לוח אם עבור 13400 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לוח אם עבור 13400

yellow acid
 Share

Recommended Posts

הפעם החלטתי סופית להתקדם, ואני חושב שזה זמן טוב. הלוח כרגע. הוא ASRock - h61m-hvs עם מעבד מיושן מ2012. 

הדרושות מהלוח: להתאים למארז הנוכחי שכאמור יושב עליו הלוח הקודם שלי

חיבור m2 אחד לפחות (כבר יש כונן m2 חדש שמחכה בקופסא) וחיבור type c אחד לפחות

יציאה שתאפשר לחבר את הכרטיס מסך המובנה של המעבד במידת הצורך

דידיאר4

שיעבוד עם 13400 כבר מהמפעל בלי עידכון ביוס

ווי פיי זה בונוס

מקום לשתי סטיקים של זיכרונות יספיק

תקציב אזור ה400 עם חריגה אם צריך לקבל משהו איכותי יותר

מיועד לגיימינג קל

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קרו כמה דברים מאז שקנית את המחשב שלך לפני 10 שנים, קודם כל המחירים התייקרו, הדבר השני הוא שהדרישות של המעבדים עלו בעיקר מבחינת צריכת החשמל.

לדוגמה עד לפני כמה שנים היו ממליצים פה הרבה על לוח גיגבייט ds3h שהיה עולה סביב ה-400 שקל. היום לא רק שדגם הזה עולה מעל 500 אלא שבמבחנים גם רואים איתו פגיעה ממשית בביצועי המעבד והפסיקו להמליץ עליו. 

אם תסתכל במפרטים שרצים פה לוחות אם מומלצים מתחילים ב-600 שקל בערך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דגמים:

MSI Pro B660M-A DDR4

Gigabyte B660M X

ASUS Prime B660M-A D4

- לשני האחרונים יש גרסאות יקרות יותר עם תוספת WIFI, שים לב שיש גם גרסאות עם DDR5

- חיבור -C אחורי חסר לכל הדגמים האלו אבל הם תומכים בחיבור -C מקדימה עם מארז מתאים

- יצאו בינתיים דגמים מקבילי מבוססי B760 אבל אני לא מוצא בהם שום יתרון ככה שזו רק שאלה של מחיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של etal

דגמים:

MSI Pro B660M-A DDR4

Gigabyte B660M X

ASUS Prime B660M-A D4

- לשני האחרונים יש גרסאות יקרות יותר עם תוספת WIFI, שים לב שיש גם גרסאות עם DDR5

- חיבור USB-C אחורי חסר לכל הדגמים האלו אבל הם תומכים בחיבור USB-C מקדימה עם מארז מתאים

- יצאו בינתיים דגמים מקבילי מבוססי B760 אבל אני לא מוצא בהם שום יתרון ככה שזו רק שאלה של מחיר.

גם לראשון יש גרסה נוספת עם וואי פאיי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי במארז שתי יציאות קידמיות לusd בחלק הכי עליון שלו, יש אפשרות לדעת איזה מהדגמים יתאים?

לגבי התאימות לדור 13, יש אפשרות לעדכן ביוס בלי להכניס ללוח מעבד מדור 12 קודם? אם לא אני אצטרך לסכם עם החנות מראש שהם יעשו לי את זה כי אני מבין שהדגמים האלו לא תואמים בלי עידכון.

תודה!

נערך על-ידי yellow acid
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yellow acid

יש לי במארז שתי יציאות קידמיות לusd בחלק הכי עליון שלו, יש אפשרות לדעת איזה מהדגמים יתאים?

לגבי התאימות לדור 13, יש אפשרות לעדכן ביוס בלי להכניס ללוח מעבד מדור 12 קודם? אם לא אני אצטרך לסכם עם החנות מראש שהם יעשו לי את זה כי אני מבין שהדגמים האלו לא תואמים בלי עידכון.

תודה!

יש לי את הלוח אם הראשון אבל בגרסה שמגיעה עם הוואי פיי. יש שתי יציאות במארז.

מה שכן, שמתי לב שלא תמיד אני מצליח להפעיל את שתיהן בו זמנית (במיוחד אם אני מחבר דיסק און קי לא מהפשוטים או SSD)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yellow acid

לי במארז שתי יציאות קידמיות לusd בחלק הכי עליון שלו, יש אפשרות לדעת איזה מהדגמים יתאים?

שני חיבורי type C? אני מניח יש פה איזה בלבול ואם מדובר על מארז קיים אז אתה מדבר על חיבורי רגילים (USB-A) שברור שיתאימו לכל לוח. היו לך בקשות לגבי type C שהלוחות האלו כנראה לא יספקו לך בשילוב עם המארז הקיים.

ציטוט של yellow acid

שעדכון ביוס ללא CPU לא תמצא בלוחות האלו, נדמה לי שרוב החנויות יסכימו לעשות את זה בשבילך אם אתה קונה מהם גם את המעבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן אני הבנתי ממש לא נכון איך עובד, כמו שכבר אמרו לי כאן המון השתנה מאז שקניתי את המחשב לפני 10 שנים.

פשוט יש לי רמקול נייד שנטען עם טייפ סי וראיתי שגם אחרי שעות שהוא מחובר לטעינה הוא לא מגיע למאה אחוז והנחתי שזה בגלל שאני מחבר אותו לחיבורים מיושנים שמספקים מתח נמוך מידי. חשבתי שטייפ סי פרושו חיבור יואסבי רגיל שמספק כזה מתח... לא חשבתי לרגע שהכוונה לכניסה של טייפ סי ממש, שזה דבר שבאמת אין לי צורך בו. כנראה שמה שאני צריך זה 3.0.

השאלה עכשיו אם זה מאפשר לי לקחת זול יותר, או שלהשאר עם אלו ופשוט להתעלם מהחיבור.

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

כמה חניות שדיברתי איתם לא הסכימו לבצע עידכון ביוס, אז אני חושב שאני אקח את הb760m x

אני רק רוצה לוודא איתכם שהוא אכן טוב

ועוד שאלה אחת, מה ההבדל בינו לבין הגירסה בלי x בסוף, כי אני רואה שהיא זולה במאה שקל.

היא 224 על 242 בניגוד ללוחות האחרים, האם זה בעיה?

אני רואה שיש רק 2 סלוטים של , אין לי בעיה עם זה.

יש עוד הבדל שפיספסתי ששווה את תוספת המחיר? מבחינת אספקת החשמל?

תודה!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תתבייש לספר איזה חנויות סרבו לבצע עדכון ביוס . 

https://www.gigabyte.com/Motherboard/B760M-GAMING-X-DDR4-rev-10#kf

לוח מתאים למעבד מבחינת אספקת מתח .

הלוח בלי ה X הוא עם 2 תושבות ועם מערכת אספקת מתח פחות טובה 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...