וירוס במכונה וירטואלית - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

וירוס במכונה וירטואלית

sub100

Recommended Posts

שלום,  כשאני עובד במכונה וירטואלית, אם המכונה נדבקת בוירוס, הוא בהכרח מתפשט למחשב האמיתי? מה הסיכונים באמת?

כי אחרי הכל המכונה הווירטואלית היא בסך הכל קובץ בתוך המחשב,

וקובץ יכול להינגע על ידי וירוס.

אז האם יש יתרון בעניין הזה למכונה וירטואלית או שאין ?

אשמח לתגובות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כדי לענות על השאלה הזאת צריך להבין איזה חולשת מערכת אותו וירוס מנצל. כבר ישנן כמה דרכים "לברוח" מ hypervisor.

זה שהדיסק הוירטואלי הוא קובץ במחשב המארח לא אומר שניתן מעצם העובדה שהוא קיים שם להדביק את מערכת ההפעלה של המחשב המארח. לצורך הדבקה צריך להריץ משהו כדי שיטטען לזכרון ומשם ימשיך בפעולות של הדבקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז החולשה של ה-hypervisor היא חולשה מהותית, ועד כמה היא מצויה? ובא נגיד ברגע שהאקר כן מצליח להדביק את ה-hypervisor אז הפגיעה שיש לי על המערכת עלולה להיות יותר חמורה מאשר אם ההאקר היה משתלט לי על המערכת ישירות ולא דרך ה-hypervisor ? זאת אומרת עד כמה אתגר במכונה וירטואלית הוא עולה על האתגר במחשב הפיזי
אני יודע שזה נושא אולי מורכב בשביל לענות בהודעה  בפורום אבל בכל זאת
בסופו של דבר השאלה שלי בכללי האם למשתמש רגיל,( לא חברת או משהו), שווה בכלל לעשות ניסויים על המכונה הוירטואלית(מתוך סקרנות) בכל הקשור לווירוסים,כגון: בדיקת אנטי- שונים, בדיקת באגים  וכדו',.   או שזה לא בטוח להתעסק עם זה?

תודה על ההתיחסות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוב הוירוסים הרגילים שתוקפים מחשבים ביתיים לא מתעסקים עם חולשות של hypervisor ולא ינסו לצאת מהמכונה הוירטואלית. כל אנשי האבטחה שמתעסקים ביום-יום עם ונוזקות עושים הרבה שימוש במכונות וירטואליות, בהחלט יותר בטוח להריץ דברים מתוך מכונה כזאת ולא כל כך פשוט לצאת ממנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסיכון העיקרי זה אם המכונה נמצאת על אותה רשת עם מחשבים אחרים (המחשב המארח, מכונות וירטואליות אחרות או מחשבים אחרים ברשת) והוירוס מסוגל להדביק מחשבים ברשת (כשהוא מנצל פרצות או למשל מצפין קבצים בתיקיות משותפות)

אם אתה מקפיד לבודד את המכונה מהרשת שלך אז זה בטוח למדי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yotam

הסיכון העיקרי זה אם המכונה נמצאת על אותה רשת עם מחשבים אחרים (המחשב המארח, מכונות וירטואליות אחרות או מחשבים אחרים ברשת) והוירוס מסוגל להדביק מחשבים ברשת (כשהוא מנצל פרצות אבטחה או למשל מצפין קבצים בתיקיות משותפות)

זה אכן סיכון משמעותי יותר מהסיכון של "בריחה מhypervisor". כמעט אכלתי קש עם וירוס מצפין וכוננים משותפים ברשת פעם. :) מאז עשיתי שינוי בסיסי ופשוט - כונני הרשת משותפים כread only בלבד (אפשר למשוך קבצים מהמחשב המשתף אך לא לדחוף לו קבצים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פרצות בSMB זה לא משהו מיוחד.

כל הפרוטוקול הזה נבנה בצורה לא בדיוק מאובטחת מהתחלה ומייקרוספוט היו צריכים לשמור על תאימות אחורה במשך כמה דורות כמו שהם עושים עם כל דבר אחר. מן הסתם שאם אותו וירוס מנצל חולשה בפרוטוקול של שיתוף קבצים, זה עוד וקטור תקיפה אפשרי שצריך למנוע בבדיקות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של etal

רוב הוירוסים הרגילים שתוקפים מחשבים ביתיים לא מתעסקים עם חולשות של hypervisor ולא ינסו לצאת מהמכונה הוירטואלית. כל אנשי האבטחה שמתעסקים ביום-יום עם וירוסים ונוזקות עושים הרבה שימוש במכונות וירטואליות, בהחלט יותר בטוח להריץ דברים מתוך מכונה כזאת ולא כל כך פשוט לצאת ממנה.

תודה. אז אני מבין שאפשר להסתכן קצת עם המכונה?

ציטוט של yotam

הסיכון העיקרי זה אם המכונה נמצאת על אותה רשת עם מחשבים אחרים (המחשב המארח, מכונות וירטואליות אחרות או מחשבים אחרים ברשת) והוירוס מסוגל להדביק מחשבים ברשת (כשהוא מנצל פרצות אבטחה או למשל מצפין קבצים בתיקיות משותפות)

איך אני מבודד את המכונה ברשת? מה אני בוחר בהגדרות רשת: host only  או bridged?
שאלה נוספת: יש יתרון בנושא הזה מבחינת לחברה של VMware על פני virtualBox או שזה תלוי בהגדרת במכונה בלבד? 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תנתק אותה מהרשת בכלל.

אתה יכול לקרוא בדוקומנטציה של התוכנה מה ההבדל בין המצבים הושנים של הכרטיס . זה לא מסובך אם יש לך ידע בסיסי ברשתות תקשורת.

אין שום הבדל בין שני (יש עוד הרבה אחרים) מוצרי וירטואליזיצה שציינת למטרה הזאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...