ממש חוצפה מה שהולך כאן,אתם רוצים להמליץ.. בסדר,אבל למה להגיע לרמה כזו - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ממש חוצפה מה שהולך כאן,אתם רוצים להמליץ.. בסדר,אבל למה להגיע לרמה כזו

IntelMan

Recommended Posts

"אבא,זה נכון שפנטיום 4 מתחמם? למה הוא מעבד רע?" מצד אחד אני לא יודע הכיצד לענות לו,

אני רוצה להצהיר בזאת שבמחשב של הבן שלי,יש מעבד AMD Athlon . ולמה זאת? כי הבן שלי אוהב משחקים,

הוא רצה מחשב טוב למשחקים,והוא קיבל. אף אחד מאיתנו מעולם לא אמר ש "AMD זו מכה" - אלה ההמצאות שלכם !

הפרסקוט מתחמם, מתחמם מאוד. תכנס לאתר החברה שלך שממוקם ב-http://processorfinder.intel.com/ ותשווה בין הNorthwood ובין הפרסקוט. אין שום ספק שהפרסקוט הוא חיית הספק ומפלצת חום.

אתה יכול גם להסתכל להסתכל בהשוואות, למשל ההשוואה בביקורת האחרונה של Anandtech (יציאת ה3.73/6xx)?. מכל מעבדי השולחניים עד היום, הFX-55 הכי מתחמם וצורך הכי הרבה חשמל (AMD אפילו הגדילה את קירור הסטוק שלו ביחס לA64 הרגילים). הוא בכל זאת לא מצליח להתחרות עם הפרסקוט הכי פשוט. (ה3.4EE שם זה הNorthwood המוצלח, מצד שני בLoad גם הוא צורך הרבה יותר)

נתון מעניין - בLoad המערכת של ה3.8 צורכת פי 2 מהמערכת עם ה3500+. המערכת עם ה3.73 צורכת עוד יותר.

עוד נתון מעניין - למה אין 3.6-3.8 בסוקט 478? צריכת הספק גבוהה. לא יותר מזה.

"AMD זו מכה" מגיע מאיסטרוניקס ומכל "טכנאי בשקל" שכל עם סומך עליהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 139
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ואם להוסיף על דבריו של קודמי, אינטל הפעילה לחץ רב על יצרניות כמו SIS, ALI, VIA לבל ייצרו ערכות שבבים לאת'לון הראשון בסלוט A. זו אחת הסיבות ש-AMD השכילה להוציא את ה-AMD750, על משקל "אם אין אני לי, מי לי". משראתה זאת, התפנתה אינטל להפעיל לחץ על יצרניות לוחות האם: ASUS הייתה אחת מאלו שהושפעו מכך - לוח האם המצויין שלה לאת'לון, ה-K7M, הגיע לראשונה עם קופסאת OEM לבנה לגמרי. השם ASUS לא הופיע כלל על הלוח והיה קשה עד בלתי אפשרי למצוא מידע על הלוח באתר של ASUS.

לפרטים נוספים:

http://www.tomshardware.com/motherboard/19990818/athlon-01.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תאמינו לי שאנשים בפורום הזה לפעמים לא מתביישים!!

באמת בא אדם ומתלונן שאמרו לו בפורום לבחור רק ...

והוא אומר שאינטל יותר טוב...

אבל כולם יודעים פה בפורום שלכל חברה יש את הדברים שהיא "יחסית" יותר טובה מהשניה... למשל בקידודים ומשחקים...

וכולם!! יודעים שהפרסקוט הוא מעבד שמתחמם ולא ממש שווה ועדיף 64 על אינטל (אני לא עוד מהאנשים שרק בראש שלהם! יש לי אינטל .. 2.6 "רגיל" והוא פצצה!!)

וזה שאמרו לבן שלך רק מותר להם.. הבן של לא חייב להקשיב ולהאמין לכל דבר (לפעמים דברים לא נכונים )(וטוב בחיים לא להאמין לכל דבר)

ומי שבהא לפורום ומבקש דווקא יתנו לו מפרטים של כי זה מה שהוא ביקש...

ומשפט סיכום שכול משתמשי הפורום יסכימו איתי (והוא הופיע הרבה פעמים): אנחנו עושים לאנשים פה טובה ועוזרים אחד לשני חינם!! ללא תשלום ורק בשביל לעזור לאנשים ולהעביר להם את הידע שלנו... למשל שלחלק פה היה וגם AMD והם יודעים טוב את ההבדל ולא סתם מדברים שטויות...

אז בבקשה אל תבוא בטענות כי אנחנו עושים טובה שאנחנו עוזרים לאנשים אחרים ואחד לשני...

בתודה

טומי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עמריאל צודק בדבר אחד, מגיעים משתמשים שמבקשים מפרט מבוסס אינטל ואתם ישר דוחפים להם בפרצוף. בשביל מה זה טוב? - הבן אדם ביקש מפרט מבוסס אינטל, אם הוא הגיע אלינו סביר להניח שהוא גם יכול לדפדף בפורום ולקרוא על אינטל ו-. אני ראיתי את זה קורה לא פעם ולא פעמיים אבל אין לי כוח לחזור על עצמי כל הזמן ולפעמים עושה רושם שזה לא עוזר. - בכל מקרה, עכשיו שרן עזב את העבודה ב-KSP ונכון לעכשיו יש לו יותר זמן פנוי אני מקווה שהוא יטפל בענין הזה.

לגיב אותו משתמש ששיש לו חתימת "אנטי אינטל" - נצטרך לראות מה עושים. אין לי בעיה עם זה שצריך "לפתוח לאנשים את העיניים" אבל מפה וללכלך על כל חברה שהיא ולהפוך את זה למעין "מסע צלב" זה לא מוסרי ולפעמים אפילו גובל בהסתה [ואני בטוח שתסכימו איתי כאן].

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש אנשים שאת מכירים רק מסיפורי המעשיות של ה"טכנאי שלהם"

לא בטוח שהם יודעים שלפחות במשחקים לוקחת בהפרש ניכר אינטל תואם

לכן חשוב לציין לפני הקנייה את כל מה שחשוב בקניית מעבד לגיימינג.

(אלא אם כן הוא אומר במפורש שהוא יודע מה קורה בין לאינטל ובכל זאת מעדיף אינטל)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אדוני היקר...

כמה קרובים אלי מאוד עובדים באינטל, ויש להם בבית

בנוסף לזה כמה לקוחות במקום שאני עובד שעובדים גם כן באינטל, גם להם יש AMD

זה לא סוד ולא חדש שאנשים שעובדים ב INTEL קונים ומרוצים מאוד מ . זה זול יותר, זול טוב יותר, חבל רק שאין אחריות לכל החיים...

אם אתה עדיין לא מרוצה מהעובדה שאנשים דוחפים בכוח... פשוט אל תקרא את התגובות האלו. זה מדינה חופשית להגיד כל מה שבא כל עוד זה לא פוגע בבן אדם אחר.

אל תדאג, המניות שלך ב יהיו באותו מצב עם, או בלי הפורום הזה... אל תתרגש מזה יותר מדי.

יניב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה ש"איסטרוניקס" מציע אחריות לכל החיים במחירים די שערורייתים זה נחמד ויפה

אבל אין לה שום "גב" מאינטל העולמית (או שמא תאיר את עיני)

עכשיו תחשוב שוב - חברה ישראלית תוציאה כסף מהכיס שלה בשבילך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי מה שאלת...

אין להם שום גב? פחחחח זאת באמת השטות הכי גדולה ששמעתי בשנה האחרונה... אין לך מושג כמה כח יש לאיסטרוניקס.

אם יש לך מעבד פנטיום 3 מקולקל הם ישר יחליפו לך אותו בלי שום בעיות, אולי תקבל אפילו כמה MHZ יותר מהמקורי שלך.

עשה טובה, אל תגיד דברים שאין לך בסיס... ודע לך, רוב החנויות הטובות והאמינות עובדות עם איסטרוניקס, אז בגדול, עם מעבד אינטל מקבלים אחריות לכל החיים.

שתבין, אני מתקופת פנטיום 1 כבר לא עם ... יוצא משהו כמו 10 שנים שאין לי בתוך המחשב. אבל אני יודע להגיד גם את הדברים הטובים... אל תשכח, גם זה מאוד חשוב. תהיה פייר...

יניב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה באת לנסות להפעיל לחץ?

AMD יותר טוב בכל דבר חוץ מקידוד וידאו

פרסקוט מתחמם, הזכרונות החדשים DDR-2 יקרים פי 2 מ DDR ולא נותנים ביצועים משהו

תמיכה ב 64 ביט עולה 600 שקל ויותר מאשר מעבד פרסקוט מסדרה 5XX

AMD נותן תמיכה ב 64 ביט במחיר יותר זול ממעבד מסדרה 5XX של אינטל שהוא בלי תמיכה ב 64 ביט

AMD נותן יותר ביצועים במשחקים וכל דבר אחר חוץ מקידוד וידאו

ל יש צ'יפסטים מצוינים כמו nForce 4 SLI שפותחים אפשרויות חדשות

מה נותן הצ'יפסט 925X/XE?

סתם יקר וצריך לקנות זכרונות שעולים פי 2

פשוט תודה בזה שאינטל הפעם נפלו

וזה לא שיש לי משהו נגד אינטל

אבל מציעים לי מערכת יותר זולה, הרבה יותר טובה, ופי כמה יותר משתלמת

אז אני יגיד "לא, אני מעדיף להידפק עם מעבד חם כמו תנור, לשלם עליו פי 2, ולקבל זכרונות לא משהו במחיר שאני קונה זכרונות מטורפים לאוברקלוק"?

ובאמת זה חוצפה שבתור פורום שלא תלוי בשום חברה אנחנו ממליצים לאנשים על משהו יותר משתלם

ולא על אינטל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שהתשובה נעוצה במפרטים שמומלצים כאן. רובם נועדו למשחקים, ורובם שולחניים.

ובתחום הזה נכון לרגע זה בהתחשב במוצרים שיש לשתי החברות ומוצעים כרגע לשוק - לוקחת.

אני לא חושב שיש כאן משיהו שלא יציע למערכת תקציבית סלרון D (למרות שעם המחיר של אינטל ניתן לקנות AMD64 בסיסי באותו כסף בחלק מהחנויות) במקום סמפרון, או דותן במקום איזשהו מעבד אחר של למחשבים ניידים. זה שכולם דוחפים כאן למחשבים שולחניים למשחקים, זה לא בגלל שהם פאנבויז אומללים, זה בגלל שאובייקטיבית, אלו יהיו מערכות טובות יותר.

אז מה אתה אומר לילד שלך? את האמת. כן, אינטל מדשדשת מאחור במחשבים שולחניים, אבל במעבדים תקציביים וניידים הם לוקחים את בהליכה, וההצלחות הגדולות שהיו לאינטל באו מאינטל , כמו הדותן, ולכן הבן שלך יכול להיות גאה במה שאבא שלו עושה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הערה קטנה בקשר להתחממות של מעבדי - לפי כל הדיווחים (לי אין מעבד אז אני לא יודע באופן אישי), מעבד הפרסקוט עובד בטמפרטורות הרבה יותר גבוהות משאר המעבדים ברמתו, ולכן מסיקים שהוא לא טוב. הטמפרטורות של המעבדים רק הולכות וגדלות עם השנים, בגלל שהמעבדים עובדים יותר מהר ומכילים יותר רכיבים, ובעיקר טרנזיסטורים (מי חשב בתקופת מעבדי ה 8086 וה 80286 שמעבדים ביתיים יעבדו בטמפרטורות ממוצעות של 50 מעלות ויצטרכו אקטיבי?), והבעיה של הפרסקוט היא לא כמות החום שהוא יוצר, אלא חוסר היכולת שלו להתמודד עם החום הזה בצורה טובה (כנראה כתוצאה מתכנון לקוי).

ודעה כללית:

קראתי פעם (כאן, בפורום הזה אני חושב) שמעבד מסויים פשוט בנוי בארכיטקטורה גרועה (פי 3 טרנזיסטורים לעומת הליבה הקודמת ועם שיפור מועט בביצועים), ואם זה נכון זה רק מראה עד כמה חברה גדולה מרשה לעצמה לזלזל בלקוחות, מתוך הנחה שהלקוחות ירוצו לקנות את המעבדים שלהם רק בגלל שהם הכי מוכרים בשוק והלקוח הממוצע לא ממש מבין בפרטים הטכניים של כל מעבד, אלא בעיקר מסתכל על המספר שאחרי שם המעבד (או בקיצור - ייקנו כל מה שזורקים להם). אז כאשר אנשים מתחילים להתקומם נגד אותה חברה (ע"י תמיכה בחברה מתחרה), פתאום אנשים (שקשורים או לא קשורים לחברה הראשונה) מתחילים להתעצבן.

חברות חייבות ללמוד שלקוחות משיגים ע"י מתן תמורה הולמת לכסף (ביצועים, אמינות, אחריות) ולא ע"י הסתמכות על חוסר הידע של הלקוח ועל מידת הפירסום שיש להם בשוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמעבד מסויים פשוט בנוי בארכיטקטורה גרועה

אני מניח שאתה מדבר על הפנטיום 4.... :silly:

Read on:

http://www.emulators.com/docs/pentium_1.htm

(רק קח בחשבון שמדובר על כתבה לפני בערך 4 שנים, על הפנטיום 4 המקורי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...