כרטיסי המסך RTX 20 הושקו - דיון מרוכז - עמוד 8 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כרטיסי המסך RTX 20 הושקו - דיון מרוכז

djelectric

Recommended Posts

^k534d,

גם אין שום אינדיקציה, שמה שכתבת, נכון. אין לך שום סימוכים לטענתך הבאת מילים מהאויר.

מצד שני כן יש אינדיקציה, ליתר דיוק מיוני 2018 - אודות אב טיפוס שהודגם על ידי (תמונתה של ליסה אוחזת בו בידה)

כאשר היתה הדלפה מקבילה אודות מפרטו הטכני (גודל, תדר, ליטוגרפיה, טרנזיסטורים, tera flops וכושר ביצועיו) כאשר ההשקה

מתוכננת ל- H2 2018. המומחים שבתחום עשו ניתוח טכני ועריכו את ביצועיו בכ- 25% משוערך מעל לאלו של 2080ti.

חפש כאן בפורום כנראה פספסת. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 181
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
ציטוט של Moon-Mage

למה אתה חושב?

כי אם הוא יתברר אכן כמהיר ב 25% , שוב אם, זו ההנחה בטענה דלעיל, 

ובמקביל גם זול בכ- 20% (הם מבקשים 1200$ על שלהם, ולא שיש בשום מקום במחיר הזה גם אם נרצה)

זה בהחלט יפריע לנוידיאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד הדלפה וליסה החזיקה כרטיס מסך, אני זוכר שראג'ה אמר ששווה יהיה לחכות ל vega וכולם היו בטוחים שהינה הדבר הגדול הבא יגיע ותנחש מה? עוד פלופ מבית החטיבה הגראפית של .הכרטיסים הם לא אסון הם אפילו בסדר גמור (יחסית) אבל עם ייצור מוגבל המחירים שלהם טסו למעלה עד לנקודה שזה נהיה לא כדאי בכלל לרכוש את הכרטיסים שלהם. אז כן יש לי אינדקציה לכושר ייצרו המוגבל שלהם.

בשביל ש תוכל לספק כרטיס לשוק הגיימרים שיביס את Nvidia הם ייצטרכו נס ככל שעובר הזמן nvidia מכניסה עוד ועוד טכנולוגיות לשוק, כך נוצר מצב שכרטיסי לא מסוגלים להתמודד עמם בצורה יעילה (אם בכלל).

אל תבטיח פה לחברי הפורום ביצועיים דימיוניים של 25 אחוז מעל 2080ti במשחקים שהסיכוי לכך הוא נמוך ויש כאלה שיגידו אף בלתי סביר, אבל נחייה ונראה מקווה שאתה צודק q4 2018 עוד שנייה פה.

לשוק המקצועי\ai וכל זה הסיפור שונה לגמרי.

ייתכן שלamd יהיה כרטיס עם כח עיבוד גולמי חזק יותר אבל ביצועים בפועל נמוכים יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@nec_000 נתראה פה עוד רבעון ונראה כמה קרוב היית, אני אישית מאד אשמח אם הם יביאו מוצר טוב שיכריח את נוידיה להוריד מחירים ולוותר על דחיפת טכנולוגיות מגירה כרגע, אבל אני לא קרוב אפילו לאופטימיות שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קוסם ירח,

אינני מייצר את ההערכות שהנך זוקף לזכותי, באמת שקטונתי. אני רק זוטה מביא חומרים שמצאתי וקראתי. 

k534d,

אל תכניס מילים בפי. nec הקטן אינו מבטיח לאף אחד מאומה, ולא זכור שהוא עובד ב- .

עכשיו,

קצת חומר מעניין אודות 7 ננו מטר בתכנית העבודה של יש לנו כאן, מובא מה- CTO שלהם:

https://hexus.net/tech/news/industry/121508-amd-accelerates-7nm-process-adoption/

ולהשכלה רחבה כי חלק מן החברים אינו מבין מה זה לייצר מאיץ גראפי, בחושבים שזו "משימה בלתי אפשרית"

בדומה למשימה והיא לנצח את יוסיין בולט בריצת 100 מטר.

AMD יכולה לייצר כרטיס האצה מהיר פי 100 ממה שיש כיום הכי מהיר, ולהיות הכי מהירה בעולם עד שמישהו אחר 

לא יעשה גם הוא כן, השאלה היא המחיר של המוצר ותו לא. 

היות ו- הינה עסק ליצור רווחים ולא קטיפת תואר חסר משמעות עסקית או כלכלית, היא לא עושה כן.

משום שזה לא עסקי לעשות כך, המוצר יהיה בלתי מכיר במשוואת העלות תועלת.

אם מישהו אינו מבין ומבקש הרחבה הכיצד עושים זאת, בשמחה נרחיב. **יצרתי פוסט מפורט שכזה לפני

כמה שנים בפורום זה. חבל שאין ברשותי לינק לשם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

קוסם ירח,

אינני מייצר את ההערכות שהנך זוקף לזכותי, באמת שקטונתי. אני רק זוטה, מביא חומרים שמצאתי וקראתי. זה הכל.

קצת חומר מעניין אודות 7 ננו מטר בתכנית העבודה של AMD יש לנו כאן, מובא מה- CTO שלהם:

https://hexus.net/tech/news/industry/121508-amd-accelerates-7nm-process-adoption/

כן, להביא מישהו שעובד שם שיגיד כמה המקום בו הוא עובד הוא טוב, כמה הם יצליחו וכמה הטכנולוגיה שלהם מתקדמת.

אני אחכה לביקורות ראשונות לפני שאציין מספרים.

עריכה: אחריי קריאה של המאמר אני עדיין לא מבין מאיפה הגיעו המספרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן רק מה שאני רואה זה 35% תוספת ביצועים, וכנראה* כרטיסים לתחנות עבודה. אין תזכורת לגיימינג.

אם עושים אחד + אחד - יש להם גם את הקונסולות על הראש. הבאות בתור.

איך לעזעזל הם ישלפו מהכובע כרטיס שייתן 25% מעל 2080Ti ? הם לא מסוגלים להתחרות ב 1080Ti, והם איחרו

בשנה וחצי כדי* להתחרות ב 1070\1080.

בכל הנוגע לגיימינג - אם כבר ציפייה מהם זה לתת כרטיסים במחירים אגרסיביים במידה ויש להם תכנון לעשות ריפרש לפולאריס,

שזו ידיעה שפורסמה לפני כמה ימים בגורו. אפילו אם יגיעו ל 1070 בביצועים ( ללא וכו' ) ויתמחרו את זה נמוך,

אנשים יקנו בהמונים.

אני לא רואה את מתחרה ב 2080\2080Ti\2070 בכלל ברבעונים הבאים, עד סוף 2019. הלוואי ואני טועה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו שאלת ה 7nm coch,

הליטוגרפיה מכפילה "סדר גודל" את הכושר הביצועי (מינוח מעולם מדעי המחשב המתייחס לסבוכיות וחישוביות).

אך מה תעשה עם זה זו שאלה אחרת לחלוטין.

בתקופה שבה הכנסותיה הנוחות ממכירת כרטיסים לכריה במחיר מנופח ורווחי במיוחד נגמרו, היא צריכה להמציא

עצמה מחדש, או במילים פחות מכובסות - לחזור לשורשים וזה לייצר כרטיסי גיימינג לצרכן הביתי.

אז הנה לה אינסנטיב מספיק חזק לעשות כן, וזה מה שמעניין הרי אותנו הצרכנים בסופו של דבר.

ומה שנוידיאה עשתה בזכות דור 2000 שלא ממש שיפר בצועים מאומה לעומת קודמו, זהו מתן במתנה ממש זמן

נוסף עבור , להכין מענה ראוי ל- 1080ti (ומה שמעליו גם). שוב, בזכות 7nm ולא שום גאונות כזו או אחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תוספת התיחסות ל- coch שפספסתי (בשורה הראשונה שבדבריך).

רשמת:

ציטוט של coch

כן רק מה שאני רואה זה 35% תוספת ביצועים,

כנראה לא הבנת את השקף, הנה הוא ומיד לאחריו הסבר:

image.png.dbfd5b310b3e3ba407a033f798148184.png

המעבר מליטוגרפיה 14nm הנוכחית ליצור בליטוגרפיה 7nm מאפשר את כל השפורים הבאים גם יחד:

גם פי שניים טרנזיסטורים ליחידת שטח זהה בדור הקודם.

גם פי 2 נצילות חשמלית.

וגם פי 1.35 תדר עבודה.

משמע שעבור בשטח X בדור הקודם 14nm, אילו נשאיר את השבב פיסית באותו גודל (שטח) אזי נוכל לייצר

ב- 7nm חדש זהה לו, אבל שיכיל פי 2 טרנזיסטורים, ופי 1.35 תדר עבודה. המשמעות היא הכפלת ביצועים פי:

2 (הכפלת הצפיפות) כפול 1.35 (עליה בתדר) = 2.7

עכשוי מקווה שברור איך אפילו שלא עושים בו כלום זולת להעבירו לליטוגרפיה הבאה as is בלי שום שינוי,

כבר מהיר כדי פי 2.7 מווגה דור ראשון .

ניקח את ביצועי ווגה 1 הנוכחי, נכפילם פי 2.7 ונראה בכמה הוא עוקף את אלו של 2080ti....

לפי הסקירה הטריה של TPU עבור ה- 2080ti החדש, בממוצע כל הבנצ'ים שערכו (תחת רזולוציה 4K) כרטיס 2080ti

כמעט פי 2 בכושר הביצועי שלו לעומת ווגה 64.

רואים ש- vega64 מספק בממוצע גס 54% מבצועי 2080ti:

image.png.c3a654e4f008a22dc04604c0a25141b3.png

בהנחת חישוב על בסיס הקפיצה של פי 2.7 בהספק, נקבל כי בצועי vega128

(שם שנתתי לו סמבולית כדי להמחיז ווגה דור 2)

יהיו סביבות 54% כפול 2.7 = 145%.

וכשמשווים 145 לערך 100, יוצא ש- vega128 מהיר מתמטית כדי 45% מ- 2080ti.

היות ובפועל ישנה תמיד ירידת נצילות כפועל יוצא מחוק התמורה השולית הפוחתת במערכות עיבוד סדרתיות - שזה מה

שהוא למעשה מחשב , לכן לאחר נרמול אובדן הנצילות מתקבל , שאמור להיות סדר גודל גס מהיר כדי 25%

מעל 2080ti (ולא 45%).

אלו הנחות היסוד התאורתיות שעשו אודותם ניתוח, אלו שזה תחומם ומומחיותם.

האם תייצר שהוא בדיוק כפליים מווגה 1 ? זו שאלה שאין עליה תשובה ידועה.

האם יהיה פחות מפי 2 או יותר ?   my guess is as good as yours.

המטרה היתה להראות, שבלי מאמץ מיוחד היה ותרצה , זו תוכל לעקוף את בצועי 2080ti לו תבחר לעשות כן.

השאלה מה יהיה המחיר של התוצר שלה. אם יהיה מעשי ויתחרה ב- 1200$ MSRP אז שיחקה אותה.

ואם לא מצליחה וזה ייצא יקר מדי, אז לא שיחקה אותה. הכל מסתכם איפה לשאלה של כדאיות כלכלית עסקית,

ולא של יכולת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז כמעט פי 3. עדיין לא ברור לי מדוע זה חיובי.

שוק הגיימינג לא בנוי על באיזור חיוג 1100 דולר במקרה הטוב.

גם יהיו שם. כלומר אני לא מצפה מהצד השני לשבת על פרחים בגינה, הם גם ילכו לקראת מעבר ל 7nm.

אנחנו מדברים על דברים הזויים מנקודת מבט של גיימינג.. גם השקת טורינג הנוכחית בסופו של דבר הראתה סרטוני RT

ב 1080P. חלק מהסרטונים האחרים היו על מחשב-על. וזה לא היה חלק, אפילו לא חלק בכלל. מה שצריך זה כרטיסי ביניים.

שם המכירות הגדולות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהחלט coch,

ומה שמביאה ליטוגרפית 7nm זה בדיוק את שציינת, את היכולת בכסף תחרותי לספק ביצועים נאים.

על מנת להתרשם מכך בוא רגע ונשחק עם הלגו בידיים, נראה מה קורה אם לוקחים את ווגה 1 בתור רפרנס חישובי לייצוג

ביצועי נוכחי בדור 14nm (שממנו ווגה 1 מגיע).

ווגה 1 הוא בגודל 480 מ"מ רבועים (לערך). לפי הנחת שיפור ביצועים של פי 2.7 - הרי שנוכל לכווץ את ווגה 1 לליטוגרפיה

הבאה והיא 7 ננו מטר, כדי פי 2.7 אך תוך כדי השארות עם אותה רמת ביצוע. 

ניקח 480 מ"מ רבועים, נחלק ל- 2.7, נקבל שטח של כ- 180 מ"מ רבועים (בעיגול כלפי מעלה).

כרטיסי מסך המוניים שמיוצרים על ידי שבבים בגודל 180 מ"מ רבועים נחשבים די קטנים. ליחסיות נזכיר כי:

RX480/580 הוא בגודל 232 מ"מ

gtx1060 הוא בשטח 192 מ"מ

gtx960 היה 230 מ"מ

משמע שניתן יהיה בדור 7nm לקבל את ביצועי ווגה 1 (ללא שפור אלגורתמי מאומה as is) בשטח קטן וזול יחסית לייצור

והוא בגודל של רק 180 מ"מ. משמע ש- תוכל להשיק סדרת ביניים חדשה, נקרא לה לצורך הדוגמה RX680, אשר

תטמיע זה ולכן יאפשר לצרכן לקבל מחיר משוער מסדר גודל של 200-300$ סדר גודל גס, תוך שהיא תספק ביצועים

שקולים/מקבילים לווגה1 (שהוא גם מקבילו הביצועי של gtx1080). ואלו כידוע עולים היום 500$.

אז מוצא או לא מוצא חן בעינך ?  :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

המטרה היתה להראות, שבלי מאמץ מיוחד היה ותרצה AMD, זו תוכל לעקוף את בצועי 2080ti לו תבחר לעשות כן.

השאלה מה יהיה המחיר של התוצר שלה. אם יהיה מעשי ויתחרה ב- 1200$ MSRP אז שיחקה אותה.

ואם לא מצליחה וזה ייצא יקר מדי, אז לא שיחקה אותה. הכל מסתכם איפה לשאלה של כדאיות כלכלית עסקית,

ולא של יכולת.

זה כל כך פשטני שזה כמעט מעליב...

אתה לא פשוט קם בוקר אחד ואומר, "היי! יש לי רעיון, מכיוון שאני יודע ליצר דברים קטנים יותר, אני יכול לדחוף יותר מהם והכל יעבוד פי 2 יותר טוב"

אתה מציג את זה כאילו הם לוקחים עוד טרנזיסטורים, שמים אותם במיקסר (הם קטנים יותר, יש עוד מקום בקערה), מערבבים חזק, והנה יוצא מעבד חזק פי 2.

להוסיף עוד רכיבים למעבד מצריך המון.

הרבה יותר קל זה פשוט ליצר אותו דבר רק קטן יותר, ואז להנות מעלויות נמוכות יותר, תדרים גבוהים יותר, וצריכת אנרגיה נמוכה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחת הגדולות של עיבוד גראפי היא במקביליות שלו, שעושה את זה כל כך קל, שזה כמעט כמו רק לדחוף עוד בוכנות במנוע לרוחב.

יש לדאוג לכמה נושאים מסביב בכללם לסוגיית הזרם החשמלי, לתזמונים המעודכנים, וראירגון גאוגראפי במיקום המודולים על פני

השבב, אבל זו פחות או יותר עיקר המטלה.

לכן תמיד נראה מכל סדרת שבבים, למשל במקרה של נוידיאה:

את הגדול GX100, את הבינוני GX104, את הקטן GX106, ואת ההכי קטן GX107.

אלו כולן אטרציות של אותו הדבר במכפלות לינאריות.

הנה דוגמא מעשית של סדרת maxwell:

השבב הגדול בסדרה (זה שמרכיב את טיטאן ואת 980ti) מכיל 3072 ליבות, עם 96 ROP, ורוחב פס 384 סיביות.

הבינוני (שמרכיב את 980 ו- 970) מכיל 2048 ליבות, עם 64 ROP, ורוחב פס 256 סיביות.

הקטן (שמרכיב את 960 ו- 950) מכיל 1024 ליבות, עם 32 ROP, ורוחב פס 128 סיביות.

זהו יחס מדויק של שליש לקטן, שני שליש לבינוני, ושלם לגדול.

מבחינת שטח הגדול 601 מ"מ רבועים, הבינוני 400, והקטן כ- 230.

זה בדיוק אותו הדבר שמתרחש כאשר עוברים מדור ליטוגרפיה אחד לבא אחריו:

הליטוגרפיה מחד מקטינה את הכורך בשטח הנדרש עבור אותה כמות טרנזיסטורים, ומאידך השטח שהתפנה (בשל הציפוף)

משרת את היכולת לבצע ראירגון ולהוסיף יחידות (הכפלה סקלרית) לאורכו ולרוחבו של השטח הנתון.

**אחרי זה לדאוג לעדכון זרמים כנדרש ותזמונים ההולמים את המרחקים החדשים בתוך השבב בין היחידות השונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מציג פה נתונים על אותו דור, אותה ליטוגרפיה.

העובדה היא שבשטח, במעבר דורי שכולל שידרוג תהליך הייצור, מה שתיארת לא קורה. גם לא בסוף ימיו של הדור הבא.

הנה הנתונים של ה- XP:

3840 ו-96 ROP ורוחב פס של 384. גודל הליבה? 471. אז שני דברים:

1. הגיעו בערך למה שהגיעו בגדול של הדור הקודם, עם שטח שגדול מהבינוני של הדור הקודם.

2. לא ניצלו את השיפור בתהליך כדי להגיע לאותו גודל עם יותר רכיבים כי זה לא ריאלי מהרבה מאוד סיבות (יותר רכיבים = יותר סיכוי לפגמים למשל).

אם זה היה כל כך פשוט, היו עושים את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...