התייעצות סופית - מפרט מחשב גיימינג מושקע CPU - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התייעצות סופית - מפרט מחשב גיימינג מושקע CPU

keldad27
 Share

Recommended Posts

היי אנשים יקרים,
תודה רבה ליואב על העצות הנהדרות והניתוח הנהדר ולעוד כמה תותחים שעזרו בפרטי.

פירסמתי פוסט פה בו התלבטתי בין 2 קונספטים של שדרוג המערכת מ-0 - השקעה במעבד 13700K+לוח+זכרון תואמים, ושדרוג GPU עתידי, או הפוך, השקעה ב-GPU כרגע (4070TI), עם מעבד לא רע 13500.
נקודת היסוד הייתה שיש לי עקב העבודה מסך , 60HZ - זה לא ישתנה, אני לא אקנה מסך נוסף.. ולכן צריך להתאים את המשחקים ל-.

תודות לעצות המעולות הבנתי שכרגע יקר מאוד לרכוש תמיכה ב- חזק, לא משנה מה אעשה  - תוסיפו את זה לעובדה שבעתיד אשדרג מסך ל- עם HZ גבוה יותר, ולעובדה שתודות לעבודה כבר עלה ביכולתי לרכוש כמה מוצרים מהטופ (מעבד, , SSD)  במחירים הרבה יותר נמוכים ממה שאני יכול לרכוש בחנות ונפלה ההחלטה:

אני הולך על מפרט שיחזיק אותי ל5-7 שנים הבאות בכיף ברמת מעבד +לוח + ... ועוד שנתיים-שלוש אשדרג GPU.

בינתיים, אקנה GPU יד 2 (3080 או 3080TI).

זה המפרט (מינוס GPU ומאוורר 120 שחסר): https://tms.co.il/builds/362814

אשמח לעזרה:

1. חוו"ד על המפרט (שיכלול בסוף GPU סטייל 3080/3080TI),  איך הוא מותאם לחלקים הפנימיים שמייצרים הרבה חום? האם הכל מאוזן?

2. אוורור - האם המערכת מאווררת כראוי, ותהיה שקטה מספיק וחכמה מספיק בניהול PWM? - וחסר לי עוד מאוורר PWM-120 לאחורה, אשמח להמלצה !

3. האם לחכות להזדמנות ולהתעקש על למצוא יד2 3080TI במצב משביע רצון, או שגם 3080 יהיה מספיק? (4K, 60HZ)

4. כל דבר שאתם מכירים שחסר לי בקטע של הרכבה !! (מתאמים, קיטים וכדומה שאני הולך לגלות שחסרים לי במהלך ההרכבה...)

המון תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי,המפרט באופן עקרוני שהצגת מצוין - צירפתי לך כאן מאוורר לצד האחורי (אותו מאוורר כמו של הקירור למעבד,על מנת לשמור על סנכרון ) - https://tms.co.il/builds/362881
בנוגע להרכבה - אם אתה לא מתמקצע בהרכבות,כדאי שתתן לנו לבצע לך את ההרכבה שהיא גם כמובן ללא עלות במסגרת קנית מחשב חדש וגם יהיה לך אחריות על ההרכבה עצמה - אסביר איך זה בא לידי ביטוי:

-אם אתה מרכיב באופן עצמאי ויש לך תקלה מסוימת במחשב ותרצה לממש אצלנו אחריות בעבור ההרכבה (שלא בוצעה אצלנו) תצטרך לשלם כ150 שח בדיקה באחת המעבדות שלנו

-במידה ואתה מרכיב אצלנו את המחשב (שזה כמובן ללא עלות אם אתה קונה אצלנו מחשב שלם) - אתה תהיה גם זכאי להרכבה ללא עלות וגם אחריות על ההרכבה עצמה ל3 שנים - נניח עוד שנתים חלילה המחשב לא נדלק - הבדיקה של מציאת מקור התקלה עצמה תהיה ללא עלות - וזה יתרון מאוד גדול שלקוחות שמרכיבים באופן עצמאי לא מודעים אילו

כמובן שזה כרוך בהפסד "חווית ההרכבה",החלטה שלך:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יד 2 זה רעיון טוב אבל שוק יד 2 בארץ לא תמיד מחובר למציאות . מי ששילם 5000 ₪ עשוי להתקשות לקבל את הלוגיקה הבאה:

4070 הוא כרטיס שנותן ביצועים של 3080 אבל יש לו עדיפות מבחינת כמו 12 לעומת 10 וצריכת חשמל נמוכה יותר שמבטאת פחות חום במארז וגם בחדר.

ל 4070 יש יתרון ברור מבחינת DLSS3 , במשחקים התומכים , זה נותן שיפור של 50% ביחס ל dlss2 שתכלס זה משהו שתהיה חייב בשני הכרטיסים בשביל 4k . נכון לעכשיו יש מעט משחקים תומכים וכנראה שרוב הישנים לא יקבלו תמיכה אבל unreal engine תומך ואני מניח שעוד מנועים יתמכו , אז רוב החדשים יתמכו . עד כמה שאני יודע, זה לא אמור להגיע לדור 3000 בשום שלב. רק 4000 .

4070 חדש מהחנות עם 3 שנות אחריות עולה באילת -שם אתה קונה - 2660-2750 לכרטיסים בסיסיים אך טובים שסוגרים את הפינה .

בהתאם ליתרונות של ה 4070 , אז 3080 חדש מהחנות עם 3 שנות אחריות שווה בקושי 2500 ₪.

כמה שווה( בהתאם ללוגיקה הנ"ל )  כרטיס בן שנה שהוא 100% סבבה  ויש חשבונית ואחריות לעוד שנתיים ? זה כבר עניין שלך . לדעתי צריך להוריד לפחות 10-15% .על כרטיס בן שנתיים עם חשבונית, לפחות 30% ועל כרטיס ללא אחריות , 50% . קשה לי להאמין שתמצא מוכר שיסכים עם הגישה שלי ...

יש 3080-12GB , הוא יותר חזק ב10% בערך , עדין בלי DLSS3 , אפשר להתייחס אליו כאל מחיר פתיחה של 2750.

יש 3080ti-12gb שהוא יותר חזק בערך ב 20% , עדין בלי DLSS3 . אפשר להתייחס אליו כאל מחיר פתיחה של 3000. 

ב 3500 אתה כבר מקבל באילת 4070ti שהוא עדיף על ה 3080ti . 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Kirill-TMS

היי,המפרט באופן עקרוני שהצגת מצוין - צירפתי לך כאן מאוורר לצד האחורי (אותו מאוורר כמו של הקירור למעבד,על מנת לשמור על סנכרון ) - https://tms.co.il/builds/362881
בנוגע להרכבה - אם אתה לא מתמקצע בהרכבות,כדאי שתתן לנו לבצע לך את ההרכבה שהיא גם כמובן ללא עלות במסגרת קנית מחשב חדש וגם יהיה לך אחריות על ההרכבה עצמה - אסביר איך זה בא לידי ביטוי:

-אם אתה מרכיב באופן עצמאי ויש לך תקלה מסוימת במחשב ותרצה לממש אצלנו אחריות בעבור ההרכבה (שלא בוצעה אצלנו) תצטרך לשלם כ150 שח בדיקה באחת המעבדות שלנו

-במידה ואתה מרכיב אצלנו את המחשב (שזה כמובן ללא עלות אם אתה קונה אצלנו מחשב שלם) - אתה תהיה גם זכאי להרכבה ללא עלות וגם אחריות על ההרכבה עצמה ל3 שנים - נניח עוד שנתים חלילה המחשב לא נדלק - הבדיקה של מציאת מקור התקלה עצמה תהיה ללא עלות - וזה יתרון מאוד גדול שלקוחות שמרכיבים באופן עצמאי לא מודעים אילו

כמובן שזה כרוך בהפסד "חווית ההרכבה",החלטה שלך:)

תודה 🙂
אבל אני לא יכול להרכיב באילת מבחינה לוגיסטית (אפילו ייתכן שאת המארז אצטרך לרכוש במרכז), ואני גם מקבץ חלקים מכל מיני מקומות בעולם, אז אני חושב שזה פחות רלבנטי להביא לכם סל קניות שאני קונה רק מעט אצלכם ולבקש הרכבה 🙂

הסיכונים ברורים לי לגמרי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של keldad27

תודה 🙂
אבל אני לא יכול להרכיב באילת מבחינה לוגיסטית (אפילו ייתכן שאת המארז אצטרך לרכוש במרכז), ואני גם מקבץ חלקים מכל מיני מקומות בעולם, אז אני חושב שזה פחות רלבנטי להביא לכם סל קניות שאני קונה רק מעט אצלכם ולבקש הרכבה 🙂

הסיכונים ברורים לי לגמרי

באילת באמת אין שירותי מעבדה אלא מכירת רכיבים בלבד (וגם זה בהזמנה מראש של שבוע לפחות לפני ההגעה)

אין לנו בעיה להרכיב גם אצלנו רכיבים שלנו נקנו מאיתנו עם מרבית מהמפרט הוא מאיתנו (כמו המפרט שהצגת),זה בעלות של 150 שקלים

הייתי ממליץ לחשוב בחום רב שנית על הנושא,זה בסופו של דבר בשבילך והחלטתך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...