ROG-STRIX-Z390 מתחיל לעשות בעיות, מחפש מחליף. - עמוד 2 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ROG-STRIX-Z390 מתחיל לעשות בעיות, מחפש מחליף.

ha
 Share

Recommended Posts

ציטוט של haim_egm

ד"א, מה אורך החיים של משחת קירור? נשאר לי מהארקטיק פרו 5(?) שקניתי לפני 4 שנים. 

לא יודע , אמור להיות תקין . מוצר איכותי לרוב מגע עם מעט גריז איכותי . 

ציטוט של haim_egm

DeepCool Assassin IV באמזון ב 450 ש"ח

https://www.tomshardware.com/reviews/thermalright-frost-commander-140-review/2

https://www.tomshardware.com/reviews/thermalright-phantom-spirit-120-review/2

יש כל מיני מוצרים . חלקם עולים חצי ונותנים אותם ביצועים. ה 13700K זללן כמו ואולי אף יותר מה 12900K . 

ציטוט של haim_egm

להבדיל מקירור המים הנוכחי שלי שניתן לנקות אותו מבחוץ

אתה  באמת חושב שדחיפת כל האבק שהצטבר על צלעות הקירור חזרה לתוך המארז זה נקרא לנקות ?! לפי הלוגיקה הזאת אתה יכול להעזר במפוח גם לניקוי צ"ק של המאוורר , תבוא מאחור  וזה יגיע אליו . 

יש מארזים עם פילטרים מכל הכיוונים . יש מארזים עם דלת נפתחת בצד ( p120 ) 

נערך על-ידי yoavke
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 46
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

תמונות מצורפות

ציטוט של ha

ראיתי לוח ASUS ROG MAXIMUS Z690 Extreme בן חצי שנה בפחות מ 3000 ש"ח, אמנם זה אסוס שנכוותי מהם אך על פניו הוא נראה מאוד מפתה כלוח שנועד ל OC. לוח אחר הוא Asus ROG Strix Z790-E מאמזון ב 1500 ש"ח. להבנתי הלוחות דומים מאוד אבל ה Z690 מכיל עוד חריצי הרחבה ויותר חיבורי SATA.

אם אקח את ה Z790 ו i9-12900K מאמזון אז אני מגיע ל 2500 ש"ח. מה קירור המים המומלץ במחיר של עד 500-600 ש"ח?

ציטוט של yoavke

יש כל מיני מוצרים . חלקם עולים חצי ונותנים אותם ביצועים. ה 13700K זללן כמו ואולי אף יותר מה 12900K . 

תודה רבה, למה לי לא יצאות תוצאות כאלה כשאני מחפש בגוגל?🤔

ציטוט של yoavke

אתה  באמת חושב שדחיפת כל האבק שהצטבר על צלעות הקירור חזרה לתוך המארז זה נקרא לנקות ?!

כשאני תוקע צינור של שואב בעוצמה של 1000 וואט מלמעלה (עם מברג תקוע כדי למנוע מהמאורר להסתובב) אני רואה כמה אבק עף החוצה מאחורה, אז כן. נכון שזה לא ניקיון מלא אבל בגלל אילוצים אני מוציא את המארז/מפרק כבלים רק כל חצי שנה ומנקה יסודית (בעיקר את הכרטיס מסך)

אשמח לעיצה מה עדיף לשימוש עם ה 12900K. הכוונה היא לעלות/תועלת, אם הלוחות היקרים נותנים ביצועים טובים בהרבה מהלוחות הזולים אז אלך עליהם, אם לא אז לא.

ASUS ROG MAXIMUS Z690 Extreme ב 3000 ש"ח

Asus ROG Strix Z790-E ב 1500 ש"ח

לוח מומלץ אחר עד 1750 ש"ח?

מה שנראה לי שהכיוון שאלך הוא רכישה של:

i9-12900K

לוח אם

קירור

אוציא סטיק אחד מהמחשב הנוכחי, יש ספק 600 וואט ישן במחסן ואולי כרטיס מסך בן 10...

אני מניח שזה יספיק בתור התחלה כדי להאיץ וליצב את המערכת.

ושוב תודה על העזרה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של haim_egm

אשמח לעיצה מה עדיף לשימוש עם ה 12900K. הכוונה היא לעלות/תועלת, אם הלוחות היקרים נותנים ביצועים טובים בהרבה מהלוחות הזולים אז אלך עליהם, אם לא אז לא.

ASUS ROG MAXIMUS Z690 Extreme ב 3000 ש"ח

Asus ROG Strix Z790-E ב 1500 ש"ח

לוח מומלץ אחר עד 1750 ש"ח?

שניהם עם .

3000 ש"ח על אבל  מעבד מלפני שנתיים, הגיון  מדהים .  מילא היית טרול , עושה רושם שאתה רציני , זה גרוע כפליים .

לוחות עם שיכולים לעבוד עם הזכרון הקיים :

https://tms.co.il/motherboard-for-intel?product_id=107666

לא הייתי מוציא יותר מזה.

https://tms.co.il/motherboard-for-intel?product_id=107337

אם אתה מעדיף , למרות שאני לא חושב שהוא יותר טוב. 

זה יותר טוב משני הנ"ל.

https://tms.co.il/motherboard-for-intel?product_id=107515

אפשר להוסיף 200 ש"ח ולקבל מיד במלאי אבל עם WIFI AX.

ציטוט של haim_egm

12900K

זה מעבד לאנשים משועממים .  אם אתה מביא אותו ב 1200-1300 ש"ח , אז בסדר , זה כנראה משתלם . 

אבל ב 100-200 ש"ח פחות מ 13700K הוא לא שווה את החסכון .

אם אתה מחפש דיל משתלם , אין טעם  לרכוש בסכומים ההזויים שאתה מדבר עליהם .

13700K בלי שום OC יהיה יותר טוב  בכל משימה באשר היא ויש לו יותר מרווח ל OC . 

אתה מוזמן לפחות לבדוק כמה ליבות יש בכל אחד מהמעבדים ומהי מהירות השעון שלהם ( בסיס ו בוסט )  , ספויילר , גם על הנייר ה 13700 הוא עם נתונים עדיפים ( הרוב זהה )  וכמובן שגם בבדיקות .

דור 13 גם מרוויח יותר ממעבר ל

אם אתה מחפש משהו לטווח הארוך קדימה ורוצה את מירב הביצועים אתה יכול ללכת על לוח אם במחיר שפוי ואת מה שאתה חוסך להוציא על זכרון

https://tms.co.il/motherboard-for-intel?product_id=107516

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yoavke

זה מעבד לאנשים משועממים .  אם אתה מביא אותו ב 1200-1300 ש"ח , אז בסדר , זה כנראה משתלם . 

אבל ב 100-200 ש"ח פחות מ 13700K הוא לא שווה את החסכון .

בבדיקה באמאזון המחיר כולל משלוח ומס הוא i7-13700K עולה 1670 ש"ח i7-12700KF עולה 1070 ש"ח. ההפרש הוא 600 ש"ח.

איך ה GIGABYTE Z790 Gaming X שהמלצת ככדאי ביותר בהשוואה ל Asus ROG Strix Z790-E מבחינת יכולות כשמשתמשים ב i7-12700KF? מחיר ה פחות מפריע לי, אז אוסיף עוד 400-500 ש"ח.

ציטוט של yoavke

3000 ש"ח על לוח אם אבל  מעבד מלפני שנתיים, הגיון  מדהים .  מילא היית טרול , עושה רושם שאתה רציני , זה גרוע כפליים .

אני בפורום יותר מ 10 שנים וממש לא טרול... 

פעם אחרונה שהרמתי מערכת הייתה לפני כ 4 שנים, לא שמתי לב כמה שהטכנולוגיה התקדמה מאז. טוב, אנסה להתכנס.

האופציה המועדפת היא כנראה Gigabyte Z790 X (780 ש"ח) + i7-13700K (1670 ש"ח) + Thermalright Phantom Spirit 120 (200 ש"ח) + DDR5 Bragi Asgard DDR5 32GB (16GBx2) 7200MHz (600 ש"ח)

סה"כ: 3,258 ש"ח😑

משהו שאני שוכח/מפספס?

ד"א, הזיכרונות נבחרו באמזון בגלל המהירות 7200MHz ושהם ללא תאורה מחורבנת. אף פעם לא שמעתי על היצרן  Asgard, מישהו מכיר?ממה שקראתי ונשמע לי קצת מטריד..

Ultimately, the Asgard Bragi V3 32GB 6800MHz proves itself to be a competent player in the realm of high-performance . But a keen eye on setting up and the potential need for troubleshooting are slight caveats. If you weigh the pros and cons, the scales tip in favor of a solid, if not perfect, user experience.

אם יש זיכרונות מומלצים אחרים בטווח מחירים הזה אשמח לשמוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הייתי חושב שאתה טרול , מזמן לא הייתי כאן.

אבל זה שאתה לא טרול לא אומר שאתה לא מטריל :

אמרת :

ציטוט של haim_egm

מה שנראה לי שהכיוון שאלך הוא רכישה של:

i9-12900K

לוח אם

קירור

השבתי :

ציטוט של yoavke

13700K בלי שום OC יהיה יותר טוב  בכל משימה באשר היא ויש לו יותר מרווח ל OC .

והתגובה שלך היא :

ציטוט של haim_egm

בבדיקה באמאזון המחיר כולל משלוח ומס הוא i7-13700K עולה 1670 ש"ח i7-12700KF עולה 1070 ש"ח

זאת הטרלה !

זאת ועוד, ביחס ל 12900K אמרתי :

ציטוט של yoavke

אם אתה מביא אותו ב 1200-1300 ש"ח , אז בסדר , זה כנראה משתלם . 

אבל ב 100-200 ש"ח פחות מ 13700K הוא לא שווה את החסכון

אפילו ב 1400 הוא משתלם . ב 1500 כבר לא . 

ואם משום מה אתה לא מבין על מה אני מדבר אז:

https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/products/134599/intel-core-i9-12900k-processor-30m-cache-up-to-5-20-ghz.html

https://www.intel.com/content/www/us/en/products/sku/230500/intel-core-i713700k-processor-30m-cache-up-to-5-40-ghz/specifications.html

כאשר ל13700K יש עוד כמה יתרונות קטנים שלא כתובים שם . 

שורה תחתונה בהודעה הבאה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל , ממליץ לך לקרוא את זה:

https://hwzone.co.il/main-computers/הראשון-ב-6ghz-ובעל-סיליקון-מובחר-מעבד-intel-core-i9-13900ks/

אם אתה מחפש תמורה מירבית למחיר , אני חושב ש 12700 עם לוח של והזכרון הקיים יעשה את העבודה ויאפשר לך לחיות עם זול יחסית . לא חושב שמה שיש כרגע יעבוד או יתאים . אבל אפשר להסתדר עם מים 240 או אוויר כמו שהצעתי ויהיה לך מקום  ל OC .

אני חושב שגם מערכת עם 12900 יכול להשאר עם זכרון . ברוב המשימות המעבר לDDR5 לא נתן תמורה אדירה . למרות זאת בתחום שלך אולי כן יש לזה משמעות , יש כאן גם עניין של לסחוב קדימה . עם המעבד הזה המצב אמביוולינטי.

אם אתה באמת רוצה לממש , כמו שאמרת בהתחלה , מקסימום ביצועים , אז 13700K הוא הכיוון הנכון לדעתי עם זכרון . ממליץ לך לקחת רק שמוגדר כתואם באתר היצרן של לוח האם . 

ההבדל בין 6000 ל7200 הוא לרוב זניח :

https://www.guru3d.com/review/ddr5-core-i9-13900k-ddr5-7200-mhz-memory-scaling-review/

דווקא finetuning הוא החלק החשוב, לא שאני יודע להגיד אין עושים את זה:

https://youtu.be/RTmbYak_8gE?t=467

כל הלוחות שאנחנו מדברים עליהם הם לוחות עם  

16*+2+1 Phases Digital VRM 

זה אומר 300 וואט יציב למעבד, זה אומר יותר ממה שצריך לכל המעבדים הנ"ל.

( ואל תשכח שצריך לקרר את זה ) 

בשביל לעלות ל 18 , אתה צריך לוחות באזור ה 2000 ש"ח , 22 זה לוחות של 2500 ש"ח . 

בקיצור , 16 זה תמורה מעולה למחיר . דרך אגב ה 12700K פחות חזירי ויכול לעבוד גם עם 12 , זה עדין הרבה מעל הגבול שלו ונותן מרווח נשימה טוב ל OC . לא באמת משנה כי אתה מסתכל על לוחות 790 והם מותאמים לדור 13 שדורש יותר חשמל . 

המחירים הם מחירי הארץ , אז זה כנראה 20-25% פחות אבל היחס נשאר . 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטער. היו לי כמה אי הבנות ושגיאות... בדקתי בטעות את ה 12900K ולא את ה 12700KF. בדקתי שוב וה i7-13700K עולה כ 1550 ש"ח.

אני קצת מבולבל. שוב, החלטתי ללכת על מקסימום ביצועים במחיר שאני יכול לעמוד בו. למעשה אחליף את המחשב בן ה 10 שאני עובד עליו במחשב החדש (זה היה התכנון לפני 4 שנים אך מסיבות שונות לא הסתדר). אפשר להתעלם ממה שחשבתי בתחילת השירשור על שימוש ב .

ציטוט של haim_egm

GIGABYTE Z790 GAMING X (780 ש"ח) + i7-13700K (1670 ש"ח) + Thermalright Phantom Spirit 120 (200 ש"ח) + DDR5 RAM Bragi Asgard DDR5 32GB (16GBx2) 7200MHz (600 ש"ח)

זה בגדול מה שאני חושב עליו, האם המערכת הזו תוכל לתת לי יכולות OC ברמה טובה? הכוונה היא להגיע לכיוון 6 ג'יגה שלהבנתי אנשים הגיעו אליו.

שתי שאלות נוספות אם אפשר...

-יש לוח דומה (מבחינת ביצועים/יכולות) ל GIGABYTE Z790 X עם יותר חריצי הרחבה? אני משתמש כרגע (במחשב הלא תקין) בכרטיס ווי-פיי ו RAID. אוכל לעבור ל Gigabyte Z790 X AX (בתוספת של עוד 10 ש"ח באמזון🙂) בעל הוויי-פיי אבל אני מרגיש לא נוח להישאר בלי חריצי הרחבה. 

-הסתכלתי ברשימה של הזיכרונות המאושרים, כמה חשוב ההבדל בין מהירות 7600 ל 7200? כנראה שאקח את ה F5-7200J3445G16GX2-TZ5RK ב 750 ש"ח, ואני מאוד מקווה שאפשר לכבות את התאורה המחורבנת שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של haim_egm

זה בגדול מה שאני חושב עליו, האם המערכת הזו תוכל לתת לי יכולות OC ברמה טובה? הכוונה היא להגיע לכיוון 6 ג'יגה שלהבנתי אנשים הגיעו אליו.

אין חכם כבעל ניסיון ובזה אין לי ניסיון . מבחינת אספקת חשמל , יש מספיק . מבחינת פיצ'רים בביוס - אתה צריך לחפש לבד יותר לעומק.  

לוחות של הם גם טובים מאוד , בארץ פחות זמינים ויותר יקרים . 

ציטוט של haim_egm

יש לוח דומה (מבחינת ביצועים/יכולות) ל GIGABYTE Z790 X עם יותר חריצי הרחבה?

זה מה שהולך היום , הרבה חריצי ומעט pcie , קח לוח עם כרטיס אלחוט , זה משחרר לך תושבת.

האמת שלמרות שזה לפעמים מסובך להגיע לשם  , אפשר להחליף אותו בעתיד .

יש את זה:

https://www.amazon.com/MSI-ProSeries-Motherboard-Supports-Processors/dp/B0BHC3VHHG/

אני חושב שזה המקסימום שאפשר לקבל היום, לא מכיר כל לוח בעולם . 

ציטוט של haim_egm

הסתכלתי ברשימה של הזיכרונות המאושרים, כמה חשוב ההבדל בין מהירות 7600 ל 7200? כנראה שאקח את ה F5-7200J3445G16GX2-TZ5RK ב 750 ש"ח, ואני מאוד מקווה שאפשר לכבות את התאורה המחורבנת שלהם.

פעם לא היה אפשר לכבות את התאורה  , אני חושב שכיום אפשר דרך הלוח . 

7600 ? גם 7200 זה יותר מידי .  

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על ההפניה, ה נראה לי מתאים, במיוחד שמסתכלים על הדברים ההקפיים כגון 6 חיבורי SATA ו 4 חיבורי M2.  נחמד שהוא תומך חומרתית ב RAID5 ובווי-פייי, כנראה שלא אצטרך את כרטיסי ההרחבה...

אז כרגע נראה לי את המערכת הבאה:

MSI PRO -A WiFi ProSeries (780 ש"ח)

i7-13700K (1600 ש"ח)  

ציטוט של yoavke

ממליץ לך לקחת רק זכרון שמוגדר כתואם באתר היצרן של לוח האם . 

ההבדל בין 6000 ל7200 הוא לרוב זניח :

KF560C36BBE-32 32GB (1 x 32GB)  DDR5-6000   CAS 36 (620 ש"ח) מוגדר כתואם באתר היצרן. קצת מוזר לי שהוא 6000 ולא זול מזיכרונות מהירים יותר

Thermalright Phantom Spirit 120 (190 ש"ח)

סה"כ: 3,120 ש"ח באמאזון.

אקרא עוד על הלוח ואבצע הזמנה בסופ"ש בתקווה שהכל יסתר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא קונים סטיק אחד. 

אתה מסרס את המעבד.

כל מבחן שאתה רואה הוא עם ב dual channel.

סינגל צ'אנל של  7200 זה הרבה פחות מדואל צ'אנל של 6000 או אפילו 4800 . 

ציטוט של haim_egm

במיוחד שמסתכלים על הדברים ההקפיים כגון 6 חיבורי SATA ו 4 חיבורי M2.  נחמד שהוא תומך חומרתית ב RAID5 ובווי-פייי, כנראה שלא אצטרך את כרטיסי ההרחבה...

זה רלוונטי גם ללוח של גיגהבייט. 

למיטב ידיעתי , בכל הלוחות אין אפשרות לאיכלוס מלא של כל ה6 + כל ה4 .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yoavke

לא קונים סטיק אחד. 

צודק, לא שמתי לב😙 מוחלף ב KF564C32RSK2-32 שיקר יותר... (707 ש"ח)

ד"א, דילמה קטנה. ה KF564C32RSK2 הוא במהירות של 6400, אפשר תמורת 6 שקלים נוספים לרכוש את ה CMH48GX5M2B5600C40 במהירות של 5600 אבל 48 ג'יגה במקום 32. 

ציטוט של yoavke

פעם לא היה אפשר לכבות את התאורה  , אני חושב שכיום אפשר דרך הלוח . 

7600 ? גם 7200 זה יותר מידי .  

מה ההבדל שיורגש בעבודה עם 5600 לעומת 6400? אני מקווה שהלוח תומך בכיבוי הלדים או שאצטרך להדביק

איזולירבאנד על הזיכרונות😎

ציטוט של yoavke

למיטב ידיעתי , בכל הלוחות אין אפשרות לאיכלוס מלא של כל ה6 + כל ה4 .

לא מצאתי בשום מקום שמוזכרת מגבלה למעט משפט במדריך שאומר שכמות הערוצים מוגבלת ע"י ה PCI ולא מספר מדויק. בכל מקרה אני אצטרך הרבה ערוצים (3*M2 לישום RAID ועוד 5 ערוצי SATA לדיסקים ועוד 2 לDVD ועוד אחד לדיסק הנשלף...) כך שבכל מקרה אצטרך את הכרטיס הרחבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של haim_egm

הייתי רצה להזמין אך עדיין לא בטוח איזה זיכרון לקחת.

אפשר עיצה? חיפשתי ברשת ולא מצאתי תשובה ברורה. אני חייב להזמין בסופ"ש הקרוב, האסוס התקול עולה רק אחרי כמה ניסיונות וגם אז לוקח לו 10 דקות לעלות. אחרי חיפוש ברשת הבנתי שאני לא היחידי שנדפק עם הלוח הזה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנס לתמיכה של הלוח ותבחר שרשום שהם בדקו עם הלוח והתמחור שלו משתלם . 

או שתעשה ההפך ותבדוק אם 2-3 שנראים לך משתלמים נמצאים ברשימת הזכרונות הבדוקים .

בעבר הייתי חושב שזה קשקוש אבל עם דור 12-14 צריך להיזהר עם .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מה שעשיתי, מצאתי באתר של שני זיכרונות מתאימים ללוח האם הספציפי הזה שנכנסים למגבלת מחיר שלי.

יש את ה KF564C32RSK2 במהירות של 6400 בנפח 32 ג'יגה , ויש את ה CMH48GX5M2B5600C40 במהירות של 5600 בנפח של  48 ג'יגה. 

השאלה היא מה יהיה ההבדל שיורגש בעבודה עם 5600 לעומת 6400, האם ה 15% יותר מהירות יהוו הבדל מורגש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...