תחלואי ילדות בפלטפורמת X399 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תחלואי ילדות בפלטפורמת X399

nec_000

Recommended Posts

שעור חוזר לכולנו - מדוע רצוי להמתין מספר חודשים עד להצטיידות בפלטפורמה או חדשה,

וזאת על מנת להימנע ככל הניתן, מכל אותם חבלי ילדות שמלווים אותה באצווה הראשונה:  (וזה נכון בכל תחום באשר הוא עלי אדמות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממש לפני שבועיים גמרתי להרכיב 16 מערכות כאלו.

הכל עובד פשוט מושלם.

לא נתקעה לי מערכת אחת עד עכשיו.

לא בעיות התקנה.

לא כלום.

ואני מאתגר אותן.

אולי זה בגלל שאני משתמש בלינוקס?

20170926_003713.jpg

20170926_003701.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה צריך כח מחשוב כזה מטורף?

כי עד לא מזמן הרובוטים המדוייקים ביותר היו עוורים וטיפשים.

זה נקרא GCODE...שאתה מפרש בטבלה ענקית כל שבריר שניה מהתנועה מה עושה כל ציר.

משהו משתבש...זה כבר מצריך התערבות אדם.

היום יש לך מצלמות עומק ומצלמות דו איכותיות שרצים על הפידים שלהן הרבה מאד אלגוריתמים בזמן אמת.

מיפוי הסביבה ולוקליזציה של הרובוט מולה.

הכרה צורנית עצמית של הרובוט ברמת המודל דרך הקוד למציאות. (מה שמאפשר ביטול של רוב חיישני התנועה)

זיהוי עצמים לפי כמה פרמטרים (צורה, גוון, אוריינטציה, מקום אחיזה אופטימלי לכל חפץ וכו)

תכנון תנועה בזמן אמת על פי הנתונים הללו (אם משהו משתבש או מופרע הרובוט ימתין עד שיתאפשר ויבצע שוב)

הקלטת תנועה מאדם לשם לימוד מפרק רובטי.

גם הרבה אלגוריתמים של הביג דטה, לימוד מכונה וכו'

ואני יכול להמשיך ככה ורוב הסיכויים שנצטרך בהמשך להכפיל את המערכת אפילו.

ואילו באמת הרובוטים האוטונומיים שצצים היום.

הטכנולוגיה בשלה כבר.

תגגלו קצת על

ROS - ROBOT OPERATING SYSTEM

++SKYNET

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעניין,

מה שמראה לנו בעצם, עד כמה הטכנולוגיה הביולוגית ממנה אנו מורכבים היא כל כך הרבה יותר יעילה מאותם מחשבי שפיל עליון שיש לרשותנו כיום,

שכן מוח אחד במשקל צנוע של 1.3 ק"ג, ובנפח שאינו עולה על קופסת ראשו של אדם, מסוגל ב- real time לבצע את כל החישובים האלו במהירות

ואפקטיביות הרבה יותר גדולים, מזו של מוח אלקטרוני/דיגיטלי דהיום. שלא לדבר על האדפטציה המהירה למשימות חדשות שמתבקשות ממוחו של אדם,

ולך תקבל כאלו או דומות להן מאלגוריתם תוכנתי.

הפער הזה בכח החישובי (וכח התוכנה) הוא דרמטי. ולחשוב שעבור תכונת הראיה הכה מורכבת בקושי אחוזים בודדים ממוחו של אדם נוטלים חלק.

יעברו עוד עשרות אם לא מאות שנים, עד שהיכולת המחשובית תהיה מסוגלת כלל להתמודד מבחינת סדרי גודל עם כוחו החישובי והאלגוריתמי של מוח אנושי.

אבולוציה של מיליארדי שנים אינה הולכת ברגל. אגב במוחו של אדם יש סדר גודל של כ- 100 מיליארד תאים. וכל תא הוא מבנה אורניזמי מורכב ומשוכלל בפני עצמו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מה שאמרת בהקשר הביולוגי בהחלט נכון.

הגוף הביולוגי ובפרט המח האנושי הינן מכונות מופלאות של ממש.

שתי הסתייגויות בנוגע לרובוטים וכח המחשוב:

מדובר בפיתוח. הרובוט הסופי לא יצטרך כל כך הרבה כח חישוב.

מחשבון העל שאנו בונים מאפשר את כל הפיתוחים במקביל והרבה רווח לניסוי וטעיה.

ונוסיף על זה שמדובר בכמה וכמה מצלמות במקביל רק על הקטיף שלנו.

מה גם שאין לנו מטרה לבנות היומנוידים חקייני אדם עם סופר דופר.

רצונינו לבנות יעודיים למשימתם ושיעשו זאת בצורה המיטבית שאפשר.

"תפשת מרובה לא תפשת"

אשאל אותך שאלה:

אתה מסוגל לעמוד מעל פס ייצור של M&M כשמיליוני סוכריות צבעוניות רצות תחת עינייך הפקוחות ולהגיד לי כמה צהובים אדומים וכחולים עברו במשמרת האחרונה?

או למצוא פגמים בגודל סיכה על קילומטרים של יריעה שרצה בפס ייצור במהירות עצומה במשך... (בלי הפסקה?)

אתה מסוגל לעמוד ולמיין במהירות עצומה רק את הדובדבנים הבשלים...אני מדבר על אלפים רבים בדקה?

אתה מסוגל לעבוד בסביבה שעויינת את גופך? (קור, חום, רעל וכו')

הבנת את הרעיון.

לדעתי הרובוטים צריכים להשלים אותנו במשימות שאנו לא טובים בהם ולא להחליף אותנו ביום מן הימים.

וגם אם מחר איזה סקיינט ישתלט פה על הכל עם רובוטים דמויי אדם לא אאמין שזו ה- החליטה...אחפש מי שלח אותה.

ואסייג לגבי העתיד

ובאופן קצת יותר כללי לגבי .

למד מעט על המחשבים הקוונטיים שיוצאים עכשיו לעולם (D-WAVE למשל) ועל יכולותיהם.

ובשילוב עם המחשבים הקלאסיים הדטרמנטיבים דהיום...זה כבר חיה אחרת לגמרי.

זה באמת נהייה מפחיד.

אבל גם די בחיתולים.

מבחינת התוכנה בכל אופן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^אכן נושא מרתק,

ואכן הבדלים ברורים באלגוריתמיקה השונה שמאפשרת המכונה הדטרמיניסטית-טרנזיסטורית של ימנו, אל מול היכולת החישובית-סנסורית של אדם.

הצגת כמה בעיות פשוטות (לכאורה) אך כאלו שאדם אינו מסוגל לבצע כיום (המיון הזה של מיליוני M&M על פס היצור בכמה שניות בודדות).

אין ספק כי ההמשך הוא שילוב מח אדם עם יכולת ביונית משלימה של כח חישובי, כמו זה הנדרש לפס הייצור ב M&M. 

שילוב שכזה יהיה קטלני מעין כמוהו.

למעשה שילובים שכאלו (אך עדיין ללא חיבור ישיר למוח האדם) כבר יש סביבנו בכל מקום.

החיבור נעשה באמצעות ממשק אדם מכונה, למשל מקלדת ומסך.

דוגמה - אדם עדיין נוהג בכלי מלחמה. נגיד טנק לשם הדוגמה האקראית.

על הטנק יש מערכת שמגנה עליו מפני טילי נ"ט, כולנו מכירים את שמה חץ דורבן או מעיל רוח.

המערכת סורקת את הסביבה במילי שניות כל העת עם המכ"מים שלה, במטרה לאתר שיגור נ"ט על הטנק.

זה משהו שמחשב עושה יעיל ללא טעויות וללא עייפות, אך אדם עם עיניו וחושיו אינו מסוגל לבצע באופן יעיל. 

לאחר שאיתר שיגור שכזה, המחשב ירי מכוון מיירט בדיוק מושלם של חלקיקי שניה אל המטרה, משימה שמוחו של אדם אינו יכול לבצע.

הנה לנו שילוב מדהים בין כוחו החישובי של מח האדם, זה שעדיין הכרחי (כיום) לשם הפעלת מכונה מורכבת כמו טנק (ה- עדיין לא שם)

אך בשילוב מחשבים שמשלימים עבור האדם את נקודת החולשה שלו - היכולת הטכנית לבצע מיליוני חישובים מתמטיים בשנייה ולכוון מיירט

למטרה כאשר שני אלו נעים במהירות הקול זה כלפי זה.

שילובים כאלו בין אדם למחשב היו למעשה עוד לפני כ- 70 שנה, עת התחילו מחשבי הירי הראשונים במלחמת העולם השנייה להיכנס לזירה.

האדם ידע לכוון על בערך, כתוצאה מניסיון שצבר בקרב ובזווית העין שלו, את כינון התותח של הספינה אל עבר ספינת היריב, בהתחשב במהירות, 

בכוון התנועה, ובעוצמת הרוח.

למותר לציין שנורו הרבה מאד פגזים שנפלו בים, ורק אחד מתוך הרבה מאד בסוף פגע. אולי אפילו יותר מזל מאשר שכל. זה היה קרב סטטיסטי

למהדרין שהאדם בחושיו ניסה לשפר את המספרים שבו, כפועל יוצא מאימון הכוון האנושי.

אך ברגע שהכניסו לספינות לראשונה מחשבי ירי (סופר פרימיטיביים) אלו סייעו לקבל תשובה זריזה לזווית כינון נכונה, אשר קיצרה את מעגל

הירי בצורה דרמטית וכבר לאחר פגזים בודדים היתה פגיעה ישירה.

זהו אחד המימושים הראשונים שאני מכיר/זוכר כרגע בשלוף, של שלוב כוחו החישובי של מח האדם (ניהול הספינה והקרב), עם מכונה חישובית

חיצונית לו לטובת ייעול ושיפור תהליך משנה (ירי).

בעקרון מלחמת העולם השנייה היתה אחד הקטליזטורים החזקים ביותר בהיסטוריה, לקפיצה שהאנושות עשתה במישור הזה ובכלל.

למעשה במשך 6 שנות המלחמה, האנושות קפצה קדימה כמה עשורים מבחינה טכנולוגית. לא זכור עוד מאורע באנושות שהצליח לדחוס כל כך

הרבה התקדמות בזמן כה מועט.

אחת המסקנות מכך היא, שכאשר לוקחים גורם כמו אדם ומכניסים אותו למצוקה שמחייבת אותו לחשוב חזק איך לפתור בעיות קשות בכדי לשרוד,

הוא מניב פירות מרשימים מאד. מלחמות העולם היו דוגמאות חוזרות לכך.

וכאשר האדם חי על מי מנוחות ללא אתגרים גדולים, ההכרח להתאמץ מחשבתית יורד ולכן ההתקדמות מאיטה את הקצב.

אז אולי מלחמות זה לא בהכרח רע כל כך ?   

חומר למחשבה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

nec_000 ידידי

זה מה שאני מנסה להבהיר לך.

ואעשה זאת בקצרה ממש. (כמעט...בדיעבד.)

יש את הצד הטכני שכבר פתור ממש הן בצד החומרתי הן בצד הכלים התוכנתים (NUTS & BOLTS)

וזו עובדה מוגמרת.

העניין לאן לוקחים את זה.

לי באופן אישי אין עניין למיין M&M על פס הייצור בהשגחה מתמדת לא מתפשרת.

רצוני לקחת הכלים הקיימים וללמד המחשב\רובוט(הזרוע המבצעת) פעם אחת.

יקח משאבים\זמן\אנרגיה\מחשבה כמה שייקח.

ולא אצטרך לעסוק במטלה זו יותר.

גם ככה היא רטורית\סיזיפית = לרובוט לא אכפת = לי כן! = תודה רבה!!!

ואז אני יכול ליצור משהו חדש מהזמן\משאבים\אנרגיות שהתפנו לי.

לטייל\ליצור\לציייר\לדוג\לשיר\לרקוד\לנגן\לאהוב\\\מה שבא לי כי יש לי מלא זמן פנוי\\\להמציא את הרובוט הבא שיפנה לי זמן לכל הקודמים?!\\\\סתם לשמח מישהו מבואס כי אני יכול?!

וחוצמיזה?...

מלחמה זה רע! נקודה  .

.

הפיתוחים הבאמת טובים באו מחופש\משמחה\מרצון לשפר ולתקן\מסקרנות.........(אההם טסלה אההם) חדווה של חופש ויצירה ללא הגבלה.

שאמנם במצב מלחמה גם מתגלים.

ובצורה הכי מכוערת שלהם.

סתם השרדות.

וממש צריך להתקדם מעל זה.

אמן שנזכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Works4me

אותה מערכת , זכרונות vengeance רצים ב3466mhz בלי שום בעיה בquad channel ועוד על win10

לא נראה לי שאמשיך להקשיב לבחור העייף שמגיש רצועת web עם הדובי שלו ^_^

כנראה עניין סטטיסטי יותר מאשר משהו הדיר. לא להתרגש.

יש כאלו שעבר אצלם חלק, סביר להניח שאלו הרוב המכריע של המשתמשים,

ויש מעטים שנתקלו בבעיות (תחלואי ילדות קוראים לכך) והם משתפים עמנו מה קרה אצלם.

אסור לעולם לקחת ממספר מקרים, מסקנה גורפת לכלל - זה ברור לכולנו.

חשוב אבל כן להיות קשובים לרעשים שצפים על פני השטח, כדי להעמיק בהבנה ולמנוע חזרה של המקרים אצלנו.

במידה וידוע כבר מה הסיבה לבעיה מסוימת, כמו למשל סוקט מתכת שיוצר באצווה מסוימת ונמצא בלוחות אם כאלו ואחרים,

אז להימנע ממנו.

עם הזמן וחשיפת אצווה 2 והלאה - הגליצ'ים יגולחו זה אחר זה, זה טבעו של תחום ייצור הנדסי.

בדר"כ מניסיון (שלי) לאחר לא מעט שנים, אינני רוכש ציוד מורכב טכנולוגית חדש ברבעון הראשון להשקתו,

וממתין לפחות רבעון הלאה, אם לא שניים, על מנת לתת ליצרנים את הזמן הדרוש, להפיק לקחים כתוצאה מפידבק

מהשטח ולהטמיע את התיקונים הנדרשים בייצור.  זה חוסך לא מעט בעיות ועוגמת נפש לאחר מכן (לי) כצרכן.

**בתחום למשל, ממתין שנה מינימום שכן שם מעגלי הפידבק לייצור איטיים יותר.

אמליץ בחום לאמץ טכניקה זו, צפו לתוצאות פרקטיות בנושא לאורך השנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

DiffusionOfInnovation.png

זה בסדר להיות חלק מהרוב, לא צריך להסביר את הרציונל :P

יש מי שנהנה להיות מהראשונים (יחסית, כן?) ולהתנסות במשהו חדש, גם אם זה אומר להתגלח על הבעיות שיש לפלטפורמה חדשה בהתחלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...