ראש שבור בדיסק קשיח - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ראש שבור בדיסק קשיח

המתפלש

Recommended Posts

אהלן,

לפני כמה ימים חברה שעובדת איתי שלחה (לא SSD) למעבדת שיחזור לאחר שהפסיק לעבוד. האבחנה שלהם הייתה שהראשים (יש יותר מאחד בדיסק רגיל?) נשברו ותיקון עולה 3000 ש"ח.
יש אלטרנטיבה להחלפת ראשי הקריאה? במעבדה הם אמרו שהם לא מכירים אופציה לשחזר את המידע בלי לתקן את הדיסק. (כבר נזפתי בה על שלא גיבתה- אין צורך לחזור על המובן מאליו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברוב המקרים לא נדרש תיקון של כונן קשיח כדי להוציא ממנו מידע. בנוסף, מעבדה טובה תוציא את הדיסקים מהכונן ותשתמש בראשי קריאה אחרים כדי לקרוא מידע מהכונן הקשיח ולשחזר אותו לכונן אחר חדש. 3000 שקלים הוא מחיר מאוד גבוה, בהחלט יותר ממה שאני מכיר לשירות שכזה. אמנם, זה לא משהו שלא נראה.

הנה סוד קטן שלא הרבה רוצים שיספרו עליו - לעיתים מעבדה תוודא באופן מלא שהיא יכולה לשחזר מידע על ידי ביצוע התיקון (או לפחות ההתקנה הראשונית ובדיקה לגישה למידע), ואז תבקש את הסכום המגוכח בידיעה שהיא יכולה לתת תמורתו תיקון מובטח או באחוז גבוה פשוט כי העבודה כל כך מהירה \ פשוטה. זה לא טילים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של djelectric

ברוב המקרים לא נדרש תיקון של כונן קשיח כדי להוציא ממנו מידע. בנוסף, מעבדה טובה תוציא את הדיסקים מהכונן ותשתמש בראשי קריאה אחרים כדי לקרוא מידע מהכונן הקשיח ולשחזר אותו לכונן אחר חדש. 3000 שקלים הוא מחיר מאוד גבוה, בהחלט יותר ממה שאני מכיר לשירות שכזה. אמנם, זה לא משהו שלא נראה.

הנה סוד קטן שלא הרבה רוצים שיספרו עליו - לעיתים מעבדה תוודא באופן מלא שהיא יכולה לשחזר מידע על ידי ביצוע התיקון (או לפחות ההתקנה הראשונית ובדיקה לגישה למידע), ואז תבקש את הסכום המגוכח בידיעה שהיא יכולה לתת תמורתו תיקון מובטח או באחוז גבוה פשוט כי העבודה כל כך מהירה \ פשוטה. כוננים קשיחים זה לא מדע טילים

מטריד מה שאתה כותב.
בכל מקרה זה גם מה שחשבתי, אבל כששאלתי למה אי אפשר להעביר את הדיסק לראש אחר הם אמרו לי, ואני מצטט, שאין דבר כזה בעולם. אני מבין שהם תחמנים ושכדאי לבקש הצעת מחיר ממעבדה אחרת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בניגוד לדעתו של ליאור מ. המלומד, אני סבור שהכל עניין

של מצב הקשיח והבעיה המדוייקת ממנה הוא נפגע .

ומה לעשות, דבר טריוויאלי לאחד הוא טילים לאחר ...

הסכום אמור לשקף את הבעיתייות  שבהוצאת החומר כמו גם את היקפו.

אפשר לפנות למעבדה נוספת, לא שחסר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של המתפלש

מטריד מה שאתה כותב.
בכל מקרה זה גם מה שחשבתי, אבל כששאלתי למה אי אפשר להעביר את הדיסק לראש אחר הם אמרו לי, ואני מצטט, שאין דבר כזה בעולם. אני מבין שהם תחמנים ושכדאי לבקש הצעת מחיר ממעבדה אחרת?

אני קצת לא רוצה להכנס בניכם כי אין לי יכולת לדעת מהי חומרת המצב - אבל יצא לי בין הדברים שעשיתי בשנים האחרונות גם לעבוד מול מעבדה שמתעסקת בזה. לא פעם ולא פעמיים חילוץ המידע נגמר בכונן הקשיח גמור ובכונן קשיח חדש בו המידע - אבל לרוב זה נגמר במצב פיזי שלם לכונן הקשיח התקול + חדש.

כשאני אומר לרוב אני מדבר על 90% מהמקרים. אם המעבדה מציעה את התיקון במחיר הנקוב, אולי שווה לבזבז את העוד 100-150 שקלים כדי לבדוק מקום נוסף שאולי יתן הערכה נמוכה משמעותית למחיר של פתרון הבעיה (נניח 2000 שקלים) ואז חוסכים. זה קצת רולטה במידה והמחיר יהיה דומה אבל כשזה מגיע לגבהים כאלה - לדעתי שווה לנסות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחיר של שירות המעבדה מגלם את "הידע" שיש לה, ולא את "הקושי" עבורה בביצוע השחזור.

המחיר משקלל בתוכו את "הלחץ" שבו נתון הלקוח לגבי אבדן המידע, אלמנט שמציב את המעבדה בעמדת יתרון.

לקיחת הדיסק מהמעבדה באמתלה - שהצעת המחיר שלה יקרה ורוצים לקבל הצעה נגדית ממעבדה אחרת,

עלול (אך לא הכרחי כמובן) להוביל את המעבדה לביצוע פעולות אי אלו ואחרות לדיסק, שלאחר מכן לא ניתן

יהיה לשחזר את המידע שבו על ידי מעבדה אחרת.

לכן הנני ממליץ במלוא הזהירות הנדרשת לשואל, במידה והחומר חשוב לכם כדי 3000 ש"ח, שלם אותו וקח את המידע.

מרבית הסכויים שמעבדה אחרת תתקל בדיסק שלך כשהוא במצב שלא ניתן לשחזר ממנו עוד את המידע,

מה שיחזירך למעבדה המקורית, שרק לה "באופן קסם" יש את היכולת להשיב ממנו את המידע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

למה סתם להטיל רפש באנשים ?

באמת 3000 שקל שווים למעבדה רצינית את הפגיעה בשמה הטוב 

והמוניטין ?

בסדר, זה לא לגמרי בדיוני שזה יכול לקרות, אבל זה בתחום ההיתכנות הנמוך בהרבה

ממה שמשתמע מנימת הדברים שלך.

זה לא רק ידע בחילוץ החומר, זה גם חומרה ותוכנה יחודיות שיכולה להיות

במעבדה רצינית אחת ולא להיות אצל מישהו שמחלץ בדרך כלל חומר

מדיסקים.

סתם לזרוק דברים בלי בכלל לדעת מה מצב הקשיח ועוד לרמוז לאי הגינות צרכנית -

לא רציני בלשון המעטה. אבל מה חדש, נק ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...