מבקש המלצה למפרט מחשב כללי. ביתי. תקציב: 1000~2000 - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מבקש המלצה למפרט מחשב כללי. ביתי. תקציב: 1000~2000

NjsaComp

Recommended Posts

@Roy.T אם היית יודע...

6 פורמים. 

כל פורום 4 הצעות למפרט :)

חחח אני צוחק אבל מה אני אעשה עד שענו לי פה בהתחלה הלכתי לפורום אחר, סתכל כמה זמן לקח 

בקטנה כולה פה ועוד פורום אחד, תהיה בטוח שזה מה שהרוב עושים כמעט בכל התייעצות ברשת.

שואלים בפורום אחד ועל הדרך בפורום אחד באותו נושא.

בקשר למשפט על , עזוב אני חלש בבדיחות שלכם לא הצלחתי להבין :(

אבל אני מבין שאולי זו עקיצה קלה על זה שאני יותר מדי משקיע אפילו כשמדובר בתקציב כזה נמוך.

@Monsi יש משלוח מאמזון לישראל? אמיתי? לא ידעתי. זה חדש לי.

אם ככה, מה יותר פשוט מללחוץ קליק ולהזמין? תודה רבה.

לא מפריע לי שאי אפשר להחביא כבלים. נאסוף הכל נעשה גוש אחד ונדהק עם אזיקון.

למרות שאולי יעשו את זה כבר בחנות. אני משום מה מעדיף לתת להם להרכיב הכל, ראש שקט.

אחר כך בבית לתת הצצה קלה לוודא שהכול כמו שצריך להיות רגוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 49
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
ציטוט של NjsaComp

הגעתי להחלטה, תודה רבה לכולם!

המפרט שהורכב:

מעבד אינטל Intel i3 6100 3.7Ghz 3MB Cache s1151 - Tray

http://ksp.co.il/?uin=28490

קירור למעבד Alpine 11 Rev.2

http://ksp.co.il/?uin=10103

לוחות אם למעבדי אינטל: לוח אם B150M-C LGA1151, Intel B150, , 2xPCI-E, VGA, DVI, , DP 1

http://ksp.co.il/?uin=28641

זיכרון RAM

KVR21N15D8-8 -
8GB 2133Mhz CL15 - 1.2V - 288Pin - KVR21N15D8/8

http://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=KVR21N15D8-8

מארז 

Fractal Design 1100 USB3.0 Black

http://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=FD-CA-CORE-1100-BL

ספק כח אקטיבי SeaSonic 430W 80+ Bronze ECO-430

http://ksp.co.il/?uin=27065

כונן קשיח 850 EVO Series MZ-75E250 250GB SATA III

אני מבין שאתה מעוניין לחסוך כל שקל ולקנות את הרכיב הכי זול מבין כל החנויות, אז עברתי על מספר חנויות באינטרנט לפי המפרט הנ"ל, וזה מה שמצאתי:

דגם מחשב: הרכבה עצמית של מחשב נייח

מעבד אינטל: מעבד אינטל Intel Core i3 6100 3.7Ghz 3MB Cache s1151 - Tray 1
      ספקי כוח: ספק כח אקטיבי SeaSonic 430W 80+ Bronze ECO-430 1
      הרכבה: רכישה בחלקים עבור מחשב ללא הרכבה 1

מחיר החבילה: 768 שקל
עמוד מוצר

קי.אס.פי מתחייבים למחיר הזול ביותר
שימו לב! אם תמצאו מחשב או חלק זהה/ים (במלאי של חנות ממשית) במחיר נמוך מהמחירון שלנו באינטרנט ובאותם תנאי אספקה ואחריות, תוכלו לרכוש את המוצר במחיר הנמוך יותר ובהנחה נוספת, או תקבלו תשלום של 50% מההפרש בהצגת חשבונית והמוצר שנרכש לאחר רכישתו.

ב KSP המעבד i3-6100 עולה 530 ש"ח (הכי זול) וספק הכח SeaSonic 430W Active PFC 80+ Bronze ECO-430 עולה 238 ש"ח (הדגם הזה נמכר רק ב KSP).

הצעת מחיר למערכת מחשב - www.plonter.co.il - המקום לאנשים שאוהבים מחשבים

לוחות אם - Intel LGA1151
B150M-A - ASUS - LGA 1151 - 4x DDR4 up to 64GB at 2133 MHz - PCIe 3.0 x16 - 2x PCIe 3.0 x1 - 6x SATA 6Gb/s - USB 5Gb/s - 4x USB 3.0 - 6x USB 2.0 - HDMI - DVI-D - VGA - mATX (23.4x20.6 cm) ...
שלוש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 355/348

זכרונות - DDR4 - לנייח
KVR21N15D8-8 - Kingston - 8GB DDR4 2133Mhz CL15 - 1.2V - 288Pin - KVR21N15D8/8...
אחריות לכל החיים
 כמות:  - 1 - 160/157

מארזי מחשב - ATX מארז
FD-CA-CORE-1100-BL - Fractal Design - Core 1100 Black...
שנה אחריות
 כמות:  - 1 - 223/219

פתרונות קרור - מאווררים למעבדים
UCACO-AP111-GBB01SI - Arctic - Arctic Alpine 11 Rev 2 - D/H: 92/84mm - OEM - Intel Socket: 1150/1151/1155/1156, 775 - Max. Cooling Performance: 95 Watts - With new PC Only...
שנה אחריות - בקניה עם מחשב חדש בלבד
 כמות:  - 1 - 42/41

780.00 / 764

המחיר אינו כולל משלוח
עד 3 תשלומים ללא ריבית אלא אם מצויין אחרת במפרט המוצר
המחירים הזולים יותר הינם לתשלום במזומן/העברה בנקאית או תשלום בביטקוין - סכום ההנחה עומד על 2% ממחיר המוצר/עסקה
הזמנה שתיווצר בפורום לא תחוייב בדמי הרכבה

קישור להצעת המחיר
http://www.plonter.co.il/priceoffer_shoppingcart.tmpl?PriceOffer=49161

מפלונטר בחרתי את לוח האם Asus B150M-A שעולה 355 ש"ח (לוח אם דיי דומה ל Asus B150-C רק קצת יותר זול), זיכרון Kingston ValueRAM 8GB DDR4 2133Mhz CL15 שעולה 160 ש"ח (הכי זול), מארז Fractal Design CORE-1100 שעולה 223 ש"ח (הכי זול, למרות שהוא נראה באיכות בנייה גבוהה אני לא הייתי בוחר בו בגלל שהוא גם קטן, גם אין לו פתחי איוורור בחלקו העליון וספק הכח ממוקם בחלקו העליון) וקירור למעבד Alpine 11 Rev.2 (הכי זול).

אם אתה מעוניין בכונן Samsung 850 EVO Series MZ-75E250 250GB SSD SATA III, אז ב 1pc מצאתי את המחיר הכי זול - 422 ש"ח (קישור).

סה"כ (כולל כונן ה מחנות בארץ) - 1970 ש"ח.

הערות:

א. היות ואתה מוכן לקנות רכיבים ממספר חנויות, אפשר לשקול מארז וספק כח אחרים ואולי בכך להוזיל מעט את הסכום הכולל.

ב. יש לקחת בחשבון את דמי המשלוח של הרכיבים - אולי התוספת הזו תהפוך את הקנייה בחנות מסויימת לפחות משתלמת.

ג. בדוק היטב את זמני האחריות על כל רכיב - במקרים מסויימים אפשר למצוא את אותו הרכיב בדיוק עם אחריות לשנתיים בחנות אחת ועם אחריות ל-3 שנים בחנות אחרת (זה בעיקר תקף לדיסקים קשיחים, אבל בדוק גם לגבי ספק הכח וכונן ה SSD).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@smalul 

הבאת פה חתיכת השקעה :$

שמע, קצת ערערת אותי. ממש בטיפה.

הייתי סגור ב 100% על מפרט. אפילו כמעט מאותם קישורים שאתה השתמשת בהם.

אם תשים לב השתמשנו באותם קישורים אני ואתה, עשינו משמש, וחלק לקחנו מ KSP חלק מפלונטר.

אבל הגעת עם המשפט הזה ואני עכשיו לא יודע על איזה מארז כן ללכת? 

ציטוט של smalul

מארז Fractal Design -1100 שעולה 223 ש"ח (הכי זול, למרות שהוא נראה באיכות בנייה גבוהה אני לא הייתי בוחר בו בגלל שהוא גם קטן, גם אין לו פתחי איוורור בחלקו העליון וספק הכח ממוקם בחלקו העליון)

מה תמליץ במקומו? על איזה מארז?

כי תראה, אני לא . את זה כולם הבינו.

אני הרי בטוח שגם המארז הזה יהיה סבבה.

אבל אם אתה אומר שהספק כוח יהיה למעלה, ואני מצליח להבין שהכי אידיאלי שהוא יהיה למטה.

ואתה אומר שאין לו מאוורר למעלה, וגם פה אני מבין שעדיף.

אז על איזה מארז כן ללכת?

כי מפרט יש לי 99.99%. רק חסר מארז.

אגב, אני קונה בזכות Monsi ב 300 שקל.

ב 84 יורו עם משלוח לארץ מאמזון, 250 ג'יגה. אחרי שהוא מגיע לארץ מקבל 15 יורו. יוצא לי בשקלים 300 שקל כונן שפה עולה 400+/-

לא הבנתי כ"כ אם החלפת הלוח אם משנה לי במשהו, או שזה סתם אות שונה בדגם? כאילו, במה בא השינוי?

צדקת במה שכתבת שאם בסוף הדמי משלוח ייקרו את כל העסק, אני פשוט ארכוש הכל במקום אחד.

אני מאמין שגם אם בסוף הכל יירכש ב KSP או איבורי, אם לא יסתדר עם פלונטר ו TMS נגיד, אני עדיין לא עובר את ה 1900-2000 שקל.

בעניין האחריות אני גם שמתי עין על זה. על הקשיח יש 5 והשירות של נחשב מעולה. כל שאר החומרה- אני מוודא כמה שיותר אחריות.

תודה שי .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של NjsaComp

מה תמליץ במקומו? על איזה מארז?

לקנות את המארז Core 1100 של לא תהיה טעות לשימושים שלך. בגדול נראה שמדובר במארז דיי איכותי, אבל אני אישית הייתי מעדיף מארז אחר מהסיבות הבאות:

א. המארז מתאים ללוחות עד גודל micro ATX. זה לא רלוונטי במקרה שלך, שכן אתה כנראה תקנה לוח בגודל micro ATX, אבל אם תחליט שאתה רוצה לקנות בגודל ATX או אם בשלב מסויים תרצה (או תצטרך) להחליף את לוח האם לאחד גדול יותר תהיה לך בעיה.

ב. המארז לא מיועד למחשב שמייצר הרבה חום - אין לו פתחי איוורור בחלקו העליון וספק הכח ממוקם למעלה, מה שאומר שכל החום מהמערכת עולה ישירות לספק הכח. שוב - במקרה שלך זה לא רלוונטי, שכן החום שהחומרה שלך מייצרת הוא לא גדול (אתה מתכנן לקנות מעבד i3 ולהשתמש בליבה הגרפית המובנית בו) ולכן מאד סביר להניח שהמחשב שלך יהיה "קריר" בכל מקרה. אולם אם בעתיד תרצה גם לשחק במחשב כזה ולהוסיף לו כרטיס מסך חזק המארז הזה יכול להיות בעייתי.

ג. המארז הזה מגיע עם מאוורר אחד. למפרט שבחרת זה פחות חשוב, שכן החומרה שלך לא מייצרת הרבה חום בכל מקרה ואתה גם כך מעוניין ברמת שקט גבוהה ככל האפשר. בכל מקרה, תמיד אפשר להוסיף עוד מאוורר למארז אם באמת יהיה צורך בכך.

ד. אין לו CPU Cut (חתך מתחת לאיזור המעבד בלוח האם) כך שהתקנת גוף למעבד (כאלו עם לוחית אחורית) יכולה להיות מסובכת יותר. שוב - לא רלוונטי לחומרה שנבחרה, אבל אם בעתיד יהיה צורך להחליף את הקירור למעבד לאחד חזק יותר, החוסר בחתך כזה יכול להוות אי-נוחות.

בסופו של דבר אתה צריך לבחור מארז שמתאים לך - גם מבחינת החומרה שנבחרה, גם מבחינת העלות וגם מבחינת המראה החיצוני. המארז הנ"ל מתאים לכל הדרישות שלך, כך שאין איתו בעיה כלל. בסה"כ ציינתי שאני אישית הייתי מעדיף מארז אחר, אבל זה בגלל שהדרישות שלי שונות.

ציטוט של NjsaComp

לא הבנתי כ"כ אם החלפת הלוח אם משנה לי במשהו, או שזה סתם אות שונה בדגם? כאילו, במה בא השינוי?

מבחינתך, ההבדל בין ה B150M-C וה B150M-A בא לידי ביטוי בעיקר במחיר (ה B150M-A יותר זול בפלונטר, והוא עולה 355 ש"ח).

מבחינת ההבדלים הטכניים:

• בלוח B150M-A אין יציאה גרפית מסוג .
  • בלוח B150M-C יש 4 חיבורי 3.0 בפאנל האחורי ואילו בלוח B150M-A יש רק 2 חיבורי 3.0. בשני הלוחות יש 2 חיבורי 2.0 בפאנל האחורי.
  • בלוח B150M-A יש חיבור 3.0 Type-C בפאנל האחורי.
  • בלוח B150M-C יש שני חריצי הרחבה מסוג PCI Express X16 (השני פועל ב X4), חריץ הרחבה אחד מסוג PCI Express X1 וחריץ הרחבה אחד מסוג PCI. בלוח B150M-A יש חריץ הרחבה אחד מסוג PCI Express X16 ושני חריצי הרחבה מסוג PCI Express X1 (אין חריצי הרחבה מסוג PCI).
  • נראה כי בשני לוחות האם הנ"ל יש 6 שלבי ייצוב מתח למעבד, אולם רק עבור הלוח B150M-A זה כתוב במפורש.

כל זה לא ממש אמור להשפיע על הבחירה שלך, אלא אם כן אתה חייב יציאה גרפית מסוג DisplayPort, יותר מ-2 חיבורי USB 3.0 בפאנל האחורי, חיבור USB מסוג Type-C, חריץ הרחבה מסוג PCI או שאתה מתכנן להתקין שני כרטיסי הרחבה מסוג PCI Express X16 במחשב הזה (בד"כ כרטיסי מסך), ואני דיי בטוח שזה לא המצב אצלך. לכן העדפתי לבחור לוח אם זול יותר (הלוח הזה, בגירסת ה , לא מופיע באתר של KSP ולכן הוא לא מופיע במפרט הראשון שפירסמתי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו הכל מובן לי. תודה.

אני מבין שאתה לא ממליץ על דגם אחר למארז, אבל אם אני בכל זאת אתעקש לשפר
אני יכול לעבור עמוד קודם, אחורה, ולקחת את המארז הזה שהוצע לי - 

מארז ללא ספק Antec One Mid Tower Gaming Black   http://ksp.co.il/?uin=14808

יותר זול מהמארז של 

FD-CA--1100-BL

http://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=FD-CA-CORE-1100-BL

עולה 215 שקלים ב KSP. עם מאורר למעלה. למטה.
בהנחה ולא טעיתי בחיפוש שמצאתי, כאן רואים שהספק כוח למטה - 

מה שכן הכל נראה מסורבל, אבל אולי כי אף פעם לא ראיתי מארז שהספק כוח שלו למטה. 

אבל זה שטויות. 

67322_5.jpg

מה אומר? 
בעיקרון הכל סגור, והוחלט. יש כבר הסכמה על כל החומרה.

גם הלוח אם אני מסכים איתך. חבל לשלם 85 שקלים יותר בשביל יותר חיבורים שלא יהיו לי בהם צורך.

כי אם אני אתחיל להוסיף פה קצת, ושם קצת, זה אף פעם לא יגמר. כל דבר אפשר לשדרג עם קצת פה וקצת שם.

נשאר רק לבחור את המארז הכי טוב במחיר, ופשוט ללכת על זה. 
כאן נראה שאנחנו מקבלים גם מארז זול יותר מהקודם, בממש כמה שקלים, אבל מה שחשוב שהוא מספק יותר.
הוא נותן לנו למטה, מאורר למעלה. כמובן שגם אצלו בחזית מקבלים 2 חיבורי USB3 ממש כמו בקודם.

אם אני לא טועה זו גם נחשבת חברה טובה והם כאילו מייעדים את זה לגיימרים (לא רלוונטי עבורי) Antec One Mid Tower Gaming

מה דעתך? ללכת על המארז הזה ולחתום את כל המפרט הזה סופית?

למרות שהסתכלתי כמה , והחלק האחורי שלו נותן לי תחושה שהלוח אם לא הכי יסתדר איתו.

הוא נראה ממש מצומצם מאחורה מבחינת היציאות שהוא יכול להוציא. אני צודק או זו סתם תחושה כזאת?

ה FD-CA--1100-BL עם כל החסרונות שלו, נראה שהתקנת הלוח אם תהיה פשוטה.

אבל ה Antec  נותן תחושה שאולי עדיף לוותר עליו אפילו שהוא עם ספק למטה, ומאורר למעלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין כזה דבר לא הכי יסתדר אתו. כל עוד הגודל נתמך, הלוח ניתן להתקנה. מה שכן, אולי תצטרך להסיר את המאוורר/ים כדי להקל על המלאכה. 

לדעתי, איכות הבניה של FD יותר טובה משמעותית, אבל מבחינת התכונות עדיף. אם המחשב לא יטולטל יותר מדי, במקרה שלך הייתי הולך על האחרון. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@NjsaComp

1. אני מציע לך פשוט לחפש ביקורות אודות המארזים שמעניינים אותך ולראות איזה מהם הכי מתאים עבורך. לדוגמא - חיפוש מהיר באינטרנט מעלה את הביקורת הזו למארז Fractal Design Core 1100 ואת הביקורת הזו למארז ONE.

2. צריך לזכור שבמקרה הזה התקציב שלך מוגבל למארז שעולה בסביבות ה-200 ש"ח, כך שאי אפשר ממש לצפות לאיכות שמקבלים ממארז שעולה 400-500 ש"ח.

3. בסופו של דבר, ברגע שהחומרה מותקנת במארז דגם המארז לא ממש מהווה שיקול (אלא אם כן חשוב לך שלמארז תהיה צורה מסויימת, גודל מסויים או/ו צבעים מסויימים).

4. מספר דברים שאולי ישפיעו על ההחלטה שלך לגבי המארז (בנוסף לדברים שציינתי קודם):

א. במארז קטן יותר אולי יהיה קשה יותר לך (בתור מישהו שאני מניח שאינו הרכבות של מחשבים בתדירות גבוהה) להתקין את החומרה פשוט כי יש בו פחות מקום. כמובן שכל עוד החומרה מתאימה מבחינת "המספרים" (גודל לוח האם, גובה הקירור למעבד, אורך כרטיס המסך, מספר התקני האיחסון וכד') לא צריכה להיות בעיה.

ב. לא בכל מארז יש מרווח לסידור כבלים. נכון, מעשית זה לא ממש קריטי וכמעט שלא משפיע על הטמפרטורות במחשב, אבל בכל זאת אין סיבה שהכבלים במחשב לא יהיו מסודרים...

ג. מספר וסוג חיבורי ה שהמארז מציע - ישנם מארזים המציעים 2 חיבורי 2.0 בלבד, ישנם כאלו המציעים 2 חיבורי 3.0, יש כאלו המציעים אחד מכל סוג ויש כאלו המציעים יותר חיבורי .

ד. מסנני אבק - בחלק מהמארזים המודרניים ניתן למצוא מסנני אבק שיעזרו לשמור על המחשב נקי מאבק.

ה. הצורך בכלים בכדי להתקין רכיבים (בעיקר התקני איחסון) במארז - ישנם שהם tool-less, כלומר אין צורך בכלים (מברגים וכד') בכדי להתקין בהם רכיבים.

ו. מספר התקני האיחסון שניתן להתקין במארז וסוגם - יכול להיות שבעתיד תרצה להוסיף עוד התקני איחסון למחשב ואז בעתיד תגלה שפשוט אין לך מקום לעשות זאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממליץ על מחשב i3-6100 , מחיר בסיס 1400 ש"ח.

לינק למחשב -> https://www.ivory.co.il/catalog.php?id=17281

תוספות

שדרוג מארז ל CoolerMaster Force 500 - כ 50 ש"ח.

שדרוג ספק כח ל 450W - מחיר 50 ש"ח.

תוספת לדיסק SSD 120GB - מחיר 190-200 200 ש"ח. (לשימושים שלך אין צורך ביותר)

שדרוג דיסק קשיח קיים ל 1 טרה של חברת (3 שנים אחריות במקום 2 ב WD) = מחיר 30 ש"ח.

דיסק 1 טרה נוסף - מחיר 260 ש"ח.

(SSD למערכת הפעלה, והגדרת פרופיל משתמש לדיסק 1 טרה, כלומר המידע מסמכים שולחן עבודה וכו' נשמרים שקוף לדיסק 1 טרה, כאשר מוגדר גיבוי יומי למידע לדיסק 1 טרה השני)

סה"כ : 1,980 ש"ח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לכולם.

@masaynet

המפרט שלך נראה טוב, אבל אם נסתכל על המפרט הסופי:

אתה תשים לב שכל רכיב שם ממותג, איכותי, וממש עונה על המשפט התמורה הטובה ביותר לכסף.

אני לא אומר שבמפרט שהצעת לא, רק לא כל כך כמו במפרט שקישרתי אליו. במפרט ששי הגיב עם הקישורים.

כל חומרה שם נחשבת איכותית, כמובן במגבלות התקציב שהגדרתי.

לכן אני חושב כדאי, ויהיה חכם יותר לרכוש את החלקים כפי שמצא לי אותם שי בקישורים, ולהרכיב לבד.

ככה אני אקבל מחשב טוב יותר, ואיכותי יותר. 

המעבדים אני רואה שמדובר באותם . אבל במפרט שהורכב כאן הלוח אם יותר איכותי.

מבחינת הדיסק קשיח התבלבלת, אין תוספת ב 30 ש"ח לסיגייט אלא רק ל WD.

סיגייט זה 150 ש"ח תוספת ל 2TB. אם רוצים לקנות 2 של 1TB צריך לקנות בנפרד מחיר מלא.

אין גם שדרוג ב 30 שקלים למארז של  CoolerMaster  אלא תוספת של 90 למארז של Thermaltake.

ה הוא פחות ממה שהוצע לי, הוא 4GB, אצלי יהיה 8GB.

למרות שאני חייב לציין שאם עוד מישהו באותו ראש כמוני, וגם מחפש מחשב כללי, בתקציב שלי

ואני מאמין שיש כאלה, אז נראה שהבאת פה אחלה פתרון למי שאין לו כוח להתעסק עם רכישת חומרה

והרכבתה לבד. 

בטוח יש כמה כאלה שנעזרו בנושא הזה ועוד יגיעו אליו דרך החיפוש. כי לא כולם רוכשים מחשב ב 4 אלף שקל.

הפתרון שלך הוא ממש פשוט. לקנות הכל בחנות אחת ורק להוסיף לשדרוגים.

תודה רבה לכולם, ושמח שהצלחנו להרכיב מפרט איכותי ביותר בסופו של דבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הevo לא כ"כ טוחן את הbx100 כמו שאתם מתארים, יש לו slc cache ברמת החומרה, בנוסף לראפיד, זה לא רע, גם לmx200 יש למשל לbx100 אין, אבל הבסיס של הbx100 בלי הקאשים חזק יותר, לכן לאיבו יש ירידת ביצועים שהקאשים שלו מתמלאים, יש על זה ברשת. ארט מסביר את זה גם בצורה ספרותית.....לא שהוא לא טוב, הביצועים הכללים שלו טובים ושווה קנייה, החלטתי כן לצטט מארט, הוא טוב במישור עם בוסטים, פחות בשטח עם הרבה סיבובים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקן אותי אם אני טועה,  אבל הBX200 חלש מהBX100 לפי הבנתי,  למרות שנחשב חדש יותר,  אני אישית (ולדעתי גם monsi) התייחסתי להבדלים בין האיבו 250 לbx200 שפותח הדיון הציג כאופציה בשלב מסויים. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדיון הזה יותר חשוב המחיר מאשר הביצועים, אולם כאשר מדובר על כונן SSD בנפח של 250GB הכונן המשתלם ביותר הוא ללא ספק ה Samsung 850 EVO - הוא גם יותר זול מ BX100 של (ברוב החנויות בארץ), גם מהיר יותר וגם בעל אחריות ארוכה יותר. אם באמת יש צורך לחסוך כל שקל, אז ה BX200 של יותר זול (בהפרש של כ 50-100 ש"ח לעומת ה 850 EVO), אבל הביצועים שלו פחות טובים ויש עליו פחות שנות אחריות, או בקיצור:

מבחינת ביצועים: Samsung 850 EVO > BX100 > BX200.

מבחינת המחיר: Crucial BX200 < 850 EVO < Crucial BX100.

הערה: יכול להיות שבחנויות אחרות (בעיקר בחו"ל) ה BX100 יהיה זול יותר מאשר ה 850 EVO (או להיפך). אני הסתמכתי על המחירים שראיתי במספר חנויות בארץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כבר הזכרתם , למי שיחליט גם ללכת על המפרט שהוצע לי כאן, אני מעדכן שאת ה אני לא רוכש מ 1pc.

זה נכון שהיא הכי זולה, אבל האחריות היא רק 3 שנים.

חבל לא לקחת 5 שנים, כי לך תדע מה יקרה עם הדיסק הזה אחרי כמה שנים...

למרות שאני חייב לציין, אין לי מושג מה נותנת אחריות לדיסק קשיח? שהוא לא ידלק כאילו?... או ש...?

כי רק בגלל המירוץ אחרי אחריות 5 שנים של יבואן רשמי (כי יש כאלה זולים שמוכרים 5 שנים אבל החנות עצמה נותנת אחריות)

רק בגלל ההתעקשות על 5 שנים בסוף אני רוכש באייבורי שעולה לי כמעט 500 שקל. 

ב KSP המחיר היה 440 אבל הם הסירו את הקשיח מהאתר... חבל

רציתי להזמין מחול (זה הדבר הכי פשוט להזמין מחול, הוא קטן וקל) אבל מחול זה יוצא ממש כמו בארץ.

אם היה פער של 100 שקלים לפחות הייתי מזמין מחול. 

טוב לא משנה, לא נורא. בסופו של דבר תמורת 500 שקלים אני אקבל שבטח יהיה אצלי המון שנים.

אם מישהו ישאל למה אני מתעקש וקונה את הסמסונג, פשוט כי זה הכיוון לאורך כל הדיון. ללכת על החומרה הכי טובה במגבלות התקציב. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...