מחשב נייח לגיימינג *לטווח ארוך* באזור 9K רצוי פחות - עמוד 3 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב נייח לגיימינג *לטווח ארוך* באזור 9K רצוי פחות

CitizenBane
 Share

Recommended Posts

• תגובות 40
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

תמונות מצורפות

ציטוט של yoavke

מתכנן לעשות OC , כן או לא?

על איזה רזולוציה משחק ? 

לא מתכנן לעשות OC פשוט יש הרבה שמגיעים עם איזה תוספת קטנה מהיצרן שמשווקים כOC ואני מוכן לקבל כאלה במפרט שלי, זאת הייתה הכוונה

אני אהיה במסך 27-28 אינץ ומעוניין לדחוף ל4K ככל הניתן במסגרת התקציב שלי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yoavke

מתכנן לעשות OC , כן או לא?

על איזה רזולוציה משחק ? 

מוסיף עדכון: כרגע מה שמדאיג אותי בעיקר זה לקנות כרטיס מסך יחד עם המחשב וההרכבה במחיר מופקע או להזמין מחול ולנסות להסתדר איכשהו (לא יודע להתקין לבד, מקווה שזה לא מסובך אשמח אם תוכל להסביר). לקנות 4070 ti יעלה לי אלף מאה שח פחות מאמזון

אני מניח שזה לא רק פלאג אנד פליי נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של CitizenBane

אני מניח שזה לא רק פלאג אנד פליי נכון?

מבלי להתייחס לסוגיית ההזמנה מאמזון ( אחריות 30 יום באמזון , המשך האחריות אצל היצרן, משלוחים עליך, אפשר לבדוק אחריות מורחבת אצל אלא אם אתה זורם עם הסיכון הקטן הזה )  אז בגדול כן.

למען האמת אאל"ט TMS שולחים את המחשב כאשר הכרטיס מפורק ונותנים תמיכה טלפונית לגבי איך להרכיב אותו , הוא כבד מידי ובמשלוח זה יכול להיות בלאגן  , משתחרר, מכסח את עצמו וכל המחשב מבפנים או לכל הפחות שובר תושבת של PCIE , למיטב הבנתי זה משהו שהם למדו מניסיון ... 

אני מניח שיש 2.5 מיליון +-  ביוטיוב .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדיון הזה נוצר בחטא מאחר ואתה מצד אחד אומר שאתה לא מבין ומצד שני מביא מפרט  מוכן שאיתו אתה רוצה להתקדם .

אז נתחיל חזרה מאפס

המארז שבחרת , הוא אחלה מארז כמו שהוא מבחינת אוורור , לא צריך שום מאוורר אחורי . שני המאווררים הקדמיים עושים את העבודה מעולה.

יש לו בעיה לדעתי שהצד שמכסה את הכבלים הוא גם זכוכית . תשקול את הגרסה הלבנה . לא צריך להתדיין על הנושא מאחר וזה טעם אישי נטו . אבל המארז עושה את העבודה מעולה. למען האמת הוא יקר יחסית לתקציב אבל יש תמורה, במפרט שאני הייתי מרכיב למחשב בתקציב של 9000 ₪ כנראה הייתי מכוון למארז באזור ה 500 ₪

בעניין האלחוט אני בלבלתי אותך , סליחה. אתה בחרת לוח עם AC שזה לא בא בחשבון. זה wifi5 .

AX  מביא לשולחן שיפור משמעותי של עבודה ב full duplex , זה הרבה יותר חשוב ממהירות מספרית.

אז כל עוד הלוח מגיע עם AX   וזה לא כזה מהותי אם זה wifi 6  או wifi6e , למרות שהרוב הם עם e אז זה עונה לצרכים

לוחות עם wifi 7 הינם פחות נפוצים כרגע  ויקרים יותר . ה 7 נותן שיפור מהירות ביחס ל 6  אבל העיקר זה להיות על 6 ומעלה.

אפשר גם לרכוש כרטיס הרחבה בהמשך גם אם הלוח מגיע ללא אלחוט בכלל

גם הלוחות שמגיעים עם , כמעט תמיד מגיעים עם כרטיס שנתין להחליף. בחלקם הוא מסתתר עמוק מתחת לצלע הקירור ובחלק הוא ממש חשוף וקל להחלפה.   כל מה שאני מגדיר כקל לביצוע הכוונה לקל לביצוע על ידי אדם שמבין ומתמצא .  

על סמך הניסיון שלי עם 3090  ועבודה  ב4k, אם אני הייתי רוכש כעת  מחשב שמיועד בעיקר למשחקים ב4K הייתי מסתפק אפילו במעבד זול ובסיסי כמו ה amd 7500f .

אין בו כרטיס מסך מובנה ולכן הוא לא אופציה כמשהו זמני ללא כרטיס , ב TMS לכל הפחות , אם עולים  קצת אז הפרש המחיר בין ה 7600X לבין ה 7700 שמביא איתו מידה סבירה של future proof הוא הבדל קטן מאוד .

כל מעבדי AMD הינם חסכוניים ויעילים יותר בחשמל .

רף על הגרפים לכל הפחות :

https://www.techspot.com/review/2728-ryzen-7500f-vs-core-13400f/

https://www.tomshardware.com/news/intel-core-i9-14900k-cpu-review

https://www.youtube.com/watch?v=4XscfA1dT60

אתה יכול לוותר על החצי הראשון ...

ה X מביא תוספת די קטנה ב AMD , צריך להפעיל PBO בביוס ולתת לא לעשות OC עצמאי.

לAMD יש יתרון שגם אם אני לוקח כרגע מעבד כזה זול , בעתיד אני אוכל לשים על הלוח לכל הפחות 7800x3d שכיום הוא הכי טוב לגיימינג או 7950X שהוא עם 16 ליבות . או 7950x3d שהא גם וגם .

בנוסף , הלוחות הקיימים יתמכו לפחות גם בדור  8000 של AMD שיצא בהמשך השנה ויוכל להיות אופציה לשדרוג עוד 5+ שנים .

באינטל , אתה בקצה גבול היכולת של הלוח , מעבדי 14700k/14900k שלא נותנים כיום שיפור אדיר במשחקים אבל מגיעים עם יותר ליבות יהיו המקסימום שתוכל לשים בלוח עוד X שנים .

ב AMD אפשר לבצע OC גם בלוח b650 למרות שאין צורך להתעסק עם זה, מפעילים PBO בלוח והוא עושה OC עצמאי ומבוקר יותר טוב מרוב האנשים .

ברגע שאתה לא צריך לבצע OC , אתה לא חייב לוח Z  , ברגע שאתה לא לוקח מעבד של צריכת חשמל מפורזת , אתה לא צריך מערכת אספקת מתח סופר חזקה למרות שתמיד עדיף יותר .ברגע שהוא לא צורך המון חשמל הוא לא פולט המון חום.

זה מאפשר חסכון בלוח ומאפשר חסכון במערכת הקירור . אני לא מכיר את גוף הקירור שאני מציע לך , על הנייר הוא מעל ומעבר למעבדי AMD והוא יותר ממספיק למעבדי ללא K .

אם החנות אומרת לך שהוא לא בא בחשבון מראש , צריך למצוא פה חלופה , אבל זה בעייתי שהחנות והיצרן מפרסמים שהוא יכול לקרר 180 וואט .

כך או כך אתה צריך לבקש מהחנות לבצע למחשב בדיקות עומס ומאמץ לפני שהמחשב נשלח אליך , אם אפשר אז גם שיעדכנו אותך מה הייתה הבדיקה ולאיזה טמפ' הגיע המעבד . זה לא אמור להיות בתוספת תשלום ,זה מצופה מחנות רצינית  במחשב במחיר כזה וגם פחות . אם אתה קונה ב TMS אז תוסיף את רועי כמי שהרכיב את המפרט , הוא יקבל את  העמלה שלו ואתה תקבל מישהו אם טיפה יותר מחוייבות אני מקווה

https://tms.co.il/builds/411856

https://tms.co.il/builds/411857

אני הייתי הולך על AMD

כאמור, לעצמי כרגע כמכונת משחקים , הייתי מתפשר על המארז, יורד ל 7500F וסוחט אולי איזה 4080 או לפחות 4070TI סופר שמגיע עם 16 גיגה ולמרות שהוא צנון רציני בביקורות , הוא כן נותן יתרון בגלל הזכרון  המורחב שעוזר ל .  

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yoavke

המארז שבחרת , הוא אחלה מארז כמו שהוא מבחינת אוורור , לא צריך שום מאוורר אחורי . שני המאווררים הקדמיים עושים את העבודה מעולה.

זה הנציג מTMS שהציע את זה במקור, עם כי להגנתו זה היה כאשר התחלתי מi7 14700k ומאז לא שמעתי ממנו יותר

יש לו בעיה לדעתי שהצד שמכסה את הכבלים הוא גם זכוכית . תשקול את הגרסה הלבנה . לא צריך להתדיין על הנושא מאחר וזה טעם אישי נטו . אבל המארז עושה את העבודה מעולה. למען האמת הוא יקר יחסית לתקציב אבל יש תמורה, במפרט שאני הייתי מרכיב למחשב בתקציב של 9000 ₪ כנראה הייתי מכוון למארז באזור ה 500 ₪

המארז באמת מאוד יקר פשוט מאוד חשוב לי הנראות, אני מודע לקטע של הזכוכית המיותרת בצד של הכבלים לצערי אין חלון רק בצד אחד ואני לא רוצה להיות בלי חלון בשני הצדדים, יש מארזים אלטרנטיביים שהם יפים בעיניי כמו NZXT H9 FLOW אבל הוא כמעט באותו מחיר ויש אחד חדש שמגיע בקרוב C8 שהוא כביכול זול אבל זה רק בגלל שהוא מגיע בלי מאווררים והחסרון שלו שהוא FULL TOWER ואני מעדיף קטן יותר. אם כי עדיין מארז רגיל ולא DUAL CHAMBER עדיף בעיניי במיוחד שאני לא מתכנן או קירור מים. אין יפים כמעט לצערי

גם הלוחות שמגיעים עם , כמעט תמיד מגיעים עם כרטיס שנתין להחליף. בחלקם הוא מסתתר עמוק מתחת לצלע הקירור ובחלק הוא ממש חשוף וקל להחלפה.   כל מה שאני מגדיר כקל לביצוע הכוונה לקל לביצוע על ידי אדם שמבין ומתמצא .  

חקרתי את הנושא אתמול וזה באמת ממש לא בעיה, הורדתי במפרט ללוח אם זול בהרבה בלי אל חוטי אם אצטרך בעתיד אתקין כרטיס הרחבה זה ממש קל פשוט לא הכרתי את הדברים האלה. חוסך לי המון כסף כרגע

לAMD יש יתרון שגם אם אני לוקח כרגע מעבד כזה זול , בעתיד אני אוכל לשים על הלוח לכל הפחות 7800x3d שכיום הוא הכי טוב לגיימינג או 7950X שהוא עם 16 ליבות . או 7950x3d שהא גם וגם .

בנוסף , הלוחות הקיימים יתמכו לפחות גם בדור  8000 של AMD שיצא בהמשך השנה ויוכל להיות אופציה לשדרוג עוד 5+ שנים .

באינטל , אתה בקצה גבול היכולת של הלוח , מעבדי 14700k/14900k שלא נותנים כיום שיפור אדיר במשחקים אבל מגיעים עם יותר ליבות יהיו המקסימום שתוכל לשים בלוח עוד X שנים .

נכון זה בהחלט שיקול עבורי במידה וארצה לשדרג בעתיד. אתה יודע לומר בערך לכמה זמן תושבת צפויה להיות בשימוש?

ב AMD אפשר לבצע OC גם בלוח b650 למרות שאין צורך להתעסק עם זה, מפעילים PBO בלוח והוא עושה OC עצמאי ומבוקר יותר טוב מרוב האנשים .

אני לא יודע כרגע מה זה PBO אבל אנסה ללמוד את הנושא

ברגע שאתה לא צריך לבצע OC , אתה לא חייב לוח Z  , ברגע שאתה לא לוקח מעבד של צריכת חשמל מפורזת , אתה לא צריך מערכת אספקת מתח סופר חזקה למרות שתמיד עדיף יותר .ברגע שהוא לא צורך המון חשמל הוא לא פולט המון חום.

החוק כפי שהבנתי אותו הוא להזין את המערכת שלך בPCPARTPICKER לראות את הצריכת חשמל של המערכת להכפיל ב1.5 וזה בערך מה שאתה צריך מהספק (לכל הפחות). אצלי זה יצא 750 וזה משאיר עוד מרווח של 100 ליתר בטחון/ שדרוג עתידי שזה די סביר

כך או כך אתה צריך לבקש מהחנות לבצע למחשב בדיקות עומס ומאמץ לפני שהמחשב נשלח אליך , אם אפשר אז גם שיעדכנו אותך מה הייתה הבדיקה ולאיזה טמפ' הגיע המעבד . זה לא אמור להיות בתוספת תשלום ,זה מצופה מחנות רצינית  במחשב במחיר כזה וגם פחות . אם אתה קונה ב TMS אז תוסיף את רועי כמי שהרכיב את המפרט , הוא יקבל את  העמלה שלו ואתה תקבל מישהו אם טיפה יותר מחוייבות אני מקווה

אני מתייחס כאן באדום גם לפוסט הקודם שלך שלא צוטטתי אבל אם שולחים לי את הכרטיס מסך בנפרד אז האם באמת יש לי צורך להזמין אותו יחד עם כל שאר המחשב בכלל? נכון שבאמאזון אחראיות רק ל30 יום אבל בהנחה שהכרטיס יעבוד בסדר עד כמה אני אצטרך את האחראיות הזאת לשלוש שנים? במחיר של 4070 בארץ אני קונה 4070 TI באמאזון (או בNEWEGG אבל לא ברור לי עד כמה זה כדאי משם). אם זה רק פלאג אנד פליי זה ממש אופציה אטרקטיבית עבורי רק שיסדרו את הכבלים של המתח לכרטיס מראש כי אני ממש לא מתעסק בדברים האלה. מנגד אולי יש חשיבות לבדיקות שעושים לפני ששולחים את המחשב? אני מאוד אשמח לקחת את הטי סופר בגלל הVRAM כפי שאמרת

חשוב לי לציין שאני ממש לא מעוניין להתעסק בכל מני הגדרות וכאלה ואם זה חלק חשוב מתהליך ההתקנה של כרטיס מסך אז זה מכשול רציני לאפשרות של הזמנה עצמית ממקום אחר

בנוסף למה שרשמתי באדום: זה המצב שלי כרגע (חריגה של 900 שח מהמקסימום שלי, אני לא מתכוון להזמין את זה אבל רק שנדע מאיפה לשפר ולתקן במידה ולא יהיה שינוי לAMD, אני אלמד היום ומחר את המפרטים החדשים שלך)

https://tms.co.il/builds/411710

לקחתי מעבד זול יותר בעקבות התגובה הקודמת שלך שאפשר לחסוך הרבה כסף במעט הפחתה של הביצועים. לקחתי לוח אם זול יותר כי וויתרתי על הוי פי (לא חזרתי ללוח הכי זול UD שהשתמשתי בו בהתחלה כי לא הייתי מרוצה מזה שיש לו רק מגן טרמי אחד לזכרון כי אני כנראה אתקין עוד אחד בעתיד) ולא ללוח השני הכי זול כי יש לו רק 12 מייצבי מתח וראיתי בדיון אחר שהמלצת למישהו אחר לוח עם לפחות 16. אז זה הלוח אם הכי זול במצב הזה

כרטיס מסך דחפתי למעלה ושוב השאלה הגדולה האם כדי להזמין ביחד עם כל שאר המערכת

אם אין צורך במאוור אחורי כפי שאמרת אז אפשר לגלח מכאן עוד מאה שח. אני מודע לכך שהמארז עצמו חזק בקרור אבל ראיתי בנצים קצת בינוניים לקירור מעבד שלי (אני הרבה מבחר בTMS) וגם מחשבים די בינוניים שהיו לי בעבר תמיד היה מאוור אחורי להוצאת אוויר אז חשוב לי לדעת שזה באמת בסדר להפטר מזה

ממש תודה!

נערך על-ידי CitizenBane
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yoavke

הדיון הזה נוצר בחטא מאחר ואתה מצד אחד אומר שאתה לא מבין ומצד שני מביא מפרט  מוכן שאיתו אתה רוצה להתקדם .

אז נתחיל חזרה מאפס

בעניין האלחוט אני בלבלתי אותך , סליחה. אתה בחרת לוח עם AC שזה לא בא בחשבון. זה wifi5 .

AX  מביא לשולחן שיפור משמעותי של עבודה ב full duplex , זה הרבה יותר חשוב ממהירות מספרית.

אז כל עוד הלוח מגיע עם AX   וזה לא כזה מהותי אם זה wifi 6  או wifi6e , למרות שהרוב הם עם e אז זה עונה לצרכים

לוחות עם wifi 7 הינם פחות נפוצים כרגע  ויקרים יותר . ה 7 נותן שיפור מהירות ביחס ל 6  אבל העיקר זה להיות על 6 ומעלה.

על סמך הניסיון שלי עם 3090  ועבודה  ב4k, אם אני הייתי רוכש כעת  מחשב שמיועד בעיקר למשחקים ב4K הייתי מסתפק אפילו במעבד זול ובסיסי כמו ה amd Ryzen 7500f .

אין בו כרטיס מסך מובנה ולכן הוא לא אופציה כמשהו זמני ללא כרטיס , ב TMS לכל הפחות , אם עולים  קצת אז הפרש המחיר בין ה 7600X לבין ה 7700 שמביא איתו מידה סבירה של future proof הוא הבדל קטן מאוד .

כל מעבדי AMD הינם חסכוניים ויעילים יותר בחשמל .

רף על הגרפים לכל הפחות :

https://www.techspot.com/review/2728-ryzen-7500f-vs-core-13400f/

https://www.tomshardware.com/news/intel-core-i9-14900k-cpu-review

https://www.youtube.com/watch?v=4XscfA1dT60

אתה יכול לוותר על החצי הראשון ...

ה X מביא תוספת די קטנה ב AMD , צריך להפעיל PBO בביוס ולתת לא לעשות OC עצמאי.

זה מאפשר חסכון בלוח ומאפשר חסכון במערכת הקירור . אני לא מכיר את גוף הקירור שאני מציע לך , על הנייר הוא מעל ומעבר למעבדי AMD והוא יותר ממספיק למעבדי אינטל ללא K .

אם החנות אומרת לך שהוא לא בא בחשבון מראש , צריך למצוא פה חלופה , אבל זה בעייתי שהחנות והיצרן מפרסמים שהוא יכול לקרר 180 וואט .

https://tms.co.il/builds/411856

https://tms.co.il/builds/411857

אני הייתי הולך על AMD

כאמור, לעצמי כרגע כמכונת משחקים , הייתי מתפשר על המארז, יורד ל 7500F וסוחט אולי איזה 4080 או לפחות 4070TI סופר שמגיע עם 16 גיגה ולמרות שהוא צנון רציני בביקורות , הוא כן נותן יתרון בגלל הזכרון  המורחב שעוזר ל 4K .  

עשיתי קצת שיעורי בית, אני חושב שללכת למערכת עם מעבד זה רעיון טוב מאוד, אבל יש לי כמה שאלות

בקשר לRAM, קראתי בנושא ולא לגמרי הבנתי אבל אומרים שיש בעיה עם סטיקים שהם מעל 6000 MHZ ולכן כדאי לקחת 6000 MHZ CL30 שזה שקול בביצועים ל6400MHZ CL32 שיש אצלי במפרט אינטל ממקודם אבל לא ניתן להשיג כזה בארץ (לפחות לא בלי RGB שמייקר את הקניה מאוד ולא בTMS), מנגד שמעתי קולות אחרים שאומרים שזה לא נכון בגלל יש EXPO ושאמור להיות בסדר סה"כ? היו גם מי שאמרו שיש לAMD בעיה עם יותר משני סטיקים של ראם?

כשאני מסתכל על מעבדי בגדול יש שתי אופציות, הזולה שהיא 7700 והיקרה (משמעותית) שהיא 7800X3D והרבה אומרים שהתוספת בביצועים שמגיעה מהX3D מאוד משמעותית אבל לא בדיוק הבנתי את הקונספט שמאחורי זה מה אני מרוויח מהCACHE הזה

האם ספק 850 וואט יספיק לי? במידה ואני הולך עם המעבד 7800X3D אני כבר במצב די גבולי לפי העקרון שאמרתי מקודם של לבדוק מה ההספק שלי בPCPARTPICKER ולהכפיל ב1.5 יוצא שאני חורג באיזה חמש וואט מהמספר הזה. ואז שדרוג עתידי של המערכת עשוי להיות בעייתי?

האם יש טעם בלקנות שיש בו חיבור PCIE5 לכרטיס מסך? היות ומדובר במערכת לטווח ארוך מאוד. אם יש טעם בזה הקניה שלי תתייקר מאוד

באופו דומה האם יש טעם בספק מתח תומך ATX 3 במידה ומדובר במערכת לטווח ארוך? יהיה שימושי אם וכאשר אחליף כרטיס מסך בעתיד? זה גם מייקר משמעותית את הקניה

מה ההבדל בין לX670? זה כמו מה שהיה קודם עם המפרט אינטל שלי שאמרת לי שאני לא צריך את הX בגלל שאני לא מתכנן OC? כי למשל לא מצאתי לוח אם עם חיבור PCIE5 לכרטיס מסך אבל מעבר לזה לא זיהיתי אף יתרון ראוי לציון עבורי

מעבר לזה אולי העניין החשוב ביותר, כנראה שיש לי אפשרות לקנות רכיבים מהסניף באילת. לא כל מה שאני רוצה נמצא שם אבל רק על ה4070 TI SUPER אני יכול לחסוך 700 שח ואם אני קונה גם מעבד ספק וכו אני חוסך עוד כמה מאות. חשבתי אולי לקנות מאילת מה שניתן ולקנות עוד כמה בארץ ובאמאזון ובסוף להרכיב את הכל בחנות מחשבים מקומית שיש אצלי ששם ההרכבה לא תעלה לי כסף (זה לא יצא מהכיס שלי לפחות). האם זה רעיון חכם? מאמאזון אני כנראה מעוניין לקנות ראם, וקירור אוויר למעבד אני בעיקר מודאג מהאפשרות של לוח אם

עריכה: שאלה נוספת שחשובה לי, באתר של רשום שניתן להכניס למארז מאוור למעבד עד לגובה של 174MM אני כנראה מעוניין להזמין מאמאזון את FROST SPIRIT 140 V3 שבאתר שלהם רשום שהגובה שלו הוא 158MM אבל מצד שני ראיתי סרטון הרכבה ביוטיוב והגובה הסופי אחרי ששמים אותו על הלוח אם הגיע ל186MM והשאלה שלי האם צריך לקחת גובה של התשובת עם הלוח אם בחשבון? כי אין לי איך לחשוב אם זה נכנס או לא במצב כזה ואני לא רוצה להתקע בלי מאוור

תודה

נערך על-ידי CitizenBane
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה בונה עלי,  אין לי כוונה להמשיך לקחת חלק בדיון לגבי המפרט. 

כל חלק שנמצא ב TMS או KSP בסניף בארץ אפשר להזמין לאילת ולאסוף בערך אחרי שבוע . תבדוק איתם.

לא מתבצעת הרכבה באילת . אפשר להגיע ל TMS (בטוח ) או וולקום ( אני חושב) ולשלם 150 ש"ח על ההרכבה. אתה יכול לפנות ישירות לרועי ולשאול אותו , על החשבון של קיריל TMS. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...