אני עורך וידאו במקצועי, ואשמח לעזור למשתמשים בנושא עריכות וידאו - עמוד 3 - תוכנה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אני עורך וידאו במקצועי, ואשמח לעזור למשתמשים בנושא עריכות וידאו

tal h

Recommended Posts

1. תודה רבה לך על הכל

2. אתה מדבר עריכה משלב הדגימה מחומר מוכן על קלטות ולא כולל את הצילום עצמו ,אכן ?

ועל עריכה כזו לוקחים 800 ,יפה ! ועוד  יותר יפה שיש כאלו שמוכנים לשלם סכומים כאלו ..לצערנו בטכנאת זה לא כך  :'(  ...על איזה אורך סרט מדובר ,מה כוללת עריכה ,מעברים פס קול כיתובים אפקטים ?

1. אין על מה, בכיף שלי לעזור...

מתישהוא שאני יצרך עזרה במשהוא שאני לא מבין הו ואולי אחרים כן, אז יד לוחצת יד. (ככה זה בעולם העסקים  ;D)

2.  אין לי מטרה לייחצן את עצמי חלילה.

אבל אתה שואל מתוך התעניינות, ואולי רצון להיות עורך בעתיד אז אני יענה לך בכל זאת (למרות שאני מעדיף שלא לדבר על עסקים כאן מעל הפורום הזה...)

בשביל לגרות לך לדעת יותר , את מהות המקצוע:

שאמרתי עריכה, דיברתי על עריכת אירוע, חתונה למשל. לקוח מביא לי 2 קלטות DV שבהם חתונה מצולמת על 2 מצלמות כל אחת בנפרד.

העריכה כולל הכל- והלקוח מקבל חתונה ערוכה כולל מספר קליפים/תקצירים שהוא רוצה (ומשלם כמובן).

יא מצחיק אחד, ברור שכולל דגימה אחרת איך  אני יערוך?  :lol:

800 זה ממוצע לעריכה בסיסית. כמובן שאם הלקוח ירצה עוד קליפ או שתיים הוא יוסיף כמובן על השעות עבודה שלי.

מי שמשלם סכומים כאלה הם צלמים, שמקבלים על האירוע מהלקוח שלהם בין 4000-8000 שקל, אז כמובן שיש להם כסף לערוך (מן הסתם הם חייבים לערוך אחרת מה הלקוח יקבל???)

אורך סרט ממוצי לאירוע הוא בין 3 ל 3 וחצי שעות, אך יש יותר.

זה עריכה 2 מצלמות ,מעברים, 2/3 קליפים, תקציר אירוע (פרומו), ואפקטים בצורה קלאסית ולא מצועצעת (יותר יוקרתי)

אם תרצה תקפוץ אליי לראות ... :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 423
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
אורח voodooman

אני חייב לציין שכתבת שם שטות קטנה!!

יש לבחור אם הפנטיום 4 3 גיגה כרטיס מסך 9500 פרו שטוב יותר מכרטיס 9600XT בפיל רייט שלו ויש לו גם 8 צינורות עיבוד ולא 4 כמו שיש לכרטיס שלך

זה שהכרטיס הוא של לא אומר שהוא טוב הרבה יותר!! :xyxthumbs:

חוץ מזה הכל טוב ויפה חחח

דרך אגב מכיר את דני גם עובד שם או עבד בערוץ 10 צילום והפקות יש לו עדיין נראה לי גי.אם.סי סאפרי או שאין את זה עכשיו חח טוב לא ראיתי אותו כמה שנים טובות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. יש לבחור אם הפנטיום 4 3 גיגה כרטיס מסך 9500 פרו שטוב יותר מכרטיס 9600XT בפיל רייט שלו ויש לו גם 8 צינורות עיבוד ולא 4 כמו שיש לכרטיס שלך

2. זה שהכרטיס הוא של לא אומר שהוא טוב הרבה יותר!! 

3. דרך אגב מכיר את דני גם עובד שם או עבד בערוץ 10 צילום והפקות יש לו עדיין נראה לי גי.אם.סי סאפרי או שאין את זה עכשיו חח טוב לא ראיתי אותו כמה שנים טובות

עכשיו 2 בלילה ויש לי עבודה עד הבוקר, לערוך, אבל אני חייב להגיב על מה שכתבת,

למרות שזה כבר הופך ל לא קשור לשרשור פה (אז נעצור בזה)

1. יותר טוב בפיל רייט?מההההה? אולי למשחקים זה טוב, מי שעורך לא מחפש את זה.

ממומלץ 6900XT וזהו (מחיר וביצועים, והוא מדבר הכי טוב עם כרטיסי עריכה מקצועיים,שאני מניח שבזה אין לך יידע/נסיון).

2. לא אמרתי, אבל המלצתי, ושוב , לוח , עם כרטיס מסך של לא יעשה בעיות...

הרי לא נראה לי שיהיה נחמד אם תבוא שגיאה מטומטמת שאמצע עבודה של 3 שעות....

3. אתה מתבלבל-כבר כתבתי ולא שמת לב !

אני ערוץ 10 הפקות, ואני לא , אני עסק עצמאי וסטודיו ומשרד לצילום אירועים.

אין לי קשר לטלויזיה, ואני נקרא ככה הרבה לפניהם !

(חבל שלא עשיתי "בעמ" , ככה הם לא היו יכולים לקרוא לעצמם ככה).

לילה טוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה: איך אפשר להעביר סרט וידיאו למחשב

או ממצלמה אנלוגית למחשב איך שלא תקרא לזה?

יש כמה דרכים, הכל תלוי בתקציב שאתה מעוניין להשקיע:

1. אם יש לך כרטיס מסך עם - יש לך IN לכניסת , משם אתה יכול לדגום (אומנם באיכות לא גבוהה).

2. לקנות כרטיס כזה.

3. לקנות כרטיס שגודם מאנלוגי- עדיף מייד שניה, כי זה נחשב לישן. ולא שימושי היום.

4. ערטיס עריכה בסיסי.

איפה אפשר ללמוד את עריכת הסרטים (כי בבית זה דיי קשה בפריימייר)

אפשר הכל מיני מקומות ודרכים, השאלות פה כמובן הם :

1. האם אתה מתכוון להפוך את זה למקצוע, או סתם חובבני ? (לערוך יום הולדת)

2. האם אתה מוכן להשקיע סכום כסף בקורס?

(אני שולח לך משהו בהודעה פרטית).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי חבר שכבר כמה שנים מנסה להתעסק בעריכת וידאו

אבל הוא נתקל בהמון בעיות! ואני כל הזמן מנסה לעזור לו אבל לא נדמה שאני מצליח.

הוא קנה מחשב חדש מעבד 2.8 1GB זכרון ולוח שלדעתי יציב מאוד וחוץ מזה שיציבות זאת לא הבעייה פה.

יש לו כרטיס PINNACLE DC10 plus, מהיום שהוא קנה את הכרטיס היו לו בעיות!

כל הזמן התוכנה קורסת ויש בה כל מיני תקלות משונות התקנתי לו מיליון פעם חלונות מחדש, ניסיתי חלונות 2000 וXP ולפעמים זה היה עובד לו אבל כל הזמן היו בעיות.

הוא כבר התייאש וקנה מצלמת דיגיטלית, ציפינו לקבל באיכות טובה במחשב

הוידאו אכן באיכות טובה יחסית אבל כשמעבירים את הוידאו למחשב דרך הFirewire אז התמונה לא זזה חלק וזה ממש הורס לגמרי וגם יש פסים כשמזיזים את המצלמה.

כשמעבירים את הוידאו למחשב ללא דחיסה אז הבעייה דיי נפתרת אבל זה תופס פשוט יותר מידי!

הוא הלך לחנות המפורסמת הזאת ליד דיזינגוף שמתעסק בעריכת ברמה והוא מתכנן לקנות משם קרטיס בשווי של 4000ש"ח

לדעתי זה בזבוז מוחלט כי יש לו מצלמת דיגיטלית וכל הבעיות שלו זה מה שרשמתי למעלה אבל אנחנו לא מצליחים לפתור אותם!

ניסיתי כמה תוכנות וכמה שיטת דחיסה וגם ניסיתי את המצלמה שלו על המחשב שלי והבעייה עדיין קיימת ואני כבר לא יודע מה לעשות.

בקיצור, האם אתה מכיר פתרון לבעייה המעצבנת הזאת? ואיזה תוכנות עריכה עליהם אתה הכי ממליץ?

תודה מראש, זה דיי חשוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. הוא קנה מחשב חדש מעבד 2.8 1GB זכרון ולוח שלדעתי יציב מאוד וחוץ מזה שיציבות זאת לא הבעייה פה.

2. יש לו כרטיס PINNACLE DC10 plus, מהיום שהוא קנה את הכרטיס היו לו בעיות!

כל הזמן התוכנה קורסת ויש בה כל מיני תקלות משונות התקנתי לו מיליון פעם חלונות מחדש, ניסיתי חלונות 2000 וXP ולפעמים זה היה עובד לו אבל כל הזמן היו בעיות.

3. הוידאו אכן באיכות טובה יחסית אבל כשמעבירים את הוידאו למחשב דרך הFirewire אז התמונה לא זזה חלק וזה ממש הורס לגמרי וגם יש פסים כשמזיזים את המצלמה.

4. כשמעבירים את הוידאו למחשב ללא דחיסה אז הבעייה דיי נפתרת אבל זה תופס פשוט יותר מידי!

5. לדעתי זה בזבוז מוחלט כי יש לו מצלמת וידאו דיגיטלית וכל הבעיות שלו זה מה שרשמתי למעלה אבל אנחנו לא מצליחים לפתור אותם!

ניסיתי כמה תוכנות וכמה שיטת דחיסה וגם ניסיתי את המצלמה שלו על המחשב שלי והבעייה עדיין קיימת ואני כבר לא יודע מה לעשות.

טוב אם זה חשוב לך ולו, אז אני יעזור לכם (ינסה בכל מקרה):

מספרתי, כדי לא לפספס אף שאלה שלך...

1. מחשב- הלוח אומנם יציב, (לא צינת מה הדגם),אבל שוב - ישנם לוחות שלא מתאימים לעריכה! מנסיון!

אתה יכול לקנו תלוח הכי פצצה, הכי יקר , תפעיל עליו משחקים הוא יטוס לך- אבל לא לעריכה.

בגלל זה המלצתי על , כי ידוע שלעריכה בם מעולים ומתקשרים טוב עם כרטיסי עריכה .

2. הכרטיס הזה הוא מתכון לצרות- לא יציב ועושה בעיות, נכון. לא יעזור לך התקנות חוזרות. שילוב של תשובה 1 ו 2 שלי יכול להיות הבעיה.

3. קשור לכרטיס מסך ולמקודדים שיש על המחשב.

נסה להתקין חבילת מקודדים של MPG (אם זה מה שאתה צופה).

איזה כרטיס מסך יש לו ?

אגב, נשמע כאילו יש לו בעיה של זכרונות. שיבדוק אותם אולי אחד מהם נדפק.

4. נכון, ברור! כי זה לא דחוס, אגב זה הפורמט שכול עורך עובד איתו ולכן דרוש הרבה דיסקים ומקום.

5. לא הבנתי מה ניסית שם, אבל אני יענה-

מה שהציעו לו שם, זה  כרטיס עריכה. אם חבר שלך רוצה ללמוד עריכה- אז לא חבל על שום כסף ! הגישה שלך לא נכונה.

לא כתבת מה הציעו לו אז אני לא יכול להגיב, אם תכתוב אני יוכל להמליץ אם כדאי או לא.

בכל אופן אני מניח שהמליצו לו על כרטיס עריכה ולא רק לדגימה של חומר למחשב, שזה בעצם כלי עבדוה לעריכה ובלעדיו לא ניתן לערוך !

עריכה:

אגב ראיתי שכתבת "יש לי חבר שכבר שנים מנסה להתעסק בעריכת ..."

שנים ??? עם כרטיס כזה ???

שיקנה כרטיס נורמלי והחיים יהיו יפים....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש כמה דרכים, הכל תלוי בתקציב שאתה מעוניין להשקיע:

1. אם יש לך כרטיס מסך עם - יש לך IN לכניסת וידאו, משם אתה יכול לדגום (אומנם באיכות לא גבוהה).

2. לקנות כרטיס כזה.

3. לקנות כרטיס שגודם מאנלוגי- עדיף מייד שניה, כי זה נחשב לישן. ולא שימושי היום.

4. ערטיס עריכה בסיסי.

מזאת אומרת "משם אתה יכול לדגום"?

כמה אני יכול להעביר

ואני הולך לקנות את הכרטיס מסך של pine 6600gt 128 dvi,tv

הוא טוב לעריכה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"משם" הכונה מכניסת IN. כך החשבון שהאיכות תיהיה ירודה יחסית.

לכרטיס שהצעת עד כמה שאני יודע, אין .

קיצור של VIDEO IN VIDEO OUT .

גם אני מתכוון לקנות 6600GT אבל למחשב חדש שלא יהיה לעריכה.

לעריכה ממומלץ אחד מכרטיסים מבוססי ATI שיודעים לעבוד טוב עם ריל טיים.

RADEON9600 XT יתן לך אחלה תוצאות ויש לו .

עשה טובה, תקרא את הדיון מהתחלה, יש בו המון תשובות שיחסכו לך שאלות...(אלה שאני עניתי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח voodooman

כן ומה היית לוקח פאור קולור 9700 פרו או 9600 אקס-טי??

אהה דרך אגב למדתי צילום אבל חבל שלא הלכתי ללמוד עריכה וכל זה... אני יודע לעבוד בכל השיטות הישנות :-\ :P

זאת אומרת אם נגטיבים אני הולך לחדר חושך ומפתח שם אם חומרים... ואז הולך לחדר שני ושם אני בודק איך התמונות יצאו קיצר אני יודע בשיטות הישנות יותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההודעות הבאות שידברו על חומרה ימחקו. אתם מוזמנים לפתוח דיון חדש בפורום תצוגה, או מפרטים.

]

צודק 100% !

לא פתחתי את הדיון לדבר על חומרה לעריכה אלא לנושא עריכה בתוכונות, ועזרה בחיבורים מקסימום.

החלטתי גם לא לענות על שאלות מסוג זה כי תשובות סיפקתי כבר בשרשור של הדיון הזה...

אשמח לענות על שאלות אחרות ,או פה, או בדיוק חדש, או בפורום של לוחות וחומרה.

תודה על ההבנה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשמעבירים את הוידאו למחשב ללא דחיסה אז הבעייה דיי נפתרת אבל זה תופס פשוט יותר מידי!

לדעתי פה זה הטעות שלכם.

שאתה דוגם וידיאו מ DV למחשב דרך פייוייר אתה בעצם לא מקליט אלא מעביר מידע,

התוצאה היא קובץ AVI שהוא בפורמט DV ותופס נפח גדול, וככה זה צריך להיות, ואין מה לעשות , אם עורכים ,אחד הדברים החשובים זה שטח איכסון.

אני מקווה שאתם לא מנסים לדחוס את המידע DV עם איזה מקודד ורק אז עורכים.

התהליך הוא:

דגימה > עריכה >קידוד.

אם תדחס את הDV למשל ל DIVX או משהו כזה, ואז תנסה לערוך את זה יהיה לך בעיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...