ממש חוצפה מה שהולך כאן,אתם רוצים להמליץ.. בסדר,אבל למה להגיע לרמה כזו - עמוד 6 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ממש חוצפה מה שהולך כאן,אתם רוצים להמליץ.. בסדר,אבל למה להגיע לרמה כזו

IntelMan

Recommended Posts

הממ אתה באינטל ... מיצרם דותנים וזכרונות לא ?

אותכם דווקא אוהבים :)

אני חושב שההמלצות על רק יואילו להם... :)

ככל שיקנו פחות פרסקוט, הנחיצות של דותן תעלה, מה שישפר עוד יותר את המעמד של המרכז הישראלי מול המרכזים של בחו"ל.

החבר'ה מישראל הקטנה והרחוקה יהיו אלה "שיצילו את המצב" באינטל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 139
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ודעה כללית:

קראתי פעם (כאן, בפורום הזה אני חושב) שמעבד מסויים פשוט בנוי בארכיטקטורה גרועה (פי 3 טרנזיסטורים לעומת הליבה הקודמת ועם שיפור מועט בביצועים),

זה שמעבד מצריך פי 3 יותר טרנזיסטורים כדי לשפר ביצועים לא הופך אותו באופן אוטומטי לגרוע.

במעבר מ- 0.13 מיקרון ל- 0.09 מיקרון, משתפרת הדחיסות פי 2: 2^(0.09/0.13).

לעומת זאת המהירות של הטרנזיסטורים, מסיבות שונות,,כמעט לא משתפרת.

מה שאומר שלפעמים הדרך היחידה להאיץ את הפעולות זה להגדיל CACHE, להוסיף עוד יחידות ביצוע במקביל, גם אם זה אומר תוספת של שטח רב, שלא נותן אותו יחס של שיפור בביצועים לעומת השטח שנוסף (כלמור לדוגמא, הכפלת שטח בשביל 20% שיפור בביצועים).

זה לא אומר שהארכיטקטורה של הפנטיום 4 טובה. אם ניתן להשיג אותם ביצועים בפחות חום ומספר דומה או קטן יותר של טרנזיסטורים, אין ספק שהארכיטקטורה לא טובה.

מי יודע כמה טרנזיסטורים יש ל- 64, פנטיום 4 ודותן? ברור שגודל ה- CAHCE משפיע כאן הרבה, אז הייתי בודק ב- RATING זהה פחות או יותר, ללא תלות בגודל ה- CACHE שלהם (כלומר לא סתם משווה עם אותו גודל CACHE).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פעם היו את סייריקס, אבל נדמה לי שהם פשוט מתו מוות טבעי בשנים האחרונות...

פעם היו המון יצרנים.

הנה הרשימה שהעתקתי מוויקיפדיה:

* Intel

* AMD

* Chips and Technologies

* Cyrix

* IBM

* IDT

* National Semiconductor

* NEC

* NexGen

* Rise Technology

* SGS-Thomson

* SiS

* Texas Instruments

* Transmeta

* UMC

* VIA

לקוח מתוך:

http://en.wikipedia.org/wiki/X86#Manufacturers

בפועל, חלק מהשמות ברשימה נסגרו, אבל חלק גדול נמכרו לחברות אחרות (3 שמות התגלגלו ל-VIA, ועוד 3-4 ל- AMD).

לגבי סייריקס, הם נמכרו בשלב כלשהו לנשיונל סמי, שפיתחו מעבדים משולבים תחת השם Geode.

לפני כשנה מכרה נשיונל את החטיבה הנ"ל ל-.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברים,

קראתי עכשיו את כל הת'רד הארוך הזה (עכשיו 01:40 לפנות בוקר) וכך זה נראה בעיני:

לי כל הת'רד הזה מריח כמו פירסומת ל- AMD דווקא.

לי נראה שעמריאל הוא בכלל עובד במחלקת הפירסום, או אחד שנשלח על ידם ופתח את הת'רד הזה, עם כותרת

מעוררת מחלוקת בעליל, באתר החומרה הגדול והטוב בישראל כדי שיגיבו כאן כמה שיותר אנשים, כדי שיוכח כאן באופן חד משמעי -

שאין שום סיבה לקנות אינטל כיום (פרט למקרים יוצאי דופן אקסטרימיים) וש- היא הבחירה הנכונה.

לדעתי, קישור לת'רד הזה יועבר לעובדי כדי שישמרו אותו ב"מועדפים", וכשלקוחות חדשים יגיעו לקנות מחשב חדש - המוכר פשוט מוריד אותם מייד מרעיון האינטל, בזכות הת'רד הזה (!) ומחדיר להם ברכות (Softness) ובלי התנגדות .

זה פשוט נראה לי כתרגיל פירסומי פנטסטי (ומאוד מוצלח יש לציין), דווקא של החברה המושמצת...

מוגש כחומר למחשבה

HF

את הסרט "תאוריית הקונספירציה" אתה מכיר? ;) - אתה יכול להיות קונספירטור מצוין ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואני דווקא חושב שהתגובה הזאת ממצה את הדיון הכי טוב. לא בגלל התוכן המפגר שלה, אלא בנימה שהיא נאמרה.

לפותח הת'ראד, בין אם דעתך היא לפה או לפה זה לא כזה רלוונטי. מה שכן רלוונטי, זה שהגיל הממוצע בפורום הזה הוא קצת יותר מרבע מהגיל שלך, בפורום מפרטים המצב אפילו יותר גרוע. אז כמו שאם היית בא לחנות ואיזה ילד בן 12 היה אומר לך שאינטל זה חרא ולא היית מתחיל לריב איתו, אלא מגחך לעצמך, זה מה שאתה צריך לעשות כאן. הפורום הזה לא מתיימר לייצג דיעה מסויימת, או אפילו קבוצה בעלת דעה מסויימת בנושא זה או אחר. הפורום הוא מכלול של אנשים (מכלול של ילדים זה דווקא יותר מדוייק) אשר מייצגים דיעה באופן עצמאי. לפיכך, מה שאתה צריך לומר לבנך שהוא שואל אותך למה זה חרא, זה לומר לו שלכל שני יהודים יש שלוש דעות, ושלא צריך לשמוע דיעות של ילדים שקראו כמה מאמרים וחושבים שהם מבינים משהו בכלל (בלי קשר לתשובה, זאת לא הנקודה).

אור, דווקא ממך לא הייתי מצפה לתגובה מטופשת כל-כך [כנראה שדברים משתנים כשאתה בעל חנות וצריך למכור סחורה ;)].

"לא צריך לשמוע דיעות של ילדים שקראו כמה מאמרים וחושבים שהם מבינים משהו בכלל" ? - סליחה, אבל יש כאן לא מעט "ילדים" שלעניות דעתי דווקא יודעים על מה הם מדברים. חבל שאתה עושה הכללות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה לפותח הת'ראד:

באיזה מפעל אתה עובד (לא "מה אתה עושה"...)?

אחת הבעיות הכי גדולות של לפי דעתי, זה שהם לא מוכנים להודות בטעות.

לפני שבוע הייתה לנו הרצאה של מהנדס תיפעול בכיר מאינטל קריית גת, בהרצאה (חוץ מזה שהוא לא הסביר לנו בכלל מה הקשר של ההרצאה שלו לזה שהיא באה במקום הרצאה בקורס בפולימריםץ... פירסומת של שעה שבסוף הייה "שלחו אלינו קורות חיים"...) הוא הציג לנו גרף רווחים של ישראל בשנים האחרונות. ראינו שבשנים האחרונות, הייתה ירידה ברווחים, וההסבר שלו הייה "תנאי השוק"... לשאלות של "מה עם התחרות מול AMD" הוא פשוט לא התייחס.

אינטל מודעים לזה שרוב האנשים לא מכירים משהו אחר, והם מתנהגים כמו מונופול, ובדיוק כמו שביל גייטס מחייך כמו מטומטם כל פעם שהתוכנה שהוא מנסה להדגים נופלת, אבל אף פעם לא אומר "זה יתוקן" או משהו בסיגנון, ככה גם לא מסוגלים לעצור לרגע ולישקול מה עושים הלאה ואיך משתפרים.

או כמו שQ אמר "אף פעם אל תראה להם שאתה מדמם"...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

VIA ו- Transmeta עדיין מייצרות מעבדים (בעיקר לניידים ו- HTPC). בגלל ש- Transmeta יחסית חדשה בשוק היא מסיימת כבר מספר שנים בהפסדים תפעוליים...

Transmeta הודיעה לפני כחודש על כוונתה להפסיק לייצר מעבדים בעצמה, ובמקום זאת למכור רשיונות לטכנולוגיה ליצרנים אחרים.

זה אומר שיצרנים יוכלו לקחת תכנון של מעבד ולשלב אותו על הרכיב שלהם עם רכיבים נוספים על מנת להוזיל את המחיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אור, דווקא ממך לא הייתי מצפה לתגובה מטופשת כל-כך [כנראה שדברים משתנים כשאתה בעל חנות וצריך למכור סחורה ;)].

"לא צריך לשמוע דיעות של ילדים שקראו כמה מאמרים וחושבים שהם מבינים משהו בכלל" ? - סליחה, אבל יש כאן לא מעט "ילדים" שלעניות דעתי דווקא יודעים על מה הם מדברים. חבל שאתה עושה הכללות.

חלילה איתי, לא הבנת אותי נכון. יש כאן המון המון אנשים צעירים שכן יודעים על מה שהם מדברים ותורמים המון ידע, ואני מצדיע להם. אך לצערי, יש גם חלק לא מבוטל של ילדים שמתחזים לאותם אנשים אשר תורמים לאתר ובעצם רק הורסים ומדברים שטויות.

הכוונה שלי הייתה שצריך לקחת כל עיצה מהאתר הזה בפרופורציה, ולדעת טוב טוב למי להקשיב ולמי לא. זה הכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פחח במקום לבוא אלינו בתלונות תבוא בתלונות למנהל אינטל שלא עושה כלום בנידון ומשאיר תפרסקוט המסריח

יש לכם מזל ש לא חברה גדולה כמו אינטל אם היה ל ממסע פרסום כזה אף אחד לא היה קונה ממכם..

לך הביתה לך לישון ינוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שמסע פרסום כמו שרובכם מתכוונים אליו יעזור.

שורש הבעיה לרוב הם בעלי המקצוע, ולא רק הטכנאים.

לא פעם ראיתי בעיתון ידיעות אחרונות, במוסף המחשבים השבועי, יציאות מהכתבים כמו "אם אין כסף קונים סלרון, לא צריך להתפשר על פירמות לא אמינות".

המקומות שבהם כן יש המלצות חמות על זה פורומים של מחשבים, ומי שנרשם לכאן לרוב בני אדם שמבינים לפחות מעט במחשבים - וזה לא הקהל הבעייתי של .

לא פעם אני וחבר שלי המלצנו לאנשים שאנחנו מכירים לקנות . הם לקחו את הדעה שלנו ברצינות כי הם יודעים שאנחנו לא יום ולא יומיים מתעסקים בזה, אבל עדיין בסופו של דבר קנו "אינטל פנטיום 4", גם כי זה מותג, ומבחינתם זה מבטיח להם איכות ואמינות, וגם שזה לא יגרום להם "פאדיחה" מול חברים שלהם, שישאלו "וואי מגניב, איזה מחשב זה???".

אני יכול להגיד ללא שום ספק שרוב מי שקונה אינטל בעיניים עצומות, יעדיף לקנות מעבד שמיוצר תחת הפירמה "IBM" ולא תחת "AMD".

וכל אלה שאוכלים את הפרסומות על פנטיום5, גם יעדיפו לקנות מעבד שיוצר על ידי מיקרוסופט ולא על ידי , כי הרי זאת , לא סתם חברה קטנה כמו AMD שמה לה ולמחשבים בכלל?

אבל כל עוד ההכנסות של AMD לא נכנסות לכיס שלי, לא ממש אכפת לי מה אנשים יקנו ולמה, אני יודע מה לקנות לעצמי ומה להמליץ לאנשים שבאמת רוצים ביצועים, וחוצמזה כשAMD צריכות להאבק בשיניים על הנתח שוק שלהם, הם יתאמצו יותר ויותר, ואנחנו אלה שנרוויח ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

IDT חברה מצויינת שמכרה בזמנה גם מעבדי X86 שלא היא פיתחה, אלא רק יצרה לחברה שלא ממש עומד לי השם שלה על קצה הלשון. היום הם מתמחים בפיירוול (נדמה לי) ומכונות ליצור שבבים. חוץ מזה הם קנו גם את קולסו במת"ם בהרבה הרבה כסף ושלחו המון אנשים לשבת בבית.

עוד הרבה חברות מייצרות שבבים מוצלחים כמו , אך הם לא בעלי פקודות , דבר הגורם להם להיות לא שימושיים בPC.

ודרך אגב TI עדיין מיצרים מעבדי (רק לא לשוק הפרטי, הם לא ממש באים "לתת בראש" ולהציג מפלצתיים כמו AMD/INTEL.)

AMD לא ממש נשארת חייבת לאינטל על כל הוצאת מעבד חדש ואינטל מצידה גם לא רוצה להשאר חייבת. המרוויח היחידי? אנחנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למרות התחושה שלי שהתראד הזה כבר הגיע לקיצו, הייתי רוצה להראות לכם תראד נוסף כאן בפורום לגבי שטיפת המוח לכיוון ה AMD.

http://www.hwzone.co.il/community/index.php?topic=96480.0

שימו לב לבקשה שלי, ולתשובות שקיבלתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...