האם חובה למשחקים כונן במהירות 7200RPM - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם חובה למשחקים כונן במהירות 7200RPM

gilka

Recommended Posts

1)האם חובה למשחקים כונן במהירות  7200RPMאו שאין הבדל גדול להתקין משחק כבד על HDD 5400RPM?

2)והאם יש יהייה הבדל גדול אם מערכת ההפעלה(ווינדוס)מותקן על או HHD 7200RPM או HHD 5400RPPM להרצת משחק או תוכנה שמותקנים על הארדיסק רגיל(5400\72000 )?

תודה מראש למגיבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 58
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הנה שני סנט ( המתבקשים ) שלי -

ההסתכלות על ה - rpm  של כונן היא די ארכאית. 

מה שקובעה בתכל'ס זה כמובן קצב ההעברה של כל דגם לגופו.

גודל קאש ושאר הירקות זה דבר טוב, אבל לא תמיד מהווה חיווי

לביצועי הקשיח.

קיצור, כל מקרה / קשיח לגופו.  :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של gilka

2)והאם יש יהייה הבדל גדול אם מערכת ההפעלה(ווינדוס)מותקן על SSD או HHD 7200RPM או HHD 5400RPPM להרצת משחק או תוכנה שמותכנים על הארדיסק רגיל(5400\72000 )?

זו שאלה קצת מורכבת,שלא לומר טריקית.  :)

אני מניח שהשאלה מתייחסת להבדלים מבחינת המשחקים.

בקיצור נמרץ, כפי שכבר ענו לך, זה תלוי במשחק.

אם / ככל ש ....  טיבעו של משחק מחייב הרבה טעינות של מידע מהכוננים

כך ההבדל יהיה מורגש לרעת הכונן הקשיח, כי אין מה לעשות, רוב ה - SSD

מהירים משמעותית מהכוננים הקשיחים.

אז אפשר לענות שמערכת ההפעלה לא כ"כ משנה / משפיעה על המשחק מבחינת היכן היא מותקנת.

לעומת זאת, יש סיכוי רב שרוב המשחקים יושפעו לרעה מהימצאותם על כונן קשיח, בהשוואה לכונן .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה למגיבים.

הבעיה היא כמובן המחיר פר גיגה.

אני משחק על FHD בהגדרות בינוניות באופן חלק במישחקים די כבדים כשהכל מותקן על על הארדיסקים בסיסיים 7200RPM.

אז אם כל ההבדל זה שטעינת מידע עבור "מפות" חדשות תוך כדי משחק (שזה בערך כל 10 דקות)יצריך עוד 20 שניות ועבור עליית הווידוס עוד 2 דקות שזה פעם ביום ...אז האם זה שווה לשלם בערך מחיר פי 4 ויותר על SSD?ועבור הארד דיסק מהיר עם מטמון גדול פי 2 ויותר?

אני מתכננן לשדרג מחשב לילד כניראה I5-8400 ואני פשוט מתלבט כרגע האם להשקיע בSSDלמערכת הפעלה+ SSHD למישחקים.

איזה הארדיסק מומלץ במחיר סביר??   

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Optane לא כל כך משתלם כרגע. בכ 400 ש"ח תוספת שהוא עולה על SSD של 250GB אפשר כבר לקנות SSD חצי טרה. יכול להיות שבאמת במקרה שמוכרחים אחסון גדול כמו פה זה עדיין משתלם, אם כן הייתי מנצל את ההזמנות וקונה קשיח גדול במגבלות היעילות של ה ולא רק טרה. 

(אגב מצחיק מצידם לצאת כאילו זו המצאת המיליון בעוד שכשאינטל נכנסו עם לניידים זה היה בדיוק למטרות Cache עם Rapid Storage עליה השלום). 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כך שווה לברר מה מקסימום הנפח שה יעיל. 

אגב אני רואה שבחול הוא כבר נמכר ב 55$ - שווה להביא. 

צריך גם לבדוק שיש תמיכה בלוח לפני הקניה

עריכה: אני רואה שאפשר גם דיסקים של 4TB. אבל ההאצה מתבצעת על הכונן האתחול הראשי בלבד, כלומר לא תוכל לשלב עם SSD קטן לאתחול אלא HDD + בלבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...