מסך רועד. תקלה חמורה או לא? - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מסך רועד. תקלה חמורה או לא?

Real_Me

Recommended Posts

רק היום שמתי לב לכך שכל תצוגת המסך רועדת ללא הפסקה. ניתן להבחין בתופעה אם מתבוננים ממש מקרוב ואז רואים את הפונטים נעים מצד

לצד כשדה שיבולים ימינה ושמאלה. ממרחק גדול יותר הכל נראה יציב בהתחלה וצריך להסתכל היטב לתפוש את הרעד. אני עובד ברזולוציה של

1280*1024*85 אבל גם ברזולוציות נמוכות יותר זה קורה. האם זה דבר רגיל או שמשהו פגום מאד במסך או בכרטיס? יש לי PROVIEW 19"

שטוח ו- 8500LE שקיבלתי אתמול.

לצערי אין לי אפשרות לבדוק אם עם הכרטיס הקודם זה היה גם.

בתודה מראש

RH

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נסה 100 הרץ.

ב85 זה עדיין לא אמור לרצד...

אין 100 ברזולוציה הזו אבל כשעברתי ל-800*600*100 הרעד פסק כמעט לחלוטין. הייתי עובד אולי ב-1024*768*100

אבל פתאום אין אפשרות לעלות מעל 85 למרות שהמסך אמור לתמוך בזה וגם וידאתי את זה עם קבלתו. אני אצטרך לבדוק לאן הרענון

הגבוה יותר נעלם פתאום. אני מניח שלא מומלץ לעבוד עם רעד כזה אפילו אם הוא לא מורגש כמעט ממרחק ואם יתברר שזה המצב עם

המסך הנ"ל זה יהיה מצער מאד. (למרות שכפי שציינת 85 היה אמור בהחלט להספיק ובלי זה לא הייתי קונה אותו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מתחיל לחשוב שאולי בכ"ז לכרטיס החדש יש קשר לכל העסק כי הרעד ניכר מאד גם במקומות שעם הכרטיס הקודם היה יציב.

כנראה שאני אעשה בדיקה מדוקדקת בקרוב של המסך ושני הכרטיסים לרדת לשורש העניין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח ^Rockford

דבר ראשון, לא בודקים את המסך עם כל הראש בתוכו. תסתכל עליו ממרחק של 20 30 ס"מ ותראה אם זה עדיין מציק.

מתדר רענון של 85 הרץ הריצוד אמור להיפסק ואתה אמור לקבל תמונה יציבה.

נראה שהמסך עצמו לא מדהים במיוחד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון, לא בודקים את המסך עם כל הראש בתוכו. תסתכל עליו ממרחק של 20 30 ס"מ ותראה אם זה עדיין מציק.

מתדר רענון של 85 הרץ הריצוד אמור להיפסק ואתה אמור לקבל תמונה יציבה.

נראה שהמסך עצמו לא מדהים במיוחד...

למעשה, בגלל גודל המסך, המרחק הנוח לי הוא כ-60 ס"מ וכפי שציינתי משם הרעד ממש לא ניכר. אבל הוא עדיין קיים בפועל...

אני עדיין מאד מרוצה מהמסך ולכן הייתי רוצה לפתור את הבעיה הזו כמה שיותר מהר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא! לא! נייט! ney! no

תוריד את הרפרש רייט ל ADAPTER DEFAULT

ומשם תנסה לעלות...

ב-MONITOR -> SCREEN REFRESH RATE אין כזה דבר, ADAPTER DEFAULT. רק מספרי התדירות מ-60 עד 85. ניסיתי גם

רענון שלא נתמך במסך והוא עבד בסדר אבל התצוגה התכווצה קצת וזה לא מתאים לי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא במוניטור

כנס ל

properties

settings

advanced

adapter

ושם יש

(לפחות בוינדוז98)

אם אין לך בכל זאת

תנסה להוריד

תנסה אפילו 60

אני ב-XP ולא מצאתי משהו דומה. מישהו יודע אם ב-ADAPTER->LIST ALL MODES היכן שכל הרזולוציות מופיעות, האם זה מתייחס

לכרטיס המסך כפי שנדמה לי? יכול להיות שה- לא תומך ברענון של מעל 85 ב-1024*768 כפי שמופיע שם בעוד שהמסך

כן תומך וזאת הסיבה שאי אפשר לבחור ערך גבוה יותר?

כשקיבלתי את המסך עם הכרטיס הקודם (GF2 Ti) בדקתי והיה אפשר לבחור 1024*768*מספר גדול מ-85.

יכול להיות שה- נחות מה-GF2 בתחום הזה?

ומדוע שארצה לעבוד עם 60? הרי ראיתי שרענון גבוה יותר מ-85 מפחית רעד כמעט לגמרי וכמובן זה בריא יותר לעיניים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התכוונתי שתנסה...

מה שיותר חשוב

זה שתקח דרייברים חדשים...

תעלה עד כמה שהחוברת שהמסך אומרת שזה BEST... כאילו שזה לא ישחוק יותר מידי את השפורפרת

אולי ב-98 יש BEST אבל ב- יש רק אפשרויות מספריות כשהגבוהה היא 85. אני יכול לבחור רענון גבוה יותר אבל כפי

שאמרתי זה מעוות את מימדי המסך. אני אבדוק עוד מעט אם באתר של הרקולס מצויין עניין הרענון, בחוברת זה לא מופיע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אז תעשה את זה 1024X760 ותלך לשנות HZ מתחת לשינוי ארצים יש לך V אחד תוריד אותו ואז תשנה ל100HZ

כפי שאמרתי בהודעה הקודמת, ניתן להעלות ל-100 אבל זה מקטין לי את מימדי המסך ובמילא אני מעדיף לעבוד

ב-1280*1024 אם הבעיה תיפתר או שאחליט שניתן לחיות איתה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי המסך קצת התעייף כי זה תופעה של מסך.

בקצב ריענון גבוה המסך מתאמץ הרבה יותר ויכול להיות שהוא נחלש ולכן לא מופיע רענון גבוה יותר

כמה זמן יש לך את המסך?

לי היתה כזו בעיה גם כשעברתי לכרטיס חדש יותר והבעיה היתה במסך!

בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...