מחשב נייח לגיימינג *לטווח ארוך* באזור 9K רצוי פחות - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב נייח לגיימינג *לטווח ארוך* באזור 9K רצוי פחות

CitizenBane
 Share

Recommended Posts

היי אני מצטער מראש זה הולך להיות מסובך

1. מה התקציב המירבי? האם מתאפשרת חריגה במידת הצורך?
במקור קיוויתי שאוכל להשיג משהו שמתאים לצרכים שלי באזור 7.5- בפועל גלשתי כבר לטריטוריה של 9.4K. זה כבר ממש בגבול אני לא אוסיף מעבר למאה שח נוספים ומעוניין לחתוך למטה אם אפשר לעשות זאת איכשהו במסגרת מה שאני מחפש

2. מה שימושי המחשב (משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD למשל), יש דוגמה ספציפית למשחק או תוכנה?

בשנה הקרובה זה בעיקר מכונת ורק אחר כך זה מתפנה לעניינים כייפים יותר, הבעיה שאני לא יכול לחכות עם זה שנה

3. האם יש צורך בציוד הקפי בנוסף למחשב (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ומסך)?

לא

4. האם יש רכיב בסיסי שאין צורך לכלול במפרט? (לדוג' כונן SSD שכבר קיים ואפשר לצרף להרכבה)

לא

5. עד כמה חשוב שקט פעולת המחשב? 

מחשב שקט זה דבר רצוי אפילו מאוד אבל יש עוד שיקולים שיופיעו בהמשך

6. האם ישנה הגבלה או העדפה לגודלו הפיזי של המחשב ומשקלו, אורות וכו'?

mid tower בלבד, אני לא מעוניין בRGB. במארז של המפרט הנוכחי שלי יש איזה פס קטן בצד שמגיע עם המארז את זה אני עוד מכיל אבל לא מעבר לכך. מעוניין בחלון צד במחשב ובכלל מארז יפה חשוב לי מאוד, כל כך חשוב שלמרות שחיפשתי במקור מארז שקט בחרתי כרגע במארז של זרימת אוויר כי הוא היחיד שמצאתי עד עתה שמתאים לטעם שלי במראה ובדרישות האחרות. לא להכניס למחשב רכיבים בצבעים לא תואמים ז"א לא לבן או חום בייקליט וכו' המחשב בצבע שחור

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות?

כן, . את ההכי חדש והכי פשוט בלי פ'יצרים ותוספות. שפה אנגלית

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים.

אין

9. מתי מתוכננת קניית המחשב (רצוי מאוד לבקש מפרט מועד קצר מעת הקניה)?

לכל היותר בחודש חודשיים הקרובים

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן בנוגע ליציאות וחיבורים (לדוג' USB Type-C או FireWire) או ביצוע אוברקלוקינג?

חיבור TYPE C קדמי. לוח אם תומך . לא מעוניין באוברקלוק (לפחות שלא דרך היצרן). שמגיע עם דונגל לWI FI זה יתרון עבורי כי אמנם אני עם חיבור קווי כעת אבל עובר בין דירות וזה כנראה לא תמיד יתאפשר

11. האם ישנו ציוד היקפי קיים שיחובר? אם כן, איזה? (תחנת עגינה אם מחשבים ניידים \ מסך כזה או אחר)

יהיה מסך 144HZ בגודל 28 אינץ שממנו אני ארצה להפיק את המיטב. לצורך העניין הגרפיקה יותר חשובה מקצב הפריימים כי אני לא משחק תחרותי (כמובן שחייב קצב פריימים סביר ומעלה ככל שניתן)

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:

המחשב מיועד לכל הפחות ל7 השנים הבאות ויתכן שגם עד ל10 שנים הבאות. כמובן שאף כרטיס מסך לא מתאים לכל כך הרבה זמן אבל בגדול שאר המערכת כן אמורה ולכן מנסיון עבר שלי אני נוהג להשקיע הרבה במעבד ובראם שאלה נקודות תורפה אצלי כשמושכים מחשב הרבה שנים קדימה (ראם יחסית קל לשדרג אבל מעבד ממש לא). בכללי אני נוהג לפרק את הראם עם הרבה במקביל כרגע בחרתי 32 גיגה ואני בספק אם זה יהיה מספיק טוב לטווח הארוך (מעדיף לא להגיע למצב של שדרוגים בעתיד, אם זה שיקול לא נכון מוזמנים להעיר)

בשנה הקרובה כמו שרשמתי מקודם זה בעיקר מכונת , אני לא יכול לדחות את הקניה לעתיד כי המחשב הנוכחי שלי על סף מוות. לכן אני מתלבט האם לקנות כרגע כרטיס מסך מאוד חלש ובעתיד לשדרג או לקנות משהו סביר ככל הניתן כעת. כרגע המפרט הוא עם הכרטיס הכי חזק לתקציב שלי (שכבר די חרג ממה שרציתי במקור)

SSD חשוב לי מאוד, אני לא צריך הרבה כי אני מאוד מינימליסט ומוחק כל מה שלא בשימוש אבל בעתיד כנראה שיהיה תוספת של עוד 2TB. אני מבקש לא להתפשר על הרכיב הספציפי הזה חשוב שהמחשב יהיה מהיר מאוד. לא צריך HDD

מכיוון שאין לי כוונה לעשות OC למעבד בהתחלתי בחרתי בקירור BE QUIET DARK ROCK 4 אבל ממה שהבנתי הוא כנראה לא כל כך מוצלח כשמדובר במעבדים חדשים וגם הבנתי שהאינטלים החדשים מאוד מתחממים? החלפתי את זה במשהו יותר רציני אבל די צורם לי 434 שח על למעבד. אם יש אפשרות לקצץ מכאן אשמח לדעת

במידה והגזמתי עם המעבד ואפשר להסתדר עם פחות אני גם אשמח לקצץ

חשוב לי לדעת שבחרתי ראם טוב ככל הניתן במסגרת כל הדרישות הדי מסובכות שלי

אם אפשר לחסוך מהלוח אם או מהספק גם טוב

מה שהרכבתי כרגע נעשה בעזרת האתר LOGICAL INCREMENTS בעיקר על בסיס הטבלה הכתומה (exceptional) לא הכול תואם לחלוטין

ההרכב כעת:

image.thumb.png.bd1c74fb4886c68f079c8c7b5ee6e6c9.png

https://tms.co.il/builds/407868

תודה

נערך על-ידי CitizenBane
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 40
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

תמונות מצורפות

האמת שאין לי פנאי לעזור עם מפרט .

א-  בכל משחק באשר הוא למעט אולי 0.1%  , i5-13500 עם 4070  או משהו יותר חזק , יתן ביצועים עדיפים על i9+ 4060ti

זה רלוונטי גם ל QHD ובוודאי ל .

ב- תקרא קצת  מבחני ביצועים בשביל לקבל תמונה מצב, 4060ti הוא לא כרטיס ל ב 60FPS , לא כל שכן 144.

כמי ש"נכווה" מהבחירה במסך , אני חושב שעדיף qhd על HIGH עם ray tracing מאשר על מדיום בלי .

אם אתה מחפש לשחק ב high או יותר ועוד עם ray tracing , תכוון ל 4070TI או 4070 סופר לכל הפחות ואל תצפה שזה יהיה לטוח הארוך , זה כרטיס הכניסה ל 4k  חלק .

ג- יצאו לשוק בחול לפני שבוע כרטיסי מסך ששינו את תמחור הישנים . צריכים להגיע למדפים בשבועות הקרובים.

הרישיונות כאן חוקיים לחלוטין, עולים פחות ועובדים יפה :

https://keyshop.windowsandoffice.com/en/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yoavke

האמת שאין לי פנאי לעזור עם מפרט .

א-  בכל משחק באשר הוא למעט אולי 0.1%  , i5-13500 עם 4070  או משהו יותר חזק , יתן ביצועים עדיפים על i9+ 4060ti

זה רלוונטי גם ל QHD ובוודאי ל 4K.

ב- תקרא קצת  מבחני ביצועים בשביל לקבל תמונה מצב, 4060ti הוא לא כרטיס ל 4K ב 60FPS , לא כל שכן 144.

כמי ש"נכווה" מהבחירה במסך 4K , אני חושב שעדיף qhd על HIGH עם ray tracing מאשר 4K על מדיום בלי .

אם אתה מחפש לשחק ב high או יותר ועוד עם ray tracing , תכוון ל 4070TI או 4070 סופר לכל הפחות ואל תצפה שזה יהיה לטוח הארוך , זה כרטיס הכניסה ל 4k  חלק .

ג- יצאו לשוק בחול לפני שבוע כרטיסי מסך SUPER ששינו את תמחור הישנים . צריכים להגיע למדפים בשבועות הקרובים.

הרישיונות כאן חוקיים לחלוטין, עולים פחות ועובדים יפה :

https://keyshop.windowsandoffice.com/en/

היי תודה על עזרה, כמה דגשים שלי:

קודם כל אני לא עם i9 אלא i7. כאשר שוב זה מיועד לקחת אותי 7-10 שנים קדימה, בשונה מכרטיס מסך שהוא רכיב שככל הנראה מסומן להחלפה בעתיד. לא אומר שבחרתי כרטיס או מעבד נכון אבל נראה שהכוונה שלי לא לגמרי הובנה

אני יכול לחכות חודש חודשיים עם הקניה עם זה יעזור, אבל לא יותר מזה. כמה הכרטיסי סופר צפויים להשפיע פחות או יותר?

באשר למפתחות. אאל"ט אני צריך להתקין את התוכנה עצמה על פלאש דרייב ואז לעשות את כל ההתקנה בעצמי, מה לגבי כל שאר ההגדרות וכו? אני לא מבין בזה כלום. המחירים נראים ממש טובים אבל אני לא מבין מעבר לזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של CitizenBane

קודם כל אני לא עם i9 אלא i7.

זה היה לצורך הגזמה.

גם מעבד אפשר להחליף .

במיוחד אם רוכשים

ציטוט של CitizenBane

אני יכול לחכות חודש חודשיים

חכה עד שהסופר יהיו זמינים במלאי.

ציטוט של CitizenBane

אני לא מבין בזה כלום.

בין אם רכשת בחנות ובין אם רכשת מפתח ברשת , אתה צריך לשלם 75 ש"ח להתקנת OS.

אולי זה יורד אם המחשב מאוד יקר. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צהרים טובים,רועי מTMS - מספר דברים שארצה להבהיר - https://tms.co.il/builds/407959

-הקירור שבחרת למעבד כרגע לא נמצא במלאי,עידכנתי לD15 הרגיל שזמין כרגע + יהיה עדיף לנו משמעותית לבניה על בסיס המעבד החם שבחרת

-צירפתי מאוורר נוסף לצד האחורי של המארז להוצאת האוויר החם

-כדאי מאוד להימנע מאותו הספק שבחרת,הוא לא מי יודע מה בכלל מבחינת האמינות שלו בשונה לגמרי מיתר המוצרים של בי קואיט,יש לך את הCM במחיר זול יותר שעדיף עליו בהחלט

אם תרצה כמובן לדבר איתנו על דבר נוסף מוזמן בכיף ליצור איתי קשר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, שווה לחכות קצת ל סופר , נותן שיפור של יותר מ 15% והמחיר המומלץ לצרכן זהה ( בארץ לדבר הזה לוקח זמן לחלחל , אולי יוריד מחירים של אחרים ) 

https://hwzone.co.il/main-computers/מהיר-משחשבנו-כרטיס-המסך-geforce-rtx-4070-super-של-nvidia-בביקו/

https://www.tomshardware.com/pc-components/gpus/nvidia-geforce-rtx-4070-super-review-boosted-clocks-and-core-counts-for-the-same-dollar599-as-the-vanilla-4070/2

נערך על-ידי yoavke
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Kirill-TMS

צהרים טובים,רועי מTMS - מספר דברים שארצה להבהיר - https://tms.co.il/builds/407959

-הקירור שבחרת למעבד כרגע לא נמצא במלאי,עידכנתי לD15 הרגיל שזמין כרגע + יהיה עדיף לנו משמעותית לבניה על בסיס המעבד החם שבחרת

-צירפתי מאוורר נוסף לצד האחורי של המארז להוצאת האוויר החם

-כדאי מאוד להימנע מאותו הספק שבחרת,הוא לא מי יודע מה בכלל מבחינת האמינות שלו בשונה לגמרי מיתר המוצרים של בי קואיט,יש לך את הCM במחיר זול יותר שעדיף עליו בהחלט

אם תרצה כמובן לדבר איתנו על דבר נוסף מוזמן בכיף ליצור איתי קשר

היי כן אני מודע לזה שחלק מהדברים לא במלאי האתר מראה מה המצב של כל רכיב ורכיב בכל מקרה זה לא הזמנה למחר בבוקר. בקשר לקירור למעבד בבקשה שים לב שרשמתי שחשוב שהרכיבים במארז יהיו בצבע תואם (שחור) והקירור הספציפי הזה לא רצוי בעיניי מכיוון שהוא חום בייקלייט. הסיבה שאמרת שהוא עדיף משמעותית זה מכיוון שיש בו שני מאווררים במקום אחד? וגם בחרת להוסיף מאוור נוסף למארז שהוא מלכתחילה מיועד לזרימת אוויר? אם המעבד כל כך נורא אפשר גם לשקול משהו אחר כפי שאמרתי אני מחפש מחשב שיחזיק שנים רבות קדימה אבל זה לא מחייב את הרכיב הספציפי הזה

באשר לספק - לקחתי לתשומת לבי. מאוד מופתע מהתגלית הזאת

חוץ מזה, הראם שבחרתי מספיק לצרכים שלי? מאוד חשוב העניין הזה

תודה

ציטוט של yoavke

החלפת לי . מה שבחרת מגיע במחיר הרבה יותר טוב אבל ביצועים פחותים. אני הדגשתי שהרכיב הסציפי הזה של הSSD מאוד חשוב לי שיהיה מאוד מהיר. אלא אם אני לא מבין משהו וההבדל בביצועים הוא מינורי אני מעדיף שלא להחליף את הרכיב הזה למרות שאני מחפש מאיפה לקצץ הוצאות

נערך על-ידי CitizenBane
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

https://www.tomshardware.com/reviews/samsung-990-pro-ssd-review/2

https://www.tomshardware.com/reviews/sk-hynix-platinum-p41-ssd-review

שני הכוננים נותנים ביצועים דומים שאת ההבדל ביניהם אפשר לראות רק בבנצ'מארק ולא בשום ישום אמיתי.

המקום היחיד שבו אפשר לראות הבדל הוא כתיבה רציפה של כמות חומר גדולה מאוד

במקום הזה לשני הכוננים יש בערך 200 גיגה של מטמון מהיר ולאחר מכן זה יורד לרבע מהירות . 

אם אתה באמת חושב שזה הרכיב הכי חשוב במחשב אתה צריך לפזול לכיוןן  כונני pcie5 .

נ.ב.

אני עם 990 ו 980 פרו , אם היה זמין לי במועד הרכישות הייתי הולך על הייניקס , בטח אם יותר זול .

ננ.בב 

המפרט שלי זול יותר מהמקורי שלך בכ 500 ש"ח. גם לאחר רישיון  ב100 ש"ח מחול יש לך כ 400 ש"ח לSSD יותר יקר. 

נערך על-ידי yoavke
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של CitizenBane

חוץ מזה, הראם שבחרתי מספיק לצרכים שלי? מאוד חשוב העניין הזה

לא הגדרת שום צרכים מיוחדים.

מעבדי דור 13 ו14 ישמחו לעבוד עם הזכרון שבחרת . יותר מהיר יתן ככל הנראה שיפור מאוד מינורי ברמת ה 2-3 אחוזים . 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yoavke

לא הגדרת שום צרכים מיוחדים.

מעבדי דור 13 ו14 ישמחו לעבוד עם הזכרון שבחרת . זכרון יותר מהיר יתן ככל הנראה שיפור מאוד מינורי ברמת ה 2-3 אחוזים . 

בקשר לראם - הכוונה היא בעיקר האם 32 גיגה יספיק לעוד 7-10 שנים מהיום בהינתן שיש לי נטיה להריץ הרבה יישומים במקביל ובעיקר בכך שאני מכווון (מעוד שנה והלאה) לשחק ב4K או לכל הפחות במקסימום שאני אוכל לשחק בו עם המערכת שלי (כאשר כרטיס מסך כנראה יוחלף בעתיד אבל השאר לא בהכרח)

מבדיקה קצרה שעשיתי קודם באינטרנט אני מבין שיש כבר היום משחקים שבהגדרות גרפיות מקסימאליות עשויים לגרד מלמטה את ה32GB ראם ולכן אני תוהה האם לקפוץ ל64 או אולי 48

בקשר לSSD - מקבל את זה, ראיתי מספרים יותר גדולים מבלי להבין בזה הרבה. בקשר למערכת הפעלה אם אני מבין נכון 75שח זה ההתקנה של הOS ואז אני קונה מפתח בנפרד ורק מזין אותו בפנים? כל שאר ההגדרות של המערכת וכו יגיע מוכן מהחנות בכל מקרה? אם כן זה סידור ממש טוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

https://www.youtube.com/watch?v=RTmbYak_8gE

מבחינת ביצועים בסוף היום ה fine tuning הוא זה שעושה את ההבדל.

לא יודע לענות לגבי נפח לעוד 7 שנים , אשריך שזה מה שמטריד אותך 7 שנים קדימה. 

אם זה יעזור לך לישון יותר טוב, קח 48  , לכל הפחות דפקת את 2 בחזקה. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yoavke

https://www.youtube.com/watch?v=RTmbYak_8gE

מבחינת ביצועים בסוף היום ה fine tuning הוא זה שעושה את ההבדל.

לא יודע לענות לגבי נפח זכרון לעוד 7 שנים , אשריך שזה מה שמטריד אותך 7 שנים קדימה. 

אם זה יעזור לך לישון יותר טוב, קח 48  , לכל הפחות דפקת את 2 בחזקה. 

אגב בקשר לSSD אם וכאשר אני ארצה עוד אחד זה בעיה אם יש להם מהירויות שונות / יצרן שונה וכו? זה מסובך להגדיר כונן נוסף או שאני יכול לעשות דבר כזה בבית בלי מאמץ מיוחד? אאל"ט לסמסונג איבו יש תוכנה שמארגנת את העניין הזה אבל אני לא כל כך מבין בזה מעולם לא היה לי SSD

תוכל להתייחס למה שרשמתי בקשר לOS?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של CitizenBane

בקשר למערכת הפעלה אם אני מבין נכון 75שח זה ההתקנה של הOS ואז אני קונה מפתח בנפרד ורק מזין אותו בפנים? כל שאר ההגדרות של המערכת וכו יגיע מוכן מהחנות בכל מקרה? אם כן זה סידור ממש טוב

כן , כך זה אמור להיות , אם הם עושים את ההתקנה כמו שצריך 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yoavke

כן , כך זה אמור להיות , אם הם עושים את ההתקנה כמו שצריך 

יש סיבה לכך שרשום בTMS התקנה של ווינדוס10/11? אני רוצה 11. זה על אותו בסיס? אני עוד בווינדוס 7 מעידן האבן...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...