Che Project: פרוייקט שלי (עודכן: עמ' 20) ... - עמוד 7 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Che Project: פרוייקט שלי (עודכן: עמ' 20) ...

ETB

Recommended Posts

• תגובות 210
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

שלום ETB, הפרוייקט נראה יפה מאוד, ברמה גבוהה. אני שמח גם לקרוא כל מיני פתרונות מקוריים שלך, יצירתיות ואילתורים (אהבתי את החלודה, והנס-קפה).

יש לי שאלה כללית:

מי זה צ'ה? ולמה נושא הפרוייקט קומוניסטי? אפשר לקבל קצת יותר רקע לבורים שבינינו?  :-[

שאלה שניה (של ניובים) - מה נותנת תעלת איוורור? מה בדיוק אתה עושה איתה (לאן מחברים ולמה)?

צ'ה גוורה היה מהפכן קומוניסטי שהנהיג ביחד עם פידל קסטרו את המהפכה הקומוניסטית בקובה, הוא היה גם מנהיג צבאי בתקופת המהפכה. ולבסוף מצא את מותו בנסיון מרד בבוליביה.

למה קומוניסטי?

סתם..

תחלס התעלת אוירור זה סתם בשביל הווסח, וגם בשביל הולכת אורור יותר סדירה למארז.

את התעלה אפשר לעלתר ממלא דבר, אני השתמשתי בצינור ביוב מPVC, יש כאלו שמשתמשים הפירים של סאב.

לרוב מחברים תעלת אורור בחזית איפה שהמאורר הקידמי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

היום התחלתי את התקנת הH.D Meter והVolt Meter בפנל הקידמי, במקום המפרצים של הפלופי, שגם כך אני לא משתמש בו במחשב הזה.

אתמול רכשתי לוח פח בגודל 2.5מטר על מטר וחצי בעובי 0.8 בדיוק כמו של המארז שלי (רק שהוא לדעתי גמיש מידי), והלכתי איתו ברגל מדרום תל אביב עד הבית, איזה 4 קילומטר לפחות.

אני ישתמש בפח הזה לעשות קצת פצ'ים במארז, וציפוי הדפנות הפנמיות של הפנל האחורי והקידמי.

ואת כל שאר השתי מטר על מטר אני שומר לפרויקט הבא שכבר כל התיכנון ורוב החומרים כבר מוכנים.

קודם כול של הH.D meter מואר בשתי צבעים שונים, עדיין לא סגור איזה מהם לבחור. הH.D Meter בעצם יעקוב אחר פעולותיו של ההרד דיסק ,על ידי חיבורו לחיבור של הh.d led בלוח אם.

norm_2C32E9C3D17A45DCA695ED91AAE90C5C.JPG

http://www.pic.co.il/Files/D500BD25B40A450383D6C80D8BCDCAAA/norm_D93408BD3CF6496FBFBA146E7F32F461.JPG

והVolt meter שאני יחבר אותו לראו באס שאני מכיר, והוא בעצם ינטר את המתח שהמאוררים מקבלים, בהתחלה חיפסתי בכול העיר מד אנלוגי בתווחים של 0-15 וולט, אבל אף חנות לא מחזיקה, אז הלכתי בסוף וקניתי בתווחים של 0-30, והגדול שלו 6 ס"מעל 6 ס"מ.

norm_EF5D955F356E49F8AF66C2EC6F85FBFA.JPG

תמונה של שתי המדים האנלוגים אחד ליד השני בתוך המפרץ, כפי שאפשר לראות מד הגדול קצת יותר מידי גדול מהמפרץ עצמו לכל היה צריך קצת לחתוך על מנת שיוכל להכנס.

norm_36E76CD2A22F4BEAB4BA0891872CD5B3.JPG

השלב הבא היה הכנת כיסוי מפח בגודל של המפרץ, על מנת שהוכל לחבר את המדים אליו, ולכסות עליו שכבת בונדו כדי לסתום את הרווחים בין המדים והפלסטיק של הפנל.

norm_F1D9B73F6B6C46D7AF9D6BC9C5F83C84.JPG

אחרי זה חיברתי את הפח למפרץ עם ניטים, אבל לפני זה הכנסתי אותו טיפה פנימה כדי שיהיה מרווח לכיסוי שכבת הבונדו.

אחרי זה נקדחו החורים למד וולט של הברגים ושל גוף המד, וחור למד הקטן.

norm_BA84C85EDC924C9CB2E3C3A213B40DFD.JPG

עכשיו כל הפנל בשלבי ציפוי של הבונדו (כמובן בלי המדים), ומחר אני מקווה להביא מהפנל הקידמי שהוא גמור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אח שלי סחטיין על הפרוייקט המדהים והמושקע באמת יש כאלה מעטים בארץ שעושים פרוייקטים מושקעים כל כך!!!

ועוד דבר איך חיברתה את המד אמפר לריאו באס??

אתה יכול לתת אולי איזו סקיצה או תרשים של המעגל החשמלי של זה??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על כול התגובות החיוביות.. ;)

ולשאלתך פיירו מן, אני מתקוון לחבר למפסק ארבע מצבים מסתובב לא tagl Swich (אני מחפס את המפסק הזה לבנתיים בחנויות אלקטרוניקה), ויחבר חוט נפרד מכל מאורר לאחד מכל ארבעת ההמצבים במפסק, ומהמפסק ל Volt meter.

וסיבוב של אחד מארבעת המצבים במפסק יציג במד את המטח שהוא מקבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סיימתי סוף סוף את הראו-בוס שהתחלתי לפני שבוע (לפחות 90% גמור).

התחלתי לפני שבוע את בניית הראו-באס המואר, הבעיה שנתקעתי באמצע כי לא מצאתי פיתרון להחזקת הפוטנציומטרים מאחורי הפנל.

אז היום הכנתי מין מעמד מפח שכיפפתי, והוא מתחבר מאחורי הפנל.

כמו כן הכנתי גוף תאורה משלושה לדים אדומים פשוטים (לא UB, ואני די מצטער שלא קניתיUB).

תמונות של הפנל:

2876348.jpg2876350.jpg

הראו באס מורכב:

2876354.jpg2876353.jpg

2876356.jpg

2876357.jpg

הלדים מחוברים לספק בדיקה:

2876352.jpg

הראו באס גמור עם התאורה:

2876351.jpg

נשאר רק צביעה (שתתבצעה רק בסוף הפרוייקט), חיבור המאוררים וחיבורים לVolt meter על ידי מפסק 4 מצבים סיבובי(On/on/on/on).

והדבקה חדשה של ארבעת החלונות הקטנים של הפרספקט אל הפנל מחדש (בגלל שאני מסיר אותו שאני יצבע שוב את הפנל).

אשמח לתגובות ולביקורת על העבודה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפרוייקט מדהים! במיוחד החריטה.. ייצא ממש יפה!

בקשר לראו באס אני לא רואה את התמונות.. יכול להיות שיש בעיה בפיקטור?..

כמו כן הכנתי גוף תאורה משלושה לדים אדומים פשוטים (לא UB, ואני די מצטער שלא קניתיUB).

אתה לא יכול להחליף אותם?..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לד בין כל פוטנציומטר.

אני כנראה יזמין מחו"ל כמה לדים מסוג UB, ואז אני יחליף את הלדים.

Psycho Mantis, זה לא חריטה, פשוט חתכתי את הדלת בצורה הזאת.

והתמונות עדיין לא נפלו, הם כנראה יפלו מחר, כי Pictur מחליפים כל יום-יומיים את הכתובות של התמונות.

כי האתר שבדרך כלל אני מאכסן בו את התמונות לא נותן לי לעלות אותו, כי הם קטנים מידי, אבל אני יערוך את התמונות בפוטושופ ויעלה לאתר Pic.co.il.

תמונה בחושך:

norm_C395C71C440A43289FFF28312C239D39.JPG

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחלה אחלה אחלה , ממש יפה , רק משהו קטן שלא אהבתי וזה .

1.תחליף את הכפתורים של הפוטצימטרים , זה מכוער כזה כי זה נראה זול הכפתורים האלו .

2.לדים UM חובה .

וכל השאר אחלה ואני אוהב את זה ;D

האתר לאט לאט מתחיל לצבור מספר מכובד של מודים עצבניים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לללדים אתה צודק בהחלט, אני כמו שכבר ציינתי אני מתקוון להחליף אותו לUB, למרות שבלילה רואים את התאורה מצויין.

ואת הכפטורים האלו אני דווקה מאוד אוהב, גם כי אין משהו יותר נורמלי, יש רק כסופים או שחורים והם בכלל לא מתאימים לנושא של הפרוייקט, מה גם שהפנל יצבע בצבע שחור מבריק, והחלונות יהיו באדום מהתאורה, והכפתורים שיש לי עכשיו הם גם אדומים ושחורים אז יתאים מאוד.

עכשיו אני הולך להתמקד יותר בחלק הפנימי של המארז, והוא בניית מחיצות מקדימה ומאחורה בגלל כל התלאים שבניתי על המארז, וגם כדיי להסתיר מלא כבלים שיהיה במארז, וגם כדיי ללהגיעה לאפקט המראה על ידי שייף הפח עם נייר שיוף 2000, או בכלל לחמצן אותם עם חומר מיוחד שיגרום להם לחטוף חלודה עצבנית.

יום ראשון אני ינסה את שתי המראות של המתכת ואני יראה מה יותר מתאים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...