האם אלוהים קיים? פרק 2 - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם אלוהים קיים? פרק 2

ORANGEJUICED

Recommended Posts

מה שכן גורם לי לתהות מעט היא העובדה שבת דודה הדוסית של אבא שלי (היחידה במשפחה שהיא דוסית) תודה לאל טפו טפו טפו

חלתה בסרטן הדם לפני הרבה זמן ונרפאה בעזרתו הנדיבה של המדע וכמובן בעזרת השם

:nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 443
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

:-[ :-[ :-[ :-[ :-[

אתה יודע מה לדעתי צריך לעשות

לסתום תפה החצוף שלך...

אני שאלתי שאלה לגיטימית ביותר... אתה לא רוצה אל  תשתתף בדיון והאידיוט פה זה אתה....

סליחה אידיוט יהיה שיפור ניכר לעומת מה שאתה כרגע...

והשיפור הניכר הזה יגיע רק עם תסתום תפה שלך ולא תגיב יותר בדיון הזה... למה להרוס תגיד לי?!?!?  אההה?!?!

:bash: :bash:

אם היית סותם אתה את פיך החצוף מבעוד מועד התגובות שלי היו אחרות, אז אני מציע לך להשתמש בהצעתך מכאן והלאה.

אתנוצנטריות :smile1:

huh?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם היית סותם אתה את פיך החצוף מבעוד מועד התגובות שלי היו אחרות, אז אני מציע לך להשתמש בהצעתך מכאן והלאה.

huh?

אין לי כוח למריבות הטיפשיות האלה

פשוט תחסוך מילים ואל תגיב זהו!

:pissed:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש אלוהים ומי שלא מיתמודד עים העובדה הזו פשוט בורח מהאמת. ולכל המכחישים בסוף החיים יש עולם הבא ומי שהוא צדיק לא טוב לא בעולם הזה כי הוא משלם את עונשו עכשיו במזומן כדי להגיע לגן עדן בעתיד ומי שרשע עכשיו מאוד טוב  לא עכשיו כי הוא ישלם את עונשו בתשלומים בגהנום ובכף הקלע עים רבית.

פה התשובות לרוב השאלות:

http://www.shofar.net/

דן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל העניין עם העולם הבא ועם "אלוהים" (כן, כן, בגרשיים) נובעים מדבר אחד פשוט.

בגלל שלאדם יש תודעה ומודעות למוות, קשה לו כל כך לקבל את העובדה שכשהוא ימות, לא ישאר ממנו דבר (פרט לעצמות וקצת זכרונות).

לכן התפתחו מושגים כמו "העולם הבא", "נשמה", "אלוהים", "מצוות" וכל שאר הקשקושים.

לאדם קשה לקבל שהחיים שלו הם עוד חוליה חסרת משמעות שבסופו של דבר פשוט תגיע לסופה.

ועם כבר, התשובות הנכונות לרוב השאלות:

לחץ כאן

ועוד דבר:

אני היחיד שחושב שחיי נצח (לא משנה כמה טובים) זה שעמום נוראי?!

שאלה לדן:

אתה צדיק? אתה ממלא את כל המצוות שכתובות(ומומצאות ע"י "רבנים")? אם כן, אני מקווה שתהיה לך קצת נחת בעולם הבא.

אם לא, לפחות תנסה לחיות את העולם הזה בנחת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכנסתם תנושא של גן עדן

האומנם?

RULE THE

לא נראה לי שיש לך 50 אחוז להגיע לגן עדו

בוא נראה למה

עם אתה לא דוסי

אז לא נראה לי שאתה שומר שבת ולא נראה לי שאתה מקיים יחסי מין עם קיימת או שתקיים בעתיד יחסי מין עם חור בסדין?!?! האומנם?!?!?!

עם כן אתה צדיק מסדום ... אבל זה סיכוי קלוש מאוד

ולא נראה לי בכלל שלאף מאחד מאיתנו יש סיכוי להגיע לגן עדן לפי מה שאתם אומרים?!?!?!

מה זה קשור דמיט?

אם זה באמת מעניין אותך, אני מוצא את הדוסים עוברים הרבה יותר עבירות מבנאדם פשוט (ולא רוצחים, עבריינים וכו').

אלוהים עוזר למי שעוזר לעצמו, לא למי שיושב ומתפלל כל היום. אם תתפלל, אלוהים לא יגדל בשבילך פרות, ישחט אותן, ויכין לך ארוחה. אם תגדל את הפרות, תשחט אותן ותכין מהם ארוחה, אתה תזכה לאכול אותן. :)

הקטע של ה"אנחנו לא עובדים, לא משרתים בצבא, ורק עושים ילדים כי אסור לנו להביא ביד", די טיפשי לדעתי.

בתנ"כ מוזכר לא פעם ולא פעמיים (אלא הרבה יותר) שתפילה לא פותרת מחטאים, אלא מעשים טובים. אני יוצא מתוך הנחה שיש אלוהיםן, כדי לשלול את דעתך:

אתה יכול להיות גנב ועבריין, ולחלות אחר כך בסרטן. להפוך אותך לדוס לא ישנה את צורת אמונתך. לעומת זאת, כיפור בפועל על חטאיך יעזור לך הרבה יותר.

כמו למשל עזרה לעניים, נכים, וכו'. לא לגנוב, לא להתעצל, "להתנהג יפה".

ועכשיו קצת הסבר שלי על אלוהים (לא ה', יהווה, זאוס, אללה, איציק, ושאר החברים), אלא אלוהים כמושג:

האדם לא ידע לפתור בעיות שונות, כמו למה השמש זורחת בבוקר, ומי ברא את העולם, ולמה הכל מתנהל כמו שהוא מתנהל.

כדי לחסוך לו מאמץ ומחשבה (דבר שקורה לפעמים עד היום) הוא המציא את המושג, תופעה, אלוהים.

דבר שהיה פה מאז ומעולם, כל יכול, שולט על הכל. שים לב שלא שואלים מי ברא את אלוהים, כי זה לא משנה. אלוהים זה הדבר שעונה על כל השאלות חסרות הפיתרון.

אלוהים, בתוכך סמכותו כל הכל יכול, החזק מכולם, היודע לב אדם ולב הכל, נלקח כדי להשליט סדר.

מה מונע מבנאדם לרצוח? אלוהים! מונע ממנו לגנוב? אלוהים! וכך הלאה...

אני בכלל מאמין שחלקים של התנ"כ הומצאו והופרכו, שונו, שוכתבו עם תוספות.. אז אל תגידו לי על יום הדין, ועל כל הסיפורים..

זה לא סוד שכל בנאדם חוטא, וחזק.. גם הצדיקים ביותר. אז כל פעם שקורה משהו רע, מקשרים את זה לעונש האלוהים. לא משנה למי זה קרה, זה תמיד מתאים ו"נכון".

אז ככה נבנתה האמונה של לא לעבור על חוקי ה'.

הדבר מומחש מצויין בסרט "בעל זבוב" שראיתי בביצפר. לא אהבתי את הסרט, אבל הוא ממחיש כמה דברים שנאמרו בדיון פה.

האם אלוהים קיים? אני מניח שרובכם אם לא כולכם התייחסתם לשאלה כאילו היא נוסחא לגבי "יהווה", ולא לגבי אלוהים כאלוהים.

אבל בכל זאת, האם אלוהים קיים? אלוהים קיים לכל מי שמאמין בקיומו. פשוט, אה?

אלוהים הוא הפתרון לבעיות שלאדם אין צורך, לא היה צורך, או סבלנות (ויכולת) למצוא להן פתרון. מי שמאמין שהפתרון הוא אלוהים, אז אלוהים קיים.

מי שמאמין שהפתרון לא טמון באלוהים, אז הוא לא הפתרון ולכן, על פי הגדרתו, הוא לא קיים.

שימו לב, שאני מתייחס לאלוהים, ולא לה'. משום מה (בעצם לא משום מה) יש נטייה לבלבל בין השניים.

על השאלה האם ה' קיים, יכולים לענות לך רק המאמינים באלוהים. ה' הוא כמו אל-חומר. הוא יכול לראות, לשמוע, לחוש, לחשוב, לגעת, לבצע, אבל הוא לא חומר (הוא נמצא בכל מקום, אין לו מסה, גוף, צורה וכו').

אני יכול לטעון שאלוהים קיים, וה' לא.

בעעעעעע אין לי מושג איך כל מה שכתבתי מתקשר ישירות לנושא הדיון, פשוט היה נדמה לי שאנשים מרבים להתבלבל בין השניים (ה' ואלוהים).

עריכה:

ד"א, אני לא בקיא בנושא, אבל אם אני לא טועה היהדות לא מדברת על גיהנום, אלא רק על גן עדן.

בדתות אחרות יש גיהנום, אבל ביהדות יש רק או שאתה הולך לגן עדן, או שנגמר, קאפוט, אין יותר כלום. אבל אל תתפסו אותי במילה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפותח הת'ארד.... אתה בן אדם משועמם (מאוד....).... חאלס עם הקשקושי ביצים האלו..... "אני מאמין" ... "אני לא מאמין"....... למי אכפת !??!?!?

מספיק חרשנו את הנושא ....

נ.ב. : היו פה כמה שאמרו שאנשים מסויימים לא יגיעו לגן עדן..... רק דבר אחד קטן.... רגע מה זה יכול להיות.... אההה נזכרתי כן..... מאיפה לכם ?!?!!?!?....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...