איזה WIFI EXTENDER מתאים לי ? - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איזה WIFI EXTENDER מתאים לי ?

el-c
 Share

Recommended Posts

שלום רב,

קצת רקע

יש לי יחידת דיור סלון + ומטבח באותו .

משם נכנסים לחדר שינה ששם יש נקודה חמה של שמחוברת למוקה..

המוקה מוזנת  מכבל RF של הוט\כבלים ומוציאה כבל רשת שצריך להתחבר לWIFI EXTENDER (או כל רכיב שצריך כבל - זוהי נקודה חמה ויש

המוקה עצמה מוזנת מראוטר סיבים (1000G   ) של שנמצאת ביחידה אחרת לידי ...

כל היחידה עצמה קומפלט היא 60 מטרים.

30 מטר סלון ומטבח

30 מטר חדר שינה .

מה שאני צריך :

1. ליד המוקה יש לי DVR מצלמות ומחשב נייח שאותם אני רוצה להזין ישירות בכבל כל אחד (כמו שרשמתי המוקה מוציאה רק כבל אחד ) ,

2. אולי בעתיד ארצה לחבר עוד מכשיר ישירות עם כבל .....

3. אני רוצה לפזר WIFI בעוצמה חזקה בכל היחידה שלי - יש לנו טלוזיות חכמות גם בסלון וגם בחדר שינה ליד המוקה  + + סלולרי וכדומה

מה עלי לעשות ? מה לקנות ? איזה WIFI EXTENDER ? האם יש לו גם כניסות לכבלי שאוכל להזין את הDVR מצלמות והמחשב נייח? (ואולי בעתיד עוד רכיב..) 

אני רוצה כמובן WIFI EXTENDER שיתן לי לנצל את רוחב הפס של האינטרנט 1000G

למיטב הבנתי צריך לחבר למוקה WIFI EXTENDER כמובן עם הכבל רשת שיוצא מהמוקה...

* בחיבור ישיר של הכבל רשת מהמוקה למחשב נייח שנמצא -בבדיקה של מהירות באתר FAST.COM  - יש 350 מגה הורדה. והעלאה : 160 מגה

אשמח לעצות \ הערות \ הארות  כיצד לפעול איך לחבר ומה לקנות,

כמובן אם משהו לא מובן אשמח להסביר את עצמי.

תודה רבה ! 

נערך על-ידי el-c
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הי,

1. עם איזה ציוד אתה עובד כרגע? (הוטבוקס?)

2. עד כמה שזכור לי המוקה עצמה משמשת גם כראוטר, משמע אמורה להיות לך קליטה מעולה גם בחדר שינה.

- נשמע שמה שאתה צריך בחדר שינה הוא סה"כ סוויץ' על מנת שתוכל לחבר עוד מכשירים לרשת הקווית.

3. המוקה כמצופה מנחיתה חלק מרוחב הפס ואתה נמצא בנקודת התחלה פחות טובה, ולראייה אתה מקבל בחיבור קווי למוקה רק 350 על 160 כשהחבילה היא 1Gb\? 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרגע מה שיש לי זה מה שרשמתי , אין לי רשת אלחוטית ,...המוקה מוזנת עם כבל RF שמגיע לראוטר סיבים של מיחידה אחרת...

המוקה עצמה היא פשוטה היא לא ראוטר או פולטת WIFI ...היא רק מעבירה מה RF לכבל וזה מה שיש לי שם עכשיו.

אז בהנחה שאני אחבר סויץ לכבל שיוצא ממנה....איך אני אעשה עם אלחוטית...לא יהיה לי פשוט אלחוטית...

כן הראוטר הוא סיבים 1000G , כמה הורדה צריכה להיות לדבר כזה? האם ניתן לעשות משהו כדי להגביר את העוצמה שהמוקה מוציאה ? (המוקה מוציאה כבל רשת זה הכל כבל רשת חם שנותן כמובן

אולי לחבר כבל ישירות מהראוטר סיבים שנמצא ביחידה לידי..במקום שהכ ליעבור דרך הכבל RF... זה ישפר לדעתך ?

תודה על התגובה

נערך על-ידי el-c
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תצטרך נקודת נוספת בחדר השינה על מנת לכסות טוב יותר את הבית. 

ההמלצה שלי תמיד תהיה לוותר על השכירות של הנתב מהוט ולקנות זוג Meshים פרטיים שלך שימשיכו איתך קדימה במידה ותעבור לתשתית אחרת.

בלי שום קשר הן יתקשרו טוב יותר ביניהן לגבי חלוקת עומסים ומשתמשים.

בכל מקרה תצטרך סוויץ' בחדר השינה אם תרצה יותר מנקודה קווית נוספת.

חבילה של 1Gb צריכה לתת מהירות הורדה של 1Gb כמובן שהמוקה היא זו שמנחיתה פה את המהירות, תוכל לבצע בדיקה ישירות מול הנתב ולחבר אליו לפטופ בכבל ולבדוק מה המהירות שאתה מקבל. לגבי מהירות העלאה אתה מקבל 160Mbit, עד כמה שזכור לי החבילות בהוט הן 1000\100, יכול להיות שאתה משלם על חבילה אחרת או שאני לא מעודכן.

אם יש לך אפשרות לחבר כבל ישירות מהנתב אל חדר השינה אל תחשוב פעמיים, תזרוק את המוקה הזו לכל הרוחות.

הסדר צריך להיות:

1. בוקס (או מאש פרטי שלך) --> כבל אל חדר השינה --> מחובר לנקודת מאש השניה וממנה לסוויץ' 5 פורטים על מנת לחבר את שאר המכשירים הקוויים שלך.

תמיד תוכל להתחיל עם זוג יחידות כמו X20\X60 של Tp-link בהתאם לתקציב.

נערך על-ידי yotam.m
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עשית לי אחלה סדר,

אולי אתחיל עם יחידה אחת של מאש ואראה איך היא זורקת לכל הבית , מה אתה חושב ?

ממש תודה על התגובה

ראוטר סיבים הוטי 1G מיחידה אחרת > כבל עד אלי לחדר שינה > נכנס לתוך המאש TP LINK >  פולט WIFI + מתחבר לסויץ 5 פורטים .

מה אתה חושב על זה? 

אגב מאש זה בעצם ראוטר לכל דבר נכון ?

נערך על-ידי el-c
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לבית של 60 מטר, יחידה 1 אמורה להספיק בהתאם למבנה ולשאר הפרעות בסביבה.

* חיבור נתב מאש (שבכללותו אכן נתב רגיל עם עוד קצת פיצ'רים ויכולות) ייאלץ לעבוד כ-AP ולא כמאש כשהנתב אליו הוא מחובר הוא נתב של . מאש בכללי ובפרט סדרת דקו צריכה את 1 מהיחידות כיחידה ראשית אחרת לא יכולה לתפקד כנתב. חוץ מזה שכבר יש לך נתב של שאתה לא מעוניין להחליף, אתה גם לא מעוניין ב 2 נתבים משורשרים אחד לשני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yotam.m

לבית של 60 מטר, יחידה 1 אמורה להספיק בהתאם למבנה ולשאר הפרעות בסביבה.

* חיבור נתב מאש (שבכללותו אכן נתב רגיל עם עוד קצת פיצ'רים ויכולות) ייאלץ לעבוד כ-AP ולא כמאש כשהנתב אליו הוא מחובר הוא נתב של הוט. מאש בכללי ובפרט סדרת דקו צריכה את 1 מהיחידות כיחידה ראשית אחרת לא יכולה לתפקד כנתב. חוץ מזה שכבר יש לך נתב של הוט שאתה לא מעוניין להחליף, אתה גם לא מעוניין ב 2 נתבים משורשרים אחד לשני.

זאת אומרת שבכל מצב גם אם אני אקנה 2 יחידות של הנתב מאש  של TP LINK  יעבוד ב ACCES POINT  , ולא יתן לי את מלא היכולות של מאש ....

כי בתכלס תכננתי להשקיע עוד כמה שקלים ואז לשם מאש אחד בסלון ואחד בחדר שינה שמתחבר ישירות עם כבל רשת לנתב של ...

מה זאת אומרת 2 נתבים משורשרים אחד לשני? 

תודה על התגובה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא מה שאמרתי.

אמרתי שאם תקנה רק יחידה 1 ש"מאחוריה" יהיה נתב של היא תעבוד כ-AP.

אם תקנה 2 יחידות תוכל לחבר 1 אחרי הנתב של וממנה אל היחידה השניה.

- אל תשכח להפוך את הנתב של ל-Bridge כדי לא לשרשר 2 נתבים אחד לשני.

- חוזר שוב למה שכתבתי בתגובה הראשונה שלי, אתה כנראה משלם עליו שכירות כלשהי, תמיד תוכל לקנות מתאם סיב אופטי פרטי ולחבר אליו כל שתרצה בלי החשש להפוך מסוים למודם או לשרשר 2 נתבים אחד לשני.

בנוסף, המדף או ארון התקשורת שלך יראה קצת יותר יפה פחות מוצר מיותר.

מתאם מדיה עם SFP פרטי (חפש פה בפורום תמצא מיליון אפשרויות, מומלץ גם לשאול את התשתית במה הם תומכים. לפעמים הם מספקים מתאם כזה בחינם) -->דקו1 ---> דקו 2-->סוויצ'

נערך על-ידי yotam.m
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

+ שאלה נוספת , 

איזה כבל 30 מטר מומלץ לתנאי מזג אוויר  + יתן את מירב רוחב הפס?

אני אמתח כבל בין הראוטר סיבים של שנמצא ביחידה אחרת ליחידה שלי ...וכמובן הכבל יצטרך לשרוד את התנאים בחוץ ,

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ממש ברור לי מה אתה מעוניין לחבר ב-Wireless פה?

הכל אמור להתחבר בכבל מאחד לשני.

כשהנתב של משמש כברידג' אתה לא יכול לחבר אליו 2 נקודות Deco.

נקודת Deco ראשית מחוברת בכבל לנתב של (שעכשיו הוא מודם), מבצעת את החיוג בפועל (צריך להגדיר את זה בתוך ה-Deco), וממנה כבל נוסף ליחידה נוספת, לא רואה מה אמור להתחבר פה באלחוט בשום צורה.

- בלי קשר ההצעה הטובה ביותר היא לברר מול לגבי ציוד נתמך או לקבל מהם ולוותר על נתב בוקס שאינו חיוני כשיש לך שיודע לבצע את ה"חיוג" בפועל.

* קח כל כבל Cat6E STP.

נערך על-ידי yotam.m
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב, אין חובה. אפשר להפוך את הנתב של לברדיג' אבל אני לא מכיר הרבה אנשים שמעוניינים בסתם מכשירים וכבלים מחוברים בלי הכרח כלשהו בנוסף יש סיכוי שאתה משלם עליו שכירות כלשהי, מתאם סיב ו-SFP הם השקעה חד פעמית שתמשיך איתך קדימה.

זו הדרך הנקייה ביותר, אומנם דורשת השקעה קטנה אבל תיראה בסוף הכי מקצועית.

תתחדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...