האם חובה למשחקים כונן במהירות 7200RPM - עמוד 3 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם חובה למשחקים כונן במהירות 7200RPM

gilka

Recommended Posts

זה ביג דיל בגלל הרבה סיבות

א - תגובתיות מערכת. לעיתים זמני טעינה נהפכים לבלתי נסבלים כשזה מגיע לפתיחה והתעסקות בתוכנות. כל הזיכרון מטמון של הדפדפן מאוחסן על אמצעי האחסון, והמידע נשלף משם באופן קבוע. הכל פשוט נטען מהר וחלק משמעותית יותר

ב - אמינות. הבדל האמינות בין כונן קשיח לכונן טוב היום הוא תהומי לחלוטין. האחד יכול למות ביום בהיר בזמן שהשני יורש לנכד.

ג - דגרדציה. כונן קשיח חדש זה אחלה, כונן קשיח אחרי שנה זה פחות, אחרי שנתיים זה ידיים על הראש בהרבה מקרים. יש לי כונן בן 8, הוא מתנהג כמו ביום שהוצאתי אותו מהקופסא. הרבה אחרים יעשו דומה

אני יודע שהדברים נשמעים קיצוניים ומעט מופרחים, אבל מרגישים אותם בשימוש השוטף. מחשב נטול זה מחשב משנת 2009 מבחינתי, לא משנה כמה יש לו ומעבד עם 16 ליבות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 58
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
ציטוט של djelectric

זה ביג דיל בגלל הרבה סיבות

א - תגובתיות מערכת. לעיתים זמני טעינה נהפכים לבלתי נסבלים כשזה מגיע לפתיחה והתעסקות בתוכנות. כל הזיכרון מטמון של הדפדפן מאוחסן על אמצעי האחסון, והמידע נשלף משם באופן קבוע. הכל פשוט נטען מהר וחלק משמעותית יותר

ב - אמינות. הבדל האמינות בין כונן קשיח לכונן SSD טוב היום הוא תהומי לחלוטין. האחד יכול למות ביום בהיר בזמן שהשני יורש לנכד.

ג - דגרדציה. כונן קשיח חדש זה אחלה, כונן קשיח אחרי שנה זה פחות, אחרי שנתיים זה ידיים על הראש בהרבה מקרים. יש לי כונן SSD בן 8, הוא מתנהג כמו ביום שהוצאתי אותו מהקופסא. הרבה אחרים יעשו דומה

אני יודע שהדברים נשמעים קיצוניים ומעט מופרחים, אבל מרגישים אותם בשימוש השוטף. מחשב נטול SSD זה מחשב משנת 2009 מבחינתי, לא משנה כמה זיכרון יש לו ומעבד עם 16 ליבות.

תודה על התגובה המהירה והמפורטת.

אבל לדעתי אורך חיים של מוצרים גם כגון כרטיסים אלקטרונים כמובן תלוי באיכות וטיב החומרים וההרכבה...והמהנדסים מתכננים גם את אורך החיים של המוצר.כך שאם לא מדובר במוצר "קצה" אין ליצרן שום כוונה שתוריש אותו לנכדים :D.

אבל פחות רגיש לתקלות ואילו HDD אתה אומר תודה כל פעם שאתה שאתה מדליק את המחשב והכל עובד.

טוב נעשה עוד קצת חושבים..וואלה הצלחת לשנות את דעתי...כניראה באמת לפחות למערכת ההפעלה צריך SSD.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של gilka

תודה על התגובה המהירה והמפורטת.

אבל לדעתי אורך חיים של מוצרים גם כגון כרטיסים אלקטרונים כמובן תלוי באיכות וטיב החומרים וההרכבה...והמהנדסים מתכננים גם את אורך החיים של המוצר.כך שאם לא מדובר במוצר "קצה" אין ליצרן שום כוונה שתוריש אותו לנכדים :D.

אבל SSD פחות רגיש לתקלות ואילו HDD אתה אומר תודה כל פעם שאתה שאתה מדליק את המחשב והכל עובד.

טוב נעשה עוד קצת חושבים..וואלה הצלחת לשנות את דעתי...כניראה באמת לפחות למערכת ההפעלה צריך SSD.

אני אחדד את מה שאמרתי, המשחק ישב על דיסק קשיח רגיל, מערכת הפעלה על .

כמו שאמרו מחשב ללא זה מחשב חצי צולע במונחים של ימינו אני אעדיף להתפשר על נפח ולקנות מאשר ללא .

ולא סתם כולם ממליצים ללכת על ssd, לא כתבתי את התגובה בשביל לגרום לך לקנות קשיח ולא ssd.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

O.K

נסגר חובה למערכת הפעלה.

1)האם לא כדי ללכת על כרטיס בחיבור SSD M.2 במקום SATA ?

לפחות על הנייר ההבדל במהירות בערך 1 ל-5 .

2)האם אין בעייה להתקין עליו(M.2 SSDׂ) מערכת הפעלה וכ"ו ?

3)יש המלצה במחיר קרוב ל MX500 250GB שעולה בסביבות 400 ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של User_Name

מנסיון, למטרות גיימינג כרטיס nvme לא משתלם. במחיר של כונן 250GB תוכל לקנות אחד של 500Gb בממשק SATA.

אז זהו,היום ההבדלים במחירים הם לא גדולים.בגלל זה אני שוקל גם את הכיוון הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של djelectric

ג - דגרדציה. כונן קשיח חדש זה אחלה, כונן קשיח אחרי שנה זה פחות, אחרי שנתיים זה ידיים על הראש בהרבה מקרים. יש לי כונן SSD בן 8, הוא מתנהג כמו ביום שהוצאתי אותו מהקופסא. הרבה אחרים יעשו דומה

דגרדציה? בקשיחים? כל עוד הם מתחוזקים אוטומטית ע"י מערכת ההפעלה אתה לא תראה כמעט ירידה בביצועים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש האטה מוחלטת הדרגתית, על אחת כמה וכמה כשמדובר בכוננים שעליהם רצה המערכת.

חלונות לא תשאל אותך בסבלנות לפני שהיא תריץ עדכונים וכתיבות מסויימות.

אני יכול לספור על יד אחת את דגמי הכוננים הקשיחים שראיתי שמציגים ביצועים כחדשים אחרי כ-3 שנים של שימוש, אפילו שימוש סביר. חוץ מלתת קרדיט לכמה סדרות של היטאצ'י אני פסימי אחרי... מספיק שנים של התמודדות עם המוצר הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, פשוט או שהם עובדים או שקורסים (או מייצרים BAD SECTORS). אין שום סיבה טכנולוגית שתגרום להאטה קיצונית שלהם (בהנחה שמבוצע DEFRAG).

מה שכן - יש את עניין הסובייקטיביות. קפיצת המדרגה מהרדדיסק לSSD גורמת אפילו למיושנים שבSSDים להרגיש רלוונטיים היום. בכוננים מכניים ההבדל בין הסדרות מורגש יותר כך שכונן חדש בעל אותו נפח אבל עם פחות פלטות (=יותר מידע על פלטה) יתן ביצועים טובים יותר מכונן ישן עם יותר פלטות וכך יש תחושה שהביצועים של הכונן הישן ירדו בעוד סה"כ מה שקרה הוא שהביצועים של החדשים (שלא לדבר על הSSDים) התקדמו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של djelectric

ב - אמינות. הבדל האמינות בין כונן קשיח לכונן SSD טוב היום הוא תהומי לחלוטין. האחד יכול למות ביום בהיר בזמן שהשני יורש לנכד.

לא, לא ולא. לגמרי הפוך!

כונן קשיח לא מת בפתאומיות כמעט אף פעם (למעט מקרים של מכה פיזית חזקה או תקלה נדירה כמו head crash). כשמדובר במוות כתוצאה מבלאי - כמעט תמיד נותן סימנים מקדימים של bad sectors וreallocated sectors, מה שכמעט תמיד נותן מספיק זמן לגבות ולהחליף.

SSD כמו כל כונן פלאש - כן יכול למות בצורה פתאומית ללא שום אזהרה. יום אחד הוא עובד כרגיל, וביום למחרת הוא מת לגמרי ואתה לא יכול להוציא ממנו שום דבר, ולא הייתה גם שום אזהרה מוקדמת. כן, זה קרה לי (ולא רק לי) עם של איזו חברה קקיונית (אינטל).

אז נכון שמבחינת תוחלת חיים, מודרניים טובים כנראה עדיפים משמעותית, אבל מבחינת מוות פתאומי (שזו הסכנה האמיתית) - זה לרוב הפוך.

ציטוט של djelectric

ראשית, כן, אתה מגזים בטירוף. למרות שגם אני נתקלתי בכוננים קשיחים שחווים האטנ לא מוסברת עם הזמן, זה לא קורה אחרי שנתיים ולא אחרי שלוש. יותר כמו אחרי 8-10 (אם הם עדיין עובדים בכלל). ולדעתי גם לא לכולם. יש לי עדיין כמה קשיחים בני כמה שנים טובות. בהזדמנות אריץ עליהם בדיקות ואשווה לתוצאות שדווחו על אותם דגמים כשהיו חדשים. סתם מעניין.

ואתה כנראה שכחת שגם חווים האטה בביצועים, ואפילו מאוד מאוד משמעותית, אם לא "מטפלים" בהם ע"י TRIM או ע"י over-provisioning ו"רענון תאים" מפעם לפעם. זה משהו שאמור להיות מטופל באלגוריתמים של הקושחה, ואם זה עובד טוב, זה שקוף לך לגמרי, אבל מה קורה כשזה לא עובד טוב? זוכר את הSamsung Evo 840?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...