מבקש מפרט לחישובים מתמטיים כבדים בסביבת עבודה של MATLAB - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מבקש מפרט לחישובים מתמטיים כבדים בסביבת עבודה של MATLAB

yanivganor

Recommended Posts

אין לי... בכל הביקורות שראיתי על ה אומרים שהוא מעולה, ובכל ההשוואות הוא יצא מקום ראשון מול התחרות... אומנם הוא יקר יותר.

האמת בשביל דברים כמו חישובים וכאלה, אין כלכך הבדל בין לוחות האם השונים....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

אני משתמש ב-MATLAB כבר כמה חודשים לסיצוע סימולציות פיזיקליות במסגרת הלימודים שלי בפיזיקה,

כשהתחלתי לעבוד עם MATLAB היה לי מחשב ישן (פנטיום 3 500 MHZ) ובעיקר עבדתי על המחשב של ההורים

שלי שהוא פנטיום 4 2.8 GHZ, אחרי בדיקות מעמיקות באינטרנט החלטתי לקנות מעבד AMD 64 BIT 3000

אז אני בעצם מישהו שעבד ב-MATLAB גם על פנטיום וגם על AMD 64 BIT כמה חודשים ואני יכול להגיד בלי שום

ספק ש-AMD 64 אוכל את אינטל בלי למצמץ אבל חשוב לציין כמה דגשים:

1. לכל מי שטוען שאין היום תוכנות שתומכות ב-64 ביט אז MATLAB החל מגירסא 14 SP1 תומכת ב-AMD64

חשוב לציין SP1, הגרסא הישנה יותר לא תומכת.

2. כדי להריץ תוכנה שמנצלת 64 ביט כמו MATLAB אתה צריך לעשות את זה כמובן מעל מערכת הפעלה שתומכת

ב-64 ביט, WINDOWS היום לא עושה את זה (יש WINDOWS 64 BIT בדרך אבל MATLAB לא תומך בו ולא אומרים עליו דברים טובים)

אז הפתרון היחיד הוא לעבוד מעל LINUX (שתומך כמובן ב-64 ביט), התקנתי MANDRAKE 10.1 ל-AMD64 וזה עובד פנטסטי,

מה גם שזה מאפשר להתקין גם WINDOWS XP ולבחור עם איתחול המחשב איזה מערכת הפעלה אתה רוצה להפעיל

3. כעיקרון מתחילים להרגיש בהבדל המשמעותי כאשר המטריצות שאתה עובד איתם מתחילות לגדול, בסימולציה שלי מדובר במטריצה שאוגרת

נתונים על תנועתם של אלקטרונים וכאשר מספר האלקטרונים מגיע למאות אלפים רואים את ה-AMD64 מחזיק מעמד חזק ויציב, איפה שהאינטל

היה מגעגע מזמן, הדבר נובע מכך שמעבד עם 64 ביט יכול לשמור משתנים בגודל אסטרונומי של טרות, בעוד 32 ביט מוגבל בגודל של 2 ג'יגה

שכל מי שמתעסק עם סימולציות יודע שמגיעים לשם מהר, זה כמובן לא אומר שה-32 ביט לא יכול לעשות את זה הוא פשוט צריך לקרוא לחבר שלו RAM

כל כמה מיקרו שניות כדי לפצל את המטריצה ולעבד אותה בחלקים, מה שמעט את העבודה משמעותית

4. ללא קשר לגודל המטריצות שאתה עובד איתם, מתברר ש-AMD64 מוצלח יותר בנומריקה מאינטל גם על דברים פשוטים יותר, נוגע כנראה למבנה

הפנימי של המעבד, אני לא ממש יודע למה, אבל לצייר כמה גרפים ב-MATHEMATICA או לגזור פונקציה ב-MAPLE עושים מהר יותר על AMD64

שוב אני אומר את זה רק מנסיון אישי, אני לא מכיר את הארכיטקטורה של המעבדים או יודע למה AMD64 יותר מהיר במקרים האלה, אני פשוט רואה את זה.

5. אם כשקראת את 2 אמרת לעצמך "אוף אין לי כוח ללינוקס רק בשביל MATLAB" אז שלא יהיה ספק שזה שווה את זה, אני לא משתמש בלינוקס לשום דבר אחר

חוץ מל-MATLAB, כשאני מסיים אני עושה RESTART וחוזר ל-WINDOWS

אם יש שאלות:

רמון סמוק

ramonsm@netvision.net.il

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשובה עניינית. :xyxthumbs:

ואכן ידוע שמעבדי יותר מוצלחים בחישובים מתמטיים. ביניהם גם בתוכנת MAT-LAB הנפוצה.

שים לב בלוח אם שתבחר אם אתה מעוניין בכרטיס מסך מסוג AGP או PCIE, שכן כבר יש לוחות עם nForce4 ו-PCIE.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין ספק, זה רק מוכיח כמה אלגנטית ובשלה פלטפורמת ה-AMD64. עוד ב-'99, כשה-K7 Athlon הגיח ואיתו הפרזנטציות על יסודות הארכיטקטורה (החדשה לגמרי) של AMD, היה מובן לכל שיש כאן מעבד מנצח! AMD השכילה ליצור מעבד טוב באופן די פשוט: חיזוק האספקטים שכל מעבד x86 היה נהנה ממנו. כשאינטל באו ליצור את הפנטיום 4, הם לא חיפשו מעבד שיתעלה בביצועים, אלא מעבד שיתעלה בנתון ה-MHz. זה כמובן, דרש דילוג כואב על אבני הדרך הבסיסיים ממש, בעת תכנון מעבד. ה-Pentium M כפי שאנו רואים אותו כיום, הוא הוא המעבד שהייתה צריכה אינטל לשלוף כאשר הוכרז על מותו של הפנטיום 3 בפומבי. לו הייתה עושה זאת - לו הפנטיום M, אפילו אם בווראיציה נחותה יותר ממה שהיא כיום - היה מופיע כיורשו של הפנטיום 3, כל שוק המעבדים הביתיים היה נראה אחרת לגמרי וייתכן ש-AMD לא הייתה נמצאת איתנו כיום, או לפחות לא בצורתה הנוכחית והחשיפה לה היא זכתה. אין לי שום דבר אישי נגד אינטל, אבל הפנטיום 4 הוא ירייה ברגליים לפי דעתי.

למי שרוצה להשכיל, לפניכם הכתבה המקורית של THG בנושא...

The New Athlon Processor: AMD Is Finally Overtaking Intel

http://www.tomshardware.com/cpu/19990809/index.html

ואם אני כבר בשוונג, הנה כתבה ישראלית למהדרין, של אחד מחברי הקהילה אשר רכש את אותו המעבד הקלאסי, כחלק מתחרות כתיבה באתר:

http://web.archive.org/web/20000823222035/www.pcpro.co.il/oe_athlon_1.shtml

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...