מיחזור בתקופה בה הטכנולוגיה המחשובית כמעט עומדת במקום - עמוד 18 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מיחזור בתקופה בה הטכנולוגיה המחשובית כמעט עומדת במקום

nec_000

Recommended Posts

כל הכבוד על העבודה.

יש סיכוי שיש לי מחשב ישן לתרום. אני לא בטוח בזה אבל אם כן -  מעריך שזה כמה דורות אחורה. מאחר ואנחנו לקראת מעבר דירה בעוד כמה חודשים,

אפשרי שזה זרוק איפשהו במחסן. אם אמצא - תורם את זה לצרכים\שיקולים שלך, מה גם שאתה נהנה מזה אז עוד פלוס גדול.

קצת שיתופים בנושא ~

מייבש שיער של אימא שלי הרסתי על אחד המחשבים שהייתי צעיר, אולי בן 19-20. הוא פשוט נחסם לגמרי מאבק בשלב הראשון ועם הזמן הפסיק לעבוד.

חטפתי צעקות וכו'. אבל המחשב היה נקי.. 😆

המשחות של גם משהו שהשתמשתי לאחרונה שהחלפתי בין 6700K ל 7700K מהעבודה. אני לא מכיר משחות אחרות בגדול.. אין לי ניסיון

עם אחרות.

אני לא משתמש במגבונים על חלקי מחשב, מה שאני עושה זה לוקח מטלית שלא מורידה סיבים ומשתמש בה שהיא לחה, ואז ייבוש.

לעיתים אפשר שמגבונים יורידו סיבים קטנים לא משמעותי אבל עבודה עם מטלית אנטי פייבר כזו יותר נקייה מבחינתי.

שואב אבק - אני יכול להמליץ לך על שואב אבק קטן יותר מהדגמים התעשייתים. יש לי שואב אבק שהוא לשימוש של האוטו, היתרון מעבר לזה

שהוא קטן\קומפקטי זה שהראשים שלו מאוד קטנים ביחס לשואב סטנדרטי וזה הרבה יותר נוח לנקות מוצרים שהם קטנים יותר. אני צופה שאתה

לא איש שמוותר על תחביבים.. אז תפנק את עצמך בשואב כזה, יהיה לך ממש ממש יותר נוח !

דוש מקלחת - נוסף זה שהרסתי מקלדת ככה. ראיתי סרטון ביוטיוב גם לפני שנים רבות, שאפשרי לנקות עם דוש מקלחת את המקלדת. הייתה לי

מקלדת ישנה של GPT, שמאוד אהבתי ( עם חיבור PS2.. ממש ישנה.. ) בגלל שהיה לה מקום להניח את הידיים לשימוש ארוך. בכל מקרה,

פירקתי את כל המקשים ניקיתי מה שיכולתי ואז עברתי לסבון + דוש.. מה שיצא מהמקלדת ( שהייתה בשימוש 10-11 שנה ) זה מראות שאפשר

לראות רק אחרי מלחמות גוג ומגוג... קטשופ יבש, אוכל, ברחשים.. מה שבא לכם. ואני באמת שומר על המחשב שלי.. לא יודע איך זה הגיע.

המקלדת שבקה חיים.. לא עבדה אחרי שחיברתי אותה נקייה לגמרי למחשב. זה היה לפני כמה שנים.

אז בסך הכול כל הכבוד על העבודה.. זה מצריך זמן.. שזה דבר יקר, מצפה לעוד עדכונים בדיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 311
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

coch המון תודה 🙏

באתי להצביע לך כמו תמיד ושוב.... מכניסים אותי לצנע של שנות ה- 50:  אומר לי השרת "שנגמרה עבורי מכסת ההצבעות להיום"

נו ליאור, מה יהיה עם זה ?    שחרר קצת חוט....

אפרופו שואב אבק והערתך בנושא, הוורוד ששמתי בתמונה אתמול עם הפרצוף - היה בהלצה כמובן.

בפועל משתמש או ב- dyson החובט שטיחים הענק, או ב- dyson אל-חוט עם , הוא קטן ונוח יותר להתנהלות

כדבריך, אך בעל הספק חלש יותר ומשך זמן פעולתו רק כמה דקות עד שסוללתו מתרוקנת.

היות ולרוב צריך יניקה חזקה משום שרוצה שזה יצא ללא רבב כבר לאחר מעבר אחד, אז לרוב בוחר לעבוד עם ה- dyson

החזק, שפעם כמעט ושאב לי כרטיס לתוכו מרוב suction שהוא מייצר 😱

לגבי המחשב junk הישן שלך "כתרומה לפרויקט לפורום" מאד אשמח, אז כשתגיע אליו במחסן נראה מה יש שם.

אם זה מכונה מספיק ראויה וכדאי לעבוד עליה ולהשביחה, תהיה עימי בקשר ונראה איך אני אוסף אותה ממך.

ציטוט של coch

אז בסך הכול כל הכבוד על העבודה.. זה מצריך זמן.. שזה דבר יקר, מצפה לעוד עדכונים בדיון

אם כן וכבקשתך, מנצל ההזדמנות לרגל כניסת החג על מנת לבצע מיני פוסט ולשתף את החברים בכותרת שנקרא לה:

"כוחם של קשרים עסקיים". 

כי אפשר ללמוד ממנו גם כן משהו. תחילה תזכורת לאתמול:

ציטוט של nec_000

אם כבר באיסוף ערמות עסקיננו, מזכיר לי כי מלאי כרטיסי המסך כרגע קצת מתחיל להיות מוגזם ועולה על גדותיו,

ומשכך עושה הרושם כי מכירת חיסול מתקרבת מיום ליום:

20180929_191258.thumb.JPG.563868931cdb6223862621db77a6f274.JPG

זה רק מה שמסתובב לי בין הרגליים על המדף כן. בנוסף בכל אחד מן המחשבים בבית (ויש כמה וכמה מחשבים), יש כמובן את

כרטיס המסך שנמצא בתוכו בשמוש ואינו נוכח בתמונה :facepalm:

אותו דיון מאתמול לרבות הכרטיס 1070 האחרון שהייתי עוד צריך להפטר ממנו (במסגרת חיסול חוות הכריה), דירבנו אותי

לבצע זאת.

בשעה שאדם רגיל מן המניין עומד תקוע לו מול ערמה כזו גדולה, אילו נזקק להפטר ממנה אחד אחד באמצעות לוחות המכירה,

יאלץ זה לשרוף בשקט חודש-חודשיים סדר גודל, ולא רק זאת אלא שבדרך ינשוך שפתיים, יוטרח רבתי הן בהקפצת מודעות

יומית כמעט, עדכוני מחיר מעת לעת כדי לפגוע נכון ולהצליח במכירה לפי מחיר השוק, ולספוג (ואני לא מגזים) עשרות שיחות

סרק שרק בודדות מהן מתמצקות לכדי עסקה בפועל (קונה רציני - כזה שגם בא ומשלם ולא רק מטריד בשאלות אין קץ).

וגם לאחר מכן בביתו עומד מול קונה זר שאינו מכירהו, כדי 30 דקות כמו כלום במטרה להראות לו את הכרטיס ולהוכיח שתקין

עם ריצות בנצ'ים וכל מה שהקונה המפונק הספציפי הזה רוצה. ומי שמפרסם כמה כרטיסים ביחד בו זמנית בלוח, מצטייר על ידי

העוברים בלוח "כסוחר", זהו אלמנט שקצת מרתיע ומקשה על המכירה (מנסיון). קרי שלהפטר מהערמה הזו במשך חודשיים זו

כנראה גם כן אופטימיות מצידי במידת מה. שוב, מנסיון.

ועכשיו נראה את כוחו של קשר עסקי:

הקורא הקבוע כבר מכיר את אחד הקשרים שיש לי מהשטחים ואודותיו ספרתי. אני יושב בבוקר ואומר לעצמי:

"רבאק, מאיפה כל ערמת הכרטיסים הזו הצטברה לי מתחת הרגליים מבלי ששמתי לב. יש פה לא מעט שטח שזה תופס בחדר,

וגם כסף שסתם שוכב על הרצפה וצריך לאסוף אותו, אחרת כל יום שעובר השווי של הכרטיסים נשחק רק עוד יותר".

ואז מיד עולה בראשי הרעיון הברור מאליו, איך לא:

נפנה לאותו וקטור נוח שכבר סייע בידנו רבות בעבר, ונעיף בעזרתו את הכל במכה אחת מהירה ותכליתית.

תחילה מהערמה ששם יש 7 כרטיסים (אם ספרתי נכון), אחד זה הדגם HD7970 שכאמור כבר הוכנס למחשב של בני, אז

נשארו 6. ועוד אחד GTX960 שאני מעדיף לשמור בצד ככרטיס גיבוי, לכל צורך שיהיה. והרי הוא ממילא מספיק זול על מנת

שארשה להעצמי להחזיקו במלאי ולא למוכרו כעת. **תמיד טוב שיהיה כרטיס גיבוי כחלק חילוף בצד, או משהו להפעיל

באמצעותו את עמדת המחשב טכנאי שלי.  אז נשארנו עם ערמה של 5.

מכאן הודעה קצרה לסוחר מהשטחים (שכבר נעשנו למכרים וותיקים), חלופת כמה מסרים בודדים בהחלט (תיכף נראה מטה),

שיחת טלפון של דקה אחת בלבד לסגירת מחיר, וזהו. זה הכל. כל הערמה עפה מהבית על ידי נהגו של הסוחר שבא אלי לקחת

הכל כשעתיים מאוחר יותר.

1.thumb.jpg.0316676e50a147c06511dd09106550f5.jpg

כאן בתור (בערך בשעה 11:30) באה שיחת הטלפון שלנו לסגירת העסקה והמחיר, וחזרנו להתכתבות:

3.jpg.14e0a115aec6c69b54df83c011bd7a95.jpg

בואו רגע נעבור על המספרים הכלכליים שבעסקה.  תחילה לרכש המקורי של כל אחד מהם:

את הכרטיס gtx560ti רכשנו במקור ב- 40 שח. 

את ה- gtx570 רכשנו במקור ב- 100 שח.

את שני כרטיסי ה- gtx970 רכשנו ב- 150 ש"ח כל אחד ביומיים האחרונים ממש (תזכורת בעמוד קודם בשרשור זה)

את ה- gtx1070 רכשנו ב- 700 ש"ח (מבעל החוות כרייה שאנו מפרקים בשבילו)

סה"כ עלות: 40+100+150+150+700 = 1140 ש"ח.

אלו הם "בזבוזים" על התחביב שלנו כמו שאומרים, נהננו מכל אחד מהכרטיסים ומהשבחתו (מי שהיה צריך זאת אומרת) כל

הדרך בתחביב ואל הפורום באמצעות פרויקטים נחמדים שכאלו. וגם צברנו לא מעט ידע ונסיון חשובים בכל סדרה ודגם ושתפנו

בנסיון את החברים - שילמדו ויתגלחו גם.

ביקשנו (ראו מעלה) את הסכומים על כל אחד מן הכרטיסים, שהם על הצד הגבוה יותר (לטעמי) שניתן היה בידנו להשיג

בעסקאות בדידות בלוח יד 2 , כי הקונה הישראלי אינו פראייר ולרוב סוחט אותנו עד הסוף.

מהסוחר הפלסטינאי בקשנו איפה סכומים טובים מבחינתנו, שהסתכמו לכדי 2950 ש"ח (150+200+750+750+1100)

ולאחר מו"מ של דקה בטלפון נסגרה העסקה 100 ש"ח פחות על 2850 ש"ח. 

סה"כ רווח איפה הוא 2850 הכנסה פחות 1140 עלות = 1710 ש"ח.

סיכום:

לא רק שאנו נהנים בתחביבנו ולומדים ביחד עם החברים את הנושא ומעמיקים בו, כמו גם נהנים כתוצר לוואי מחוויות

וסיפורים מעניינים...   אלא שבסוף התחביב לא רק שאינו עולה לנו כסף, ואפילו אינו תחביב חינם:  זה תחביב שמייצר לנו כסף.

מישהו כאן מכיר עוד תחביב כזה שמייצר הכנסה במקום לעלות לנו ?  

מחשבתי אינה מניחה לי ומחזירה אותי שוב ושוב למשמעות, של מה היה אילו היינו נאלצים למכור ערמה כזו טיפין טיפין,

כרטיס אחר כרטיס, ללקוחות פרטיים דרך לוח יד 2, כשכל אחד מברבר לנו בשכל וסוחט מאיתנו את המיץ, ועד שמי מהם נאות

היה לבוא וגם לקנות ברצינות - זה היה אורך נטו שעות רבות הפרושות על כמה חודשים, ומאד מתיש. ממש.

משכת יסורים בלתי סבירה.

אז הנה לנו כוחם של קשריים עסקיים:

אלו מאפשרים בידנו להעיף את כל הערמה הזו ב- 5 דקות טרחה, מבלי לצאת אפילו מהבית ומבלי לפרסם מאומה בלוח

המשומשים. כולה הודעה קצרה זוטה לאיש הקשר ב- SMS ושיחת טלפון באורך דקה. 

הקונה שולח אלי נהג לאיסוף עד הבית, לוקח החבילה ומוסר כסף ביד. כמה פשוט, ככה אלגנטי.

ופה זה נגמר כן,

אין עוד טלפונים כפי שמקובל (לעיתים) לקבל ממי שקנה כרטיס פרטי מאיתנו עבור עצמו, ואחרי זה עוד שואל שאלות משך

כמה ימים כי "משהו לא מסתדר לו",  או "משהו לא עובד לו כפי שציפה", וצריכים לאגור סבלנות נוספת רק כדי ללמד ולתמוך

בו מרחוק לאחר העסקה. מכירה לסוחר הינה אירוע שנגמר מרגע שהתמורה הועברה והסחורה נמסרה.

ומי שיבלבלו לו בשכל מעתה, יהיו כבר הלקוחות של הסוחר מהשטחים אליו, אלו שקונים ממנו. 

אנחנו פטורים מכל התעסקות נוספת.

עתה הנני שרוי ברגשות מעורבים, מחד שמח על העסקה היעילה (ועל הרווח שהיא הניבה גם), אך מצד שני מסתכל

על המדף והוא ריק, חסר לי משהו. לחמור טרחן אספן ואגרן בתחביב כמותי, זה לא קל 😕

"הריקנות" הזו מביאה לאותם רגעים שבהם נזרע אותו דחף בלתי נשלט עבורי, למלא את המדף מחדש.

וכדרכו של הטבע - cycle חדש מתחיל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אך מצד שני מסתכל על המדף והוא ריק, חסר לי משהו. לחמור טרחן אספן ואגרן בתחביב כמותי, זה לא קל 😕

"הריקנות" הזו מביאה לאותם רגעים שבהם נזרע אותו דחף בלתי נשלט עבורי, למלא את המדף מחדש.

וכדרכו של הטבע - cycle חדש מתחיל...

ואיזה דחף... עוד באותו ערב זה עשה את שלו וגררני שוב ללכת לחוף במטרה לזרוק חכה למים.

בהמשך נראה איזו הצלחת דיג יש לנו הפעם הזו (רמז... :) ) אז שווה לקרוא.

תחילה לעובדות, הפוסט הזה מתעקב לצערי כבר יומיים היות והייתי עסוק בנושאים אחרים של משפחה ועבודה, רק עתה כמה דקות

ברשותי להעלות את השתלשלות הציד האחרון על הכתב.

עוד שלשום בחג אותו ערב ממש של הפוסט הקודם (משמעו שהדחף היה מהיר ומיידי) מוצא עצמי משוטט בלוח יד 2 כמכור נרקוטי

קשה, פוגש מודעה שעוקב אחריה זה זמן מה ואשר מוקפצת מעת לעת על ידי המוכר.

מדובר ב- GTX970 שפורסם (די בהתחלה) במחיר לא רע יחסית של 500 ש"ח, אך היינו מוצפים בחג ולא היה החשק או הזמן

לקטוף אותו אז. אך אט אט במהלך שבוע חול המועד, המוכר מוריד את המחיר המבוקש במודעה בקצב מהיר יחסית וכזה שאינו מוכר לי רבות

מן העבר, כך שלאחר מספר אטרציות במשך השבוע, רואה אני כי המחיר ירד עד כדי 350 ש"ח בלבד. זהו מחיר נהדר לדגם gtx970.

כמו כן המודעה למכירה בנתניה שמשמעותה מרחק יריקה ממש ממני, כך שגם נגיש עבורי.

350 ש"ח זהו מחיר שנעשה לזול מדי על מנת שאעבור עליו לסדר היום, ואנחנו אוהבים לנצל הזדמנויות ומבינים, שבמחיר הזה אין זו

אלא רק שאלה של זמן ודי קצר אפילו, עד שהמוצר ירכש על ידי קונה אחר אשר יחטוף לנו את העסקה מתחת ליד, זו תהיה החמצת

הזדמנות ממש. משכך חלה עלינו חובה להכות בברזל כל עוד הוא חם, עתה השעה כבר מאוחרת יחסית בין 21-22 בלילה,

שמשמעה אם אנחנו תופסים אותו עוד הערב - המוצר כנראה שלנו.

כמו כן מבינים, שכפועל יוצא מהורדת המחיר המהירה יחסית במהלך שבוע חול המועד, עומד בפנינו מוכר שהוא רציני, אחד כזה

שמתכוון business, קרי רוצה למכור את המוצר בסגרת לוחות זמנים סבירה ומהירה, ולא למרוח אותה משך זמן רב

וכפי שמוכרים רבים מדי עושים לצערנו. זה כבר מבשר טובות ועושה חשק.

שילוב שלושת אלו איפה:

רצינות המוכר שמתבטאת בהורדת מחיר מהירה ורציפה, מחיר אטרקטיבי (מאד), ומיקום גאוגראפי מושלם מבחינתנו - דרבנוני להתקדם בכוון.

אך תקראו עד הסוף כי זה הולך להיות מתוחכם ומגוון הרבה יותר מכפי שזה נשמע כרגע, סבלנות כמו שאומרים.

תחילה למודעה, בואו נראה במה מדובר:

1.JPG.bca24a7b3b1180dc83b0f55d098e0bdf.JPG

מוצא עצמי מדבר בטלפון עם מוכר שאינו ילד וזו עוד נקודת זכות, ובשעת לילה מאוחרת יחסית של בין 21-22 מתחקר אותו אודות המוצר.

מבקש לברר האם אפשר לבדוק את הכרטיס בביתו עובד בטרם רכישה, אך זה משיבני כי לא מתאפשר היות והמחשב שלו שבק.

למעשה מדובר בבכרטיס מסך שהוא פירק ממחשבו לאחר שזה הלך לעולמו, לטענתו/הבנתו הלך ספק הכח, לכן הוא מוכר את מה שנשאר

מהמחשב בחלקים. 

אוקי אומר לעצמי בלב,

עד פה סביר, אך אם ספק הכח הלך לעולמו, אזי ישנו הכרח לברר, שלא הלך לעולמו וחלילה לקח עימו לשאולה ביחד עימו גם את יתר החומרה.

אז מבקש ממנו אפשרות להביא מחשב עימי ולבצע את הבדיקה עליו. זה כמובן הסכים מיד.

היות והמוכר עשה עלי רושם ושידר להיטות למכור, החלטתי לנצל ההזדמנות ולהורידו במחיר - בקשתי לסגור על 300 ש"ח. 

כציפייתי זה לא היסס לרגע ואמר "בסדר גמור". 

האמת היא שלא רציתי לנסות 250 ש"ח שאולי היו עוברים גם בהסכמה, שכן מתוך כבוד לכך שהמחיר ההתחלתי כבר ראוי בפני עצמו,

ויש הרי גבול לעד כמה אנו ננצל את ה- state of mind של המוכר. 300 שח זהו מחיר מחד מספיק נמוך, ומאידך מכבד את המציע.

וכך אני יוצא לדרך אליו עם הבנה שהמחיר טוב, מה זה טוב....   מחיר פנטסתי לכרטיס מקליבר של gtx970,

ביחד עם מוכר שרוצה לסגור עסקה וגם מסקרן אותי בפינת המחשבה, אילו עוד חלקים אולי יש אצלו מהמחשב שהוא מוכרם במקביל,

וניתן יהיה לנצל את הזדמנות, שאם אנחנו כבר מטריחים עצמנו אליו, אז לבחון אפשרות רכישתם גם כן.

לכן עם הרבה מוטיבציה מוצא עצמי כבר תוך 20 דקות בביתו, אך לא משדר לרגע להיטות או שום דבר אחר ומחזיק כנדרש מקניין

מקצועי - את כל הקלפים קרוב לחזה. מה שנקרא פני פוקר.

בדיקה של הכרטיס אצלו מעלה לשמחתי הרבה תקינות. בדיקה זו כבר הביאה אותי לתחושת הקלה שאם הלך לו ספק הכח,

לפחות הוא לא הצליח לקחת עימו לשאולה את הצעצוע gtx970, שבמחיר 300 ש"ח זו פשוט עסקה מעולה והיא המטרה העיקרית 

שלשמה טרחתי אליו.

אך אז מתחיל באמת ה- money time שעוד לא ידעתי עליו ומיד נראה עד כמה. שואל אותו בשיא הקוליות:

"תגיד, המחשב הקודם שלך הבנתי ממך בשיחה שהלך קפוט בגלל הספק כח, האם נותרו בידך עוד חלקים שאפשר לקנות ?"

זה השיב שבטח, יש גם זכרון, וכונן ... כאשר הזכרון מפורסם בלוח ברגעים אלו במקביל (במחיר 100 ש"ח).

אני מברר איזה סוג וזה משיב אה, שום דבר רציני, סטיק של 8GB ram מסוג . אני מביט בו והוא איכותי של וגם המחיר

לא רע בכלל (תבדקו מה מחיר היום תבינו) ומיד סוגר תמונה סופית בראש, כי המוכר הזה מחפש למכור ולא להתברבר,

אין לו זמן לשטויות.

מאוחר יותר בביתי מחפש ומוצא גם את המודעה הזו שלו - הנה לעיוננו:

2.JPG.d449ac3ab9c4f2558b9273dc4a5f4489.JPG

ברור לי בשלב הזה שגם את הזכרון אני לוקח, אך נעשה גם עליו התמחרות בנפרד. כמו כן שאלתיהו "ומה עם המחשב עצמו, נשאר, נזרק ?"

המוכר הפנה אותי לפינה בצד בה שמר אותו אך בעקרון מיועד לזריקה לפח. בקשתי להציץ בו - עומד מולי מארז יחסית מודרני שחור אך בסיסי. 

בקשתי לפתוח לראות מה יש בפנים. מסתבר שהוא שם אותו בצד ונתן לבנו בן השנה וחצי לשחק עימו כמו בלגו, וזה הזאטוט הספיק לשבור חלקים

מהלוח אם ולפרק/לקרוע חוטים וגם את המאוורר של המעבד שבר. בקיצור ונדליזם לשמו.  

בזוית עיני רואה כשהמארז פתוח כמה דברים מעניינים שמשלימים עבורי את התמונה:

יש לוח אם B85 מדור haswell, וספק כח לא רע בכלל של 500w.

כל ההרכב הזה משדר לי בבירור כי מדובר במחשב צעיר יחסית שעלה על הכביש לא מזמן ב- 2015 . זה גם דור מאותה

תקופה וגם מאיץ גרפי מאותה תקופה (ויש עליו תאריך 2015 - אז זה סוגר הרמטית את שערוך גילו של המחשב).

עתה עולי במוחי רעיון יפה - אלו הרגעים שאנו מתעלים מעל עצמנו ומייצרים את ההזדמנויות הגדולות באמת.... אז מציע לו כך:

שמע, אני מוכן לבדוק אם בתוך ערימת החלקים המפורקים והשבורים הזו שהולכת להזרק לפח, יש עוד משהו אולי שניתן להנציל.

המארז לא שווה כלום, גם כונן ה- שכבר מזמן יצא מהאופנה וערכם כמשומש 0 ממש.

אבל אם יש פה מעבד שאולי עוד עובד, או שטעית ומה שהתקלקל זה לא הספק אלא לוח האם, אז אולי אוכל להנציל אותו.

תן לי את המארז הזה ביחד עם האצבע (והכונן dvd) לקחת עימי לבדיקה, ואם אוכל להציל מפה משהו נוסף, אז אעביר אליך מחר

150 ש"ח העברה בנקאית על הכל, הולך ? 

לשמחתנו אבל שלא להפתעתנו זה ישר השיב, בטח, בכיף.

מבחינתו בואו נזכור לרגע: 

יש רק אצבע שהוא רצה עבורה 100 ש"ח (לפני מקוח). הבין שכונן dvd כבר לא שווה כלום היום, והוא ממילא לא ראה לנכון שיש עוד משהו

שם במארז המפורק והזרוק ששווה כסף, ולכן תכנן לזרוק את יתרת המארז לפח. כך שעבורו לקבל אפילו 150 ש"ח זהו בונוס ביחס לסכום שחשב

לקבלו כנקודת המוצא, ולכן ברור שמיד נדלק על ההצעה ומהר. לא סתם הצעתי הצעה זו, זה היה מהלך מתוכנן שחמטאית בראש.

ואנחנו ?  

אנחנו לא לוקחים שום סכון. מקסימום רואים אחרי זה בבית שהמארז אין בו כלום שווה, אז קונים רק את הזכרון.

בשלב הזה שלמתי לו במזומן 300 ש"ח עבור כרטיס המסך ונפרדנו לשלום.

לקחתי הכל עימי ובבית לאחר שעה ארוכה של פירוק ובדיקות, רואה שזכינו בפיס ממש:

קודם כל זהו לוח אם מסדרת B85 שהיא . ציפיתי שיהיה שם איזה מעבד G3xxx שאינו שווה כלום, מקסימום קיוויתי אולי לאיזה i3

פרס ניחומים, שיהיה נחמד כשדרוג לעומת מעבדי ה- G שתי ליבות העלובים שיש ברשותנו בבית כמו זבל בכל פינה.

ומיילא הלוח אם שבור והרוס וכואב הלב על ה- הזה, אבל מה שלא ציפינו זה שלאחר פירוק המאוורר המרוסק, יש בפנים הפתעה:

מעבד i5 דור דגם 4460 :yelclap:

אני מפרק את הכל, מעביר למחשב הבדיקות בצד להלבין את החלקים, המעבד הזכרון וספק הכח, וכולם מתבררים כתקינים לחלוטין וצולחים את כל

סט הבדיקות הרלוונטיות בתחום בכללן OCCT. משמע הדבר, שמה שנדפק לו זה כלל לא היה ספק הכח - אלא לוח האם.

אך הוא לא טרח כלל לאבחן את התקלה מקצועית ומבחינתו רצה לזרוק הכל, ולמכור שאריות חלקים בנפרד.

הזכרון הוא לא צחוק גם:

אצבע של 1600mhz בנפח 8GB, שכמותה נמכרת במחיר לא שפוי בימנו בשוק בגלל התנפחות מחירי הזכרון בשנה האחרונה.

כבונוס קבלנו מארז שחור מודרני שמור יחסית לא רע, אשר ישמשנו ל- build נפרד בהמשך, כמו גם כונן שטוב שתמיד יהיה כמו בכל מחשב.

אז הנה את חמישתם ביחד קבלנו תמורת פאקן 150 ש"ח זוטרים בלבד. ואם יש זכיה בלוטו המשומשים זו בהחלט אחת מהן.

זהו התענוג הכי גדול - לפתוח קופסאת הפתעה ב- 150 ש"ח, ולגלות את האוצר שיש בה בפנים. ועוד בלי סכון בכלל עבורנו, משום שהתשלום

הותנה בכך שניתן יהיה להנציל משם משהו.

להבנת העוצמה של המציאה:

ספק כח כזה בדיוק חדש עולה 157 ש"ח ב- TMS,  זכרון 8gb עולה כיום חדש הכי זול 270 ש"ח, מעבד i5 4460 אפילו באליאקספרס עולה לא

פחות מ- 120$, לא כל שכן למצוא אחד שכזה משומש בלוחות שבארץ יגלה מחיר שערוריתי עוד יותר, כאשר הכונן והמארז אינם אלא בונוס מעל.

מה שנקרא,

שאריות הזבל של מישהו אחר שלא מייחס להם ערך או חשיבות רבה, הם ארוחת המטעמים שלנו. והפעם וואחד מטעמים.

זו בהחלט אחת הקניות המוצלחות ביותר שהיו לנו בשרשור ומתחרה חזק מאד על אותה רכישה מאשתקד,

של מחשב i5 שלם (בלי ספק כח ודיסק קשיח) שרכשנו תמורת 200 ש"ח אז (למי שזוכר... ומי שלא מוזמן לאתר הפוסט כמה עמודים רבים וטובים אחורה).

אמנם עוד לא הספקתי לבצע לחלקים שיפוץ ונקיון כולל וזה יבוא בהמשך, אך לבנתיים נסכם מה קנינו תמורת כמה כסף ונפנים את גודל ההישג:

1. כרטיס מסך GTX970 

http://www.gainward.com/main/vgapro.php?id=954&lang=en

2. זכרון DDR3 1600 8GB

https://memory.net/product/hmt41gu6bfr8c-pb-sk-hynix-1x-8gb-ddr3-1600-udimm-pc3-12800u-dual-rank-x8-module/

3. ספק כח 500w של (בעל שתי מסילות 12 וולט שמסוגלות לתת כל אחת מעל 20 אמפר, וביחד 40 אמפר) זהו ספק מאד שימושי 

http://www.pctekreviews.com/Reviews/VP500PC.aspx

4. מעבד i5 4460

https://ark.intel.com/products/80817/Intel-Core-i5-4460-Processor-6M-Cache-up-to-3-40-GHz-

5. כונן DVD

6. מארז שחור מודרני שימושי ובמצב טוב

כל הערמה כולה עלתה לנו 450 ש"ח זוטרים. גרושים של ממש, כאשר ליבת הכותרת הן כרטיס המסך והמעבד i5 המודרניים שהם היקרים מכולם

בשוויים הכספי. למעשה על מנת להרכיב מערמת חלקים זו מחשב שלם, כל שצריך להשלים זה רק דיסק קשיח ולוח אם, והנה

יש לנו מחשב i5 ארבע ליבות מודרני haswell עם מאיץ גראפי חזק 970.

כמובטח למחרת היום (קרי אתמול בבוקר) מתקשר אליו ומעדכנו שהצלחתי להנציל עוד כמה שאריות, וכמסוכם ביננו מעביר אליו

את ה- 150 ש"ח בהעברה בנקאית:

Screenshot_2018-10-03-15-46-36.jpg.6fe57d23f13219e6c36c90faaf381fd7.jpg

לבנתיים ועד שנתקדם למלאכת ניקוי יסודית של החלקים, להלן השלל (חוץ מהמארז וה- DVD שלא מענינים אף אחד)

20181003_000418.thumb.JPG.0f47d8b5be1827a99144798fc5d2ebc7.JPG

20181002_000723.thumb.JPG.3b575829cff96faca0f9e6f93e6e2fe6.JPG

20181003_000225.thumb.JPG.069f800708b5a2f033753636f196cf4b.JPG

20181003_000252.thumb.JPG.6a1fd3dac92b7fde0cfd133cdf138f7e.JPG

אחת הסיבות שהנני מתאר את מסעות הציד הללו, חוץ מאת השיפוץ של החלקים כמובן, היא כדי להעביר מסר וללמד את החברים:

שאם נכנסים לתחום הזה ברצינות ומשקיעים בו את האנרגיות וההתמחות הנדרשים, לעיתים עם לא מעט סבלנות, מצליחים

למצוא מציאות של ממש בשוק המשומשים. שמתי לב שאת המציאות הכי גדולות הצלחנו למצוא באותן נסיבות אקראיות

ומיוחדות משהו כמו המקרה הזה. כולן אגב מתוארות בשרשור הנוכחי הסטורית אז אפשר לעבור אחורה ולהזכר.

מה שקרה הוא חיפוש שלא היה דוך-ישר לרכוש מוצר ספציפי שרוצים (ואז המחיר גבוה), אלא מציאה בעקיפין כדרך אגב על

הדרך, את אותה ערמת חלקים שאילו לא היינו מאתרים אותה, היתה הרי הולכת פארש לפח ממש - המוכר הזה התכוון הרי

לזרוק את המארז לפח, שכלל ספק כח טוב ומעבד i5 4460 תקינים לחלוטין.  ממש כך, זה מה שהוא העריך את הסחורה

הזו. אז אנחנו הצלנו את החלקים הטובים הללו מקבורה בעודם בחיים. זהו שיעור לכולנו ולימוד דרך שבה מאתרים חלקים שווים

ממש בכלום כסף. אה, וגם חוויה נחמדה לקרוא עליה על הדרך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חובה אחרונה וחלקו השני של הפוסט הקודם היא חידוש רכיבי החומרה, בכלל זה ספק הכח וכרטיס המסך.

ספק הכח מפורק מצב לפני:

20181003_211301.thumb.JPG.992eab2dded9efe8c362cb52ebb978f2.JPG

לאחר גמר ניקוי הקרביים:

20181003_212519.thumb.JPG.aba7559238ffd2ba671a9f068306b3f2.JPG

מורכב נקי למשעי כמו חדש:

20181003_213244.thumb.JPG.ab1fb2f372342f587a012e3e3f73cee2.JPG

נתוניו הטכניים שמראים לנו את שתי מסילות 12volt שלו, האחת 21 אמפר השניה 24, ובכל מקרה במשולב לא לעבור 40:

20181003_213309.thumb.JPG.d2312c3178743ed70abada9815bfb63b.JPG

כרטיס המסך מפורק מצב לפני והאמת היא שלא כל כך מלוכלך, הוא מיצור בציר אמצע 2015 ליתר דיוק שבוע 22, כך שלא כל כך ישן:

20181003_214407.thumb.JPG.200f556d26f9afec1acc5dc9f4b9a176.JPG

לאחר נקוי הקרביים - ראו איזה heatsink קטן יחסית יש לדגם reference ומדהים שהוא מצליח לקרר סביר את השבב הזה,

עדות ליצור חום הלא גבוה מלכתחילה של השבב:

20181003_220612.thumb.JPG.234a05019a4c50452f5656472e87589e.JPG

ומורכב - עשינו עבודה יפה להעיף את כל האבק מהכנפיים של המאוורר, אני מרוצה:

20181003_222749.thumb.JPG.470a2fb4ccac378ff8f1e43d5f1a1b4c.JPG

במקרה יצא זה הגורל וה- gtx970 שלנו נהנה מליבה איכותית למדי 75.6% המאפשרת לו מכובדת:

העלאנו במכה ראשונה (מהכרות מהסדרה הזו ונסיון שצברנו עימה), את ה- boost המקסימלי ל- 1480mhz ואת הזכרון ל- 7500mhz

(הדיפולט 7000) וזה החזיק יפה.  לא בדקנו תדר מקסימלי שבו הכרטיס ישרוד את העינוי, אנו מסתפקים בשלב זה במה שהשגנו

ישר במכה ראשונה, שכן הוא כבר מביא לביצוע גבוה ותיכף נראה מטה.

כמו כן באופן מפתיע שוב, ה- blower אינו מרעיש יותר מדי ודפוס רעשו נשמע כמו שריקה חלשה, שלא כמקובל במאווררים כפולים ומשולשים

בכרטיסי custom design אליהם אנו מורגלים.

תחילה לאיכות השבב:

261544506_asicquality.JPG.ee11756a073c92840c0f0ce45676cf03.JPG

הגדרות OC שהם למעשה פלוס 202 לתדר GPU ופלוס 500 לזכרון:

gpuz.JPG.e90690a288b134148ce2d799ee0ad9a2.JPG

תוצאת 3D mark Fire Strike הגיע עד 12784 נקודות מכובדות:

1608923781_3DfireStrike1480GPU7500Vram.JPG.16c992fc326772236cfa62f5b56db493.JPG

ותוצאת position ל- 62FPS מרשימים בהחלט לכרטיס שכזה:

2001109769_SuperPosition1480GPU7500Vram.thumb.JPG.fb3eda92945991be1b5b8a0e1b8433a7.JPG

היות ולכרטיס blower style cooler כמו גם גוף קירור קטן יחסית, תחת עבודת בנץ הוא מגיע עד 75-76 מעלות צלסיוס, ותחת סטרס נוכל גם 

לראות אותו מגיע ל- 80. יחד עם זאת אין הדבר מפריע יותר מדי למעט רעשו של המאוורר אשר נעשה לשורק יותר אז יש לקחת זאת בחשבון.

להערכתי הזהירה יתכן ויש לכרטיס זה פוטנציאל לראות תדר גבוה יותר (מה שלא בדקנו), וגם לא העלנו כלל מתח עבודה כן,

אך יחד עם זאת יש לזכור את מערכת הקירור הצנוע יחסית של כרטיס reference ומגבלתה, ולכן פה טמון החסם מלעיל.

הכרטיס לבטח יהנה מקירור צד שלישי שיותקן עליו כמו cool accelero, ואילו היתה אפשרות כזו זמינה בגרושים להשיגה,

הייתי עושה ורואה לאן ניתן לדחוף אותו. כרגע שכזה עולה בין 50-70$ להזמנה חדש מאמזון, מה שמוציא את הכדאיות לכך

אל מחוצה לחלון.

נשים לב אגב בצילומי המסך - כי המחשב כבר רץ באמצעות המעבד i5 4460 החדש, ונשתף שגם כל יתר החלקים הוכנסו בו בכללם ספק הכח,

והסטיק 8GB - קרי כל הציוד החדש שנרכש מעורב כאן ביחד ומפגין את תקינותו הנעימה בהחלט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבהרה שאני פשוט חייב בנוגע לספק הכח -  קיבולת מסילות 12V היא לא הקיבולת המלאה שאתה יכול למשוך מהן בו-זמנית. ערך הוואט המוצהר המשולב שלהן הוא 408W כפי שרואים בטבלא (רשום שם 408A, אך זו שגיאת הדפסה), שהם כמובן 34A. במידה ותמשוך יותר מאותם 34A ממסילות 12V אתה תחרוג מהגדרות היצרן. מסילות סה"כ נולדו לתת קצת יותר ורסטיליות לזרם בכבל X או כבל Y בעיצובים פנימיים מסויימים (דוגמת תושבת מעבד לעומת כבל PCIE). משיכת יתר מהכמות המוצהרת צפויה להפעיל מנגנון שנקרא OCP.

ישנם מנגנונים רבים שצריכים להתמודד עם אותו זרם 12V ולפי כך יצרניות קובעות את קיבולת ה-12V שלהם. קיימים ספקי כח בעלי מסילות רבות שכאשר אתה באופן היפוטתי תמשוך כמות מוצהרת מכולן בו זמנית הספק ישגר את עצמו לחלל. 

Antec-PSU-rails.jpg

אם תמשוך מספק ה-1200W הזה 228A ב-12V שהם 2736W...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האתגר המעודכן הוא להישאר באותה רמת ביצוע של כרטיס מסך ממנו יצאנו לדרך, אך לבצע כן תוך כדי יצירת מאזן כספי חיובי,

קרי תזרים לכיס,  וכתוצר לוואי הנאה מעוד עסקה של כרטיס חלוצי RX480 כמותו לא היה לנו עד כה בשרשור ונוכל להוסיפו לרפרטואר.

מכרנו Gigabyte G1 GTX970 משומש בן 3-4 שנים ב- 750 ₪ (למגזר בני דודנו אם זה מעניין),

ורכשנו כרטיס שווה ערך ביצועי צעיר יותר והוא בן 1-2 שנים, שהפעם הגיע עם קופסא על מלוא תכולתה (מה שנקרא יותר מרגיש לנו

חדש כי לקודם לא היתה קופסא), ועם חשבונית ואחריות בחנות מקומית בארץ, מדגם MSI gaming X RX480 8GB שאמנם מציע

ביצועים מקבילים אליו סדר גודל, אך לפחות נותן כערך מוסף יותר זכרון (8Gb לעומת רק 3.5Gb שיש ל-GTX970) וסבירות משוערת

לתמיכה בדרייברים כשנה-שנתיים רחוק יותר לאופק, בשל היותו דור אחד צעיר יותר (דור 2016 לעומת דור 2014).

גם עברנו לליטוגרפיה הבאה בתור 14 ננו-מטר לעומת 28 ננו-מטר, וכמעט שכ

יפה. אני זוכר שקניתי 970 כשרק יצא.. לא היה זול. אולי 1000-1500 ש"ח.. והיה קשה למכור אותו אחר כך, למרות שהצלחתי. ואז קניתי 1080 :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברים ליאור צודק !

בירור קצר הראה שמדובר בטעות הדפסה ואכן זרם מקסימלי לצריכה משתי המסילות ביחד עד 34 אמפר.

זאת אומרת שברובד 12volt הספק הזה יכול להוציא גג 408 וואט אז לשים לב.

מאוד מעניין מה שאתה עושה ואיך שאתה ממחיש את זה.

ממש נהיה כמו בלוג.

יש ברשותי gtx 460 ואפילו HD4850. יש לך מה לעשות עם הצעצועים האלו?

אביב תודה רבה גם לך :)

gtx460 כבר היה לנו בשרשור והוא עוד איכשהו רלוונטי ככה על הגבול של הקצה שבקצה למכונות סופר בסיסיות. אם תרצה להרים אחת כזו.

hd4850 הוא כבר סוס מת ב- 2018, אין לחלונות 10 והוא בקושי צעצוע שיש מה לעשות עימו ככלל ובכלל.

classmulder תודה רבה גם לך כמובן. התחביב הזה הוא ממכר והוא ג'אנר בפני עצמו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הו הו הו,  מרי קריסמס. סנטה קלאוס הפתיע אותי מוקדם השנה. 

בתקופת החגים חלקתי פה את התסכול שחוויתי בחיפוש אחר GTX 1070 משומש במחיר סביר. המחיר שראיתי לנכון לשלם על כרטיס שכזה עם אחריות, הוא 1000 שקלים לכל היותר. בכל זאת, חדש עד הדלת מאמזון עולה כ-1600 ש"ח. השקעתי מס' דקות בכל ערב לחיפוש כרטיס שכזה, אך לא רק שהמחירים היו רחוקים מלהשתלם, הם אף היו קרובים באופן מעורר גיחוך למחיר המופקע של חדש בארץ. כל נסיון להתמקח לא עזר, הם בשלהם, מלקקים את הפצעים מהתפוצצות בועת הכרייה ומחפשים את הפראייר שלא יבוא לעולם. כבר ויתרתי. 

היום עם הקפה של הבוקר ריפרפתי במה שיש ללוח המכירות בפייסבוק להציע. צד את עיני כרטיס GTX 1080 חדש שלא נפתח מעולם, ללא מחיר. ניסיון העבר לימד אותי שפרסומים כאלו יסתיימו במחיר מנופח ומפח נפש. החלטתי לנסות פעם אחת אחרונה. קישקשתי קצת עם הבנאדם,  מתברר שקיבל את הכרטיס במתנה מקרוב משפחה שעסק בייבוא שלהם על מנת לגזור קופון על הכורים התמימים. לבחור אין צורך בכרטיס שכזה, הוא טיפוס של . שאלתי לגבי המחיר, והוא אמר לי במפורש שהוא מודע לשוויו, אבל אין לו כוח וזמן להתעסק עם זה יותר מדי - "בוא וקח". קבענו לערב, הבחור גר 10 דקות ממני. באתי עם המחשב שלי, ואכן, הכרטיס חדש סגור הרמטית, וכולל אחריות מלאה מול היצרן. לאחר בדיקת עומס קצרה נפרדנו בידידות. 

את החמוד הזה רכשתי ב-1100 ש"ח. 

IMG_20181004_214129.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הו הו הו,  מרי קריסמס. סנטה קלאוס הפתיע אותי מוקדם השנה. 

בתקופת החגים חלקתי פה את התסכול שחוויתי בחיפוש אחר GTX 1070 משומש במחיר סביר. המחיר שראיתי לנכון לשלם על כרטיס שכזה עם אחריות, הוא 1000 שקלים לכל היותר. בכל זאת, חדש עד הדלת מאמזון עולה כ-1600 ש"ח. השקעתי מס' דקות בכל ערב לחיפוש כרטיס שכזה, אך לא רק שהמחירים היו רחוקים מלהשתלם, הם אף היו קרובים באופן מעורר גיחוך למחיר המופקע של חדש בארץ. כל נסיון להתמקח לא עזר, הם בשלהם, מלקקים את הפצעים מהתפוצצות בועת הכרייה ומחפשים את הפראייר שלא יבוא לעולם. כבר ויתרתי. 

היום עם הקפה של הבוקר ריפרפתי המה שיש ללוח המכירות בפייסבוק להציע. צד את עיני כרטיס GTX 1080 חדש שלא נפתח מעולם, ללא מחיר. ניסיון העבר לימד אותי שפרסומים כאלו יסתיימו במחיר מנופח ומפח נפש. החלטתי לנסות פעם אחת אחרונה. קישקשתי קצת עם הבנאדם,  מתברר שקיבל את הכרטיס במתנה מקרוב משפחה שעסק בייבוא שלהם על מנת לגזור קופון על הכורים התמימים. לבחור אין צורך בכרטיס שכזה, הוא טיפוס של אקס בוקס. שאלתי לגבי המחיר, והוא אמר לי במפורש שהוא מודע לשוויו, אבל אין לו כוח וזמן להתעסק עם זה יותר מדי - "בוא וקח". קבענו לערב, הבחור גר 10 דקות ממני. באתי עם המחשב שלי, ואכן, הכרטיס חדש סגור הרמטית, וכולל אחריות מלאה מול היצרן. לאחר בדיקת עומס קצרה נפרדנו בידידות. 

את החמוד הזה רכשתי ב-1100 ש"ח. 

IMG_20181004_214129.jpg

איזה כיף!!! תתחדש!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

user_name מאברוק!  :yelclap:

אינך יודע כמה שאני שמח ולמעשה השמחה משולשת ממש:

א. סוף סוף עוד מישהו נוסף מצטרף לשרשור עת מרים עסקה ראויה ומוכיח לכולנו את הפואנטה.

ב. אחרי מספיק אנרגיות שהשקעת תוך כדי אכזבות בדרך (ואי אפשר בלעדיהן משום שצריכים לצבור נסיון)

הגיע בשעה טובה המקרה ה- n שסיפק עבורך את הבונבון הראוי ובמחיר הנכון.

ג. תתחדש על השדרוג מכל הלב איש יקר

עכשיו הנני תקווה user_name כי הדייג אתמול פתח אצלך תאבון.

בואו נקווה שעוד חברים יצטרפו. הייתי שמח לראות "מועדון ציידי יד 2" של ממש, הקוצר עסקאות ומביאם אחת אחרי השניה

לפנינו תוך שלאורך זמן מנסים החברים מאטרציה אחת למשנתה, להתעלות מעל עסקאות העבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

אם כן לאחר כמעט חודשיים של יובש בשרשור זה הגיע בהחלט העת לעוררו משנת החורף ולנער במקצת את האבק שהצטבר עליו.

תחילה תזכורת קצרה לפרקים הקודמים, ליתר דיוק אל מודעתו (בעמוד זה מעלה) של ידידי היקר  @User_Name   

מיום 4.10.2018 - מודעה בה הוא מבשר לנו על דיג מוצלח בהשראת השרשור, של gtx1080 במחיר מצוין (יחסית) של 1100 ש"ח,

ובכך למעשה מבשר על פתיחתה של תקופה חדשה בשרשור זה:

תקופה בה חברים באים בלי בושה (מתוך תחרות ספורטיבית כמובן - שלא יובן לרגע אחרת), עם מטרה אחת ברורה לנגד עינהם:

לערער על מעמדו של פותח השרשור תוך קריאת תיגר לא פחות מכך, על תואר קוטף העסקאות יד שניה המוצלחות ביותר.

אז הנה בא לנו חבר הפורום user_name וחושב לתומו, שעם רכש gtx1080 ב- 1100 ש"ח הוא נכנס לזירה עם מספיק נוצות

תחת כנפיו, על מנת להצליח ולערער במשהו את כס המלכות. נו מה אתם אומרים, יש לו צ'אנס ?

נשאירכם במתח - כדי שיהיה שווה לקרוא הלאה :)

אז האמת היא שאני יושב כבר איזה חודשיים די טרוד ועסוק בנושאים אחרים לצערי, אך ברקע אותם אדי הורמונים של תחרות

יצרית חייתית בוערים בי, על מנת להשיב את הכבוד האבוד:

איך זה שהווזווז הזה user_name בא לי משום מקום לשרשור ובלי כל בושה, מנפנף לי מול העיניים בעסקת gtx1080 במחיר

1100 ש"ח. יש שיאמרו מעשה חוצפני משהו, עוקף אותי בנתיב מימין....

אז nec שעשה עשרות רבות של עסקאות, חלקן מוצלחות בהחלט לפי כל אמת מידה סבירה, פתאום נדרש, מה זה נדרש,

נאלץ לא פחות מאשר להוכיח את עצמו מחדש כאילו הכל נשכח לו, ולהתמודד מול עסקתו הלא רעה והמתאגרת יש לציין של

חבר הפורום user_name.

אך לקוראים הקבועים פה בשרשור כבר ידוע, שכאשר קוראים את nec לתיגר - די ברור איך זה הולך להסתיים 😈

אז אמנם עברה תקופה שבה לא התעסקתי בנישה שלנו, אך עתה נפלה בחלקנו הזדמנות לבצע מחטף נוסף שיחשב להצלחה

נאה ותיכף נראה עד כמה.

תחילה להשתלשלות העניינים ואיך הכל התחיל הפעם הזו:

חבר חדש יחסית שלי (כמה חודשים כבר - סיפרתי כאן כמה פוסטים אחורה) והוא מסתבר להפתעתי התגלה כשועל

קרבות וותיק - כחבר הפורום lanzar למי שזוכר, חבר מוכר מאד מהעשור הקודם (לוותיקים שכאן). אז אנו בקשר כבר כמה

חודשים טובים ועוזרים האחד לשני, תומכים זה בזה, מחליפים ידע ונסיון (והוא כריש רציני מאד), ומעבירים קישרי עסקאות

כשצריך.

אתמול הוא יוצר עימי קשר ומבקש את עזרתי - אומר שמרכיב כרגע מערכת לחבר וצריך איזה כרטיס מסך, מבקש לברר האם

יש אצלי אולי איזה GTX1070 או שווה ערך לעזור לו עימו. אבל במקרה הנני בתקופה שלא מתעסק בכלל בתחביב וגם לא נותר

בידי כלום על המדף, אפילו לא כרטיס אחד למזור.

בכדי לסייע במהרה, יוצר אנכי קשר עם עוד חבר/מכר בברנז'ה (נקרא לו מר ד') ומעלה את שלושתנו לוועידה בווטסאפ, מתוך

תקווה לייעל את תהליך העזרה לחברנו lanzar.

שלושתנו מתכסים עצה ומעלים מן היקב ומן הגורן את כל הקשרים וכל המודעות שאנו זוכרים שעברנו עליהן בחודש-חודשיים

האחרונים, כל אותן חוות שצריכים לפרק וכדומה, במטרה לאתר היכן אפשר לקושש כרטיס מתאים ובמחיר ראוי עבור ידידנו

lanzar הזקוק לעזרה דחופה.

אני נזכר באיזה בחור שהייתי עימו בקשר בחודש אוקטובר, מישהו אי שם בצפון הארץ בפריפריה, אחד שנטשתי את המשך

ההתקשרות מולו בשל חוסר זמן או רצון אז להתקדם. הייתי שבע כמו שאומרים אחרי החגים ואחרי שפירקתי חווה ענקית של

עשרות כרטיסים.

אז מסתבר הדבר שהחבר השלישי (מר ד') גם היה עימו בקשר וזוכר אותו. אז אנחנו דוגמים את המוכר הנדון מתוך תקווה

שעדיין יש אצלו כרטיסים למכירה, ומגלים שיש אצלו כרגע עדיין 5 כרטיסי gtx1080 (ועוד 13 כרטיסי rx580).

הפעם השארתי את הזירה פנויה לידידי מר ד' שהוא בעל משא ומתן מצוינים לא פחות, לסגור עבורנו מחיר טוב תמורת 

כל החמישיית כרטיסים שניקח אותם שלושתנו. וכך דין ודברים קצרצר בין ידידינו מר ד' למוכר, נסגרה עסקה....

תקראו בעצמכם את התקציר:

1.thumb.jpg.8caa39e0ba12dcc2374402721a491b3a.jpg

אם כן וכפי שעינכם רואות, סגרנו על חמישיית Strixx GTX1080 במצב שמור (המוכר לא הוריד עדיין את הניילון מה-

back plate כפי שנראה בתמונות שבהמשך) כמו גם טרח לנקותם מעת לעת באמצעות פחית אוויר דחוס. תכלס שמר עליהם

בזהירות ובקפדנות ראויים יחסית עבור חוות כריה.

במחיר 800 ש"ח ליחידה אחת של GTX1080 מדגם פרימיום כן, לא תגידו דגם חרטה עלוב או משהו בסגנון (מה שמסביר את

המחיר הנמוך אולי...) אלא מדובר באמת באחד הדגמים היותר נחשבים בשוק - דגם מבוקש סחיר ואיכותי, סופר שקט, קריר,

מרכיבים חומרים ואיכות הרכבה/בניה למשעי.

*על כך נלמד בהמשך הדרך.

בשלב הזה אני מבין שאם אנחנו לא הולכים עוד הערב לסגור את העסקה בפועל, אז היא בסכנה. ככה אני, פולני פחדן - מעדיף

להיות עם ציפור אחת בטוחה ביד, מאשר שתיים על העץ שרק מחר (אולי) נראה אותן. אני מאמין שאם משהו טוב נסגר, אז

חייבים לפעול במהרה על מנת לממשו, שאחרת תמיד עומדת לנו הסכנה שמישהו אחר יחטוף לנו את העסקה, או שהמוכר

חלילה יתחרט. ובברזל כידוע צריך להכות כשהו עוד חם.

אז סוגר עם מר ד' שאנחנו עוד הערב, מה זה הערב, הלילה - כי זו נסיעה לצפון בל נשכח, נוסעים ביחד עם שתי מערכות מחשב

לבצע מחטף מהיר של בדיקת כל הכרטיסים. ואולי נסגור גם על כמה יחידות rx580 ...  החלטה שניקח בשטח.

אז חשוב שיהיו שתי עמדות כדי לזרז את הבדיקות.

לצערי המוכר ספציפית אתמול יום א' עובד עד מאוחר וחוזר רק סביבות 23:30 בלילה, מה שאומר שאני ומר ד' יוצאים ממרכז

הארץ סביבות 21:30 בכדי  להגיע בזמן ובניחותה עם עמוס ציוד מחשבים ומסכים, בדרכנו למוכר מהצפון הרחוק בפריפריה

(נקודת זכות לצידנו, כי לפריפריה הרחוקה רק בודדים משוגעים לדבר כמונו מוכנים לנסוע) לכן כנראה הכרטיסים עדיין זמינים,

ולכן המחיר גם יחסית סופר אטרקטיבי.

נפגשנו אצלו ב- 23:30, עבדנו כמו נמלים להקים מעבדת בדיקות בשטח, ויצאנו מהמוכר רק לקראת רבע לאחת בלילה, אחרי

שגמרנו לבדוק את כל חמשת הכרטיסים, לפרק את העמדות ולהעמיס את הרכבים.

כבר לא היה לנו כח להתעסק עם ה- rx580, לכולנו - גם למוכר. היינו גמורים. הלילה עוד ארוך וצריכים לחזור למרכז הארץ,

כמו גם לתפוס כמה דקות שינה עד הבוקר שלמחרת.

גם המוכר כבר היה גמור מת אחרי העבודה והשעה. אז לא לקחנו rx580, אך האפשרות לכך עדיין פתוחה היה ונרצה - יש לו

כמויות.

*המחיר עבורנו הוא 350 לחתיכה - משתף לידיעה.

רק לקראת 3 בבוקר אחרי שפרקתי את החבר על ציודו בביתו, מסרתי את הכרטיסים ל- lanzar, ופרקתי את מכוניתי בביתי,

אחרי משהו קטן לנשנוש לבטן הגוועת מרעב, ושלוש ורבע בלילה. תופסים שעתיים וחצי שינה עד הבוקר וב- 6 קמים לעבודה

ליום חדש.

בגילי אני כנראה כבר צריך להפסיק עם ההרפתקאות הללו כמו שאשתי אומרת, כבר הזדקנתי ולא מתאים.

אבל אני הרפתקן מטבעי, חייב את הסם הממכר הזה מפעם לפעם להזכר בימים יפים.

לבנתיים ומבלי שבכלל התעסקתי עם הכרטיסים והם בקרטון על המדף בבית, עדיין עם שיא ההתלהבות הייתי חייב לפחות

להראות לכם תמונת הכרטיס שלקחתי רגע לפני נפילה תשושה למיטה, as is לא נקיתי כלום, זה המצב שבו הכרטיסים הגיעו.

אכן יחסית שמור ואין כמויות לכלוך שזה כבר נחמד. בהמשך אבצע לכרטיס ניקוי יותר רציני ואתקינו אצלי במחשב.

במקביל ידידי lanzar שלא הצטרף עימנו לטיול לצפון (כי היה עסוק בעבודת לילה), החליט לצ'פר אותי במתנה עם כרטיס

HD6950 שלו (שעבר פתיחה באמצעות ביוס hack שהיה ידוע בשעתו לגרסת HD6970), וזו מתנה עבורי בשל טירחתי

הרבה - סיבוב בן 5-6 שעות לצפון בדיקה וקניית הכרטיסים עבורו.

אז הכרטיס מתנה הזה בשווי לא יודע כמה.... נגיד 100 ש"ח, הוא הטיפ הקטן שיצא לי מכך.

להלן הכרטיסים - תחילה ל- Strixx GTX1080 כמו שהוא ללא שנקיתי מאומה - בהחלט סביר:

20181126_025120.thumb.JPG.45653fabc82be8fb078574f23ade902b.JPG

בחלקו האחורי רואים ששכח המוכר להסיר את הניילון הנצמד - זה שמגיע עם הכרטיס חדש ושומר עליו משריטות שכן המתכת

בגב רגישה להן. אני אסיר את המדבקה הזו בהמשך לכשאגיע סוף סוף לטפל בכרטיס ולקלוט אותו כמו שצריך:

20181126_025146.thumb.JPG.20deefebb070907bd8fc7839fb95c3aa.JPG

והנה הכרטיס HD6970 (סליחה HD6950 מומר לדגם HD6970 באמצעות hack), כפי שהתקבל מטונף קשה,

וגם על הכרטיס הזה נעשה פרק נפרד בהמשך הדרך:

20181126_031817.thumb.JPG.c5e409536a618bf536fa76ae1cf200fa.JPG20181126_031829.thumb.JPG.ff3c3cf279e7edb4fc12a50f94a2e572.JPG

כרגע הנני קצר בזמן. אזי עתה מוגש רק להציג לכם את הבציר של אתמול כמודעה פותחת להמשך ואשר בעקבותיה נדבר יותר

לעומק על כרטיס ה- GTX1080 החדש (משומש) שקבלנו, וגם נעשה פרק נפרד על HD6950/6970, כרטיס שיש לו הסטוריה

מאד מעניינת בתחום ההאצה הגראפית.

nec חתך את עסקתו של user_name על דגם gtx1080 ב- 30% מחיר (800 שח במקום 1100) ולא סתם,  אלא

תמורת דגם GTX1080 פרימיום מסוג Strixx. כרגע הרף הורם לגובהו העדכני (כמתואר בפוסט זה), וידידי מוזמן לנסות

ולאתגר את הרף הזה מחדש  :flipa:

**הכל באהבה כמובן... אם לרגע לא היה מובן.... :beerchug:

המשך יבוא (בשאיפה אם נספיק עוד הערב). בכללו מי זה Strixx GTX1080, איך הוא לעומת הכרטיס שיחליף אצלי (עוד

לא הוחלט), איך ביחס לתחרות ובכלל. התיחסות למוצלחות העסקה במחיר הזה ועוד...  זוהי תקופה מעניינת בהחלט, לכן

הבחינה מעניינת גם היא.

קצת חלופת מילים ביני לחבר הפורום lanzar בשעה 3 לפנות בוקר, המשתפת אתכם עימנו בחוויה ובהתרגשות:

image.png.ce9f3eea1531f78fccbd0fe11ea504c5.png

והמשך מהבוקר:

image.png.f5ff030676392449e7b4bcbdfa8b55e4.png

מקווה שנהנתם. ואם היה שווה את זה, אל תשכחו להרביץ בלייק... 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחלה דיל השגתה NEC 👍

אבל לדעתי זה מכסימום תיקו 😉 עם USER NAME

למה ??אתה שואל בפליאה רבה......אז אני אסביר:

1-אתה ניצחת אותה במחיר ואיכות אבל קיבלת מחיר מיוחד על קניית 5 כרטיסים.

2-הכרטיס של USER היה חדש באריזה +אחריות.

בכל מקרה כל הכבוד על הדיל המדהים ותודה ששיתפת אותנו.....אני מאוד נהנה לקרוא את סיגנון הכתיבה שלך שגם משולב בו ידע רב ומעניין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...