פרויקט SpiderSense - מעגל בקרה/שליטה מבוסס PIC - עמוד 5 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פרויקט SpiderSense - מעגל בקרה/שליטה מבוסס PIC

alianyn

Recommended Posts

דבר ראשון התכוונתי שמה שיהיה טפשי זה לבצע את הכתוב מכיוון שמדובר בדבר מסוכן ובו נגיד שגרם לכמה "תאונות עבודה" בשטחים וזה להראות שמה שהוא כתב פשוט קשה יותר מללכת לחנות אלקטרוניקה ולקנות את החומצה  שalianyn המליץ עליה מהסיבה שדבר ראשון אף אחד לא ימכור כזה ריכוז של מיי חמצן בלי קשרים וגם כי מדובר בהתליך מסובך יותר ושוב אם כבר הלכת לקנות מיי חמצן והצלחת להשיג כזה ריכוז (שלח לי ממי קנית ;D ;D ;D) לא היה יותר פשוט ללכת ולקנות הדבר הרגיל וזהו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 67
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

מעגל הצורב כמו גם הpcb והקבצים שבעמוד הראשון עודכנו... עבדתי על כמה שיפורים בעיצוב כמו החלפת הטרנזיסטור וחיבור של פין נוסף במחבר הטורי להארקה...

עכשיו כל הצריבות חלקות לחלוטין (מקודם הייתי צריך להוסיף נגד מדי פעם...) וגם מהירות יותר, משום מה תופעת לוואי היא גם סנכרון מהיר יותר...  ::)

עדכון נוסף - אחד הדברים הראשונים שיעודכנו היא מערכת השליטה בתאורה ומתח (קוד המקור עוד לא הושלם).

שיטת העבודה היא כזו :

המיקרובקר שולט ב-2 כפתורים (power ו reset) והוא זה שמחובר לספק וללוח אם - כך שבמקרה הצורך יוכל לכבות אותו. מעבר לזה שולט גם במעגל התאורה, מעגל התאורה מורכב משני מעגלים נפרדים - הראשון מעגל throbber, fade אין ואאוט ללדים כחולים, השתמשתי במעגל הבא :

spidy throb3.gif

מבוסס על schmitt trigger, השתמשתי בopamp הכפול הזול ביותר שמצאתי lm358n ויש פה רק פוטנציומטר אחד לקביעת המהירות.

מעגל סופי + pcb ברגע שאסיים לתכנת את השליטה ע"י spidersense (כמעט גמור - מתבצע דרך טרנזיסטורים וpullup...)

מי שמעוניין לראות את המעגל בפעולה יכול להוריד את הסרטון הקצר.

כשהמחשב יהיה כבוי העיניים של ספיידי יעשו throb כחול, כשהמחשב דלוק (ספק נותן מתח והכל כשורה) העיניים ידלקו בכחול קבוע.

בעת פעילות ide העיניים יוארו ע"י דפיקות לב אדומות (לדים כמובן...)

מכיוון שמאוחר והזמן קצר לא הספקתי לצרף את כל התרשימים וקוד המקור הנוכחי - אעשה זאת בהמשך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עודכן המעגל שבהודעה הקודמת כך שכולל כרגע את החיבורים המתאימים למעגל spidersense ואת שאר הלדים.

להלן עיצוב הpcb

spidy throb3 - pcb3.gif

הוא עוצה כך שיתאים לאחורי הגריל, כך

throb pcb+grill.jpg

כמובן שמי שמעוניין לשנות אותו כך שיתאים לצרכיו מוזמן לעשות זאת והנה קישור לקבצי eagle המתאימים.

קישור לקוד המקור בasm וקימפול מתאים יתווספו בהמשך - גיליתי באג בקוד שלי ואני כרגע עובד על לתקן אותו - הבעייתיות היא בדרך שבה התייחסתי לinterrupts ועל כן אני מניח שזה ייקח לי לפחות יום-יומיים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאיפה למדת את כול זה ?

מצטרף לשאלה :)

ד"א, שאלה קטנה, כשאני עושה AUTO ROUTE ב - EAGLE, היא עושה לי מעגל ב-2 שכבות... איך אפשר לעשות בשכבה אחת כמו שאתה עושה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:) - שאלה שהטרידה גם אותי רבות וקשות עד שהפסקתי להתעצל וקראתי את המדריך (המעולה יש לציין) שמצורף - מאוד פשוט - כשאתה נכנס לאוטוראוטר יש טאב שנקרא general - בצד שמאל שלו יש את שתי השכבות - עליונה ותחתונה, אתה יכול לשנות אופציות לגביהן - את העליונה שים על n/a ואת התחתונה על *

לגבי איפה למדתי... עניתי כבר בכמה מקומות שונים... לא למדתי אף פעם. בתיכון למדתי קצת חשמל סטנדרטי במסגרת לימודי בגרות בפיסיקה אבל זה כל הלימוד הרשמי שלי בתחום. שאר הידע בתחום מבוסס רק על לימוד עצמי - סורי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...