השמועות הופכות למציאות: שקופיות מודלפות עם פרטים טכניים אודות ה-GeForce GTX 1060 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

השמועות הופכות למציאות: שקופיות מודלפות עם פרטים טכניים אודות ה-GeForce GTX 1060

SilentBob

Recommended Posts

ימים ספורים אחרי שתמונה בלתי רשמית ראשונה שלו מצאה את דרכה אל המרשתת, כרטיס הביניים העתידי של הופך לשיחה החמה ביותר בסביבה עם מספר שקופיות מודלפות במראה רשמי

עכשיו, נראה שסוף סוף ניתן להכריז באופן רשמי: התחרות בשוק כרטיסי המסך שוב לוהטת, כפי שלא הייתה במשך כמה וכמה שנים. אנחנו מקבלים פרטים על דגמים חדשים בקצב מפתיע, ונראה כי גם ב- וגם ב- נחושים לתקוף את השוק הבולט של המתחרה במלוא העוצמה שקיימת אצלם.

הדגם הבא שאמור להגיע אלינו בצורה רשמית הוא כנראה ה-GeForce GTX 1060, שמתיימרת להיות התשובה הישירה והמתקדמת יותר ל-Radeon RX 480 הטרי – זאת אם להתבסס על האותנטיות של שלוש שקופיות שהודלפו בשעות האחרונות, לכאורה מתוך מצגת רשמית של NVIDIA (מה שנשמע סביר, בהתחשב בכך שהמידע מגיע אלינו מהאתר videocardz שצבר לו מוניטין משמעותי בתחום).

goto

המידע החדש מאשר לנו שדגם הביניים העתידי יציע 1,280 יחידות עיבוד (בארכיטקטורת ה-Pascal העדכנית, בתהליך ייצור של 16 ננומטר כמובן), עם תדר פעולה מירבי של 1.7GHz, זכרון GDDR5 בנפח 6GB וברוחב פס של 192 ביט, עם מעטפת תרמית צנועה של 120 וואט שתדרוש חיבור 6Pin בודד לאספקת אנרגיה – ושלושה חיבורי DisplayPort 1.4 מתקדמים, חיבור HDMI 2.0b עדכני, וגם חיבור Dual Link DVI אשר חסר בדגמיה החדשים של .

goto2

להמשך:

https://hwzone.co.il/השמועות-הופכות-למציאות-שקופיות-מודלפ/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם הולכים על שיטה דומה, כפי שעשו ב 960 - לוקחים את דגם 1070 ועושים לו שנמוך ל 192 ביט.. ב RX480 יש 256 ביט.
שמועה נוספת מדברת על זה שאין בכלל בדגם הזה (כי של שניים כאלה יהרוג לבטח את המכירות של 1070/1080)..

גם מבחינת המחיר, השמועות מדברות על הדגם הבסיסי (שאף אחד לא יקנה) 3GB שיעלה כ 240-250$ והדגם 6GB יעלה 290-300$.

מבחינת ביצועים - כנראה יהיה שיפור של עד 15% בכותרים המובחרים של ... יש גרף שמראה את ה 1060 מכסח את ה RX480 אבל כבר די לועגים לזה ברשת כי מדובר בגרף יחסי, צירפתי כדי שתבינו..

השמועות מדברות על כוח של 4.4TFLOPS פחות או יותר ל 1060, בהשוואה ל RX480 ששם יש 5.8TFLOPS - בגדול זה עדיין נותן ל 1060 יכולות , אם אני זוכר נכון ל GTX970 יש איזה 4.2TFLOPS.

שמועות שמועות..

nVidiaGraph.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מהמר וחוזר על דברי בפעם הרביעית אולי:

אם הכרטיס מגיע עם "רק" 1280 ליבות והתדר עבודה חונה באזור 1700mhz, לא מדובר פה בכרטיס קוטל RX480, 

אלא לכל היותר שווה ערך, ולכל הפחות משהו קצת איטי יותר.

רק גרסא ולה תדר עבודה מאד מהיר, הרבה מעל 1700mhz, או לחלופין עם 1536 ליבות פעילות, יוכל לתת ל- RX480 בראש.

ואם כדבריך מעלה עידן, נקבל כרטיס עם "רק" 6GB זכרון , ללא יכולת , קרי ללא נתיב שדרוג באופק לתצורה שכזו,

ועם רק 1280 ליבות, ועוד במחיר של כ- 300$, זו תהיה אכזבה במידה רבה (לדעתי). שכן לא סביר שנקבל כרטיס כל כך הרבה

יותר יקר מעל RX480 ללא ערך מוסף מובהק מעליו. ולא, שם של מותג זה לא ערך מוסף, בטח לא בכרטיס מסך, אולי ברכב וגם זה בספק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדכון,

לאחר קריאה מרובה של ההדלפות, ומחשבה רבה חוזרת בנסיון לפצח את הנושא הזה, עושה רושם שפספסנו (פספסתי) בניתוח נקודה חשובה:

אמנם הכרטיס GTX1060 כנראה הוא מחצית מ- GTX1080, אבל, וזה אבל מאד גדול, לא בכל ה pipeline שלו:

הכרטיס מגיע עם 75% מה- ROP של ה 1080GTX.

ולכן בסנריו שבו הכרטיס ROP limited הוא יהיה מאד מהיר, יותר מאשר מחצית GTX1080.

ישנה סברה אחת שטוענת כי סדרת מבחינת balance, היא יותר ROP limited במובן הכללי,

וכי גם ה- GTX1080 היה יכול להנות מיותר רוחב פס ויותר יכולת רנדור.

אם הטענה/סברה הזו נכונה, במקרה שכזה ביצועיו הממוצעים של GTX1060 אכו יהיו גבוהים יותר "ממחצית GTX1080".

ואז נגיד רגע לצורך הדוגמא, שהנצילות שלו לא תהיה 50% , אלא 60% סדר גודל מ GTX1080,

או אז ניתן לראות אפשרות תאורטית לפחות שהוא קצת יותר מהיר מ- RX480, נגיד כדי 10% סדר גודל,

מה שמציב אותו באזור חיוג של GTX980.

בקצור, הולך להיות מאד מעניין.

כאמור בנתיים תקנתי את הערכתי לאור האפשרות הניתוחית המעודכנת, ולכן לא בהכרח שאצטרך לבלוע כובע מקש.

רק שאם זה מה שיקרה, השאלה האחרת היא מה יהיה התמחור:

משהו קרוב ל- 240$ עובר מסך. משהו באזור 300$ (או יותר), מכניס חמיצות לפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה1070 מתומחר ב380 דולר , אז זה לא סביר ש1060 יעבור את ה300 דולר. אם הכרטיס יהיה באמת חזק מrx 480 שנמכר ב240 דולר , אז כנראה שהמחיר באמת יתקרב ל300 דולר , כי זאת נוידיה , ולאותו fps הם תמיד יקרים יותר. אם אני צריך להמר , אז 240 דולר לגרסת ה4 גיגה , ו280 לגרסת ה6 גיגה. ואז ה6 גיגה בגרסאות המקוסטמות , ימכר באזור ה300 דולר , לעומת 260 של הrx 480. תחרות בסה"כ הוגנת , בהנחה שה1060 יהיה קצת יותר חזק.

אל תשכח שה1060 יעיל יותר , ויש פה אולי אפשרות לoc נדיב יותר מrx 480 , אולי אפילו מצד היצרן.

Sent from my -H815 using Tapatalk

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כאשר המחירים יתייצבו - 1070 יעלה באיזור ה 400-409 דולר (זה  עדיין הנחה ).

במידה וגירסאת 6GB של 1060 עולה באיזור ה 280 דולר - כלומר 120-130 דולר הבדל בין 1060 ל 1070 במחירי חו"ל,

זה מצריך את ה 1060 לכל הפחות לתפקד באיזור ה 980.

אם הצרכן מפעיל קצת שכל ויודע מה הוא קונה, במחיר של 260-290 דולר לגירסא מומהרת ומקוררת יותר ( הנחה ) הוא יכול

לרכוש RX480 שלפי הנתונים היבשים יש לו פוטנציאל גם להיות יותר אפקטיבי ב 1440P ( הנחה אל מול 1060 ) ויהיה לו כמעט ביצועים זהים ל 980 בסטוק.

ה 1060 הוא מן כרטיס כניסה לדעתי של NV לתחום אפור שכזה, שהיא לא רגילה לשלוט בו. הכרטיסי ביניים של הגבול התחתון מבחינת

ביצועים\מחיר היו דווקא בולטים יותר . לכן ה 1060 הזה יכול להיות כרטיס בעייתי מאוד ( שיש מעליו את 1070 ומולו את 480 ).

הוא צריך להביא איתו יעילות מספיק טובה וביצועים מספיק תחרותיים ברוב המשחקים הפעילים בשביל שהמחיר יהיה בכלל משהו שייבחן לעומק. מעניין מאוד.

גם פה יש סיכוי גדול לאכזבה או הפתעה מוחלטת וכמובן גרפים לא אמינים אל מול ה 480 ( מה שהודלף עד כה ). אם ה 1060 לא חוצה\משתווה ל 980 ב 90%

מהמשחקים המודרניים - המחיר לכאן או לכאן יהיה גורם שולי לדעתי. צרכנים אוטומטית ילכו ל 1070 או 480 לפי הצרכים והתקציב שלהם.

NV לא יכולה לתמחר אותו כ 200 דולר, זו מעולם לא הייתה האסטרטגיה שלהם. במידה והם רוצים למכור X כרטיסים הוא צריך להיות מספיק אטרקטיבי..

וזה די קשוח בשכבה הזו.. שיש לך כרטיס כ"כ מוצלח בביצועים\יעילות ודי סביר במחיר ( 1070 ) ויש לך מולו כרטיס כמו ה 480... זה נהיה הרבה יותר

מעניין עכשיו מה יקרה ש 1060 יצא מאשר מה יקרה ש יצא :)  :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ זה בטוח

סגמנט ה- 200-300$ הוא סגמנט ה- sweet spot והוא ענק בסדר גודל  מעל סגמנט הכרטיסים ב- 500-600$ ,

כידוע vega  מתוכנן לסגמנט 400-600$ , על מנת להתחרות ראש בראש מול GTX1080 וזהו סגמנט קטנטן

לחלוטין ברמת מאקרו ודי שולי -> פחות מ 3% מהמכירות.

אני מעריך שיהיה כך:

GTX1060 לאור ההערכה המחודשת שלי לביצועיו (שמובאת מעלה יותר בשרשור הזה), יהיה מהיר בממוצע גס

שבין 5-10% מעל RX480. קרי כרטיס ברמה של GTX980 פחות או יותר.

עכשיו, היות והוא מגיע עם "רק" 6GB זכרון (ולא 8) והיות ונראה שאין לו יכולת , הוא יפגע קצת בביקוש אילו אלו

היו מיושרי קו ל- RX480.

ולכן, נוידיאה תתמחר אותו כך - בנסיון לפגוע בול: לא גבוה מדי ולא נמוך מדי.

משהו כמו 10% עד 15% בערך מעל RX480.  משהו כמו 280$ נשמע לי פרפקט לעין הצרכן כדי לקטוף מספיק מכירות.  

*גרסאות מקוסטמות של היצרנים עם יכולות OC יעלו עוד 20$ והמחיר יגיע לכדי 300$ עגולים.

במחיר שכזה, למי ש- לא מתוכנן אצלו - לא עתה ולא בעתיד (שזה רוב השוק), ולמי שההימור על "רק" 6GB לא כזה

מפריע בזוית ראיה של העתיד (מה שנקרא אורך חיים של המוצר), הנני סובר שהוא יהיה הצלחה טובה למדי במכירות,

ואני אישית הייתי מתלבט לא מעט בינו לבין RX480 בפער מחיר שכזה.

אם מצד שני הם הולכים לדחוף אותו ב- 300-330$, זה כבר no go. קרוב מדי ל- GTX1070 תמורת פשרה ענקית בחומרה.

בואו נעשה בורסת הימורים:

אני אומר 280 דולר לצרכן (279.99) לגרסאת 6GB

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בכל מקרה יהיה באילת בסוף חודש ספטמבר אז מה שבטוח זה שאם

אני רוכש כרטיס מסך בארץ זה יהיה 1060 או 480 תלוי איפה הכול יעמוד עד אז. במידה והחזירות בארץ

תהיה מוגזמת אני לא יקנה כלום גם שם.

עם קיר עליון של 1800 שקל ( חו"ל \ \ מכירה קבוצתית ) אני מוכן לרכוש גם 1070. לא מעבר לזה.

ולנושא - 270 דולר לדעתי לגירסאת ה 6GB

230 דולר לגירסאת ה 3GB

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני כבר הלכתי על ה 480... במחיר ארה"ב (940 שקלים) זה ממש לא בריינר...

אני גם חושב על העתיד - עוד כמה שנים, שאוכל לקנות עוד אחד בזול מהלוחות בשקט ולעשות CF - ב GTX1060 אין אז בעוד כמה שנים הוא יהיה די עגלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Idanh

אני כבר הלכתי על ה 480... במחיר ארה"ב (940 שקלים) זה ממש לא בריינר...

אני גם חושב על העתיד - עוד כמה שנים, שאוכל לקנות עוד אחד בזול מהלוחות בשקט ולעשות CF - ב GTX1060 אין אז בעוד כמה שנים הוא יהיה די עגלה.

במחיר כזה אין באמת טעם לחכות ל 1060. הייתי עושה אותו דבר מתחת לאלף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השמועה לגבי ה מתעדכנת...

אומרים שכנראה גרסאת 3GB לא תהיה תמיכה ב , אבל עבור 6GB כנראה וכן יהיה .

כיוון שמחיר ה 3GB יהיה זול יחסית ולחבר 2 כאלה יתן כמעט ביצועים של 1080 - אז בטוח שזה ידפוק את המכירות של ה 1080.

לגבי של 1060 עם 6GB, את זה הם כנראה יאפשרו - אבל כבר אומרים מראש שאופציה שכזו תעלה לא רחוק מ 1080 יחיד.

הם לא נותנים אופציה לדפוק את המערכת הירוקים..... :nono:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם כן נותנים אופציה:

האחד - דוחקים אותך לקנות מהאדומים הפועל עולה (ואז הם מפסידים את העסקה בכלל)

השנייה - דוחקים אותך לקנות מהלוחות יד שניה בגרושים (ומקווים שתקנה ממישהו שיישדרג לכרטיס שלהם, שזה הימור, יתכן שכן ויתכן שלא)

אני מבצע את אחד מהשניים האלו, לא זוכר מתי רכשתי כרטיס חדש לאחרונה....

אה נזכרתי פתאום, זה היה ה- Geforce2 GTS ב- 240$ בשנת 2000. זה היה אז הכרטיס הכי יקר בשוק.

הזמנתי אותו מארה"ב ישירות בכרטיס אשראי, עוד לא מכרו כזה בארץ בכלל. הוא החליף אצלי את ה Riva TNT2 Ultra 

(שהיה המלך דור לפניו, אם מתעלמים לרגע מה- 1).

אז בקושי סמכו על ישראלים. הייתי צריך לשלוח אליהם בסריקה צילום של הכרטיס אשראי, של הדרכון, וחתימת הצהרה

מלאה - כדי שהם יהיו מכוסים על ידי ויזה העולמית. משוגעים היו אז האמריקאים האלו. חשבו שאנחנו מדינה של ערבים על גמלים דוהרים בדיונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין את ההתלהבות הזאת מsli בכרטיסי ביניים. גם ככה רוב האנשים לא יודעים מזה , בטח בשוק הביניים. אם תרצה לעשות , אז תצטרך ספק ולוח מתאימים , בהנחה שאין לך. עוד 3 שנים , כשה1060 לא יספיק , תוכל לקנות כרטיס חדש עם פי 2 ביצועים ב1200-1500 שקל , עם עדיפה.

Sent from my -H815 using Tapatalk

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...