תהייה לגבי מקור האיטיות במחשב - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תהייה לגבי מקור האיטיות במחשב

sofa_surfer

Recommended Posts

היי,

המחשב שלי סובל (או בעצם אני סובל) מאיטיות חריפה. מדובר במחשב מאד לא חדש (מעבד פנטיום דואל קור E6600 3 ghz, ראם 2 ג'יגה) מצד אחד, אך מצד שני משמש רק לאינטרנט ויישומי בסיסיים. 

כשאני אומר איטיות אני מתכוון לכך שלאחר זמן מה שלא משתמשים בה, לוקח מספר דקות עד שהמחשב יוצא ממוד של זחילה ומאפשר עבודה תקינה איתו, וגם אז הכל איטי למדי. פירמטתי את ההארד דיסק לפני מספר חודשים, לא שינה הרבה לאורך זמן. האם לדעתכם הרחבה של הראם תפתור את הבעייה, או שאין ברירה אלא להחליף מעבד בנוסף?

תודה@!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינת מעבד אמור להיות בסדר. זיכרון קצת גבולי. הייתי ממליץ לך להוסיף עוד 2-4GB, או לחלופין לשנמך ל- XP/2000.

איזה יש לך?

כמה ואיזה סטיקים של מותקנים כרגע על הלוח וכמה סלוטים פנויים יש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של sofa_surfer

אכן 32.

שאני אבין , הוספה של RAM לא תשנה משמעותית? לגבי SSD, אתה מתכוון להתקין את מערכת ההפעלה על הארד דיסק SSD חיצוני? 

SSD פנימי.

http://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=CT275MX300SSD1

http://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=MZ-75E250BW

הוספת תשנה משמעותית לדעתי, תומר פשוט אומר שלא שווה להשקיע כסף על מחשב כלכך ישן.

אני חושב שעם צרכים של גלישה ואופיס המחשב יכול להמשיך לשרת אותך עוד שנה-שנתיים לפחות. אני חושב ששווה להשקיע 200-250 שקלים על זיכרונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לרוב היום איטיויות מגיעות מהכונן הקשיח. הרצה של בדיקת SMART דוגמת Sentinel יכולה לספר יופי על מצב הכונן מבחינת בריאות וסקטורים. יעזור, אבל לשים בראש תוכנית למחשב חדש, כזה שיהיה אפשר לקחת אליו את ה- הזה בהמשך. אפילו זולים דוגמת G4560 מביאים עולם שונה של עוצמת עיבוד לעומת ה-E6600.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה חבר'ה. התגובות שלכם עזרו לי להתכוונן על רכישת מחשב חדש במקום לשדרג את הישן בכמה מאות ש"ח. 

כמו ששמתם לב, אני קצת אאוט אוף שייפ, כך שאשמח להמלצה על מפרט בסיסי מינימלי וזול לצרכים שלי. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז ככה. החלטתי לתת בדיקה של עוד כמה ימים או דברים לפני שאני מחליט. 

1. djelectric - התקנתי Sentinel. מבדיקה ראשונית הדיסק בתפקוד 'perfect', לא נמצאו כל תקלות. אני אתן לתכנה עוד כמה ימים ואראה אם יש מתאם בין איטיות לבין איתור תקלה בדיסק. (הדיסק, אגב, הוא Hitachi HDS721050CLA362 ATA Device).

2. הרצתי everest כדי לקבל מידע על מפרט החומרה. תחת motherboard מצויין כי השם לא ידוע והמעבד הוא Intel III Xeon, 3066 MHz (6 x 511), זיכרון 2016MB. איך אוכל לדעת מהפרטים האלה האם יש לי מקום לזיכרון נוסף או לא? (אני מנסה לחסוך פתיחת המארז וגם לא ממש יודע איפה לחפש אם יש סלוטים פנויים לזיכרון).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של djelectric

אוקי, אם סנטינל מראה בריאות של 100% ו-0 סקטורים פגומים, בוא נראה אם יש לך רוגלות. בצע סריקה באמצעות Malwarebytes

Malwarebytes מצא איום אחד, כנראה לא מאד משמעותי ('potential threat'). יש רעיונות נוספים? 

וגם - אני חוזר לתגובה קודמת שלי - האם ניתן להבין אם אני יכול להוסיף עוד רכיבי ללוח שלי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

תבדוק האם המחשב נמצא בניצול מלא של הזכרון =  , ובשל כך נאלץ בתדירות גבוהה

לבצע page swapping שזה עבודה עם הזכרון הוירטואלי שנמצא בדיסק הקשיח.

מנסיוני, ממערכת הפעלה חלונות 7 ומעלה, למרות שמיקרוסופט מציינת ש- 2GB אמור

להיות מינימום מספק למערכת הפעלה זו בגרסת 32 ביט, אני למדתי שבדר"כ בפרקטיקה לא כך הוא

הדבר, בטח לא כיום לאחר שהמערכת עברה מאות עדכונים ממיקרוסופט מאז שהושקה אי שם ב- 2009,

והמינימום שכנראה כן יסחוב את המערכת ללא נגישות גבוהה ל- swap file (תחת עבודה שגרתית בשולחן העבודה),

הוא 3GB.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

page swapping שזה עבודה עם הזכרון הוירטואלי שנמצא בדיסק הקשיח.

אתה בטוח שיש וירטואלי בדיסק קשיח? אולי אתה מתכוון SWAP DEVICE בקשיח?

למיטב ידיעתי הזיכרון הוירטואלי מיועד עבור תהליכים לעבודה מול .

תקן אותי אם אני טועה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...