הם היו תואמים לסוקט של הפנטיום, אבל הביצועים היו נמוכים בהרבה. החברה מכרה את החטיבה הנ"ל ל- VIA והם מהווים את הבסיס לפיתוח ה- C3. הביצועים עדיין נשארו גרועים.

מי שמכרה רכיבים שלא היא פיתחה היא IBM שייצרה רכיבים ל- Cyrix ובתמורה לעלות הייצור לקחה 50% מהתוצאה ומכרה תחת שמה.

מכל החברות שמייצרות מעבדים לא תואמי x86 (כמו MIPS, SH3, PowerPC, ARM, Tensilica, Tricore, IA64) בחרת דווקא להזכיר את ALTERA?

ALTERA לא מייצרת מעבדים. היא מייצרת FPGA, שאלו רכיבים מתוכנתים , לא מעבדים. ל- יש תכנון של מעבדים שנקראים NIOS ו- NIOS-II , שניתן לטעון אותם אל תוך הרכיבים שלה, ובשאר המקום הפנוי להוסיף עוד לוגיקה. לבוא ולומר שהיא מוכרת מעבדים פשוט לא נכון.

לגבי TI - היא ייצרה בעבר מעבדי , אבל מכיון שהאחרון שיוצר היה תואם 486, אני בספק רב אם הוא מיוצר עדיין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המצב פה באמת "בקנטים" החל מאנשים שמנהלים מסעות צלב נגד בשל זאת שהם פוטרו ממנה, ועד אפקט העדר של ילדים בני 12 שפולטים כל שניה פרסקוט = חרא.

אז לא, זה לא חרא, פרסקוט זה לא חרא, פרסקוט הוא גם לאו דווקא תנור, מספר הסטפינגים עם פליטה טרמית זהה או נמוכה מהAthlon64 ברייטינג התואם של הפרסקוט גדול ובהרבה מאותם סטפינגים שמתחממים. פרסקוט הוא לא מעבד חרא מה לעשות שההבדל בין A64 לPIVe הם לא ב50% במשחקים הם אפילו לא 5% בממצוע, הבדל של 5% לא הופך משהו לגרוע ממש צר לי לבשר לכם, אולי פחות משתלם אבל מה זה ועד למעבד גרוע יש מרחק עצום.

בקניית מחשב הדבר הכי חשוב היא להיות "מבסוט" מהקניה, אם העובדה שעל המארז תיהיה מדבקת inside תספק זאת ממש לא כדאי להלחם בזה.

המקסימום שאתם יכולים לעשות זה לנסות להראות השוואות, סיקורים, כמה עובודות בשטח זהו, אבל לדחוף מפרטים שלא קשורים, ועוד לא לעזור למי שבאמת מתעקש על אינטל. בן אדם שרצה אינטל וישוכנע בכוח לקנות בבעיה הראשונה שתקרא הוא יקלל אתכם, את ואת כל העולם יחדיו, ולמוחורת כבר יעמוד אצלו על הסיפריה.

ואם אתם חושבים שהמצב בארץ גרוע, כולם רוצים אינטל אז? אתם חושבים שבחו"ל זה שונה? בארה"ב בכלל לא יודעים מה זה מפרט, נכנסים לחנות אומרים אני רוצה dell וזהו, אתם חושבים שמישהו מנסה להלחם בזה? כולם יודעים שזה קרב חסר תועלת ההישג היחידי שלכם ממסע הצלב הזה הוא לגרום לכם להראות כמו טמבלים גמורים, ולהוריד את רמת אמינות הפורום בעוד כמה רמות. בן אדם ביקש אינטל אתם נותים לו ועוד באים אליו בטענות שהוא לא אמר שהוא רוצה AMD?! אתם עושים צחוק? או שאתם אידיוטים גמורים, או שאתם משחקים אותה כאלה, זה כמו שאמא שלכם שולחת אותכם למכולת אומרת תקנו חלב, אתם חוזרים עם קולה, היא אומרת למה קולה? הרי ביקשתי חלב, אז אתם עונים נכון אבל לא אמרת שאת לא רוצה קולה ולדעתי זה יותר טוב. :smile1:

הא ולכל הקשקושים על זה שAMD מסכנה כי אינטל תמיד הייתה גדולה עם מסעות פרסום בלע בלע בלע מונפול רשע בלע בלע שולטת כל על העולם ואחותו, הוקמה פחות משנה אחרי ::)

זה ממש אבל ממש לא קשקושים מקושים כמו שאתה מציג את זה העובדה שלAMD אין הרבה פרסום לעומת נכונה ואמיתית ואתה פשוט יכול להסתכל על ארצנו הקטנה:

מי זאת החברה שתורמת מדי שנה כסף לעמותות ותורמת מחשבים עם לנזקקים שאין להם ?

מי זאת החברה שפותחים עיתון כלכלה(לא שאני פותח.....חחח ;D) ישר רואים את שמה כמעט בכל יום?

מי זאת החברה אשר מפרסמת את מעבדיה על עמודים שלמים בעיתון ידיעות או מעריב?

טוב התשובה הרי ברורה :

אינטל ישראל

זה שלAMD אין פרסום בארץ זאת עובדה חיה למצב שלה בארץ ומשם צצים כל מיני סטיגמות ואם היית קורא את ההודעה הקודמת שלי היית מבין

שפרסום ושיווק

הם הדבר שכל חברה צריכה כדי להתפתח ובכדי להוריד כל מיני סטיגמות למינהם....!

ולמה ?,למה למה?,אבל למה אתם לא רואים את הדברים הטובים שיש בפורום מפרטים?ואני חושב שהרבה אנשים יסכימו איתי פה על זה שיש שם אנשים זהב

שעוזרים באמת (לי אישית באמת עזרו כאשר רציתי לקנות AMD הם הביאו לי מפרט עם הכל ממש מקצועיים!)ויש אנשים שפשוט חושבים שחייבים להם פה משהו

בפורום ובוכים ש"רציתי אינטל והביאו לי AMD" אז תבקש שוב כן תעמוד על עמדתך ואל תבכה כמו ילד קטן כי זה ממש לא יעזור!

תתעקש שאתה רוצה אינטל ויעזרו לך שם אנשים כי יש להם ידע בהמלצות גם בקשר לאינטל וגם בקשר לAMD .

ותראו גם את הדברים הטובים באמת ויש הרבה כאלה בפורום של HWZONE כשאני הגעתי לפה ישר ענו לי ולא היה מקרה אחד שלא קיבלתי תשובה,באמת. :xyxthumbs:

אז להיות אופטימיים לא יזיק פה לאף אחד.! :smile1:

יום טוב !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אינטל לא מפרסמת או כל דבר אחר. הפרסום היחידי הוא מצד היבואנים, ואם תפתח באמת עיתונים תראה כמה עמודים טק-דאטה תופסת עם הקשקושים על האופטרונים שלה. ומצטער להגיד לך אין דברים טובים בפורום מפרטים, הפורום הזה מוצף באיוולים שכל מה שהם יודעים לעשות זה לפלוט מפרטי ctrl+v ללא שום מחשבה עצמאית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Dogma בשום סטפינג Prescott לא היה יותר קריר מAthlon 64 עם PR דומה , אל תשכח שAMD מפרסמת צריכת חשמל מקסימלית ואינטל מפרסמת צריכה ממוצעת .

לפי CPUheat הצריכה הכי נמוכה של פרסקוט זה של גרסאות ה3\3.2\3.4 של סדרה 6XX שהם צורכים מקסימום של 99W , לשם השוואה המעבד ההכי כבד של זה הFX55 שצורך בערך 85W , שלא לדבר על הווינצ'סטרים שחלקם צורכים בסביבות ה30-40 וואט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צריכת החשמל המקסימאלית של PIV3.2 בסטפינגים SL7PW, SL7PX, SL7J7, SL7KL של 3.4 תחת סטפינגים SL7PY, SL7PZ, וSL793 היא 84w.

שזה נמוך מ-, או משתווה לרוב הסטפינגים בליבות clawhammer/newcastle הwinchester זוללים הרבה פחות אבל הם גם לא מגיעים למהירויות גבוהות ככה שלא בטוח שזאת התוצאה שבאמת קיוו לה, הם רצו שתקח אותם לגבול ה3.0ghz ומעבר לו וזה ממש לא מה שהם קיבלו.

שוב פעם זאת לא הנקודה, P4 הוא לא מעבד גרוע, למטרות OC בלבד ללא שום חשש הייתי לוקח אותו, אלה הם שעוברים את גבול ה4ghz בקלות ובסטפינגים החדשים ללא שום בעיות טרמיות במיוחד. הפרסקוט A בכלל היה המעבד המשתלם ביותר שנמכר, 2.4ghz/533 שעלה 500 שקל שהגיע ל3.6ghz/800 על מקורי וללא שום בעיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז שחק לוטו עם מאות שקלים...

אם תקבל סטפינג טוב (שבדרך כלל לא מגיעים לארץ כאלו) אחלה קבלת מעבד שצורך "רק" 84w ואם לא? קבלת מעבד עם פליטת חום של 100w

ואם אתה כבר אתה משחק את המשחק בסטיפינגים מובחרים של ווינצ'סטרים אתה מקבל מעבד שצורך 30-35w

http://www.cpuheat.wz.cz/html/Pentium4.txt

בוא נחשוב מה יותר כדאי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צריכת החשמל המקסימאלית של PIV3.2 בסטפינגים SL7PW, SL7PX, SL7J7, SL7KL של 3.4 תחת סטפינגים SL7PY, SL7PZ, וSL793 היא 84w.

שזה נמוך מ-, או משתווה לרוב הסטפינגים בליבות clawhammer/newcastle הwinchester זוללים הרבה פחות אבל הם גם לא מגיעים למהירויות גבוהות ככה שלא בטוח שזאת התוצאה שבאמת AMD קיוו לה, הם רצו שתקח אותם לגבול ה3.0ghz ומעבר לו וזה ממש לא מה שהם קיבלו.

שוב פעם זאת לא הנקודה, P4 הוא לא מעבד גרוע, למטרות OC בלבד ללא שום חשש הייתי לוקח אותו, אלה הם שעוברים את גבול ה4ghz בקלות ובסטפינגים החדשים ללא שום בעיות טרמיות במיוחד. הפרסקוט A בכלל היה המעבד המשתלם ביותר שנמכר, 2.4ghz/533 שעלה 500 שקל שהגיע ל3.6ghz/800 על מקורי וללא שום בעיות.

DOGMA, אני זוכר שלפני כמה חודשים היה דיון דומה על פרסקוט והסטפינגים שלהם והתעקשת שמדובר במעבד בעל פליטת חום דומה ומשתווה לזו של את'לון 64. אפילו הראית לי סימוכין לכך עם לינקים לרשימת הסטפינגים של המעבדים. אכן, נוכחתי בעצמי לדעת שאינטל שיחררה לאוויר העולם גם סטפינגים אשר פליטת החום המקסימלית השתוותה בזמנו לפליטת החום הממוצעת של את'לון 64 אשר AMD מפרסמת. רק מה, מי שמסתכל באותו עמוד יכול להיווכח בנקל ברשימה של לפחות 10 אם לא יותר סטפינגים שונים שמבלבלים מאוד את הצרכן וספק אם בכלל קיימים בשוק במלאי מוצדק. ולראיה, עד היום לא נתקלתי באנשים אשר שיבחו את הפרסקוט של אינטל. נהפוך הוא, יצא לי לדבר עם לקוחות ואפילו בעלי חנויות [שמן הסתם נוהגים להחזיק חדישים עם סטפינג חדיש מאחר והם מוכרים כל הזמן והתחלופה אצלם שוטפת] והם חזרו והתלוננו בפני על כך שהטמפרטורה שהמעבד הגיע עליה גם במארז מאוורר היא גבוהה מאוד נושקת בקלות לאיזור ה-70 מעלות. יותר מזה, הם לא היחידים, חבר'ה מאתרי חומרה ופורומים בחו"ל אשר נוהגים לשים את היד על הסטפינגים המובחרים ביותר עדיין מדווחים על טמפרטורות גבוהות בהשוואה לאת'לון 64. מנגד, AMD שיחררה לאוויר העולם את Winchester ובקרוב גם את Venice אשר רק יקטינו את פליטת החום של המעבד בעוד אינטל לא מצליחים לעשות זאת.

אינטל נכשלה בגדול עם הפרסקוט ולא רק בפורום שלנו מדברים על כך. אתרים בחו"ל שקיימים זמן רב יותר מאיתנו ומקבלים חומרה עדכנית וחדשה אף הם מציינים זאת. זאת לא בושה, אינטל הצליחה מאוד בשנים האחרונות ובתור חברה ששואפת להיות בקידמת הטכנולוגיה הם לא העריכו כמו שצריך בתחילה את המעבר ל-90ננומטר ונפלו חזק עם הפרסקוט. אז היום AMD יוצאת כשידה על העליונה עם ליבות טובות יותר ועוד שנה אינטל יכולה לחזור עם ליבות אף יותר מוצלחות.

בקיצור, אני יוכל להמשיך לרשום ולרשום וגם אתה יכול להמשיך לרשום ולרשום. אבל מה שמעניין הוא שאתה בעמדת מיעוט בתעשיית החומרה. בעוד הרוב מקללים את הפרסקוט ואת היום בו הוא נברא אתה משום מה מהלל אותו.

אני לא מעריץ נלהב של אף אחת מן החברות אבל כשאני רואה במו עיני מעבד 4 פרסקוט מחמם מארז מאוורר היטב אין לי מה להגיד. וראיתי את זה במו עיני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...