פרויקט SpiderSense - מעגל בקרה/שליטה מבוסס PIC - עמוד 4 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פרויקט SpiderSense - מעגל בקרה/שליטה מבוסס PIC

alianyn

Recommended Posts

• תגובות 67
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

לדעתי לא.

אתה צריך חומצה שתאכל רק את הנחושת ולא את הפלסטיק, לכן לא כל חומצה חזקה תעבוד, כי היא פשוט תמיס לך את הכל......

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עובד לפרויקט שלי באלקטרוניקה אם רכיב מתוכנת של ALTERA

(epld)

זה משהו דומה למה שאתה משתמש?

מתכנתים אותו אם VHDL?

אם אתה צריך עזרה אם זה אז.....

- תודה רבה על ההצעה, אך אין דמיון, epld הם רכיבים שתפקידם בעיקר לדמות רכיבי עיבוד וזיכרון (המבוססים על שערים לוגיים) וכך בנויה גם VHDL, מיקרובקרים מריצים תוכנה - הם מעבדים בעלי פונקציות קבועות הצרובות בהם וניתנות לשימוש עפ"י התוכנה - שנכתבת כפי שהסברתי בasm ולא בVHDL.

אם יש לך תמספר של הרכיב

תחפש בגוגל

אתה תמצא מספיק מידע

*נעזרתי בגוגל כדי למצוא דפי יצרן לפרויקט שלי

:-\ מה גרם לך לחשוב שחסר לי מידע? הסברתי שהיה קשה אבל הפעלתי - משמע מצאתי... פשוט אחד המהנדסים ($%$#$#) של מיקרוצ'יפ דחף את שורת הקוד המתאים למקום לא נכון ובתצורה לא נכונה - אז לקח לי קצת זמן לאתר... אגב חיפוש במקרה הזה בגוגל היה מניב כלום בריבוע (אני יודע כי ניסיתי) אפשר למצוא שם רק איך להפעיל עם Picbasic וצורב של מיקרוצ'יפ ותוכנת צריבה של מיקרוצ'יפ (שכמובן עולים לא מעט בניגוד לצורב והתוכנה בהם אני משתמש)...

תום, אתה חושב שאני אוכל להכין PCB גם עם חומצת מלח? יש לי גישה לחומצה דיי מרוכזת.
אתה צריך חומצה שתאכל רק את הנחושת ולא את הפלסטיק, לכן לא כל חומצה חזקה תעבוד, כי היא פשוט תמיס לך את הכל......

אין חומצה שמאכלת את הכל ולא משנה כמה היא חזקה - אחרת היו חומצות שלא היה ניתן להחזיק בשום כלי...

כפי שהסברתי לעדי בicq ניתן לאכל עם HCl אבל בתרכובת מתאימה עם מים ומי חמצן.

אם החישוב שלי נכון היחס צריך להיות על כל 300מ"ל חומצה 10% יש להוסיף 100 מ"ל מים ו100מ"ל מי חמצן 30%.

- קיבלנו תרכובת מהירה יותר מהתרכובת בה אני השתמשתי (אם כי אני חושב קצת יקרה יותר - במיוחד אם צריך לקנות חומצת מלח).

אגב למיטב זכרוני חומצת מלח די מוגבלת בריכוזים שלה - ז"א 30 או 35% כבר מדובר בגאז (אני מקווה שאני זוכר נכון...).

תום

לא עניתה לי אז אני שואל שוב

זה משהו כמו אלטרה?

לי יש 7000AE

עניתי בצהרים אבל האתר טרח להתרסק כשלחצתי על כפתור הפרסום ומאז הייתי בעבודה... (קיוויתי שהוא בכל זאת הוסיף את תגובתי הקודמת - כנראה שלא...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן, זה ממש מיקרובקר. אפשר לכתוב תוגנה שתרוץ עליו בכל שפה שיש לה compiler מתאים, אני מכיר לc,basic,asm - תמיד עדיף asm - פחות וטיימינג קצר ומדויק יותר - חשוב במיוחד עם אתה עובד עם חומרה נוספת כמו שאעשה בפרויקט הזה... (מאווררים, טמפ', מסך וכד')

arm הוא Pic מוגבל יותר שגם עולה בערך פי 2...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין חומצה שמאכלת את הכל ולא משנה כמה היא חזקה  - אחרת היו חומצות שלא היה ניתן להחזיק בשום כלי...

לא התכוונתי "הכל" במשמעות של כל חומר...... ;D

אבל אם כבר מדברים על זה: לפי מה שהבנתי (ואמרת באחד הפוסטים הקודמים אני חושב), אתה צריך שהחומצה תאכל רק את הנחושת, ולא תזיק לדיו, לפלסטיק, לכלי הקיבול וכו'.

האם כל חומצה תעשה את זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם כל חומצה תעשה את זה?

כמובן שלא - אבל חלק לא קטן מהן יעשה זאת בתרכובת מתאימה...

מכיוון שיש כמה תרכובות ידועות וזולות רוב האנשים עושים זאת איתן - לדוגמא ferric acid בה השתמשתי - ניתן לקנות בחלק לא קטן מחנויות האלקטרוניקה ובזול. כמו כן אלא אם כן תשתה או תנשום כמות גדולה מהאדים שלה היא לא כ"כ מסוכנת ובטח שלא דליקה או כל מיני סכנות אחרות כמו חומצות אחרות...

אבל מה עם מדריך התאורה?...

:o נפגעתי עד עמקי נשמתי...

אם תסתכל בראש הפורום - טרחתי אפילו לציין באופן מפורש שהוא עודכן!

ואני שואל: מה עם שאר המדריכים?

להעלות את המדריך תאורה היה מאוד בעייתי עקב נפילות האתר, לקח לי כמעט 6 שעות רצופות של עבודה >:( משהו שיכל לקחת שעה ללא הנפילות, session timeouts, מקשי ESC למיניהם ושאר צרות. אין לי שום כוונה לנסות להעלות את המדריכים האחרים (שהם אגב גדולים הרבה יותר ומקיפים יותר ממדריך התאורה) לפני שהאתר יציב שוב (לפחות לכמה שעות רצוף ;) ) - סורי - לא תלוי בי. הם מוכנים מכל שאר הבחינות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תום , לא יותר פשוט לכתוב הכל בוורד או ב Note pad , לשמור , ואז לשלוח לאתר ? אני עושה את זה תמיד כשאני כותב תגובות ארוכות או דיונים ( לא כאן :> ) .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא המקום לדיון הזה ועל כן אודה לכם אם זו תהיה התגובה האחרונה בנושא - מי שמעוניין מוזמן לפנות אלי בהודעה פרטית ואשמח לפרט ולהסביר.

מדריך איננו פוסט רגיל או אפילו סתם פוסט ארוך - אני כבר עובד כמו שהצעת - אבל יש דברים בlayout שלא עוברים כמו שצריך וחלק אני צריך אח"כ לשנות ולהזיז ולפרוס על פני כמה ת'ראדים. וכשהפורום נופל וחלק מתעדכן וחלק לא ושאר בעיות, תהליך פשוט של כשעה מתמשך על פני 6 ואין לי את הזמן הזה פנוי תמיד.

אין מה לדאוג - המנהלים מטפלים בנושא בכל מרצם ולהערכתי יסיימו את העדכון בימים הקרובים. האמינו לי שאני מציק להם בנושא באופן שוטף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמובן שלא - אבל חלק לא קטן מהן יעשה זאת בתרכובת מתאימה...

נו בדיוק לזה התכוונתי, שצריך חומצה ספציפית (או מותאמת, custom made ;)) כדי להוריד רק את הנחושת.

:o נפגעתי עד עמקי נשמתי...

אוווווווו :-[

תום, אם תשים לב כבר העמדתי אותו על טעותו!! ;) ;)

בכל מקרה, בקשר לשאר המדריכים, we're just tizzing.......

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין חומצה שמאכלת את הכל ולא משנה כמה היא חזקה  - אחרת היו חומצות שלא היה ניתן להחזיק בשום כלי...

כפי שהסברתי לעדי בicq ניתן לאכל עם HCl אבל בתרכובת מתאימה עם מים ומי חמצן.

אם החישוב שלי נכון היחס צריך להיות על כל 300מ"ל חומצה 10% יש להוסיף 100 מ"ל מים ו100מ"ל מי חמצן 30%.

- קיבלנו תרכובת מהירה יותר מהתרכובת בה אני השתמשתי (אם כי אני חושב קצת יקרה יותר - במיוחד אם צריך לקנות חומצת מלח).

אם כבר אמרת לו לערבב מיי חמצן (ועוד כזה ריכוז שאיך לעזעזל אפשר להשיג בלי קשרים) עם חומצת מלח אז תוסיף לזה אצטון תחכה יום תסנן את זה ותנסה להדליק את זה

זהירות מה שיקרה כאן לא על אחריותי וניסיון לעשות את זה יהיה טפשי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...