מבקש המלצה למפרט מחשב כללי. ביתי. תקציב: 1000~2000 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מבקש המלצה למפרט מחשב כללי. ביתי. תקציב: 1000~2000

NjsaComp

Recommended Posts

1. מה התקציב המקסימאלי? 2000. מקסימום. מינימום (כי אני יודע שפחות מזה לא יהיה משהו טוב) 1000.

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? כמה שיותר לחסוך, תודה. רק שלא יהיה על חשבון איכות. אני רוצה שהמחשב ישמש להרבה שנים.

ב) במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? עדיף שלא לחרוג. זה גם ככה שימוש ביתי כללי.

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)? 80%. ב HD 20%. 

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים.  - אין צורך. הכל יש.

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט? כונן דיסקים - חבל על הכסף, יש במחשב הנוכחי.

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 8 (8 = יש לנסות ולהקפיד על השקט)? יהיה נחמד אם יהיה שקט כמובן, אבל אם זה בא על חשבון התקציב - לא משנה. גם ככה מחשבים כאלה לשימוש כללי הם שקטים לרוב.

6. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)? בכלל לא. אולי פעם בתקופה הוספת אם לא יספיק (אבל לא נראה לי).

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? אין צורך. יש לי ידע, אם זה זול, מצידי לרכוש לבד ולהרכיב הכל לבד. אבל תמיד עדיף לקנות מוכן - לרוב זה יוצא זול יותר. עסקת קומפלקט.

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. איבורי / KSP. אם יש חנות אחרת שתהיה זולה יותר - אשמח. יש דואר .

9. מתי מתוכננת קניית המחשב? חודש - חודשיים הקרובים (אולי אפילו אצליח לתפוס תקופה של , יש מצב?)

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, חיבורי האודיו מרובים/חיבור אופטי, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה).

חשוב שיהיה מהיר (נראה לי זה 3, אבל גם 2 נחשב טוב עדיין. חשוב שיהיה חיבור לראוטר (טריוויאלי, אבל מציין). שיהיה כרטיס קול פשוט בסיסי, אבל העיקר שנשמע שירים ביוטיוב/סרטונים).

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? ככה ככה. לא קריטי. 

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות: בעיקרון אני יודע להרכיב מחשב לבד, לפרק, לעשות מה שצריך. לכן אם לרכוש חלק חלק יעלה לי יותר זול - אין בעיה.

ההיגיון אבל אומר שלרכוש ערכת "חבילה" יצא יותר זול, לכן אני לא מקובע על זה כ"כ.

אני כרגע עם מחשב שתכף יסגור 6-7 אולי אפילו 8 שנים. לא יודע בדיוק.

מחשב פצצה. 

אבל אנחנו בשנת 2016, והוא איטי לי. מרעיש לפעמים.

גם אם אני אעשה לו ישור קו / שיפוצרים, הוא עדין מגביל אותי. לוח אם ישן, RAM של עד שמצאתי כרטיסי - סיוט. הכל יקר בארץ, הזמנתי מאיבי.

אם בכל זאת כדאי לחסוך את הכסף וללכת על כמה חלקים שיקפיצו אותו - יאללה, בכיף. אבל מהידע שלי? נראה שאין מה לעשות. להחליף + מעבד = עדיף כבר מחשב חדש.

צירפתי גם תמונה של המחשב הנוכחי שתבינו עם איזה מחשב אני עובד, והוא מספק אותי 100%. אבל יש משהו שרוצה שיהיה יותר מהיר, יותר טוב. 

על SSD אפילו לא כתבתי, לא יודע אם יכנס לי בכלל לתקציב. גם ככה אני רוצה כמה שמינימום תקציב.

nprynjavg.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 49
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

דוגמא למפרט מחשב מ KSP:

דגם מחשב: הרכבה עצמית של מחשב נייח

מעבד אינטל: מעבד אינטל Intel Core i3 6100 3.7Ghz 3MB Cache s1151 - Tray 1
      מאוורר למעבד: קירור למעבד Arctic Alpine 11 Rev.2  1
      לוחות אם למעבדי אינטל: לוח אם Asus B150M-C LGA1151, Intel B150, DDR4, 2xPCI-E, VGA, DVI, HDMI, DP 1
      זכרונות: זיכרון למחשב Corsair Vengeance LPX 1x8GB DDR4 2400Mhz CL16 1
      דיסקים קשיחים: כונן קשיח Western Digital Caviar Blue WD10EZEX 1TB Sata III  1
      ספקי כוח: ספק כח אקטיבי SeaSonic 430W 80+ Bronze ECO-430 1
      מארזים: מארז ללא ספק Antec One Mid Tower Gaming Black 1
  הרכבה: הרכבת מחשב שלם - מחלקים של קיי.אס.פי

מחיר החבילה: 1973 שקל
עמוד מוצר

קי.אס.פי מתחייבים למחיר הזול ביותר
שימו לב! אם תמצאו מחשב או חלק זהה/ים (במלאי של חנות ממשית) במחיר נמוך מהמחירון שלנו באינטרנט ובאותם תנאי אספקה ואחריות, תוכלו לרכוש את המוצר במחיר הנמוך יותר ובהנחה נוספת, או תקבלו תשלום של 50% מההפרש בהצגת חשבונית והמוצר שנרכש לאחר רכישתו.

שים לב לדברים הבאים:

א. במפרט הזה אין כרטיס מסך נפרד, אלא נעשה שימוש בליבה הגרפית המובנית במעבד. היות ויש לך כרטיס מסך דיי ישן (GeForce 8500 GT), הליבה הגרפית המובנית במעבד ה i3 (ה Intel HD Graphics 530) כנראה חזקה יותר, כך שמבחינת ביצועים גרפיים אתה לא אמור להפסיד דבר אלא רק להרוויח. אם אתה מעוניין גם לשחק במחשב (ביותר מרזולוציה או/ו הגדרות בסיסיות), אתה כנראה תצטרך כרטיס מסך נפרד.

ב. ניתן לבחור במעבד Pentium G ובכך להוזיל את המפרט בכ-200 ש"ח. היות והמעבד הנוכחי שלך (ה E4300) מספק אותך, גם מעבד Pentium G יהווה שידרוג. שים לב שהליבה הגרפית המובנית במעבדי ה Pentium G (ה Intel HD Graphics 510) היא יותר חלשה מאשר מאשר ליבות העיבוד המובנות במעבדי ה i3 ומעלה.

ג. אפשר כנראה להוזיל את המפרט ע"י קניית מעבד, לוח אם וזיכרון מהדור הקודם (מעבד , לוח אם בעל תושבת 1150 וזיכרון DDR3), אבל העדפתי לבחור בחומרה מודרנית (מעבד , בעל תושבת 1151 וזיכרון DDR4).

ד. במפרט הנ"ל אין כונן SSD. אולי תרצה להוסיף אחד כזה (בעלות של 300-450 ש"ח, תלוי בנפח ובדגם), שכן כונן בהחלט משפר את חווית השיפור במחשב. אם אין לך צורך בנפח איחסון גדול, אולי תעדיף לקנות כונן במקום דיסק קשיח.

ה. אם התקציב מאפשר זאת, אולי כדאי לשקול קניית דיסק קשיח בנפח של 2TB במקום אחד בנפח של 1TB. מדובר בתוספת של 125-155 ש"ח (תלוי אם אתה בוחר בדיסק קשיח של או של Seagate). אם אתה מתכנן להשתמש בדיסק הקשיח כהתקן האיחסון שעליו תותקן מערכת ההפעלה, תדאג לבחור דיסק קשיח שעובד ב 7200RPM (לא כונן שהוא Green).

ו. בעיקרון יש מספיק מרווח בתקציב "למשחק" עם המארז, כך שאתה יכול לבחור מארז אחר שאולי יתאים לך מבחינה חיצונית. למרות שבמקרה הזה זה לא ממש קריטי, מומלץ לבחור מארז עם פתחי איוורור בחלקו העליון וספק כח הממוקם בחלקו התחתון.

ז. בעיקרון אפשר לבחור לוח אם זול יותר ובכך לחסוך כ-100 ש"ח (בהתאם למבחר הלוחות של KSP), אך אני העדפתי לוח אם קצת יותר עשיר בתכונות ("מפוצ'ר"), מה גם שבלוח האם שבחרתי (ה B150M-C) יש יציאות גרפיות מכל הסוגים (VGA, DVI, ו DisplayPort), כך שבוודאות לא תהיה בעיה לחבר את המסך שלך למחשב.

חוץ מכל הנ"ל, יכול להיות שבחנויות אחרות תוכל לקנות מפרט דומה בעלות נמוכה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמואל, 

ניסיתי ללמוד מעט על התחום הזה. כמובן שאין לי ידע שמתקרב לידע שלך, במיוחד כשכתוב לך מומחה חומרה.

אבל אני אשמח אם תעזור לי ללמוד עוד יותר, כי זה עולם די מסקרן. 

למשל ממעט בדיקות שעשיתי, הבנתי שאני יכול לחסוך כמה מאות שקלים (סכום משמעותי, לא ברמת ה 50-100 שקלים)

אם אני ארד ממעבד i למעבד G4400. נכון שמעבד i חזק יותר, אבל הבנתי שלעבודה כללית (אינטרנט, סרטים) גם ה G נחשב כאוברקיל.

שזה יהיה די בזבוז לקנות i3.

עד כאן, אתה מסכים? 

בנוסף אם אנחנו יורדים מ i3 ועוברים ל G ספציפית נגיד G4400 (אם יש המלצה לאחד אחר, אשמח)

אז אנחנו בכסף שחוסכים יכולים להוסיף . מה שיצור לנו שילוב מהיר יותר מאשר עם היינו נשארים עם i3 ולא היה לנו תקציב נוסף ל .

אם אתה מסכים גם עם החלק כאן, נותר לי לבקש ברשותך המלצה ל מומלץ, כי כאן אני ממש לא מבין שמואל.

אני רק יודע שעדיף לי כונן אחד רגיל נגיד של 1TB, כי כבר היום אני כמעט עשור עם כונן של 160GB ואני יודע לנהל משטר מקום אם יש צורך.

לכן בחסכון של 2TB אם אני רוכש כונן אחד 1TB ועוד קטנצ'יק למערכת הפעלה (יש מצב ש 120 יספיק? עם כל עדכוני מערכת והכל?)

זה נראה שילוב די טוב מבחינת מהירות וביצועים (שזו הסיבה העיקרית לשדרוג המחשב. כי כרגע עם כמה שהמחשב בתמונות שצילמתי ישן, הוא מבחינתי סוס עבודה שמואל).

בנוגע ללוח אם, גם כאן מצאתי שאם אני מחליף את הלוח אם שהצעת שמואל, ב  430 שקלים, ללוח אם במחיר  294 שקלים

שנראה גם שלא יורד ממנו באיכותו, בשביל השימושים שלי - http://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=GA-H110M-S2H

אני חוסך כאן עוד סכום שכמובן יכול ללכת על SSD שדיברנו (למרות שכבר אמרנו שעם אני יורד ממעבד i ל G כבר נותר לי סכום ל SSD

אבל עדיין, אם אין צורך בלוח אם כ"כ מתקדם, זה יהיה חבל, לא?)

יש מצב שכל מה שכתבתי פה, בסופו של דבר אפשר לקרוא לזה "הרסתי" מפרט טוב ואיכותי שהצעת לי, בכך שירדתי באיכות החומרה, לחומרה נחותה וזולה יותר.

אני לא יודע, אבל יש מצב.

כי מצד אחד אני מציג את זה כאילו אני לא יורד באיכות, אלא להפך, משפר את המפרט, מצד שני אם הצעת מפרט - כנראה שחשבת על הכל.

אשמח לדעת מה דעתך על מה שכתבתי, והאם יש כמה דברים נכונים או שפשוט עדיף לא לגעת וללכת עם המפרט שלך?

תודה שמואל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם עם "נעברת" את הכינוי שלו זה ישמע כמו "סמלול", לא מובן איך הגעת לשמואל..

יש היגיון במה שאתה אומר, אבל מנגד אתה רושם בשאלון "רוצה שהמחשב שישמש אותי הרבה שנים" אז תחליט, כי

ההגיון מצד שני גם אומר שאולי כדאי להשקיע מעט יותר במעבד שיש מצב טוב שישרוד קצת מעבר לפנטיום G מכוון שהוא חזק יותר, וכי אתה מעוניין

לסחוט את השימוש במחשב כזה כמה שאפשר.

זה שהוא לא נדרש ליוטיוב וגלישה באופן מהותי ומיידי זה ברור, אבל זה גם סביר מאוד שטווח השרידות של מעבד I3 או I5 יהיה ארוך יותר

ותקבל עוד מרווח של זמן עד שתגיע למצב הקיים שאתה נמצא בו עכשיו.

מצד שני אתה תמיד יכול לשדרג את המעבד באחד חזק יותר בעתיד שהדור הזה כבר יחשב מיושן יותר, מה שאתה יכול לעשות גם עכשיו דרך אגב

מאחר ונמכרים מעבדי Q6600 או -Q5500 מרובעי ליבה במקומות כמו אלי אקספרס ואיביי בהחל מ-20 ומשהו דולר, גם ניתן למצוא שם בגרושים.

לגבי ה-, אחד מהדגמים החזקים והמומלצים ביותר הוא ה-EVO של , רק שדגם ה-120GB לא משתלם מכוון שהוא עולה רק כ-100 ומשהו שקלים פחות

מדגם ה-250GB, שמלבד יחס העלות\נפח העדיף כונן גדול יותר משמע ביצועים טובים יותר. אם אתה כמוני למשל ולא זקוק להרבה נפח איחסון, אולי כדאי לרכוש

את ה- בנפח של 250GB ולוותר בשלב הזה על קשיח, במידה ותזדקק לנפח איחסון נוסף, תרכוש בהמשך קשיח של-1TB.

אם נלך על אופציית הפנטיום במקום ה- I3 ונוותר על הקשיח זה יראה כך:

מפרט זה הורכב ב - www.TMS.co.il - חנויות המחשבים האמינה והמקצועית בישראל

מעבד:
Intel Pentium Dual Core G4400 / 1151 Tray
כמות: 1 - מחיר: ₪296

קירור למעבד:
בקניית מחשב חדש בלבד - Arctic Cooling Alpine 11 Rev. 2
כמות: 1 - מחיר: ₪44

לוח אם:
Gigabyte GA-H110M-S2H for 1151
כמות: 1 - מחיר: ₪304

מארז:
IPPON MicroATX 220817 1X USB 3.0
כמות: 1 - מחיר: ₪133

ספק כוח:
SeaSonic ECO 400W Active PFC, 2X PCI-E 6/8, 30A / 12V Single Rail 220V Only
כמות: 1 - מחיר: ₪223

זיכרון:
DDR4 8GB 2133Mhz CL14 1.2V Kingston HyperX Fury Black
כמות: 1 - מחיר: ₪198

קשיח למחשב שולחני:
Samsung SSD EVO 850 250GB!
כמות: 1 - מחיר: ₪437

סה"כ: ₪1635

המחירים הינם כוללים מע"מ והם לתשלום בכ.אשראי עד 12 תשלומים שווים ללא ריבית.
תשלום מזומן (תשלום מזומן לשליח, צ'ק מזומן, כסף שטרות, העברה בנקאית) מקנה 2% הנחה
מחיר אחרי הנחת מזומן הינו: 1603 ₪

http://www.tms.co.il/preview/spec/4jf8beqk

מעבר לזה אפשר לשדרג מארז לאחד יותר מתקדם ואיכותי, אפשר לשדרג את הלוח למשהו נוסח מה שקיבלת במפרט לפני, וכן להוסיף קשיח אם תעדיף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוי,

מקווה שלפחות בשם שלך לא טעיתי ^_^

קראתי לו שמואל, הייתי בטוח שהצוות פה קורא לעצמו בשמם, כמוך. לא נורא, טעות קטנה.

את האמת, יש היגיון בדבריך.

למשל שקלעת בול. אני רוצה לסחוט כמה שיותר בתקציב. לכמה שיותר זמן.

עכשיו אם ההפרש בין i ל G שווה את זה בדמות כך שה i ישרוד ליותר שנים ויספק סחורה - למה לא? אני אוסיף. אין בעיה. 

SSD דווקא קיבלתי המלצה על חברת  CT240BX200SSD1 - - 240GB - SATA3 6GB - 2.5 inch - 7mm (with 9.5mm adapter) - 540/490 MB/s

הוא עולה 337 והוא 240GB, גם פה אנחנו חוזרים לאולי כדאי להוסיף את ההפרש הזעום וללכת על המלצתך?  Samsung SSD EVO 850 250GB!

כמו שכתבתי במפרט, אני לא ממהר. כי המחשב הנוכחי תודה לאל לא עושה לי בעיות. 

לכן כתבתי שאני יכול לרכוש החודש או חודשיים אם אני תופס גל של

אבל המפרט שאתם מרכיבים לי פה כמובן שילווה אותי ברכישה. אני לבד לא אצליח להרכיב מפרט כזה, אין סיכוי.

בקיצור כרגע ההתלבטות היחידה היא: איזה SSD? והאם כדאי להתחיל להתלבט על איזה מארז או יאללה, תרכוש כבר וזהו?

מה כבר יתן לי לנסות להשוואות בין מארזים? יותר מאוררים? יותר פתחי USB? הרי גם ככה בלוח אם יש לי מספיק .

נראה לי בסוף ילך זה שהכי זול מבין מה שהמלצתם. מארז נראה לי הכי פחות חשוב.

לוח אם לא משנה איזה אני אקח - יספק אותי.

יש לי פה רק בנושא הזה כבר 3 אופציות: שלך, של סמלול (סמלול אמרת?) ומה שאני כתבתי בתגובה לסמלול.

RAM אני אפילו לא נכנס לזה. זה בסה"כ הבדלי חברות. כל עוד הכל  8GB והכל - זה זהה מבחינתי.

ספק כוח - הכל פה נראה לי ספקי כוח מחברות מוכרות והפערים בין המחירים זניחים.

קירור הכל אותו הדבר, אין מה לבזבז על זה זמן. 

אז נשאר לי להינעל על SSD מתאים. לא מבחינת הנפח, אלא יותר מבחינת על איזו חברה אני הולך.

ולהינעל ב 100% על מעבד. אני הולך על i3 או מתפשר על G ואז בוכה אחרי כמה שנים שחבל שלא קניתי i כי הייתי חוסך שדרוג/רכישה בעתיד.

ברגע שאני אנעל 100% ואדע ב 100% מה הכי תמורה לכסף - אני אבצע רכישה. 

תודה רוי (תגיד לי אם טעיתי וזה רועי, אם טעיתי אל תכעס :P)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקום להסתבך עם השמות פשוט תרשום את הכינוי בדיוק כמו שהוא מופיע, או שתתייג אותו.

לגבי ה- לא יודע מי המליץ לך אבל אין בכלל מה להשוות בין השניים, התוספת שווה כל גרוש.

בלי קשר ה-BX200 הוא לא איזה ביצועיס, סביר.

אין לך מה לחכות "לתפוס גל של מבצעים" כי לא יהיה כזה, המחירים של החנויות המקצועיות יותר ממילא מהנמוכים ביותר

ו"מבצעים" שאתה מוצא בעיתון ובכל מיני מסחריות זה לרוב קשקוש אחד גדול.

SSD - הוסבר.

מארז - אחד בסיסי יספיק פה, לזה שבמפרט יש USB3 קדמי שמתחבר ללוח בכבל שזה די חושב וכדאי לנצל, מעבר לזה הוא יעשה את העבודה.

משהו איכותי ושקט יותר יכול להיות גם זה:

http://www.tms.co.il/product/13521

לוח - בסיסי יעשה את העבודה, כמו שנאמר לך לפני אפשר ללכת על לוח מערכת שבבים B150 ולקבל קצת יותר פיצ'רים וחיבורים.

זכרון - נכון.

ספק - כדאי לא להתפשר במשהו פשוט מידי, גם לחברות מוכרות יש ספקים גרועים עם הספק ונצילות גרועים ואפילו ללא PFC אקטיבי.

להישאר עם אחד מדגמי סיסוניק יחשב יחסית בטוח.

קירור - ממש לא, אבל במקרה הזה אחד בסיסי יספיק, כדוגמת מה שקיבלת.

לגבי המעבד, לא צריך להיות דרמטי מידי, כמו שאמרתי תמיד אפשר לקנות בעתיד אחד משומש חזק יותר, זה הרכיב הכי אמין שיש במערכת, ואתה טוען שאתה יודע להרכיב וכ' אז זו לא אמורה להיות

בעיה גדולה בשבילך, מנגד, אם תעדיף כמו שפחות התעסקות וכמו כן יותר "כוח" מההתחלה כולל ליבה גראפית מובנית חזקה יותר, אז בהחלט אפשר לשקול I3 כאופציה אפשרית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@NjsaComp

ציטוט של NjsaComp

שמואל

יכלת פשוט להסתכל על החתימה שלי - השם שלי מופיע שם (זה גם יסביר מדוע שם המשתמש שלי הוא smalul).

בנוגע למעבד - כפי ש @Roy.T כתב - לטווח הארוך עדיף מעבד i3, אבל שוב - ביחס למעבד הנוכחי כל מעבד יהיה חזק יותר, כולל מעבד Pentium G. אם אתה חושב שבעתיד תרצה לשחק משחקים קלים במחשב הזה, אני הייתי שוקל מעבד i3-6100 לא רק בגלל שהוא קצת יותר חזק אלא בעיקר כי הליבה הגרפית שלו חזקה יותר (בערך פי 2).

בנוגע ללוח האם - למרות שכל , כולל הזול ביותר, יתאים לצרכים שלך, אני לא הייתי חוסך כאן. אני אישית חושב שעדיף לקנות בעל 4 חריצי הרחבה לזיכרון, 6 חיבורי SATA ויותר שלבי ייצוב מתח למעבד, אבל זו העדפה שלי ואני מבין את הרצון שלך לחסוך.

בנוגע לזיכרון - לשימושים שלך, כל עוד אתה קונה של חברה מוכרת עם אחריות ארוכה (בד"כ לכל החיים) אין סיבה שלא לקנות את הזיכרון הזול ביותר (התדר, והתיזמונים לא ממש רלוונטיים במקרה זה).

בנוגע לכונן SSD - גם כאן כל כונן SSD יהווה שיפור על פני המצב הקיים (שימוש בדיסק קשיח מכני ישן בן 10 שנים), אבל הכונן 850 EVO 250GB עדיף בעיקר מכיוון מפני שיש עליו 5 שנות אחריות.

הערה: אפשר לקנות גם כונן קטן יותר בנפח של 120GB, אבל בד"כ הביצועים של כונן כזה יהיו פחות טובים לעומת כונני דומים בעלי נפח גדול יותר.

בנוגע לדיסק קשיח - אני לא יודע כמה נפח איחסון אתה צריך (כתבת שאתה מסתדר כבר 10 שנים עם דיסק קשיח בנפח של 160GB), אבל אני אישית הייתי שוקל לקנות גם דיסק קשיח בנפח של 1TB (לפחות) שישמש למטרות איחסון, פשוט כי לכונן יש מספר כתיבות מוגבל, ולכן הייתי מעדיף שמידע שאין צורך בגישה מהירה אליו יישמר בדיסק קשיח מכני ולא בכונן ה . מצד שני, בשימוש "רגיל" כונן SSD כנראה יעבוד גם 10 שנים לפני שהוא יגיע למגבלת מספר הכתיבות שלו.

בנוגע לקירור - אתה אכן יכול לקנות מעבד בתצורת BOX שמגיע עם גוף קירור, אבל עדיף לקנות קירור צד שלישי שבד"כ יהיה יעיל ושקט יותר מהקירור הסטוק של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע, אם אתה רוצה תמורה מקסימלית לכסף, אזי SAMSUNG מוביל על CRUCIAL הספציפי ובהרבה. כל עוד אין לך בעיה לחברו לבד והתקציב דוחק כדאי לשקול רכישה מחו"ל. אמנם במבט ראשון העלות היא אותה עלות, אתה אמור לקבל כ-15 יורו החזר מאמזון במהלך החודשיים הקרובים, כיוון שמחיר המוצר לא עובר את רף המיסוי. מצד שני, אם עד כה עבדת עם HDD בלבד, כל , גם האיטי והזול ביותר, יהווה שדרוג משמעותי מאוד.

לגבי המעבד, אני גם בדעה שלטווח ארוך I3 הוא השקעה טובה יותר. כוננים תמיד אפשר להוסיף לפי הצורך. גם HDD וגם . אם עד עכשיו הסתדרת עם 160GB, אין סיבה ש-250GB לא יספיקו לפחות בתקופה הקרובה. וכשהתקופה הזו תגמר, תוכל להוסיף בהתאם למה שחסר לך. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Roy, שי מלול, Monsi 

הגעתי להחלטה, תודה רבה לכולם!

המפרט שהורכב:

מעבד אינטל Intel i3 6100 3.7Ghz 3MB Cache s1151 - Tray

http://ksp.co.il/?uin=28490

קירור למעבד Alpine 11 Rev.2

http://ksp.co.il/?uin=10103

לוחות אם למעבדי אינטל: לוח אם B150M-C LGA1151, Intel B150, , 2xPCI-E, VGA, DVI, , DP 1

http://ksp.co.il/?uin=28641

זיכרון RAM

KVR21N15D8-8 -
8GB 2133Mhz CL15 - 1.2V - 288Pin - KVR21N15D8/8

http://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=KVR21N15D8-8

מארז 

Fractal Design 1100 USB3.0 Black

http://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=FD-CA-CORE-1100-BL

ספק כח אקטיבי SeaSonic 430W 80+ Bronze ECO-430

http://ksp.co.il/?uin=27065

כונן קשיח 850 EVO Series MZ-75E250 250GB SATA III

5 שנות אחריות ורציתי ללכת על .

אגב יש מצב אני מוזיל אותו עוד יותר אם אני מארגן איך להביא מחול אותו מאמזון:
http://www.amazon.de/Samsung-MZ-75E250B-EU-interne-schwarz/dp/B00P736UEU/ref=sr_1_1?s=computers&ie=UTF8&qid=1457890774&sr=1-1
הבנתי אני גם מקבל החזר 15 יורו  כי המחיר לא עובר את המיסוי אז אני אקבל 15 יורו בחזרה. להרכיב אני מאמין זה בקטנה.

אני חושב שיצא פה אחלה מפרט.
רכיבים איכותיים. הכי תמורה שיש לכסף וגם יחזיק להמון שנים בעבודה קלילה ביתית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Monsi

שמע, אם אתה רוצה תמורה מקסימלית לכסף, אזי SAMSUNG מוביל על הספציפי ובהרבה.

+1 ליגה אחרת של כונן.

לא יודע גרמנית אבל עם תרגום נאמר שם אאל"ט שמכירה הזו ספציפית לא נשלחת לישראל...נכון?

בכל מקרה 5 שנים אחריות זו אחריות ארוכת טווח, עם כל זה שהשירות של מדהים, אם ההפרש לא מאוד גדול אני חושב

שכדאי להישאר בגבולות הארץ. מצד שני אם בודקים באופן תדיר אפשר חופשי למצוא איזה דיל מעולה באמאזון על .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Roy, הגעתי להחלטה :)

המפרט - למעלה.

גם לא חרגתי מגבולות התקציב.

אם לא טעיתי בחישוב, אבל אני חושב שלא.

מה שכן - אין לי או יותר נכון להגיד לא יהיה לי HDD רגיל.

בסדר, מה נעשה? גם ככה זה הגיע לגבולות התקציב עם ה SDD שלא היה מתוכנן.

אני מאמין שבנינו פה אחלה של אחלה של מפרט :)

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Roy.T

+1 ליגה אחרת של כונן.

לא יודע גרמנית אבל עם תרגום נאמר שם אאל"ט שמכירה הזו ספציפית לא נשלחת לישראל...נכון?

בכל מקרה 5 שנים אחריות זו אחריות ארוכת טווח, עם כל זה שהשירות של מדהים, אם ההפרש לא מאוד גדול אני חושב

שכדאי להישאר בגבולות הארץ. מצד שני אם בודקים באופן תדיר אפשר חופשי למצוא איזה דיל מעולה באמאזון על .

טעות שלי, נתתי קישור לספק צד ג' ולא לאמזון.

ניסיון מס' 2: http://www.amazon.de/gp/product/B00P736UEU/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A3JWKAKR8XB7XF

תיקנתי גם בפוסט המקורי.

לא יודע אם 15 יורו (שחייבים להודות, לא מובטח שיוחזרו) שווים את הטרחה היום. יתכן ולא, אבל למען גילוי נאות...

ד"א, בלי קשר, את הממשק הגרמני ניתן להפוך לאנגלית בהגדרות משתמש.

@NjsaComp

המפרט מצוין לדעתי. אם תרגיש במחסור במקום (ואני כן חושב שתרגיש בעתיד הלא מאוד רחוק), אין יותר קל מלהוסיף HDD. הייתי אפילו ממליץ להשאיר חיבור SATA אחד של ספק בהישג יד. :)   

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@Monsi
תודה, זה לא אני.

זה עזרתם לי, ועוד בפורום חומרה נוסף שהתייעצתי. 

הכל בשביל להשיג את התמורה הטובה ביותר לתקציב.

זה אחלה מפרט שיכול להתאים לכל מי שהתקציב שלו עד 2,000

ומחפש אחלה של מחשב לשנים מרובות בלי להתפשר על שום דבר.

למה התכוונת? " הייתי אפילו ממליץ להשאיר חיבור SATA אחד של ספק בהישג יד"? :)

הספק יגיע לי עם כמה חיבורי SATA נכון? או שזו הייתה הלצה שאני לא הכי הבנתי :$

אגב, אני עוד לא סגור מאיפה אביא את ה .

אתה פתאום הגעת עם הרעיון של לחסוך כמעט מאה שקל בהבדל מול המחירים בארץ.

כרגע אני שובר ת'ראש אם זה כדאי לשלם ל BUY2USA על משלוח או להתחיל לשלוח דבר רגיש שכזה דרך SHIPITO (לך תדע כמה כדאי מעשה כזה).

אני עוד אבדוק.

לפחות יש לי מפרט, זה מה שחשוב לי :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי אתה אחרי שלקחת משכנתא מהבנק הפקיד התאבד בתלייה..:)

בכמה פורומים התרוצצת בשביל מחשב ב-2000 שקל..?

ובכל מה שקשור לחומרה ומחשבים יש רק פורום אחד באמת..

הכל בסדר עם ה-SATA אל דאגה, ותקנה את ה- בארץ שאמאזון לא יסגרו בגללך את היצוא לישראל.. :rolleye0018:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הייתי ממליץ על SHIPITO/BUYUSA ודומיהם - ולא בגללם, אלא בגלל איך שהדואר שלנו עובד. וגם לחכות חודש ויותר קצת באסה... חוץ מזה, SHIPITO העלו מחירים החל מתחילת השנה, כך שאם תכלול אחריות לא תחסוך יותר מדי לעומת המשלוח של . כמובן, ניתן לברר בחברות אחרות. אני לא מומחה, לא אוכל להכווין יותר מדי. מה שאני כן יודע, זה שמחיר של כולל הכל וכולל שליח עד הבית תוך שבוע-עשרה ימים, וגם כעבור חודשיים הם אמורים להחזיר את דמי המס ששילמת מראש (בלי נדר). 

לגבי חיבורי SATA התכוונתי שאם בכוונתך להחביא את כל הכבלים שלא ייראו, כדאי להשאיר חיבור SATA בהישג יד, במקום לפרום את כל הבלגן. אבל במחשבה שניה, תתעלם מהערה, כיוון שבמארז הזה בכלל אי אפשר להחביא את הכבלים מאחורי לוח האם. כך שזה לא רלוונטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...