אני עורך וידאו במקצועי, ואשמח לעזור למשתמשים בנושא עריכות וידאו - עמוד 4 - תוכנה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אני עורך וידאו במקצועי, ואשמח לעזור למשתמשים בנושא עריכות וידאו

tal h

Recommended Posts

• תגובות 423
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אפקטים לפרמייר?

תלוי...

אפקטים לפרמיר של בעתם PLUG IN. אם אתה עובד ללא כרטיס ומרוצה- אז תנצל מה שיש בפרמייר.

חוץ מזה יש המון תוכנות שמיועדות ובנויות לאפקטים שמדברות עם הפרמייר ואתה מריץ אותם מהפרמיר,

כמו למשל :

HOLLYWOOD FX, HOLLYWOOD GOLD , ADVANGE, ועוד...

שיש כרטיס עריכה, אז הפרקטים באים עליו בתור חומרה (ליבות עם אפקטים בנויים).

מבחינת - אני עובד בוידאו לא דחוס, עם סבסאונד לא דחוס, PCM (איכותי ביותר לעריכה).

יש לי של קריאטיב, T5900 החדשים, ואני מרוצה.

זה לא ממש משנה,גם ככה אתה תשמע מ 2 קדמיים.

אוזניות- כל יתנו לך צליל.

תבין- אתה עורך, אתה לא רואה סרט, אתה רק צריך לשמוע את הסאונד, זה הכל. אם תשמע אותו איכותי יותר- לא אומר שהעריכה תצא לך טובה יותר ! ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פששש!!!

פשוט כל הכבוד לך על הת'ראד. אני גם עורך כמה שנים. בעברי (ודווקא בראשית דרכי) ערכתי חתונות בסטודיו בNEW YORK על AVID.

היום אני לומד אנימציה בבצלאל ומתספק בפרמייר בשלב הזה.

בכל זאת, החכמתי מקריאת הת'ראד. כל הכבוד!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי חבר שכבר כמה שנים מנסה להתעסק בעריכת וידאו

אבל הוא נתקל בהמון בעיות! ואני כל הזמן מנסה לעזור לו אבל לא נדמה שאני מצליח.

הוא קנה מחשב חדש מעבד 2.8 1GB זכרון ולוח שלדעתי יציב מאוד וחוץ מזה שיציבות זאת לא הבעייה פה.

יש לו כרטיס PINNACLE DC10 plus, מהיום שהוא קנה את הכרטיס היו לו בעיות!

כל הזמן התוכנה קורסת ויש בה כל מיני תקלות משונות התקנתי לו מיליון פעם חלונות מחדש, ניסיתי חלונות 2000 וXP ולפעמים זה היה עובד לו אבל כל הזמן היו בעיות.

הוא כבר התייאש וקנה מצלמת דיגיטלית, ציפינו לקבל באיכות טובה במחשב

הוידאו אכן באיכות טובה יחסית אבל כשמעבירים את הוידאו למחשב דרך הFirewire אז התמונה לא זזה חלק וזה ממש הורס לגמרי וגם יש פסים כשמזיזים את המצלמה.

כשמעבירים את הוידאו למחשב ללא דחיסה אז הבעייה דיי נפתרת אבל זה תופס פשוט יותר מידי!

הוא הלך לחנות המפורסמת הזאת ליד דיזינגוף שמתעסק בעריכת ברמה והוא מתכנן לקנות משם קרטיס בשווי של 4000ש"ח

לדעתי זה בזבוז מוחלט כי יש לו מצלמת דיגיטלית וכל הבעיות שלו זה מה שרשמתי למעלה אבל אנחנו לא מצליחים לפתור אותם!

ניסיתי כמה תוכנות וכמה שיטת דחיסה וגם ניסיתי את המצלמה שלו על המחשב שלי והבעייה עדיין קיימת ואני כבר לא יודע מה לעשות.

בקיצור, האם אתה מכיר פתרון לבעייה המעצבנת הזאת? ואיזה תוכנות עריכה עליהם אתה הכי ממליץ?

תודה מראש, זה דיי חשוב.

רק רציתי לומר, שה"פסים" בתזוזה הם מקבלת וידאו שהוא interlaced, ואז מתקבל מין אפקט כזה של תריסים אופקיים כאשר מעבירים לפורמט בלתי דחוס,

על המחשב, ישנם כמה פילטרי deinterlce טובים, בתוכנות עריכה שיודעים ל"חבר" את הפריימיםבצורה כזאת שהתנועה תהיה חלקה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העריכה תצא איכותית

אבל תמיד צריך לשים לב לסאונד עצמו לא ?

ברור, אבל זה כבר יותר קשור לקובץ שאתה מייבא לתוכנה. לזה אתה צריך לשים לב, כי זה ה"מקור".

בקשר ל"תריסים" -

צודק.

אך שתקודד ותצרוב לא תראה אותם.

בד"כ זה קורה בכל מיני תוכנות שעושות PREVIEW, ככה שזה לא ממש משנה, כי זה בעצם PREVIEW ולא סרט.

אגב ישנם תוכנות שה PREVIEW שלהם הוא מעיין STROBE (אפקט מדמה הילוך איטי, בעצם "מוריד" פריימים).

** ובלי קשר  :

אני רואה שהתרד שלי "מככב" בראש רשימת הפורום של התוכנה, וזה דיי מחמיא לי, ודיי מספק האמת...

זה טוב שאני רואה שמספר הצפיות בתרד עולה , כך אני מניח שאנשים גם לומדים - והרי זו המטרה שלי ושל הפורום.

ואני שוב אומר- למי שיש שאלה בנושא שלא יחשוש לפתוח תרד חדש, ואני ישמח לענות לו שם...(למרות שגם פה אני יענה :) )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא..., ה"תריסים", בפורמט לא מכווץ מרוב המצלמות שמגיעות עם וידיאו interlaced, התופעה נשארת בavi uncompressed bitmap, מכיוון

שכשמו כן הוא הוא פשוט מעתיק פריים פריים, ללא קידוד כלשהו ועריכה, גם בפורמט MPG, מכווץ בד"כ זה ככה, אך ישנם כמובן תוכנות מקצועיות שעושות את

ההעברה לפורמט MPEG (בעיקר, אפשר גם avi בשיטה מסוימת) מכווץ עם ההכנה לביטול ה"תריסים" ( deinterlace), אבל בד"כ זה לא רק הpreview...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח voodooman

וואלה אתם מדברים סינית חחח :silly:

אני לא מבין כלום בזה ממש ממש כלום אוףףף חבל שלמדתי צילום ולא צילום דיגיטלי או :-\ :-\ :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז זהו שפעם אחרונה שבדקתי זה היה בדיוק הפוך:

כשהעברתי את הוידאו בAVI לא דחוס (דרך Movie Maker) אז הוידאו עבר בצורה חלקה בלי תרסים וגם בלי תקיעות כשמזיזים את המצלמה.

כשהפעלתי עליו דחיסה הוידאו פתאום נהיה עם תריסים ועוד יותר מעצבן שזה לא היה זז חלק בפינות של הוידאו כשהיו מזיזים את המצלמה.

תכלס החבר הזה שלי גר רחוק יחסית אז לא יצא לי לבוא אליו שוב ולבדוק את העניין לעומק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. שכשמו כן הוא הוא פשוט מעתיק פריים פריים, ללא קידוד כלשהו ועריכה, גם בפורמט MPG, לא מכווץ בד"כ זה ככה.

2. ההעברה לפורמט MPEG (בעיקר, אפשר גם avi בשיטה מסוימת) לא מכווץ עם ההכנה לביטול ה"תריסים" ( deinterlace), אבל בד"כ זה לא רק הpreview...

תסלח לי ,אבל אתה מבלבל פה אנשים...

אתה מערבב את העולם המקצועי (שהוא השולט על המושגים), עם העולם החובבני ש"המציא" מושגים מעוותים. ואני יסביר:

פורמט AVI - וסאונד לא דחוס. האיכותי ביותר ותופס נפח גדול.

פורמט MPG,M2V,M2P - וסאונד דחוס. האיכות תיהיה ירודה יותר מאשר אותו סרט ב AVI (מורגש מאוד), ויתפוס פחות נפח, תלוי בפרמטרים של הדחיסה.

כך ש:

1. אין פורמט MPG לא מכווץ כמו שאמרת.

2. MPG הוא פורמט מכווץ, אז לא נכון שאמרת "העברה לMPG לא מכווץ...".

עצם העובדה שהמרת את ה AVI ושנית אותו, והוא כבר לא AVI UNCOMPRESED, זה נחשב דחוס. ("מקווץ" כמו שאמרת).

לפחות אל תבלבל אנשים...

(מצטער אבל הייתי חייב להגיב על זה,כי אתה טועה).

הכל פה מתייחס שוב, לעולם המושגים המקצועי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדל (היחידי!) בין Avi לא דחוס לMpeg (שחייב להיות דחוס), זה שהאחרון משתמש באלגוריתם מסוים,

כדי לאחסן מידע, אז כן אתה יכול לקרוא לו דחוס, אבל כשמדברים בסדרי גודל של bitrate מקסימלי, כשאתה מאחסן

קובץ bitmap, נניח tiff תופס לך כ30 מגה, שם אותו בזיפ והוא תופס לך 12 מגה זה נקרא כיווץ? (כן)

כשאתה פותח אותו, מתוך הזיפ, (נניח שכתבת תוכנה שקוראת אותו ישירות מהזיפ) הוא מכווץ?(לא),

מה שאני בא לומר, זה שההגדרה של מכווץ היא שבמקום ייצוג של "פיקסל" "פיקסל", ישנו איזשהו קירוב מסוים, אפילו אם אותו

הקירוב יתן לך את אותה התמונה בדיוק, ממש "פיקסל" על "פיקסל" עדיין זה ייחשב לדחיסה...

כהגדרתו פורמט הMPEG הוא מכווץ (מה לעשות, לא אתה ולא אני כתבנו את האלגוריתם),

אז מצטער אם הטעתי פה מישהו, אבל הכוונה שלי בלא מכווץ היה בbitrate גבוה...

שוב לא התכוונתי להטעות אף אחד, אני אערוך את ההודעה שלי ממקודם,

(אבל אם להיות קנטרני, אתה אמרת לו לבדוק את הזכרונות.... :-\)

עריכה: TheTool , אני חושב שwindows movie maker עושה את הפילטר הזה כאשר היא מקבלת סרט עם סריקה אופקית,

כנראה, כשקודדת, בחרת interlacesd... וחזרת למשבצת ההתחלה....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יוצא לי מיד פעם להקליט למחשב משהו מהTV שאין לי כוח לחפש קלטת באיכות של ( לא יודע אם זה נכון ...) וז אני מעלה את זה לפרימייר לעריכה בשביל להוריד את הפרסומות כי זה תופס זמן וזמן זה מקום !!! ( כמעט 20 דק' מתוך שעה ) ואח"כ אני מעלה את זה לדחיסה לDIVX על מנת לחסוך עוד מקום והפלט אשר יוצא מהדחיסת DIVX יוצא לא מסנוכרן עם האודיו...

יש המלצות מה לעשות ?

בתודה מראש AMISHA

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. קובץ bitmap, נניח tiff תופס לך כ30 מגה, שם אותו בזיפ והוא תופס לך 12 מגה זה נקרא כיווץ? (כן)

כשאתה פותח אותו, מתוך הזיפ, (נניח שכתבת תוכנה שקוראת אותו ישירות מהזיפ) הוא מכווץ?(לא),

מה שאני בא לומר, זה שההגדרה של מכווץ היא שבמקום ייצוג של "פיקסל" "פיקסל", ישנו איזשהו קירוב מסוים, אפילו אם אותו

הקירוב יתן לך את אותה התמונה בדיוק, ממש "פיקסל" על "פיקסל" עדיין זה ייחשב לדחיסה...

2. אבל אם להיות קנטרני, אתה אמרת לו לבדוק את הזכרונות.... :-\

1. השוואה שלך לא נכונה...

אתה השוואת קובץ מסווים ,ובין קובץ דחוס סתוכנת דחיסה. זה שונה !

אם היית משווה למשל קובץ BMP, שתופס גודל של תמונה , לבין אותו קובץ בדחיסה ל JPG זה היה דומה.

למה?

אני יסביר- מן הסתם אני מניח שדחסת פעם תמונה של BMP. תמונה דיגיטלית יכולה לתפוס נפח של 2-3 מגה.

אותה תמונה בדחיסה של JPG תתפוס 500 קילובייט. העין, כביכול, לא רואה הבדל אך אתה מאבד הרבה נתונים מהקובץ.

כך גם בוידאו- דחיסה מאבדת המון נתונים ועין חדה (כמו שלי,ושל אנשים שעובדים בחיי היומיום בוידאו) תרגיש מאוד מאוד את ההבדל.

למשל- צילום ב DV - בזום על פנים אתה תוכל לספור שערות אחת אחת בגבה של מישהו. אחרי דחיסה לMPG, לא תוכל לראות אותם אחת אחת, הכל יהיה מתושטש יותר ולא חד. (מנסיון בתחום).

הבנת את כוונתי?

2. אמרתי לו כי לי היית פעם בעיה דומה, ומתסבר שמשהו בזיכרון היה אשם, אז הצעתי שיבדוק.

אני מעלה את זה לדחיסה לDIVX על מנת לחסוך עוד מקום והפלט אשר יוצא מהדחיסת DIVX יוצא לא מסנוכרן עם האודיו...

יש המלצות מה לעשות ?

אז ככה, כמה תשובות יש לי :

1. למה אתה מקודד ל DIVX ? תקודד לMPG באיכות טובה. זה יהיה איכותי יותר ויתפוס נפח דומה.

2. הבעיה פה נמצאת במה שכתבתי לך ב 1 .

נסה לקודד ל MPG ותראה אם עדיין אין לך סינכרון. זה אמור להסתדר.

3. אם אתה מתעקש, ורוצה DIVX, כנראה משהו בCODEC שלך לא טוב, או בהגדרות שאתה מכוון לו.

בפרמייר ישנם כמה סוגי DIVX, ניסית את כולם ?

אם לא נסה לקחת סרט של דקה, ולקודד אותו בכל הסוגים של ה DIVX שמציע הפרמייר, ושיהיה לך נוח את שם הקובץ תקרא לו לפי השם של המקודד, ככה תראה מה הכי טוב לך.

אם גם לא עזר ובכל זאת בא לך על DIVX - תוריד PLUG IN חדש ותתקין.

אגב, ניסית את הקובץ עצמו במחשב אחר?

אולי הפרמיר עושה את העבודה טוב, אך בעיית הסינכרון נמצאת בזמן הצפייה?

נסה לקרוא את הקובץ המחשב אחר כדי להיות בטוח אם זה בדמן הקידוד או בדזמן הצפיייה, ומשם נמשיך הלאה

(אחרי שתנסה גם מה שהצעתי לך למעלה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז זהו שגם בMPEע אתה יכול להוציא תמונה מאד חדה, שלא תבייש את המקור, שוב

זה הכל תלוי בהגדרות הקידוד, אם אתה נותן כמה מעברים בקידוד הכי גבוה, סביר שהבדל נראה לעין כמעט ולא תראה,

(כמובן אם יש ירידה ברוזולוציה אז כן תראה), MPEG פורמט איכותי מאד שבד"כ לא מעוות את המקור, מה שלא קורה במקרה בין

JPEG לbitmap כלשהו, וכן אני רואה הבדל בין JPEG 500K מכווץ לעומת הBITMAP המקורי שלו.....

אבל שוב, לפי ההגדרה של הכיווץ, MPEG הוא פורמט מכווץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני הולך להצטער על זה, אבל לא משנה...

דחיסה זה אקט של לקיחת מידע ולעשות שהוא יתפוס פחות מקום, תוך שמירה על מאפיינים מסויימים שלו.

יש דחיסה ששומרת על המידע 1:1 LOSELESS כמו .ZIP, ויש דחיסה שלא שומרת כמו JPG MPG וכו'....

AVI זהו לא פורמט דחיסה או משהו כזה, AVI הוא פורמט "מכיל" AUDIO VIDEO INTERLACED, הוא יכול להכיל כל מני סוגים של CODEC של ואודיו.

יש AVI שמכיל DIVX עם AC3 או סתם STEREO יש AVI שמכיל סרט לא דחוס וכו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...