מספר שאלות לגבי Gtx 1080... - עמוד 3 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מספר שאלות לגבי Gtx 1080...

I21I21

Recommended Posts

^coch,

בוא נעשה קצת סדר ברשותך:

אמרת לכולנו והצהרת קבל עם ועידה מעל דפי הפורום פה (ויותר מפעם אחת) שהנך מגיע מתחום שוק ההון והכלכלה,

ואינך באמת מבין גדול (או אפילו מבין קטן) בעולם ההנדסה ומדעי המחשב. עד כאן יש הסכמה נכון ?

ואם כך, ראית מישהו שעל פניו עושה רושם (כלשהו לפחות) שהתחום הנדון הוא כן הלחם והחמאה שלו.

והמישהו הזה מסביר לפותח השרשור, שהמעבד שלו פיקס ואינו צוואר בקבוק מאומה. אז מדוע הנך ללא כלים רציניים

בנושא פוסל את הדברים, טוען שהם לא מדויקים, ונכנס בכך לביצה לא לך ומתעקש לשקוע ?

לעניין זה קרא את ההסבר הקפדני שאותו גורם העלה כאן בפורום בשבועיים האחרונים וכמה פעמים לכמה שואלים,

וראה מדוע אין צוואר בקבוק במעבדים בערך מ- 6 שנים אחורה (ואולי קצת יותר).

ראית גם את העבודה של חבר פורום נוסף מחנות מחשבים, שהראה לנו כאן שאפילו מעבד זול עם 2 ליבות בקושי מצליח להפריע

לעבודת GTX1080 - הכל עם סרטון מושקע ביוטיוב שהעלה לפה קישור אליו.

ואם אחרי כל זאת משהו עדיין לא נהיר, תעלה שאלות בשמחה ונענה.

**ולא, בנץ אחד שערוך מגמתית לא נכון, באיזה אתר שכוח אל שמחלצים מן היקב ומן הגורן, שמציג מקרה קיצון לא מעשי או פרקטי

שמראה בקושי שיפור של פרומילון מ- 109 ל- 113 FPS, גרף זה אינו אומר צוואר בקבוק בעולם החישובי בשום צורה או אופן

(אנחנו כאן בתחום חישובי אם לא ברור). אז במטותא אל תכנס לשם אפילו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 85
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

nec_000 מי שיוצא פה בהצהרות זה אתה. אתה היחיד שמצהיר פה דברים ועושה אנליזות

וכו' וכו' וכו'.

אתה זה שאמר באחד הדיונים שאני לא מבין כלום בכלכלה והנדסה. עניתי לך שלמדתי כלכלה - וואו ממש יצאתי בהצהרות !!!

עניתי לך כי אתה חתיכת אידיוט שמניח דברים על אנשים ולא יודע מה הוא אומר והפכת את זה לזה שאני מצהיר על עצמי דברים.

אתה פשוט טמבל אחד גדול.

תפסיק כבר עם הגישה הזו של מר.מהנדס גדול שמבין לפרטים איך העולם עובד. ותפסיק גם להגיד דברים שקריים עליי.

לא יצאתי בהצהרות לגבי מי אני ומה אני עושה אלא רק השבתי על תגובות שעניתי לך בהם אישית. זה מתחיל כבר לחזור על עצמו

שאתה יוצר מצב מסוים ( מברבר כאילו אתה סטיב ג'ובס בכבודו ובעצמו ) ואז מעיף את האצבע לאנשים אחרים, במקרה הזה אני

כאילו אני זה שמצהיר על עצמי דברים. כאילו.. אם לא תפסיק אם זה הפתרון הבוגר הוא פשוט להתעלם ממה שאתה אומר גם

שאתה מפנה תגובה אליי. אין לי בעיה עם זה. ואל תתנצל שוב.

מספיק שאני לוקח על עצמי אחריות להגיד בתור שחקן BF4 מהיום הראשון שהוא יצא שברשותו היה i5 3570 ובמעבר ל i7 6700K

היה לי הבדל של יפה מאוד של פריימים במפות מסוימות ושניהם היו עם אותו כרטיס 970. ואם בא לך שעכשיו אני ילך להקליט

סרטון ולהראות לך את זה - אז אני רק יגיד לך למרות שחובת ההוכחה פה היא עליי, רק כי מדובר ביוזר מתנשא ופלצן בלשון המעטה

אני לא מתכוון לענות, להגיב או להוכיח לך כלום. כל תגובה שתפנה אליי ישירות תיגרר מצידי בהתעלמות.

תגובה כללית לכולם : כל בן אדם שני שיודע להריץ ולחפור קצת : יכול למצוא משחקים ש i7 מראה מספרים יפים יותר מ i5. כן יש משחקים כאלה.

מצטער לאכזב. אף פעם לא טענתי שזה רוב המשחקים, או כולם. חבל שאנשים ילכו בדרך שלו ויכניסו לאחרים משפטים לפה, או יסלפו דברים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של coch

פותח הדיון : ראיתי כמה תגובות לגבי המעבדים. וזה לא מדוייק מה שהגיבו לך.

זה הוכח במספרים כבר שישנם משחקים שמספקים פריימים משמעותית גבוהים יותר, בעיקר מינימום פריימים עם i7 לעומת i5.

אפשר למצוא את המספרים האלה דרך . זה שברוב המשחקים i5 מתאים מאוד למשחקים מודרניים... אמת. אבל מספיק

שיש משחק אונליין אחד שאתה שורף עליו מספיק שעות לטווח זמן ארוך שנותן יתרון עם i7 שהופך לך את ההפרש ביניהם למשהו כדאי.

השאלה פה - זה האם אתה משחק במשחקים שמראים את היתרון. יש משחקי אונליין למשל כמו BF4 שכן מראים את זה.

דווקא מעבד זה לא משהו שצריך לשדרג יותר מידי למשחקים, אז כדאי מאוד לבדוק אם דברים שאתה משחק מנצלים את זה.. חלק מהאנשים

לא עושים את זה וחבל. לגי הכרטיס מסך.. 1070 זה אופציה מעולה במידה ואתה יכול להרשות לעצמך 1080.

1070 יהיה חזק מעל ומעבר ל רזו' שציינת ותהנה ממנו מאוד.

אני לא משחק בשום משחק באונליין , אלה משחקים שכבר שיחקתי:

Far Cry 3

Tom Clancy's Splinter Cell Blacklist
Batman: Arkham Origins
Assassins Creed IV Black Flag
Call of Duty Ghosts

Wolfenstein The New Order

Ryse Son of Rome

גם BF4 שעבד מצויין

וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ coch

יש לי רעיון יצירתי:

אנסה לתת לך את הרקע. הרבה אתרים חובבניים (חלקם אתרים מטעם אבל ששש... אל תגיד את זה לאף אחד)

עשו שמיניות באוויר על מנת לייצר מצבי קיצון לא מעשיים, אלא סופר נדירים, וניסו להראות באמצעות הצגת כמה פריימים

יש על המסך ליחידת זמן, שיש איזה שהוא שיפורון קליל באחוזים קטנים בכל זאת בין מעבד שעולה 6000 ש"ח כמו 8 ליבות,

לבין מעבד שעולה 1100 שח עם 4 ליבות. שים לב - פי 5 מחיר אבל הראו בקושי 5% ביצועים. לא בממוצע 5% שיפור,

אלא רק בקטעים רגעיים שנדחפו לשם בכוונת מכוון.

הבעיה אם ההצגה הזו מעבר לכך שהיא מגוחכת בבחינת עלות תועלת, זה שאף אחד מהם לא היה מדעי,

קרי לא לקחו אדם שהצליח במבחן עוור גם לחוש (קרי לאבחן) בין שתי מערכות כאשר יש רק 5% שיפור בביצועים.

ולכן אני מבקש כדי להשתכנע מדבריך, שתבוא ותראה לנו הדגמה, נסוי אם תרצה, שבו שני מחשבים ונסיין במבחן

עוור מדעי ותקני, מסוגל לשים לב להבדל באותו מקרה קיצון ולזהות פעם אחר פעם כשהו לא יודע על איזו מערכת הוא עובד,

ומסוגל להצביע מי המחשב המהיר יותר בהפרש של בקושי 5%. 

ואני יודע, כי עשינו זאת אצלנו בתעשייה האווירית לפני 20 שנה והמסקנה מכוונת אותנו עד היום בעת פיתוח

סימולטורים (גם) של טיסה לחיל האויר הישראלי. אדם אינו מסוגל לאבחן תחושתית שיפורים של 5% בזמן תגובה

במילי שניות, קרי ירידה מ- 50 מילישניות ל- 47.5 , וגם אינו מסוגל לאבחן הבדל בין 60FPS ל- 57FPS.

יתרה מכך, אדם אינו מסוגל לחוש ולאבחן תחושתית פער תגובתיות או FPS גם של 20%.

ואחרי זה שאל את פותח השרשור, כמה מהמצבים שבהם הוא עובד על מחשבו, הוא מגיע לאותו מקרה בדיוק או ליד,

גם אם הוא לא יצליח לאבחן ממילא, אלא רק בשביל הספורט שבדבר.

עריכה:

אני רואה שפותח השרשור הבהיר על מה הוא משחק, ושאותם מקרי קיצון סופר נדירים ממילא אינם בארסנל הרלוונטי עבורו.

בוא נסכים איפה, שלקחת מעבד שנותן כבר עתה 90% מביצועי המעבד הכי מהיר שיש במחירים ריאלים,

ואותו כבר יש לו בבחינת הוצאה שבוצעה בעבר, ולהציע לו מעבר לכרטיס מסך, גם לבזבז משהו כמו עוד 3000 שח רק עבור

מעבד חדש + תואם כי זה סוקט חדש + זכרון DD4, זה לא בדיוק שיא החוכמה או היעילות לשקל,

ושמוטב לשואל להשקיע את מה שכן מוכן להשקיע, כל כולו בכרטיס מסך, שכן התמורה בביצועים לכל שקל שיוכנס לשם,

תהיה עשרות מונים גבוהה יותר (גם מדידתית אם לא תחושתית). על זה אפשר להסכים coch ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפילו בלי להתאמץ. בדיוק מה שאמרתי, זה בדיוק מה שהוא אומר. חברים.. בנימה עממית.. גם אנשים שמצהירים על עצמם בחידות

שהם רבי מכר בתחום מסוים ( מדעי המחשב והנדסה, nec_000 ) לפעמים נופלים בפרטים הקטנים שאחד מהם הוא יהירות ועודף ביטחון

של אדם שחושב שהעולם עובד בדיוק כפי שהוא חושב שהעולם עובד.

טענתי קודם שאני אישית בנוסף לביקורות ברשת ( אפשר למצוא ) שיחקתי במשחקים שהיו לי מספרים יפים יותר עם i7.

בעיקר מינימום פריימים... וואו ! בול מה שאמרתי ! צירוף מקרים ? או שאני פשוט שקרן פתולוגי.

בבקשה כל מי שיודע אנגלית בסיסית - נע להעביר בסרטון לשתי דקות ולהקדיש 2 דקות מהחיים שלכם כדי לראות

שגם אנשים כמו מר.מהנדס עם כלי גדול זורקים דברים ופוסלים תגובות של אנשים, מדברים בלשון יפה, אבל בפועל - על לא מהומה.

בדיוק מה שטענתי, לא פחות ולא יותר. בהצלחה ולילה טוב.

ובכלל לפני שאתה מגיב מראש ומנסה לקטול... שמשחקים עם פריימים גבוהים ומסכי גיימינג, הנפילות פריימים האלה בעיקר במינימום

יוצרים פריזים והרגשה של משחק לא שוטף לעיתים קרובות\רחוקות משתנה פר משחק. מניסיון אישי. אז אל תטרח לנסות אפילו.

קיבלת מספרים פה, או שאתה רוצה הקלטה בחדר עם וואקום בחלל כי בכדור הארץ זה לא אמין ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

אומר זה שלא הוכיח כלום והלך לאיבוד, אולי לומר בלע את הלשון ?

בפעם השלישית.

רואים בפירוש שיש צוואר בקבוק בסרטון עם gtx 970, שעם כרטיסים חזקים ממנו gtx 1070/1080, הצוואר בקבוק יגדל.

וכן, גם 20% זה הבדל שכל אחד יחליט כמה זה משנה לו.

ברגע שאם אותו כרטיס ומעבד אחר הfps משתנה זה צוואר בקבוק במעבד נקודה.

זה שקשה לך לקלוט את זה עם כל הקישקושים שלך זאת לא אשמתי.

ד"א זה שאתה טוען שאתה לא fan boy של זה על גבול הגיחוך.

http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2016-is-it-finally-time-to-upgrade-your-core-i5-2500k

בנוסף coch מצא את זה בעצמו עם שיפור fps אחרי שהוא החליף מעבד, אם אתה חושב שהוא משקר תגיד, כי אם לא אתה ממשיך לקשקש.

זה שזה לא מתיישב עם התזה שלך של שיפור של 100% כדי שייחשב שיפור משמעותי וכו'

זאת בעייה שלך.

למען הסר ספק אני לא טוען שכל מי שעם מעבד כמה דורות אחורה צריך לשדרג, אבל להגיד שאין צוואר בקבוק זאת הטעייה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^coch

אל יתהולל חוגר כמפתח:

כמה מילים שלא שפכת אך כל אלו אינם יכולים לכסות על היעדר יכולת ממשית להתמודד במגרש הטיעונים בתחום.

שמת לב מה הראת לנו ?

הוכחת את טענותי ואפילו לא שמת לב. תודה על כך.

בסרטון רואים כי הפער בין מעבד I5 6600K  לבין מעבד I7 6700K היקר ממנו כמעט כפליים,

שהוא כבר 4 ליבות אבל עם hypher thread הוא בעצם לא קיים.

ולא רק זאת אלא אף שהמעבד 6700K הורץ בתדר מהיר יותר ב- 100mhz וגם זה לא השפיעה מאומה.

קבלנו איפה אפס פער ביצועי, אך כמעט פי שניים מחיר בין המעבדים. מטה סומנו לנוחיותך בצהוב המהירויות FPS.

יצאת איך לומר זאת בעדינות.... תמונה אחת שווה אלף מילים ראה מצ"ב.

Capture.JPG

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, תשתה מים קרים כדי להירגע ממה שהבחור אמר בשתי דקות. מה שהוא אמר בעברית פשוטה זה מה שאני אמרתי\טענתי לפותח הדיון.

ה i7 מראה יתרון בכמה כותרים בעיקר בפריימים המינימלים, דבר שלעיתים יוצר stutter ותחושה של משחק לא חלק עם i5.

אתה יודע אנגלית ? אם לא, תגביר. ביקשת סרטון ? קיבלת.

הוא הוסיף שגם i5 6600 4.5 לעיתים מראה stutter אל מול i7 בסטוק. עוד טענה שהולכת יד ביד עם מה שאמרתי.

שזה אומר שלמי שיש i5 דור ישן... זה עוד קצת ביצועים פחותים יותר.

דבר שני. אתה עד כדי כך טונה או שאתה מקצר בתגובות שדוחקים אותך לפינה ? מה שמעניין להסתכל עליו זה סטוק מול סטוק.

מה שמעניין זה המסקנות מהסרטון. מה שמעניין זה לא אם זה 12 אחוז או 2 אחוז - אלא שמה שאני אמרתי אחד לאחד נאמר בבדיקה

הזו. תפסיק לנסות לצאת מזה כי אתה זה שיוצא פה טמבל.

לי אישית היה מעבר חלק ושוטף מתקיעות של i5 ל i7 במשחקים מסוימים ומעולם לא טענתי שזה בכולם. אין לך טענות נגד זה... אתה לא מסוגל להבין ?

אל תנסה לצאת מזה במספרים. אני לא טענתי להבדלי אחוזים או להבדלים בין אם HT או לא.

תבלע רוק, שתה מים ותבין שטעית במה שאמרת כלפיי בנושא הספציפי הזה. תדע לפעמים להגיד.. וואלה.. הבן אדם טען

מה שהבן אדם בסרטון אומר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל להבין מה שcoch אמר צריך להסתכל על הframe time לא על הfps ושם רואים שיש דרופים גדולים יותר של הi5 מול הi7. ז"א fps פחות יציב או קפיצות גדולות יותר בfps שאפילו עם הממוצע יוצא קרוב לi7 הממוצע לא נותן את כל התמונה. נכון שההפרש לא בשמיים גם בframe time אבל רואים שהוא קיים, שכל אחד יחליט מה כדאי לו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

coch,

אתה טועה לחלוטין.

אם הסוקר הזה טוען, שיש לו stutter במעבד 6600K, סלח לי, אבל כל חבר פורום מבין בתחום ,

בטח כל חבר פורום שמנוסה עם הכותר הזה ספציפית בפרט, יעיד בפניך שזהו שקר והבל הבלים. 

לא חשים בשום stutter ברמה אבחנתית.

לכותר הזה אין stutters what so ever גם על הרבה יותר חלשים מ 6600k.

ירידה של 5% ב min frame rate מ- 100 ל- 95 , הוא דבר ששום אדם אינו חש בזאת (גם לא ירידה מ 100 ל-80 אגב).

ומעבר לכך, כולל גם המסך שמוגבל ממילא ל 60hz וחותך כל תדר מעל לו, כך שמיישר את הפלט על המסך

למכנה המשותף הנמוך יותר = 60hz ממילא.

האם הסוקר מטעם ?  בוא ניתן לו את הספק שלא. מה שנשאר זה שכנראה הוא פשוט מחוסר השכלה בסיסית

בתחום (לא רציתי לומר בור) ומדבר שטויות.

באם הסוקר היה מצליח להראות לנו שיש מעת לעת stutter רציני שמורגש על ידי המשתמש,

כזה שפתאום ישנו שיהוק על המסך, השתהות של עשירית שניה או משהו כזה והמשתמש מרגיש קפיצות,

דבר שאגב נראה אחרת לחלוטין על הגרף, נראה דרמטית אחרת, אז הייתי קשוב לו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי... נדחקת לפינה ובחרת להעלת תמונה סטטית מהסרטון . יופי. אדיר.

מה זה קשור למה שטענתי ? יצאת קטן, טועה, עייף ומפסיד.

לא רק שאתם מתעלם ממה שטענתי.. בחרת להעלות תמונה סטטית מסרטון.. אני יכול להעלות מהסרטון

נקודה שרואים הבדל 20 פריימים. מה זה יעזור לטיעון שלי ?

כל מי שיש לו מעט שכל יכול לראות במילים פשוטות - שיצאת קטן. ואתה מסרב להודות או להתקפל

אז אתה בוחר בדרך עקיפה לנסות להראות הבדלי אחוזים בין המעבדים - דבר שלא רלוונטי לויכוח או למה שטענתי מעולם.

דרך שנייה היא להעלות תמונה סטטית מסרטון דינאמי.

דרך שלישית היא להתעלם ממה שהבחור ( שהוא ניטרלי, הוא לא חבר של coch ) אומר בסרטון. אחד לאחד מה שטענתי.

ושוב ושוב ושוב אתה טוען דברים שקריים גם על הבחור בסרטון. הוא טען שיש stutter בחלק מהמשחקים, לא בכולם.

זה הופך אותו לשקרן או שזה הופך את הסרטון למפוברק או שזה הכול קונספירציה נגדך.

ושוב אתה בוחר לחשוב שכולם משחקים כמוך. ( אם אותו קצב רענון, אם אותם משחקים שאתה משחק  וכו' )

ושוב אני יגיד פעם חמישית. לי היו תקיעות בחלק מהמשחקים עם i5 3570. באותם משחקים זה השתפר פלאים ששינתי

ל i7 6700K. פריימים מינימליים . BF4 היה אחד מהם והוא עד היום אחד מהם. די לזיין במוח, זו דוגמא פרקטית.

מי ששורף על משחק אונליין אלפי שעות מהחיים שלו ושמו בישראל הוא BF4 אני יתן לו המלצה חמה ל i7. תקבל את זה

כי יש לזה כנראה סיבה. אולי לא בהגדרות ובמסך וכו' וכו' שאתה משחק עליו.

בקיצור.. סע ברכה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של coch

nec_000 מי שיוצא פה בהצהרות זה אתה. אתה היחיד שמצהיר פה דברים ועושה אנליזות

וכו' וכו' וכו'.

אתה זה שאמר באחד הדיונים שאני לא מבין כלום בכלכלה והנדסה. עניתי לך שלמדתי כלכלה - וואו ממש יצאתי בהצהרות !!!

עניתי לך כי אתה חתיכת אידיוט שמניח דברים על אנשים ולא יודע מה הוא אומר והפכת את זה לזה שאני מצהיר על עצמי דברים.

אתה פשוט טמבל אחד גדול.

תפסיק כבר עם הגישה הזו של מר.מהנדס גדול שמבין לפרטים איך העולם עובד. ותפסיק גם להגיד דברים שקריים עליי.

לא יצאתי בהצהרות לגבי מי אני ומה אני עושה אלא רק השבתי על תגובות שעניתי לך בהם אישית. זה מתחיל כבר לחזור על עצמו

שאתה יוצר מצב מסוים ( מברבר כאילו אתה סטיב ג'ובס בכבודו ובעצמו ) ואז מעיף את האצבע לאנשים אחרים, במקרה הזה אני

כאילו אני זה שמצהיר על עצמי דברים. כאילו.. אם לא תפסיק אם זה הפתרון הבוגר הוא פשוט להתעלם ממה שאתה אומר גם

שאתה מפנה תגובה אליי. אין לי בעיה עם זה. ואל תתנצל שוב.

מספיק שאני לוקח על עצמי אחריות להגיד בתור שחקן BF4 מהיום הראשון שהוא יצא שברשותו היה i5 3570 ובמעבר ל i7 6700K

היה לי הבדל של יפה מאוד של פריימים במפות מסוימות ושניהם היו עם אותו כרטיס 970. ואם בא לך שעכשיו אני ילך להקליט

סרטון ולהראות לך את זה - אז אני רק יגיד לך למרות שחובת ההוכחה פה היא עליי, רק כי מדובר ביוזר מתנשא ופלצן בלשון המעטה

אני לא מתכוון לענות, להגיב או להוכיח לך כלום. כל תגובה שתפנה אליי ישירות תיגרר מצידי בהתעלמות.

תגובה כללית לכולם : כל בן אדם שני שיודע להריץ ולחפור קצת : יכול למצוא משחקים ש i7 מראה מספרים יפים יותר מ i5. כן יש משחקים כאלה.

מצטער לאכזב. אף פעם לא טענתי שזה רוב המשחקים, או כולם. חבל שאנשים ילכו בדרך שלו ויכניסו לאחרים משפטים לפה, או יסלפו דברים.

ומה לגבי i5 6600k מומהר ל4.5Ghz או יותר? לדעתי ייתן אותם ביצועים אולי 2-4 אחוז פחות בשביל חסכון של 25% בערך, מי ששמשתמש בעיקר למשחקים, די בטוח שאין לו צורך בi7.

גם במשחקי מולטי כמו BF4, the devision וכו' 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של chop

ומה לגבי i5 6500k מומהר ל4.5Ghz או יותר? לדעתי ייתן אותם ביצועים אולי 2-4 אחוז פחות בשביל חסכון של 25% בערך, מי ששמתמש בעיקר למשחקים, די בטוח שאין לו צורך בi7.

אמרתי את דעתי בעניין. לא טענתי משהו לא נכון בעניין במעבדים.

שאני משחק משחק ( הרבה מאוד שעות שפרוסות על חודשים צורך העניין ) ובמעבר מאחד לשני נוצרה הפתעה שהעלימה לי לחלוטין את התקיעות שהיו לי

אני קורא לתוספת כסף הזו השקעה טובה.

אין לי מה להוסיף בעניין, הויכוח שלי היה אל מול אדם שבוחר מילים ואז מתחבא מאחורי תגובות לא רלוונטיות.

אם אין לך שום הבדל במשחקים שאתה משחק אז תקנה מה שזול לך יותר. החלטה ברורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...