מומחה לשפת גוף: הנער שחווה את המוות קליני אמין באופן ברור - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מומחה לשפת גוף: הנער שחווה את המוות קליני אמין באופן ברור

yehuda00

Recommended Posts

אם אתה "יודע" משהו בסגנון הזה, עליך להבדק דחוף. לא סתם קוראים לזה "אמונה".

אמונה וידיעה אינן מושגים סותרים, ולהיפך, כל דבר שאתה טוען שאתה "יודע" מתבסס על אמונה במקור המידע.

למשל: אתה "יודע" עובדה מדעית מסויימת היות שלמדת אותה בכיתה - זה כי אתה מאמין למורה שהוא אכן קיבל את המידע הזה ממקור מוסמך ולא ממציא אותו. אם קראת את העובדה הנ"ל בספר, אתה מאמין לכותב הספר שלא זייף עובדות. ובשני המקרים אתה מאמין שהמדען עשה את חקירותיו כראוי, ושהוא אינו משקר.

(אותו דבר עם ידיעת היסטוריה, אתה מאמין להיסטוריון, וכן הלאה בשאר נושאים לפי מקור המידע שלהם).

גם אם קיבלת את המידע מכמה מקורות נפרדים, זה עדיין לא הוכחה ניצחת לאמיתותו, כי עדיין יש סיכוי שכולם טועים או משקרים. אמנם תוכל לטעון שהסיכוי נמוך, אבל אתה בסך הכל משחק בסטטיסטיקה, בסופו של דבר הסיבה היחידה שאתה קורא לזה "יודע" היא כי אתה מאמין שההסתברות הגבוהה היא הנכונה, ושמקורות המידע אמינים מספיק (לפחות אחרי ההצלבה ביניהם).

ואפילו דבר שראית במו עיניך אתה לא בהכרח יודע בלי "להאמין למראה עיניך". הרי בסך הכל, תמיד יכול להיות שאתה חולם, או רואה אשליה אופטית (למשל "פאטה מורגנה"), או שאולי אתה בכלל במציאות וירטואלית כמו המטריקס ללא ידיעתך, או שתמיד אפשרי שפשוט לא הבנת מה ראית (כמו שקרה לחלק גדול מהאנשים שבטוחים שהם ראו חייזרים).

אלא מה? אתה מניח אוטומטית שהסיכוי לאחד מהנ"ל הוא נמוך עד אפסי (ואני כותב "מניח" כי אין לך דרך לדעת את זה), ולכן אתה מאמין למראה עיניך ללא שאלות, ויכול להגיד בבטחון שאתה "יודע" את מה שראית.

על פי כל הנ"ל יכול מישהו להגיד שהוא "יודע" משהו, כל עוד מקורות המידע שהוא מתבסס עליהם נראים לו אמינים מספיק, וההסתברות שהם נכונים נראית לו גבוהה מספיק כדי להחשיב את זה כידיעה, ואין שום סתירה בכך שמדובר ב"נושאים של אמונה".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 200
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מסכים.

וזה המצב כרגע ארט\ויק בטוחים בידיעה שלהם אני\רוני בטוחים בידיעה שלנו.

יש שוני כזה:

אני הייתי בשני הצדדים וויק לא אולי ארט כן אבל אני לא יודע כמה הוא היה בצד השני. הנק' שלי היא כאשר אתה אמור להכריע מה האמת אתה אמור לעיין בכל ראייה אפשרית רלוונטית שקיימת. אני עיינתי בראיות של הצד השני וחייתי את החיים האלה השאלה אם ארט וויק עיינו באמת לעומק בראיות של הצד השני.

כי או שאני צודק או שהם, ואם כך אז הראיות שלי ושלהם כולן רלוונטיות לבירור האמת.

חשבון סופי בקיצור אני בחרתי בדעה שלי על סמך הסתכלות ביותר ראיות מהם אני מרגיש "בטוח" יותר.

סליחה אם אני נשמע זחוח זו לא הכוונה.

משתדל לאהוב כל יהודי ואני לא יותר טוב מאחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא יכול להיות בצד השני. והמצב יהיה הפוך. לדוגמה. גדל בחינוך סגור,חווה טרומאה וכו'. אדם כזה שיצא מהמסגרת הזאת קשה לדבר איתו רק שכלית, כי יש בו גם חוויות רגשיות. במקרה הזה שאינם טובות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש בדיוק אפס עדויות שניתן לשחזר במעבדה לקיומו של האל.

אפס עגול.

אני יכול להמציא עוד הרבה סיפורים ומעשיות שיש להם אפס עגול של עדויות שניתן לשחזר במעבדה.

ההיתכנות של קיומם של חזירים מעופפים או מפלצת הספגטי זהים לחלוטין לזה של קיומו של האל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כתוב בתנ"ך שאלוהים נתן לנו אותו ושיש אלוהים, לכן אני מאמין באלוהים.

אחלה לוגיקה :)

או לחילופין, איך נוצר כל היקום הסופר מורכב הזה? אין לי מושג, אבל כדי להסביר את זה, אני אמציא משהו פי 29380297834276349823764 יותר מורכב ממנו שברא את הכל.

שוב, אחלה לוגיקה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כדי להכניס לפרופורציה את ההודעה הראשונה של פותח השרשור, חשוב לומר שהרבה רבנים חשובים מאוד יצאו נגד הסרט הזה (בלשון עדינה).

אני נשאר בדעתי אם זה לא הובן, לא זה מה שאמור לגרום לבן אדם להבין שיש משהו ביהדות אלא חקירה מעמיקה של החומר ז"א ללמוד ברצינוות.

באשר לסרטון צריך לקחת אותו בערבון מוגבל עם הרבה מלח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לזה כמה תשובות, אני לא יכול עכשיו להתחיל לצטט לך ספרים כי אני לא איזה גאון שזוכר הכל בע"פ.

יש המון חומר בנו' וזה בלתי אפשרי (לפחות לא בשבילי) ככה על רגל אחת לעבור על הכל, גם עיקרי הדברים לא מתיישבים בשכל בלי שלומדים מסביב.

קפטן, אני יודע מה אומר יהדות לא ידעתי מה אומרת. אחרי שנודע לי גם הצד השני אז בחרתי בדעה שלי.

אני בחרתי מתוך שתי (אולי קצת יותר אפשרויות) אתה בוחר מתוך אחד? (אולי לא אני לא יודע..) אם כן איזה מן בחירה היא זו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון, אתה לא יודע :)

אבי מבית דתי, וההתנתקות שלו מהדת היתה הדרגתית. כילד הייתי הולך לבית כנסת בשישי ושבת. את ההחלטה שלי עשיתי מתוך ידיעה של מה יש לכל צד להציע (עד רמה מסויימת, כן?).

משהו בספר שנכתב על ידי אנשים ואין שום הוכחות לנכונותו, זה לא מספיק בשבילי. כנראה שאין בי אמונה. אני צריך הוכחות או לפחות הסבר שלא מסתיים ב"אי אפשר להסביר את אלוהים, הוא נשגב מבינתנו". ובצד של הדת, אם תשאל מספיק למה, בסוף תגיע לשם.

וזה כמובן לא הדבר היחיד. מפריע לי מאוד שההסבר ליקום המאוד מורכב שסובב אותנו הוא הדבר מורכב בהרבה שיצר אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

אורח
דיון זה נעול לתגובות חדשות.

• צור חדש...