אני עורך וידאו במקצועי, ואשמח לעזור למשתמשים בנושא עריכות וידאו - תוכנה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אני עורך וידאו במקצועי, ואשמח לעזור למשתמשים בנושא עריכות וידאו

tal h

Recommended Posts

שלום לכולם,

אני טל, פעיל בפורומים של חומרה לרוב. פה אני חדש.

אני צלם ועורך , במערכות עריכה של CANOPUS, מבוססןת חומרה- CANOPUS DVSTORM2.

לרוב אני עובד בפרמייר,אדיוס ,אפטר אפקט ועוד.

עבודתי היא עריכת סרטי תדמית,סרטי חברות,קצת מתחום הטלוויזיה,יצירת קליפים, ואירועים.

אשמח לתרום את חלקי ולענות של שאלות בתחום עריכת הוידאו הכוללת-

חומרה מיוחדת למחשב למטרת עריכה.

כרטיסי עריכה, וציוד.

תוכנה- כל מה שקשור לבניית סרט/קליפ, החל מ אפקט פשוט עד לאפקטים מורכבים,דגימה,והמרה.

הודעה זו איננה הודעה למטרת פרסום כלשהוא חלילה, והיא תמימה לחלוטין, למטרת עזרה לגולשים כאן.

הודעות תוכלו לשלוח לי לפרטי, או פשוט לכתוב פה הודעה חדשה, ואני יענה בה, כך שכולם יוכלו לראות וללמוד.

(כבר הספקתי לענות על כמה שאלות שראיתי כאן)

בברכה,

טל

ערוץ 10 צילום והפקות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 423
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

וואלה - תודה :xyxthumbs:

תגיד, אני מעוניין להקליט תוכניות מהטלוויזיה למחשב, ואח"כ לקודד אותם עם Xvid או DivX בכדי לשמור על CD.

אתה מכיר כרטיס טוב שיוכל להקליט באיכות טובה?

-תקציב עד 1K אם אפשר אז קצת פחות.

לגבי העריכה/קידוד עצמה המחשב שלי דיי חזק אז זו לא הדרישה העיקרית מהכרטיס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם כרטיסי TV אני פחות מתעסק, אז נסה לחפש כאן:

לחץ כאן

מבחינת קידוד- מחשב של קידוד, שבנוי על בסיס תוכנה, (כמו שאני מניח שיש לך,כי לרוב זה ככה) דורש 2 דברים:

מעבד טוב- חובה פנטיום, ולא , רצוי 2.8.

זיכרון- כמה שיותר יותר טוב, חשוב יותר הכמות מאשר מהירות.

הבדלים בין מערכת מבוססת תוכנה למערכת מבוססת חומרה-

בתוכנה- הקידוד ושאר העריכה והרדנורים "נופלים" על המעבד, דבר שגורם לזמן ארוך יותר.

בחומרה- על הפעולות הנ"ל ועוד "נופלים" על הכרטיס עריכה (בד"כ מקצועיים מעל 5000 שקל),והזמן הוא מהיר מאוד ואיכותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדבר עניין אותי מאוד אז

איך בטלוויזיה מצזרים דברים (הריבועים האלו וכאלו)

ובאיזו תוכנה משתמשים בכדי לעשות פרומו לאיזושהי תוכנית או שיותר מתאים פרומו לסרט חדש למשל הענק מגיע להוט אקשן (אם ראית).

ובאיזו תוכנה משתמשים למסך הכחול או הירוק (כמו של הסרטים) והאם אוכל לעשות זאת עם מצלמה רגילה כרטיס עריכה ומחשב ביתי רגיל?

ודרך אגב המחשבים הממולצים לעריכות ווידאו הם המחשבים של .

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. איך בטלוויזיה מצזרים דברים (הריבועים האלו וכאלו)

2. באיזו תוכנה משתמשים בכדי לעשות פרומו לאיזושהי תוכנית או שיותר מתאים פרומו לסרט חדש למשל  הענק מגיע להוט אקשן (אם ראית).

3. באיזו תוכנה משתמשים למסך הכחול או הירוק (כמו של הסרטים) והאם אוכל לעשות זאת עם מצלמה רגילה כרטיס עריכה ומחשב ביתי רגיל?

4. ודרך אגב המחשבים הממולצים לעריכות ווידאו הם המחשבים של אפל.

תודה!

אני יעשה סדר ועל כן מספרתי את השאלות שלך:

1. צנזור בצורה כזו כמו שאתה רואה בחדשות למשל, זה אפקט שנקרא MUSAIC, (לא זוכר איך רושמים אותו,ואני לא יכול לבדוק כעת,אני המחשב השני באמצע דגימה). זה מעיין ריבועים כאלה.

האפקט נמצא גם בפרמייר, אבל צריך "לתחם" אותו,(מהמילה "תחום") כלומר לשים רק עם הפנים ולא על כל הפריים- דבר שדורש מיומנות וידע, ועל כן אני לא יסביר כאן.

2. פרומו עושים בתוכנות מקצועייות. אני מכין פרומו לאירועים (נקרא גם "תקציר" בעברית), בפרמייר.

3. מסך כחול או ירוק נקרא CROMAKEY - מעיין מפתח CROMA, שעובד על עיקרון של ALPHA CHANEL- הכנסת אובייקט וידאו על סרט כמו למשל כתוביות על סרט.

זהו גם נושא מורכב, אך לשאלתך- ניתן בקלות יחסית לעשות זאתץ בפרמייר.

עם מצלמה לא משנה איזה, העיקר שתוכל לדגום את הוידאו, והבד צריך להיות נקי מקפולים ולכלוכים ("רעשים").

האמת אפשר גם אדום, או צהוב או כל צבע אחיד.

בחרו כחול או ירוק-כי הוא צבע נטרלי בסביבה.

(אם תרצה ללמוד יותר פנה אליי בהודעה פרטית)

4. נכון גם מקינטוש כי הם באים "חתיכה אחת". אבל לך תקנה מחשב עכשיו ב 50 אלף שקל...

להערה של NOMIC -

לא לא סטיגמה ממש לא.

בדוק שלפנטיום יכולות קידוד גבוהות יותר מ . תבדוק...

וחוץ מזה- מי שמחפש מחשב שיתאים לעריכת וידאו- לא יחפש להוזיל עלויות, ולחסוך 400 שקל, אם זו כוונתך.

מחשב בסיסי מאוד, לעריכה, ללא כרטיס, עולה היום באיזור ה 5-6 אלף.

רובו בנוי על "לב" של - לוח ,כרטיס מסך רצוי של ATI (מסתדרים טוב יותר ברנדור),ופנטיום.

אם תרצה מפרט אשמח לעזור.

ככלל, אתם לא חייבים לשאול פה, ואם יש שאלה חדשה פתחו דיון ואשמח לענות,ושכולם ילמדו, הרי לזה נועד הפורום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב אני , למה באמת ברוב מערכות העריכה הממחושבות משתמשים בלוחות

יש בבית הספר שלוש מחשבים עריכה עם ג'יגה וחצי זיכרון כל אחד וכרטיסי עריכה של (Real time ) ויש בהם לוחות של

אז למה דווקא ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב אני , למה באמת ברוב מערכות העריכה הממחושבות משתמשים בלוחות

יש בבית הספר שלוש מחשבים עריכה עם ג'יגה וחצי זיכרון כל אחד וכרטיסי עריכה של (Real time ) ויש בהם לוחות של

אז למה דווקא אסוס  ?

שאלת שאלה מאוד יפה...

אם תיכנס לפורום "לוחות" הרבה יגידו לך אותו דבר "אסוס סתם לוקחים הרבה כסף על המוצרים שלהם".

האמת אף פעם לא התייחסתי למשתמשים כאלה. להם אכפת מדבר אחד - מ ש ח ק י ם !

נכון לוח ירוץ להם יפה והם יחסכו 300 שקלים שאותם יוציאו על משהו כמו עכבר... :lol:

אסוס לוחות יציבים מאוד, ומי כמוני יודע שמערכת עריכה צריכה להיוןת יציבה !

ממש לא נחמד לשבת על פרוייקט 3 שעות , ואז המחשב יקרוס פתאום מסיבה לא ברורה והפרוייקט יהרס, למרות ששמרת שינויים כל 5 דקות!

למה? כי "נפילה" כזו "משבשת" את הפרוייקט (מנסיון רב).

אסוס יקרים, אומנם אך טובים, ומי שמתעסק בעריכה לא חוסך פה 300 שקלים ושם עוד 200...

רק הזמן שלך שילך לאיבוד שווה יותר (בתור עורך כמובן).

אסוס גם "מדברים" טוב עם חומרה רבה יקרה כמו כרטיסי עריכה, כגון מטרוקס כמו שאמרת.

אגב , הלוח הממולץ הוא P4C800 E DELUX , לפנטיום בסוקט הישן יותר.

אגב ,תבדוק גם מה הכרטיס מסך שיש לך שם, אני מניח שהוא מבוסס ATI (RADEON

לחדשים, ל LGA 775, יש את ה P5 של ,סדרה חדשה אך עדיין לא ניסו אותה טוב.

אני מכיר מישהו שקנה את ה P5GD1, ולא היה לו טוב לעריכה והחליף ל P5GDC DELUX (אני קונה אותו עכשיו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ASUS יציבים יותר? מדברים עם "חומרה"?

על מה לעזאזל אתה מדבר? זה מזכיר לי את עמישראל אשר נוהר כעדר לעבר מאזדה לנטיס כי לכל העולם ולאישתו יש וכי "שמעתי מאח של דודה של אחות של חברה שלי שהם הכי אמינים".

האיזכורים הללו בנוגע לאסוס הם ב-ו-ל-ש-י-ט! ולמען הסר ספק, ב-HTPC שלי (שמחובר למקרן DLP ומערכת ק"ב) ישנו לוח אם של יחד עם כרטיס מסך של MATROX!

למה לא בשום אופן?!

oh god... :bash:

:kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ASUS יציבים יותר? מדברים עם "חומרה"?

על מה לעזאזל אתה מדבר? זה מזכיר לי את עמישראל אשר נוהר כעדר לעבר מאזדה לנטיס כי לכל העולם ולאישתו יש וכי "שמעתי מאח של דודה של אחות של חברה שלי שהם הכי אמינים".

האיזכורים הללו בנוגע לאסוס הם ב-ו-ל-ש-י-ט! ולמען הסר ספק, ב-HTPC שלי (שמחובר למקרן DLP ומערכת ק"ב) ישנו לוח אם של יחד עם כרטיס מסך של MATROX!

למה לא בשום אופן?!

oh god... :bash:

:kopfpatsch:

קודם כל אל תתנפל, פשוט תביע דעה.

דבר שני- גם אני חושב שלנטיס זה חרא-אוטו מנסיון.

וכן- מדברים אכן טוב עם ציוד עריכה, ויציבים בנושא , בדוק. אם אתה בתחום חפש ביקורות על עריכה.

אני לא בא להתוכח...

אתה בעצמך אומר שיש לך לוח של ,אז לא הבנתי איזה עמדה אתה..

וסברתי כבר- לא טובים בנושא קידוד. יותר נכון פנטיום חזקים יותר בקידוד , נקודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תתפלא ! ;)

אם היה לך פעולות כמו קידוד ורנדור היו מהירות יותר...

מה גם שפנטיום משתמש ב "הייפר טרנדינג" שהופך את המעבד ל"מעבד כפול" ובזכות פעולה זו מאיצה מאוד את פעולות הקידוד.

תחפש ותמצא-

חיפוש של "render+pentium"פשוט בגוגל, מצא לי את זה-

לחץ כאן

כמובן שתמצא עוד.

תראה, יכול להיות שה שלך מספק אותך, אך לעריכות ברמות מקצועיות יותר זה רק .

עם עובדות אל תתווכח...

קבל בהבנה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטער על ההתנפלות, פשוט חזרתי מויכוח דומה המתנהל בפורום אחר שגם בו שולטים הסטירואטיפים בכמה מהחברים - ממש כמו שהם שולטים בך...

אני חוזר על משנתי - משנת הצדק - ASUS *לא* יותר יציבים ולא מדברים יותר טוב עם ציוד עריכה מכל לוח אם איכותי אחר מבית , TYAN למשל.

לי יש לוח ASUS, כי לתקופתו הוא היה הקנייה הטובה ביותר. האם ארכוש לוח ASUS חדיש על פני המתחרים מכיוון שהוא יוצר ע"י "ASUS"? ממש לא!

המידע שאתה מציג אינו עובדתי ואינו מגובה בסימוכין. בניגוד לממד ביצועים, מדד של יציבות, תאימות וגם אמינות הוא בעייתי כי אלו אינם נתונים אבסולוטיים ומוחשיים.

בעניין AMD: אינטל כנראה עדיפים בקידוד (בעיקר בגלל עינייני תאימות, פחות בגלל מגבלות ארכיטקטורה; לפיכך משתקף שהמעבד של - כלשעצמו - לא נופל מהמתחרים, זו התמיכה של השוק מבחוץ - כולל אנשים שכמותך - שלא מאפשרת לו להתרומם). אבל אין להקיש מכך שרכישת מעבד למחשב המיועד לעריכת נחשב בגדר יהרג ובל יעבור.

אם יש לך דרך כלשהי להביא בפני (ובפני שאר החברים החולקים עימי את דעתי) נתונים של מחקר מבוסס המוכיח אחרת מדברתי, אנא עשה זאת. עד אז, אין לך קייס...

עריכה: ההודעה האחרונה שלך רק מחזקת את הטיעון שלי!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אם יש לך דרך כלשהי להביא בפני (ובפני שאר החברים החולקים עימי את דעתי) נתונים של מחקר מבוסס המוכיח אחרת מדברתי, אנא עשה זאת. עד אז, אין לך קייס...

2. עריכה: ההודעה האחרונה שלך רק מחזקת את הטיעון שלי!

1. לא רוצה קייס ולא בא להוכיח לך כלום!

אני יודע עם מה אני עובד וניסיתי , החלטתי לעבוד עם בגלל הסיבות בפירטטתי.

תראה, אני מניח שאצלך זה תחביב ולא מקצוע- עשה כרצונך. להבדיל,אצלי זה מקצוע, וכל דבר חשוב לי- גם אם יקר פי 2.

פנטיום מתעסק טוב יותר עם וקידוד.

בוא נעצור את הויכוח על הנושא הספציפי כאן, כי אני לא יגיד יותר על זה.

2. לא הבנתי מה חיזק ,ואיזה טענה.

קרא כאן קצת (לא שזה אומר משהו ,אבל תתאמץ לחפש גם,ולא רק ש"יביאו" לך לינקים ויוכיחו לך,תוכיח לעצמך אם אתה באמת רוצה לדעת!)

לחץ כאן

מדריך האתר- (תרד מעט למטה)

לחץ כאן

לחץ כאן

לחץ כאן

כאן אני מבקש לסגור את הויכוח,כי לא בשביל זה פתחתי את התרד הזה.

תודה על ההבנה...  :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא רוצה קייס ולא בא להוכיח לך כלום!

בנקודה הזו הייתי צריך להפסיק לקרוא את ההודעה שלך ולכתוב: I rest MY case!

אבל מילא...

אמרתי לרגע ש- עדיפים על אינטל בעריכה? לא, אני מסכים איתך! הדבר שרציתי לחדד הוא שעסקנים רבים בתחום, כמו גם ערוץ 10 - שאני מבין כי אתה "נציגו" באספקט הזה - הם אלה שתורמים השכם וערב לפלטפורמת אינטל להיראות כל כך טוב בבנצ'מארקים המיוחסים לעריכה. רצונכם הבסיסי ב"אינטל", והיותכם עיוורים למה שקורה לימינכם ולשמאלכם, הוא שגורם לכם להאדיר את הפלטפורמה ולגרום להיווצרותו של "מעגל קסמים" לפיו השוק דורש אינטל ואינטל נותנת. משמע אינטל מביאה את מעבדיה לאופטימיזציה "חומרתית" עם התוכנות בעוד שהשוק שלכם מביא את התוכנות לאופטימיזציה "תוכנתית" עם המעבד. בכזה מצב, פלא שאין ל- הקטנה סיכוי מול מעצמת ה"אתה תגרד לי ואני אגרד לך" - נוח לנו כלכלית ככה ואנחנו לא ניתן לאף אחד אחר להיכנס ולשבור את המעגל הדו-צדדי הזה... ::)

לגבי - אני מבין שיצאתי עם ידי על העליונה... checked! ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...