אני סטונטית וחדשה בתחום המחשבים- מבקשת עזרה בבחירת מפרט - עמוד 5 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אני סטונטית וחדשה בתחום המחשבים- מבקשת עזרה בבחירת מפרט

miriam83

Recommended Posts

קודם כל- המון המון תודה על הרצון הרב לעזור  :D ! אבל הויכוח קצת התלהט...

אז האמת היא שהסכום של הMac קצת גדול מדי. אפשרי, אבל עדיף שלא - יש לי גם שכר לימוד לשלם, ציוד, ספרים, נסיעות...

אני אכן לא מאוד מתמצאת בתחום החומרה, אבל זה לא נובע מטמטום שעולה על הרגיל (כך  לפחות נדמה לי ;) ), אלא מחוסר ידע.בכ"ז, אני סטודנטית לרפואה ( אף על פי שלא אצל כולם זה תמיד מעיד על משהו, לצערנו..., אבל זה נושא אחר).

יהיו לי תוכנות הקשורות לחומר הלימוד, ונחמד יהיה  (אפילו נחמד מאוד, הרי בשביל זה אני קונה מחשב) להתקין אותן במחשב שלי. לחלק מן הםפרים מצורפים דיסקים, אבל זה יעלה בכל מחשב סביר.

בינתיים בדקתי בא.ד.ס, ליאור, באג ואיוורי (אבל איוורי ידועים באיכות זעותית, ובשימוש בסוחרה הפחות טובה כך שזה ירד מן הפרק. הם מציעים את המחירים הנמוכים בשוק, והתוצאה בהתאם :(). אני מתכוונת לקנות בירושלים. נוחות הגעה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 76
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ת'אמת שלא עקבתי אחרי התרד...

אז אם אני ממש לא בכיוון תגידו לי.

הרכבתי מפרט במחיר של המפרט שהבאת בהודעה הראשונה, מ KSP שנמצאים (בין השאר) בירושלים 02-5711011:

מעבדי ?AMD? Price Units Total

Athlon 2500+(512k 333) 520 1 520

לוחות אם למעבדי ?AMD? Price Units Total

NF7-SL (nForce2)sata,lan,usb2 430 1 430

זכרונות? 400 Price Units Total

512MB A-DATA 470 1 470

כרטיסי מסך? Price Units Total

RADEON 9550 128MB 430 1 430

דיסקים קשיחים? Price Units Total

80GB SATA 450 1 450

צורבים? CD Recorders Price Units Total

Lite-on 52 x 32 x 52 (kit) 190 1 190

מארזים? Price Units Total

HEC Compucase CI-6A19 390 1 390

Total price + system assemly 3070 ¤

for payments 12 X 280 ¤

מקווה שעזרתי, לפחות קצת... :)

RJ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני ירושלמי ואני יכול לומר לך שכל החנויות בירושליים הן זוועה

KSP הם לא נחשבים משהו בשירות יחסית לחנויוות אחרות אבל יש להם סניף בירושליים והם זולים חוץ מזה אני מאמין שהשירות שלהם עדיף על החנויות בירושליים

נ.ב. אני לא התכוונתי בשום שלב שאת מטומטמת פשוט חסרת ידע בחומרה

באמת מצטער אם זה נשמע כאילו התכוונתי שאת מטומטמת :-[

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האתלון XP2500 הולכים ונעלמים. יתכן ולא תמצאי כבר 2500. במקרה זה כדאי לך ללכת על הסלרון D החדש של אינטל. להלן מפרט:

אינטל? Price Units Total

Celeron 2800 Mhz (533Mhz, 256KB cache) 550 1 550

לוחות אם למעבדי אינטל? Price Units Total

P4S800-MX DDR400,sb,lan,vga 390 1 390

זכרונות? 400 Price Units Total

256MB A-DATA 240 2 480

דיסקים קשיחים? WESTERN DIGITAL Price Units Total

80GB SATA 430 1 430

כוננים- ??1.44, CD-ROM, DVD?? FLOPPY Price Units Total

Teac/SONY 1.44 40 1 40

צורבים? CD Recorders Price Units Total

Lite-on 52 x 32 x 52 (kit) 190 1 190

מארזים? Price Units Total

ATX MIDI 400W ,p.stab.,window 260 1 260

מסכים? MAG Price Units Total

17'' 796 FD 1060 1 1060

Total price + system assemly 3590 ¤

הוספתי לך מסך איכותי. סה"כ תשבי הרבה שעות מול המחשב. לכן, כדאי שיהיה לך מסך טוב שישמור לך על העיניים ולא יעייף אותך. לא הייתי משתמש במסך ישן. אל תשכחי שמסך טוב ילווה אותך שנים רבות.

מ KSP תקבלי 3 שנות אחריות על הדיסק, המעבד והמסך בהינתן שאת מרכיבה אצלם (מחיר ההרכבה כלול). על כל השאר שנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוספתי לך מסך איכותי. סה"כ תשבי הרבה שעות מול המחשב. לכן, כדאי שיהיה לך מסך טוב שישמור לך על העיניים ולא יעייף אותך. לא הייתי משתמש במסך ישן. אל תשכחי שמסך טוב ילווה אותך שנים רבות.

מסכים ומחזק... במיוחד לאור העובדה שאמרת שהמסך שלך בן שנים רבות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יכול ללמד אותך לצאת קצת החוצה מהבית... אתה כאן חבר ממאי השנה וכבר מעל 3,000 הודעות? my god, היכן אתה חי? אתה אוכל, אתה זוכר לנשום בזמן?

אם אתה מריח לי רע, תסביר למה אני הוא שצריך להתקלח?

*sigh*

חבל שכך אתה מתייחס בזילזול וחוסר כבוד למישהו שתורם כ"כ הרבה לפורום זה ואחרים. ממך באמת לא ציפיתי.

כמו אינטגרל ואחרים, גם אני ממליץ כאן ללכת על מפרט . יש בתחילת הת'רד אם זכור לי שני מפרטי של דקטור ואנוכי, אני מעריך שאחד מהם יתאים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש 3!!

וואוהו!!!

אני דווקא חושב שהמפרט שהביאו לה די בסדר חוץ מהקטע שהביאו לה כרטיס מה שיש כבר על הלוח

אם יש לשנות משהו זה הלוח...............

ואפשר להחליף כרטיס מסך לג'יפה 4 440 MX

אבל כמו שאמרתי שתתן מחיר שהיא יכולה להתמודד איתו ומשם נמשיך....

זה הכרטיס מסך הכי גרוע שיש הGFORCE 4 MX הוא שלוב של הGFORCE 2 MX ושל ה GFORCE 4 TI (מכיל חלק מהטכנולוגיות של הכרטיס מסך הזה אך לא את כולם)והוא סתם עבודה בעיניים מכיון שGFORCE3 ואפילו GFORCE 2 GTS וGFORCE 2 TIיותר טובים ממנו בכך שהם מכילים את הטכנולוגיה של גיאומטריה מתוכנתת(החלק השני של מנוע הTRANSFORM AND LIGHTING) דבר שמאפשר להם להראות הצללה אמיתית ביחס לגודל של פיקסלים.סתם קוראים לו 4 אבל הוא ממש דפוק...שתקנה GFORCE FX 5200 הוא יספק אותה בטוח והוא גם לא יקר(300 שקל)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקשיבי חשוב מאוד שתקני מסך חדש אני לא יודע כמה זמן יהיה השמוש שלך מול המחשב....

והמסכים הישנים(מטכנולוגיית CRT -שזה אומר לך המסך של המחשב הענק) הם בעלי תדר רענון נמוך מאוד שזה אומר לך כאבי עיניים.....ועוד כאבי עיניים.

המסכים החדשים הממוצעים מגיעים לתדר רענון 90HZ כך שזה הרבה פחות מכאיב את העיניים. אני בכלל ממליץ לך אם את לא גימריית לעבור למסך דק(LCD) בלי להכנס לפרטים טכניים(לא לבלבל אותך) אפשר לומר שהמסך הזה עובד בטכנולוגיה שונה ורענון הפיקסלים לא שייך בטכנולוגיה הזאת כך שאין כאבי עיניים(כאבי עיניים ממש לא יתאים לסטודנטית לרפואה).

החסרון היחיד שלו הוא שהוא עולה הרבה כסף....אבל אולי תקני מסך LCD פשוט..זה גם הרבה יותר יפה.

נ.ב עכשיו אל תתחילו דיון ממה שאמרתי המטרה שלי היחידה הייתה שהיא תבין?(מי שרוצה לדבר על מסכים וכאלה שיפתח דיון בפורום גרפיקה אני מבטיח להצטרף).

שמחתי לעזור ונקווה שיהיו לך לימודים מהנים(עד כמה שאפשר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה שם לב מה אתה אומר בכלל ?

מסך ה-LCD הכי זול שהיא תימצא יזלול לה את התקציב לכל המחשב. אין לה שום סיבה בעולם לקחת LCD.

לעומת זאת, מסך CRT (כלומר, מסך "רגיל") 17 אינץ' ממוצע זה בהחלט MUST.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסך ה-LCD הכי זול שהיא תימצא יזלול לה את התקציב לכל המחשב. אין לה שום סיבה בעולם לקחת LCD.

בהחלט מסכים עדיך שהיא תקנה מסך CRT איכותי מאשר כל התקציב שלה ילך רק על מסך דק וגם לא בטוח שהוא יהיה מספיק טוב כי בכל זאת הטובים עולים די הרבה .

שנית לגבי מי שהציע מפרט מבוסס סלרון אז עם כבר באים פה להוזיל אז אפר לתת לה לוח עם הצ'יפסט של ATI ואז יש לה גם כרטיס מסך "די איכותי" כבר משולב על הלוח במקום כל שאר הכרטיסים המתחרים המשולבים.

כמו כן אולי שווה לשקול ללכת על מעבד פנטיום 2.4B נידמה לי שהוא לא כלכך יקר אפילו פחות מ 1000 שקל.

אבל כמובן זה במקרה והולכים על מפרט מבוסס אינטל למרות שעל פי דעת הרוב מפרט מבוסס יתן יחס של עלות מול טועלת טוב יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צודק ב100% שזה יזלול לה את התקציב  וכתבתי שזה החסרון שלו....בכל אופן אמרתי שאם לא אז שתקח מסך CRT חדש מכיון שבמחשבים הישנים תדר הרענון הוא מאוד נמוך ולכן גורם לכאבי עיניים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שנית לגבי מי שהציע מפרט מבוסס סלרון אז עם כבר באים פה להוזיל אז אפר לתת לה לוח עם הצ'יפסט של ATI ואז יש לה גם כרטיס מסך "די איכותי" כבר משולב על הלוח במקום כל שאר הכרטיסים המתחרים המשולבים.

כמו כן אולי שווה לשקול ללכת על מעבד פנטיום 2.4B נידמה לי שהוא לא כלכך יקר אפילו פחות מ 1000 שקל.

אבל כמובן זה במקרה והולכים על מפרט מבוסס אינטל למרות שעל פי דעת הרוב מפרט מבוסס יתן יחס של עלות מול טועלת טוב יותר.

1) הצעתי לה מפרט D 2800 במידה ולא תמצא AXP2500/2600. הסלרון D 2800 עולה כמו ה AXP האלה ב KSP ונותן פחות או יותר אותם ביצועים (אני חושב שבחלק לא קטן מהדברים יתן ביצועים יותר טובים מהבארטון 2500). אני לא מדבר על רגיל.

2) באפליקציות שלה D 2800 יתן אותם ביצועים כמו 2.4B ויעלה יותר זול.

3) היא ביקשה לכל היותר 3500. גם ככה המפרט עומד על 3600 אז איפה בדיוק תכניס מעבד יותר יקר?

4) לגבי הלוח של ATI, לא מכיר אותו אבל אם יש לינק אליו ב KSP שם כנראה תקנה (בירושלים) תביא ונבדוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

יש לך כבר תנור בבית? ;D אם לא זה הצעה טובה

חחח

קודם כל למה חנות שלא עובדת עם AMD? זה מאוד אמין (יש פה לחצי מהפורום בערך וגם לי) ויותר משתלם!

אינטל סתם יזלול לך תכסף ופרסקוט לא מומלץ

כמו שאמרו לך אם תמצאי עוד AXP 2500 לכי עליו מאחד המפרטים הטובים מאוד שבנו לך פה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...