הכרום זולל RAM - עמוד 2 - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הכרום זולל RAM

DORAZABI

Recommended Posts

ציטוט של DORAZABI

לא הבנתי את עניין הטאבים

קרא פה:

https://www.bleepingcomputer.com/news/security/google-enables-site-isolation-feature-for-99-percent-of-chrome-desktop-users/

החלק הרלוונטי בקשר לזיכרון:

ציטוט

Splitting the code of each domain into a separate process takes a heavy toll on and the underlying OS. According to , this impact is "about a 10-13% total memory overhead in real workloads due to the larger number of processes."

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
ציטוט של DORAZABI

לא הבנתי את עניין הטאבים

מטעמי לכל טאב מקצים משלו, כמה שיותר טאבים פתוחים זה גם צריכת גבוהה יותר.

בכל מקרה מומלץ לעבור מ-ADBLOCK ל-UBLOCK מסיבות של ביצועים וצריכת נמוכה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של etal

מטעמי אבטחה לכל טאב מקצים זכרון משלו, כמה שיותר טאבים פתוחים זה גם צריכת זכרון גבוהה יותר.

בכל מקרה מומלץ לעבור מ-ADBLOCK ל-UBLOCK ORIGIN מסיבות של ביצועים וצריכת זכרון נמוכה יותר.

הוא טוב כמו האדבלוק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של DORAZABI

יש לי 4 GB RAM וכשאני גולש בכרום אני מגיע באופן קבוע לניצול 70-80%...אין לי מושג למה הוא הוא זולל ככה, אבל בכל מקרה לעשות משו בנידון? יש לי SYSTEM CARE שמנקה אוטומטית ראם אבל היא לא תמיד עושה את זה.

ראם שמנוצל באופן גבוה ישפיע על המחשב?

מחלה ידועה בכרום - זה למה אני לא משתמש בכרום אלא בפיירפוקס - גם אני כשהתחלתי עם פיירפוקס בהתחלה נראה מוזר, אבל מתרגלים...

היום אני משתמש רק בפיירפוקס - לא פותח אבל עדיין מותקן בגלל הפיצ'ר של ההתחברות מרחוק שכרום מציעים, אחרת הייתי מוחק את הכרום מזמן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של cmicky86

מחלה ידועה בכרום - זה למה אני לא משתמש בכרום אלא בפיירפוקס - גם אני כשהתחלתי עם פיירפוקס בהתחלה נראה מוזר, אבל מתרגלים...

היום אני משתמש רק בפיירפוקס - כרום לא פותח אבל עדיין מותקן בגלל הפיצ'ר של ההתחברות מרחוק שכרום מציעים, אחרת הייתי מוחק את הכרום מזמן

או שעדיף פשוט לקנות של 8-16 GB ואז אתה מסודר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של DORAZABI

או שעדיף פשוט לקנות זיכרון של 8-16 GB ואז אתה מסודר

ומה הצעד הבא ?

ברגע שיוצא עדכון לכרום לשדרג ל-I7 עם 64  G וכוננים קשיחים בנפח 500TB ?

זה לא נשמע הגיוני לדרוש לשדרג ל-16 ג'יגה רק כדי לגלוש באינטרנט

בדפדפן שזולל ושיש בו הרבה פרצות אבטחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע אם אני מסכים עם הקביעה הזאת. היום גלישה ברשת דומה הרבה יותר לטעינת תוכנות ושימוש בהן מאשר לעיבוד קוד HTML והצגתו. צריכת הזיכרון עלתה בהדרגה עם השנים בכל הדפדפנים. אצל המשתמש הממוצע הדפדפן הוא הרבה פעמים התוכנה הכי תובענית בשימוש שוטף, ובהתאם לדפוסי הגלישה/יישומי ענן שבהם משתמשים צריך חומרה מתאימה (בעיקר זיכרון) בדיוק כמו בכל שימוש אחר. כרום אינו דפדפן מושלם והגרסה החדשה של פיירפוקס מהווה תחרות אמיתית. אבל מי שמסיבות מסוימות מעדיף/חייב להשתמש בכרום צריך לקחת את הטוב עם הפחות טוב בדיוק כמו עם כל תוכנה אחרת. אפשר לקוות שמנגנון האבטחה החדש הוטמע בחופזה יחסית ועם הזמן ילוטש ויהפוך ליעיל יותר, אם כי לכרום אין בדיוק היסטוריה מהימנה מדי בכל הנוגע לייעול הקוד, אבל בנקודת הזמן הנוכחית צריך להכיר במציאות שבה אצל משתמש "שחי ברשת" 4GB של זיכרון כבר לא מספיקים כמו פעם.

החלפת AdBlock ב-uBlock כפי שהוצע פה היא בהחלט התחלה טובה. כנ"ל לגבי העפת תוכנת ניקוי הזיכרון הזאת. כל מה שהיא עושה זה להסיר מהזיכרון כל מיני רכיבים שיושבים בו כ-Cache במטרה שייטענו יותר מהר כשצריך אותם, וכך למעשה פוגעת בביצועים במקום לשפרם. אם המערכת מגיעה למצב שבו אין מספיק זיכרון פנוי כדי לטעון משהו, היא תפנה מקום ותסיר רכיבים שאינם נחוצים לפעילות המתבצעת באותו רגע. כדאי מאוד לתת למערכת לנהל את הזיכרון בעצמה ולא להשתמש בכל מיני כלי אופטימיזציה שרלטניים. זאת ועוד, זיכרון לא מנוצל הוא בבחינת זיכרון מבוזבז. שיעור ניצול זיכרון 70% עד 80% לא בהכרח מעיד שהמערכת חנוקה. צריך למשל לבדוק כמה דפדפוף נעשה בין הזיכרון לכונן האחסון בשימוש שוטף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של About:blank

לא יודע אם אני מסכים עם הקביעה הזאת. היום גלישה ברשת דומה הרבה יותר לטעינת תוכנות ושימוש בהן מאשר לעיבוד קוד HTML והצגתו. צריכת הזיכרון בכל הדפדפנים עלתה בהדרגה עם השנים. אצל המשתמש הממוצע הדפדפן הוא הרבה פעמים התוכנה הכי תובענית בשימוש שוטף, ובהתאם לדפוסי הגלישה/יישומי ענן שבהם משתמשים צריך חומרה מתאימה (בעיקר זיכרון) בדיוק כמו בכל שימוש אחר. כרום לא דפדפן מושלם והגרסה החדשה של פיירפוקס מהווה תחרות אמיתית. אבל מי שמסיבות מסוימות מעדיף/חייב להשתמש בכרום צריך לקחת את הטוב עם הפחות טוב בדיוק כמו עם כל תוכנה אחרת. אפשר לקוות שמנגנון האבטחה החדש הוטמע בחופזה יחסית ועם הזמן ילוטש ויהפוך ליעיל יותר, אם כי לכרום אין בדיוק היסטוריה מבטיחה מדי בכל הנוגע לייעול הקוד, אבל בנקודת הזמן הנוכחית צריך להכיר במציאות שבה אצל משתמש "שחי ברשת" 4GB של זיכרון RAM כבר לא מספיקים כמו פעם.

החלפת AdBlocknב-uBlock Origin כפי שהוצע פה היא בהחלט התחלה טובה. כנ"ל לגבי העפתף תוכנת ניקוי הזיכרון הזאת. כל מה שהיא עושה זה להסיר מהזיכרון כל מיני רכיבים שיושבים בו כדי שייטענו יותר מהר כשצריך אותם וכך למעשה פוגעת בביצועים. אם המערכת מגיעה למצב שבו אין מספיק זיכרון פנוי כדי לטעון משהו, היא תסיר לבד מהזיכרון מה שבאותה נקודת זמן יושב שם בתור Cache ואינו נחוץ לפעילות דמתבצעת באותו רגע. כדאי מאוד לתת למערכת לנהל את הזיכרון בעצמה ולא להשתנש בכל מיני כלי אופטימיזציה שרלטניים. זאת ועוד, זיכרון לא מנוצל הוא בבחינת זיכרון מבוזבז. שיעור ניצול זיכרון 70% עד 80% לא בהכרח מעיד שהמערכת חנוקה. צריך למשל לבדוק כמה דפדפוף נעשה בין הזיכרון RAM לכונן האחסון בשימוש שוטף.

אני משתמש בadvances system care היא לא נראית לי שרלטנית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של About:blank

לא יודע אם אני מסכים עם הקביעה הזאת. היום גלישה ברשת דומה הרבה יותר לטעינת תוכנות ושימוש בהן מאשר לעיבוד קוד HTML והצגתו. צריכת הזיכרון בכל הדפדפנים עלתה בהדרגה עם השנים. אצל המשתמש הממוצע הדפדפן הוא הרבה פעמים התוכנה הכי תובענית בשימוש שוטף, ובהתאם לדפוסי הגלישה/יישומי ענן שבהם משתמשים צריך חומרה מתאימה (בעיקר זיכרון) בדיוק כמו בכל שימוש אחר. כרום לא דפדפן מושלם והגרסה החדשה של פיירפוקס מהווה תחרות אמיתית. אבל מי שמסיבות מסוימות מעדיף/חייב להשתמש בכרום צריך לקחת את הטוב עם הפחות טוב בדיוק כמו עם כל תוכנה אחרת. אפשר לקוות שמנגנון האבטחה החדש הוטמע בחופזה יחסית ועם הזמן ילוטש ויהפוך ליעיל יותר, אם כי לכרום אין בדיוק היסטוריה מבטיחה מדי בכל הנוגע לייעול הקוד, אבל בנקודת הזמן הנוכחית צריך להכיר במציאות שבה אצל משתמש "שחי ברשת" 4GB של זיכרון RAM כבר לא מספיקים כמו פעם.

החלפת AdBlocknב-uBlock Origin כפי שהוצע פה היא בהחלט התחלה טובה. כנ"ל לגבי העפתף תוכנת ניקוי הזיכרון הזאת. כל מה שהיא עושה זה להסיר מהזיכרון כל מיני רכיבים שיושבים בו כדי שייטענו יותר מהר כשצריך אותם וכך למעשה פוגעת בביצועים. אם המערכת מגיעה למצב שבו אין מספיק זיכרון פנוי כדי לטעון משהו, היא תסיר לבד מהזיכרון מה שבאותה נקודת זמן יושב שם בתור Cache ואינו נחוץ לפעילות דמתבצעת באותו רגע. כדאי מאוד לתת למערכת לנהל את הזיכרון בעצמה ולא להשתנש בכל מיני כלי אופטימיזציה שרלטניים. זאת ועוד, זיכרון לא מנוצל הוא בבחינת זיכרון מבוזבז. שיעור ניצול זיכרון 70% עד 80% לא בהכרח מעיד שהמערכת חנוקה. צריך למשל לבדוק כמה דפדפוף נעשה בין הזיכרון RAM לכונן האחסון בשימוש שוטף.

הורדתי פייפוקס..אין אותו עדיין בעברית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של DORAZABI

אני משתמש בadvances system care היא לא נראית לי שרלטנית

הסברה לפיה דורשת תחזוקה שוטפת יזומה מצד המשתמש היא מיתוס. כל תוכנות האופטימיזציה האלו לא באמת משפרות ביצועים (יש לך חומרה מסוימת וממנה נגזרת מעטפת הביצועים בשימוש נתון) ובמקרים מסוימים כגון ניקוי הרג'יסטרי, ניקוי דיסק אוטומטי אגרסיבי שמסיר קבצים זמניים גם של תוכנות שאולי פתוחות ברקע וכלים לשחרור , אף עלולות לפגוע בביצועים או לגרום נזק לפעולתה התקינה של מערכת ההפעלה.

מוטב לתת ל- לנהל בעצמה את השימוש במשאבי המערכת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...