לא מצליח להבין אם הבעיה בזיכרונות - צריך עזרה - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לא מצליח להבין אם הבעיה בזיכרונות - צריך עזרה

Zeev86

Recommended Posts

היי. החלפתי כבר ספק - לא עזר.

הבעיה היא כזאת: אני מריץ משחק כבד, וכל פעם לאחר 15 דקות בערך המחשב כולו נתקע. באופן קבוע.

עשיתי memtest, החזיר תשובה שהכל תקין.

אבל כשהוצאתי סטיק אחד והשארתי את השני בפנים, אפילו שהעברתי אותו בכל הסלוטים, המשחק נטען עד כדי כך שאני נאלץ לאתחל את המחשב, כלומר, דקות ארוכות. ה-Memory ב-Task manager על 100%.

דרישות המערכת המומלצות של המשחק 8 GB, וסטיק אחד אצלי זה 8 GB. כלומר, כשאני עם סטיק אחד ולמשחק לוקח להטען דקות ארוכות וה-FPS על 0 והכל תקוע, והדרישות הם של נפח זהה, זה אומר שהמשחק לא אמור להתנהג בצורה כזאת. נכון?

ניסיתי לשים כל אחד מהסטיקים לבד בכל סלוטים, כלומר, שמתי אחד בארבע, לא עזר. הוצאתי. שמתי שני בכל הסלוטים, עדיין אותה הבעיה.

לפי כל הסימפטומים, האם הבעיה בזיכרונות?

החלפתי כבר הכל. ספק, כרטיס מסך גם חדש. מה עוד נשאר? פירמטתי גם את המחשב (RESET עם אפשרות להשארת הקבצים ב-Windows10).

ה-RAM שכרגע מותקן אצלי: 8x2GB 2400Mhz CL15 1.2V Kingston Fury Black

בבקשה תעזרו לי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מניח שלא נתת את המחשב לTMS לבדיקה. שוב, אני מציע שתעשה את זה. משחקים שנתקעים זה תקלה הרבה יותר ברורה וקלה לאבחון מאשר רעש מהספק והם צריכים לתקן את זה. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של asaf_c

אני מניח שלא נתת את המחשב לTMS לבדיקה. שוב, אני מציע שתעשה את זה. משחקים שנתקעים זה תקלה הרבה יותר ברורה וקלה לאבחון מאשר רעש מהספק והם צריכים לתקן את זה. 

איך בדיוק? זה קורה רק כשאני מריץ את המשחק על הגדרות הכי מקסימליות, ורק במשחקים הכבדים ביותר - כלומר, רק כשאני סוחט את המיץ מהמחשב: Just Cause 3, , GTA5.

מי יעשה לי את הבדיקה הזאת בחנות? גם תוכנות 3D mark אצליהם רצות בטח על 1080p.

אני איבדתי את כל האמון שלי בחנויות בארץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך? תסביר להם את הבעיה, שיריצו את דום על ויראו... תהיה שם לידם אם צריך, אחרי הכל זה קורה אחרי 10-15 דקות, לא תצטרך לעמוד שעות. אני בטוח שאם תדבר עם קיריל ותסביר לו בדיוק את העניין הוא ינסה לעזור. 

בכל מקרה, כתבת שהצריכת על 100%. הכל הולך למשחק? או שיש צרכנים כבדים אחרים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של asaf_c

איך? תסביר להם את הבעיה, שיריצו את דום על 4k ויראו... תהיה שם לידם אם צריך, אחרי הכל זה קורה אחרי 10-15 דקות, לא תצטרך לעמוד שעות. אני בטוח שאם תדבר עם קיריל ותסביר לו בדיוק את העניין הוא ינסה לעזור. 

בכל מקרה, כתבת שהצריכת זיכרון על 100%. הכל הולך למשחק? או שיש צרכנים כבדים אחרים?

הו, אז זהו. עכשיו אני נזכר בפרטים הקטנים.

המשחק לוקח 10-15 מגה בסך הכל. זה פשוט לא הגיוני. ובשימוש הכללי רשום 100%.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Zeev86

הו, אז זהו. עכשיו אני נזכר בפרטים הקטנים.

המשחק לוקח 10-15 מגה בסך הכל. זה פשוט לא הגיוני. ובשימוש הכללי רשום 100%.

אז לאן הולכים כל ה8GB??

פתח את מנהל המשימות ותבדוק מה שותה לך את הזיכרון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של --- The King ---

אז לאן הולכים כל ה8GB??

פתח את מנהל המשימות ותבדוק מה שותה לך את הזיכרון.

המידע לקוח משם. זה למה אני חושב שזה בעיה בזיכרון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בזמן הטעינה, תפתח את מנהל המשימות בלשונית "תהליכים". תסדר את כל התהליכים לפי שימוש בזיכרון ותמצא את הדגים השמנים.

אם תצליח לאתר תהליך מסויים ששותה הרבה , יכול להיות שתוכל לפתור את הבעיה די בקלות.

אם אתה לא ממש מבין אותי אתה יכול להעלות תמונה של מנהל המשימות בזמן טעינת המשחק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של --- The King ---

בזמן הטעינה, תפתח את מנהל המשימות בלשונית "תהליכים". תסדר את כל התהליכים לפי שימוש בזיכרון ותמצא את הדגים השמנים.

אם תצליח לאתר תהליך מסויים ששותה הרבה זיכרון, יכול להיות שתוכל לפתור את הבעיה די בקלות.

אם אתה לא ממש מבין אותי אתה יכול להעלות תמונה של מנהל המשימות בזמן טעינת המשחק.

מבין, זה בדיוק מה שעשיתי. לא היו תהליכים שלקחו יותר מדי , אבל למעלה ב-total היה 100%.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Zeev86

מבין, זה בדיוק מה שעשיתי. לא היו תהליכים שלקחו יותר מדי זיכרון, אבל למעלה ב-total היה 100%.

אוקיי. למה שלא תנסה לסגור את כל התוכניות שפועלות ברקע (מלבד מה שהכרחי להפעלת המשחק).

בנוסף הייתי סריקה באמצעות malwarebytes ואולי גם spybot.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נסה לפתוח את מנהל המשימות, לך לperformance ולמטה open resource monitor (אני לא בטוח איך זה בדיוק בעברית). תפתח שם את הטאב של הזכרון ותמיין בסדר יורד לפי העמודה האחרונה (פרטי או private) או לפי working set (קבוצת עבודה או משהו). תראה אם שם תמצא משהו מעניין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה דגם מדויק של הספק

של לוח האם

של כרטיס המסך

האם מבוצעת המהרה

האם המחשב סתום באבק

מה מותקן במערכת ההפעלה מלבד התקנתה הראשונה

בדוק באמצעות כלי ניטור מה המתחים של הספק תחת עומס וללא עומס,

טמפרטורות של כרטיס מסך ומעבד בזמן ההרצה וראה לאן הן מגיעות

עבור על events log במערכת ההפעלה לראות מה מופיע שם בזמן העבודה ובזמן הקריסה

כמות הסיבות שבגינן מערכת המחשב קורסת הן רבות ומגוונות, החל מאספקת זרם לא תקינה או חסרה, המשך בבעיות במערכת ההפעלה,

בווירוסים, בבעיות פיזור חום בתוך המחשב, בהמהרות לא יציבות, בתקלות חומרה בכל אחד מהרכיבים כולל כרטיס המסך שהתעלמת ממנו

עד כה.

לא קל יהיה לדאבג את התקלה ועל כן יש לבודד אותה אחת אחת לפי סדר לוגי של אפשרויות. זה עשוי לקחת זמן שכן יש לעבור על עשרות

נושאים טיפוסיים לבעיות מחשוב.

העניין הוא, אם הבנתי ממך נכון, שהתקלה קוראת רק בזמן מאמץ מסוג הרצת משחקים ב- ואינה קוראת בשום מקרה אחר ?

אם כן זה עשוי למקד את חיפוש הבעיה בנושאים שקשורים יותר לרזולוציה ולעומס (זרם מספק, חום, ניטור פרמטרים המערכת בזמן הריצה,

כרטיס מסך...)

יש (גם) כלים יעודיים בנושא להורדה ברשת, שעושים ניתור מערכת מקיף ומחפשים בה את הכשל.

תוכנה שכזו היא תוכנת burn שמאמצת את הכרטיס הגראפי ואת המעבד במאה אחוז עומס,

וכך רואה האם הספק כח מסוגל לעמוד בדרישה, האם המעבד וכרטיס המסך מסוגלים לעבוד לאורך זמן במאמץ שיא.

אם היא מגיע לכשל, היא יכולה לסייע לומר איפה הכשל מבין המערכות הללו אירע.

*נסה להעזר ב- OCCT שהיא חינמית לשימוש בייתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...