אני עורך וידאו במקצועי, ואשמח לעזור למשתמשים בנושא עריכות וידאו - עמוד 8 - תוכנה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אני עורך וידאו במקצועי, ואשמח לעזור למשתמשים בנושא עריכות וידאו

tal h

Recommended Posts

אני מנסה להעביר סרט 8" ישן שהועבר לוידאו ל- .

מ- 8" לוידאו אנאלוגי - זה נעשה בחנות צילום, וממכשיר הוידאו למחשב באמצעות כניסת ה- RCA בכרטיס המסך ותוכנת לכידה.

התוכנה בה אני משתמש היא WinDVR, התוכנה מאפשרת ללכוד וידאו לפורמט mpeg2

השאלה שלי היא כזו, באיזו איכות דגימה עלי לבחור?! המאקסימלית היא 7200 אבל היא מייצרת קבצי ענק וזה נראה לי מיותר בהתחשב בכך שמדובר על משהו שגם ככה הוא לא באיכות על (המקור זה סליל 8" מלפני 30 שנה בלי סאונד...) יש לי כמה קטעים להעביר (חוץ מסרט החתונה) באורך כולל של 2.5 שעות בערך... זה יכנס על אחד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 423
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

התוכנה שצורבת, "מקודדת" שוב פעם את הקובץ.

כלומר- אם הקידוד נעשה ב 7000 BITRATE, והתוכנה עובדת על 8000, היא תמיר את זה ל 8000, דהיינו -קידוד נוסף=איבוד איכות נוסף.

גם אם קידד ב 8000(שזו איכות של DV), התוכנה תצרוב אותו על 8000, ללא קידוד, אך היא תעביר עליו סריקה, ותקודד אותו ל VOB מה שמוריד מעט עוד מידע ואיכות.

http://www.videohelp.com/forum/viewtopic.php?t=224833

יש תוכנות שיכולות להמיר מ MPEG2 ל VOB ומ VOB ל MPEG2 בלי לגעת במידע ולהוריד מהאיכות... (מה שדי הגיוני, כי VOB זה בסה"כ MPEG2 שעשו לו MULTIPLEX עם עוד כמה דברים ואולי הגנה)...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש תוכנות שיכולות להמיר מ MPEG2 ל VOB ומ VOB ל MPEG2 בלי לגעת במידע ולהוריד מהאיכות... (מה שדי הגיוני, כי VOB זה בסה"כ MPEG2 שעשו לו MULTIPLEX עם עוד כמה דברים ואולי הגנה)...

תתפלא... כולם "לא נוגעות במידע"...

אם הקידוד שלך הוא ב 7000,והתוכנה צורבת ב8000, אז כמובן שהיא תקודד לך מחדש.

אבל-

גם אם הקידוד ב 8000, והצריבה היא גם ב 8000, כביכול זה דומה והיא "רק צורבת". לפי ההגיון כן. תכלס- לא!

עצם העובדה שהיא ממירה ל VOB- אתה כבר מאבד מידע. לא הרבה אבל מאבד.

אתה מוזמן לבוא אליי לאולפן, לראות סרט מקודד לפני צריבה ואחרי צריבה, ששניהם באותו מוניטור, ולראות טוב טוב שיש איבוד קטן של איכות.

וכמובן כל הציוד שלי פה איכותי ושמים לב לכל דבר קטן, אז אני אורמ לך שיש הבדל...

כאן אני מסיים "להתווכח" על הנושא הספציפי הזה... :)

1. אני מנסה להעביר סרט 8" ישן שהועבר לוידאו ל- .

2. השאלה שלי היא כזו, באיזו איכות דגימה עלי לבחור?! המאקסימלית היא 7200 אבל היא מייצרת קבצי ענק וזה נראה לי מיותר בהתחשב בכך שמדובר על משהו שגם ככה הוא לא באיכות על (המקור זה סליל 8" מלפני 30 שנה בלי ...)

3. יש לי כמה קטעים להעביר (חוץ מסרט החתונה) באורך כולל של 2.5 שעות בערך... זה יכנס על אחד?

1. אם אתה רוצה יש לי חבר שמעביר של גלגלים של פעם,זה נקרא "סופר 8". הוא יכול להעביר לך לפורמט של DV איכותי בזול. (דבר איתי בפרטי).

2. אם אתה דוגם AVI - אין לך פה הרבה בחירה...

7200 מתייחס לדגימה ישירה ל MPG- וזה כבר לא תופס הרבה.

תדגום AVI לא דחוס, אבל תיהיה לך בעית מקום. תגדיר קובץ ענקי? בשילי קובץ של 40-70 גיגה בייט נחשב סטנדרטי (גיגה,כן לא טעיתי).

3.על אחד נכנס שעה ורבע של סרט באיכות טובה. (כמו שאני עובד).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התשובה.

1. לגבי ההעברה, אין לי כבר גישה לסרטי ה- 8" עצמם. יש לי רק הקלטות וידאו.

2. אני חושב שהתהליך שאתה מדבר עליו הוא הרבה יותר מקצועי ממה שאני חשבתי. אני חשבתי שאני פשוט אלכוד את הסרט ל- mpeg2 ומשם ישר ל והשאלה התיחסה לאיזה אפשרות אני צריך לבחור בתנאים האלו.

3. הגדלים שלי הם גדלים של רגיל (4.7). ככה ששעה וחצי סרט על 8 גיגה נחשבים אצלי לגדולים מדי. בשבילי 40-70 גיגה נחשב קובץ ענק.

4. ברור לי לגמרי שהאיכויות שאני ואתה מדברים עליהן הן בסקאלות שונות לחלוטין. השאלה היא האם יש לך תשובה שמדברת ברמת המקצועיות (או חוסר המקצועיות) והאיכות שלי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשובה ברמה בסיסית בלבד-

אין לי מושג אם תצליח ללכוד ישירות ל MPG , צריך מחשב חזק מאוד,ונקי מתוכנות רצות ברקע.

אפילו עם מחשב חזק כמו שלי, אני מאתחל אותו ומקווה שלא יהיה עצירה קטנה/קפיצה/חוסר סינכרון.

בכללי-

פרמטרים:

תבחר באופציה של VARIABLE. שם תגדיר מקסימום ומינימום, של ה BITRATE.

במקסימום תגדיר 8000, זו איכות של . במינימום תגדיר בין 6000-7000 בקפיצות של 500. כלומר, 6000/6500/7000 ולא יותר מזה.

זה נותן לקידוד "משחק" בין טווח מסויים, כמו "גדר לסוס". אל תעלה מעל 7000, ואל תרד מתחת ל 6000 כי האיכות תיהיה ירודה יותר.

ממליץ 6500.

כאן יכנס לך בדיסק שעה ועשרים,אולי טיפה פחות.

בדיסק נכנס תכלס 4.2 גיגה, ולא 4.7 (זו עובדה,ואין להתווכח עליה).

את האפשרויות של ה AUDIO- תשחק מה שיהיה לך טוב, אל תצפה ליותר מידי. STEREO ייצא לך סבבה.

תבחר ב COMPRESS, ותגדיר לו שם ב RATE, של שאיכות 224 או 192, לא פחות.

אם תבחר ב UNCOMPRESS הקובץ יהיה גדול יותר, ולא יכנס לך בדיסק אחד. (אלא אם כן בא לך להכניס שם 40 דקות).

קח בחשבון משהו בקשר ל BITRATE-

8000=DV, או DVD

2550 = VHS (קלטת וידאו)

2880= SVCD (שסביר שיעשה לך בעיות בזיהוי)

1440=VCD.

תסלח לי אם אני יקרא לך "עצלן", אבל אם הייתי קורא את התרד זה, מתחילתו ועד סופו, הייתה רואה שאת התשובה הזו נתתי כבר ויש שם המון תשובות.

אבל כתבתי לך שוב...

טיפ- שב,תקרא אותו מהתחלה במיוחד להודעות שלי, ותרכוש יותר יידע ...

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי בעייה עם הEDIUS 3, אני עושה לו import מקובץ MPEG כשאני מנגן או מייצא אותו הסאונד קטוע, הוידאו מנגן חלק אפילו בלי רינדור (שזה מעולה בשבילי כי הפרימייר ממש נתקע אצלי אם אני לא עושה רינדור) אבל גם אם אני עושה רינדור הסאונד עדיין קטוע.

שאלה שקצת לא קשורה:

למה התוכנות האלו כ"כ יקרות??

כאילו האדיוס הזה עולה מעל 1000ש"ח ואם זה לא מספיק אז צריך לקנות את הXplode שגם הוא עולה 600ש"ח+-

מי בכלל משלם את הסכומים האלו???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לתוכנה מומלצת- לא כתבת לי אם יש לך כרטיס עריכה ,ואם כן-איזה.

זה משנה, כי יש תוכנות שיודעות לדבר טוב/פחותטוב/בכלל לא עם כרטיסים.

אני משתמש בתוכנה שיודעת לדגום 3 , באותו זמן, ללא מפריע אחד לשני ובמקביל לעבוד על פוטו שופ ולגלוש, וזה לא מזיז/פוגם בדגימה.

כל זה בזכות כרטיס יקר, שהתוכנה שלי יודעת לדבר איתו טוב.

יש לי בעייה עם הEDIUS 3, אני עושה לו import מקובץ MPEG כשאני מנגן או מייצא אותו הסאונד קטוע, הוידאו מנגן חלק אפילו בלי רינדור (שזה מעולה בשבילי כי הפרימייר ממש נתקע אצלי אם אני לא עושה רינדור) אבל גם אם אני עושה רינדור הסאונד עדיין קטוע.

שאלה שקצת לא קשורה:

למה התוכנות האלו כ"כ יקרות??

כאילו האדיוס הזה עולה מעל 1000ש"ח ואם זה לא מספיק אז צריך לקנות את הXplode שגם הוא עולה 600ש"ח+-

מי בכלל משלם את הסכומים האלו???

קשה לי לעזור-לא נתקלתי בזה. תגדיר "קטוע".

לתשובה לא קשורה-

יש אנשים כמו מוסדות או עסקים שחייבים "לקנות עם קבלות" כי זה עסקים. זה מוכר להם בתור הוצאה, ומשתלם להם. למה?

כי ההקשעה הזו מניבה תוצאות... תתפלא...

יש גם חבילת אפקטים ב 800 דולר לאדיוס/פרמיר... ויש יותר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קשה לי לעזור-לא נתקלתי בזה. תגדיר "קטוע".

אז ככה יש שני סוגים של קטיעות:

הראשון - קוראת לאחר שאני דוגם את הוידאו והאודיו דרך התוכנה WinDVR. אני חייב לציין שמכל התוכנות שבדקתי - לWinDVR יש את האיכות הטובה ביותר.

האודיו נדגם בפורמט MPEG 1 Layer II (אם אני דוגם בMPEG 1 Layer III הEDIUS {וגם הPremiere אגב} בכלל לא מזהה אודיו ואם אני מוסיף אותו לTimeline הוא מזהה את הקובץ כקובץ בלבד ללא אודיו.)

אגב, הקטיעה לא מתחילה ישר אלא היא מתחילה בערך 20 שניות לאחר ניגון הקטע,  הוא מגיע לנקודה מסויימת ומאותו רגע לא משנה אפילו אם אני חוזר אחורה עדיין זה נשאר קטוע. לפני שהוא מגיע לנקודה הזו האודיו נשמעת בצורה חלקה ונקיה. זו לא בעייה מקרית בקובץ בגלל שניסיתי כמה פעמים עם קבצים שונים וזה תמיד קורה.

השנייה - הקטיעה מתחילה ישר, האודיו נדגם באמצעות התוכנה PowerDirector 3 בפורמט Mpeg Layer II. אני מציין בשנית שהWinDVR דגם את הוידאו בצורה איכותית בהרבה מהתוכנה הזו. גם לי יעזור תוכנה שיש לה אפשרות Capture טובה ואיכותית יותר...

הקטיעות קורות גם לאחר רינדור והם נשארות בקובץ הסופי שמיוצא.

העליתי בקובץ הזה הדגמה של שני סוגי הקטיעות...

[attachment deleted by admin - 90 dayss]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...