קניית מחשב - מה ההבדל בין דור 4 לדור 6 של i7? (חוץ משזה הדור החדש שיצא, נא לקרוא) - עמוד 4 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קניית מחשב - מה ההבדל בין דור 4 לדור 6 של i7? (חוץ משזה הדור החדש שיצא, נא לקרוא)

Bulma

Recommended Posts

וואו... איזה סלט עשו פה...:cwm31:

נתחיל בסדר מספרי למען הסדר:

1. מעבד בודד לא אפקטיבי, כל היתרון שלו זה שילוב במערכות שרתים 2P עם מעבד נוסף זה היעוד שלו.

אין אפשרות לבצע אוברקלוק למעבדי , אומנם אני לא חסיד של בעבודה, אבל... קטנצ'יק לפעמים עוזר.

2. כרטיס גרפי ותצוגה של 10bit, לפני הכל רק לידע! נכון לעכשיו לגרסה CC 2015 יש באג ואין כרגע תצוגה של 10 ביט עד לתיקון של אדובי.

10 ביט ועבודה ב-30 ביט, מיועדת לצלמים מקצועיים מאוד עם ציוד יקר. אנשים שמפענחים צילומי RAW של לוויין ותצ"א של חיל -אוויר.

לדעתי זה ממש לא רלוונטי עבורך, חבל להוציא כסף על כרטיס QUADRO או FP, הכרטיסים האלו מתחילים מ-2000 ש"ח ומעלה...

3. לגבי צריכת לא תוכלי לבטל את PF כי בעצמה מייצרת משלה, לצערי זה לא בשליטתנו.

לפוטושופ יש בעיה של שחרור , לא סתם הם נותנים לנו שליטה על כמות המטמון בתכנה. יותר מידי יגרום לשחרור להתעכב (הבעיה חמורה יותר במערכת OS X מק), לכן רצוי לא להגזים 16GB זה מצויין עבורה וכמובן דיסק שלישי רק ל-PF של יעזור המון.

4. תהליכי עבודה: קבצים של 7000X7000 px ב-300dpi קצת כבד בענף, רצוי לעבוד בשיטת 1/10 רוב בתי-דפוס עובדים כך, תוכלי לחסוך במשאבים.

שכבות רבות מכניעות כל מחשב גם אם זה יהיה מחשב על! רצוי לבצע תיקיות מאוחדות group לכל השכבות זה עוזר, לא לעבוד ב-16 ביט לערוץ-

אם אין ממש צורך! זה סתם מכביד והיתרון לא ניראה לעין ב-16 ביט, מה גם שהתעשייה עדיין לא קלטה את העניין הזה.

לבצע פקודת "Purge" מידי פעם להיסטוריית התהליכים, זה עוזר המון למחשב. כמובן לקחת בחשבון שלאחר הפקודה אין דרך חזרה! לשמור לפני.

לעבוד על עבוד תמונה במצב שלושה ערוצים פחות משקל עבור המחשב, בסיום ולאחר אישור לקוח אפשר להמיר לצבעי-CMYK ולבצע השטחה.

לא לעבוד להפך! ל-CMYK לא CMYK ל- יש שכבות תיקוני צבע שלא נתמכים כך.

5. מעבדים: אני דווקא ממליץ על המעבדים החדשים , מהסיבה שאינטל סוף כל סוף תיקנה את סט הפקודות AVX 2.0 שלא עבד בדורות הקודמים.

ברגע שיש שימוש ב-AVX המעבד פשוט טס, למה אני מציין זאת? מפני שמהכרות שלי שנים עם אדובי יש להם שיתוף פעולה אדוק עם .

וכנראה תתמוך בסט המתוקן AVX, ואז פשוט יהיה בוסט רציני בביצועים אפילו יותר ממעבדי 5XXX.

דוגמה ל-AVX מצורפת בתמונה, בקידוד .

זהו לבינתיים, מקווה שהמידע יעזור בהצלחה...:xyxthumbs:

תודה, סוף סוף תשובה לעניין שמצטלבת עם מידע שאני כבר יודעת.

קצת על תהליך העבודה - זה הגיע מהלקוח, לא ממני, יש חוקים מאוד ספיציפיים איך הקבצים צריכים להיות ותאמין לי אני לא יכולה לזוז מילימטר ימינה או שמאלה מזה, כמה שלא ניסיתי, ועוד כשהתחלתי לעבוד מול הלקוח הזה ייעלתי את העבודה בצורה תהומית. אני לא אכנס לפרטים, אבל אני חייבת לעבוד ככה. היום אגב גם עבדתי על קובץ יותר גדול, לקח לו כמעט דקה להפתח...

את עניין המעבד אני עדיין בודקת, כבר די יצאתי משוגעת מכל הדעות הסותרות וההשוואות הלא ברורות...

לגבי שדרוג ל , אני יורדת מהרעיון כי אף אחד לא יכול להבטיח שהוא יתאים לתושבת שלי עוד 3-4 שנים ואני לא רוצה לקחת את הסיכון, אני פשוט אקנה מחשב חדש עוד איזה 6 שנים עם מה שיהיה בשוק. גם נראה לי אתם קצת חושבים שאני הולכת כל שנה שנתיים לשדרג מעבד או משהו כזה, כנראה כבר לא הבנתם שזו תהיה קנייה אחת לכמה שנים טובות... בסדר, לא משנה.

אני עוד לא סגורה על כלום, מנסה לבדוק את הדברים, אין ככ זמן פנוי וכבר הדיון אכל לי יותר מידי זמן מהעבודה....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 102
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אגב, מישהו יודע אם קיים בשוק שתומך ביותר מ 64 גיגה זכרון?

לא משנה אם תושבת 1151 או 2011-3, יכול להיות שזה גם יכריע את ההחלטה. השאלה אם יש בכלל, אני לא מצאתי.

ומשהו ששכחתי להתייחס אליו - מראש ידעתי שיש לוחות עם 8 סלוטים ובדיוק על זה בניתי. אני רוצה לקנות 4 של 8 גיגה ואחכ להוסיף עוד 4 של 8 גיגה. אבל אם יש לוח של 128 גיגה אז אקנה 2 של 16 במטרה למלא את כל ה 128 יום אחד. זה כיוון המחשבה.

שוב, לקנות 64 היה רעיון והוא עדיין נשקל. הכל עדיין נשקל בכובד ראש...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פששש... איזה בלגן יש בפורום עד שמצאתי את הדיון.

בכל מקרה, צריך גם לקחת את המגבלה של מערכת הפעלה לכמות , לפי גרסאות WIN:

Windows 10 Home – 128 GB

Windows 10 Professional – 512 GB

Windows 10 Enterprise – 512 GB

All 32 bit versions of 10 – 4GB

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני דיי בטוח שכבר כתבתי את זה, אבל שוב:

א. ברוב הלוחות בעלי תושבת 2011-3 יש 8 חריצי הרחבה לזיכרון מסוג DDR4.

ב. אני די בטוח שנכון להיות הנפח המקסימלי של מודול הזיכרון "הביתי" בודד מסוג DDR4 הוא 8GB, אך כנראה יהיו בעתיד גם מודולים של 16GB (כבר יש מודולים בודדים בנפח של 16GB מסוג DDR4, אך הם מיועדים לשרתים, כמו הזיכרון הזה, כך שאני לא בטוח אם הם בכלל יעבדו עם מעבד i7 לתושבת 2011-3 מכיוון שמעבדים כאלו לא תומכים בזיכרון ECC).

מא' וב' עולה כי כרגע ניתן להתקין 64GB של זיכרון בלוחות בעלי תושבת 2011-3 (8 מודולים בנפח של 8GB כל אחד), ואולי גם 128GB (אם ישוחררו זיכרונות בנפח 16GB שהם non-ECC או שהמעבד ולוח האם מסוגלים לעבוד עם זיכרונות ה ECC בנפח של 16GB שכבר קיימים בשוק).

בלוח בעל תושבת 1151 ניתן להתקין, נכון להיום, עד 32GB של זיכרון (ב-4 מדולים של 8GB כל אחד), אבל אם בעתיד יהיו מודולים בנפח של 16GB אז כנראה יהיה אפשר להתקין בהם גם 64GB (ב-4 מודולים של 16GB כל אחד).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@omrij

צודק, פיספסתי את הקישור שלך. מסתבר שאכן יש מודולי זיכרון מסוג בנפח של 16GB, מה שאומר שניתן להתקין 128GB בלוחות בעלי תושבת 2011-3 וסביר להניח שבלוחות בעלי תושבת 1151 ניתן להתקין בנפח כולל של 64GB.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברה... אני לא הולכת לשים עכשיו 128 גיגה במחשב...כרגע זה בהחלט מהלך קצת מטורף ודי מיותר.

אבל שוב - אתם פשוט לא מסתכלים קדימה. צאו שנייה מהכאן ועכשיו ותחשבו 3, 4 ואפילו 5 שנים קדימה. נכון, אף אחד לא יכול באמת להבטיח מה יהיה (אחרת כולנו היינו ממלאים לוטו), אבל מחשבים זה לא דבר חדש ובהסתכלות על לפחות ה 10 שנים האחרונות יש די עקביות במה יוצא ומה הנתונים (שהרי החברות מטפטפות את המוצרים כדי שכל שנה יוכלו לעשות עוד ועוד כסף, לפי דעתי האישית לפחות).

לפני 6-7 שנים לשים 8 גיגה במחשב היה מעל ומעבר, הלוח הקיים שלי תומך במקסימום 8 גיגה. ותראו איפה אנחנו היום! 16 גיגה זה מינימום, 32 גיגה זה סבבה ו64 זה קצת קפיצה מעל הפופיק. מבטיחה לכם שעוד שנתיים שלוש 32 יהיה מינימום ולא מעט אנשים ישימו 64 כש 128 יהיה כבר הקפיצה. שאמשיך לעוד 4-5 שנים? למה להגביל את עצמי?

אז קודם כל - מצאתי לוחות של תושבת 2011-3 עם תמיכה עד 128 גיגה, יש לא מעט בסביבות 1200-1400 שח, כולם של MSI

http://www.msi.com/product/mb/X99A-RAIDER.html#hero-specification

http://www.msi.com/product/mb/X99A-SLI-PLUS.html#hero-specification

http://www.msi.com/product/mb/X99S-GAMING-7.html#hero-specification

http://www.msi.com/product/mb/X99A-GAMING-7.html#hero-specification

ויש אולי עוד כמה. מסתבר שבפלונטר יש מבחר יפה, למרות שהם יותר יקרים. לא מצאתי של GIGABYTE או .

לגבי תושבת 1151 לא מצאתי בכלל, כנראה עדיין לא יצא? אבל מצאתי של http://www.asrock.com/microsite/IntelX99/ וטיפטוף שלו בזאפ http://www.orpc.co.il/items/441051 אז כנראה זה עניין של זמן. כבר חשבתי שנפתרה לי הדילמה... אבל אני רואה שאם אחכה קצת אז יהיו גם לוחות לדור 6 עם תמיכה ב 128.

לגבי , לא מצאתי משהו טוב של 16 גיגה ליחידה, יש לי אולי אפשרות להביא מארהב בקרוב, או שאקנה כמו שאמרתי 4 של 8 מהירות 3333 או מה שהלוח יתמוך ומקסימום אגיד להם בי בי עוד 3 שנים ואשים במקום 4 של 16 או יותר כשהמחיר כבר יהיה סבבה.

גם אם יהיו מהירויות יותר גבוהות בעתיד (ויהיו) עדיין לשים 128 גיגה יכול לתת לי אחלה ביצועים.

וסתם לגבי - ביאסתם אותי, חשבתי לחזור לעבוד עם וינדוז 95, לא ידעתי שצריך לתמוך.... ;)

אבל עכשיו לצערי נפל לי אסימון גדול שלמעשה גם היי אנד וגם דור 6 בכלל לא תומכים ביותר מ 64 גיגה! וגם בכלל תומכים עד 2133 הרץ! *WT

רק עכשיו יצא לי טיפה לחקור לעומק את הנושא, לא ככ מוצאת זמן ולא חשבתי שאגרר למחקר מעמיק בשביל המחשב הזה, אבל אין מה לעשות.

אני מניחה שהתמיכה ל128 בנוייה ל מה ששוב מעלה את האופציה לשדרג לXEON בהמשך (כולל שדרוג זכרונות) ואז שוב אני מגיעה לבעיה שאי אפשר להבטיח שהתושבת תתאים בכלל.

היה לי גם רעיון לקנות דור 6 ולשדרג עוד שנתיים לדור 6 היי אנד (למרות שאני קצת זורקת מעבד טוב, אולי אפשר למכור אותו), אבל גם במקרה הזה אי אפשר להבטיח שהתושבת תתאים אפילו שזה אותו ותקנו אותי פה אם אני טועה.

בקיצור שדרוגי מעבד הם מאוד בעייתים כי אין לדעת מה יתאים ותכלס אני לא רואה את עצמי עושה את זה, אז כנראה שכל הרעיון הזה צריך לרדת מהפרק.

אז עכשיו שוב לגבי הסתכלות קדימה וחזרה לנושא של השרשור הזה:

אני עדיין מתלבטת מאוד בין המעבדים וכבר כמעט החלטתי לרדת מההיי אנד ופשוט לקנות את הדור 6, כי לא מצאתי תשובה חד משמעית לגבי הנושא, שהרי בכל שימוש יש יתרון למעבד זה או זה: בפעולות שעובדות על ריבוי מעבדים עדיף ה8 ליבות ובפעולות שעובדת אחת יש עדיפות לדור 6. איך שלא יהיה אני לא אכסה את כל האופציות ולכן חשבתי שבשל אי הוודאות אוותר על ההוצאה הגדולה.

אבל הועלתה שאלה\שיקול מה יהיה קדימה, שכן הכיוון היום הוא על ריבוי ליבות ועם זה באה התמיכה בגרסאות חדשות של תוכנות. מישהו אמר לי שיצא לו לקנות בעבר מחשב עם 2 ליבות ואז התחילה לצאת תמיכה של תוכנות ל4 ליבות וזה ממש ביאס אותו. אז אולי עכשיו יש תוכנות שתומכות עד 4 ליבות (למרות שראינו במפורש שפוטושופ תומכת בהרבה יותר בפעולות מסוימות), יתכן בעתיד הקרוב המגמה תהיה להוציא עדכונים עם תמיכה של יותר ליבות ואז אני קצת שמה לעצמי רגל.

מצד שני הוא 4 ליבות פיזיות ו4 לוגיות, שזה למעשה 8, אבל ליבות לוגיות הן לא באמת ליבות ומתחילות לעבוד רק כשהליבה הפיזית מחכה למשהו.

מצד שלישי אם התוכנה משתמשת רק בליבות הפיזיות, אז יש עדיין יתרון להיי אנד 8 ליבות פיזיות + 8 ליבות לוגיות...

אגב, אני גם עובדת הרבה עם ZIP (משתמשת ב WINRAR), הרבה כיווצים ופתיחות ומחיפוש בגוגל אני מבינה ש WINRAR משתמש במולטי טרד ויודע להשתמש בכל הליבות. לא יודעת עד כמה זה שיקול אבל זה שיקול.

אז שוב נכנסת השאלה האם ריבוי ליבות יהווה יתרון לטווח הרחוק? למרות ההרץ הנמוך יותר, 16 כפול 3 = 48 > 8 כפול 4 = 32

עוד לא בדקתי את עניין ה AVX ועד כמה הוא משמעותי (מה זה אומר שהוא לא עבד במעבדים קודמים, נשמע לי קצת מוזר).

חוץ מזה, כתוב במפרט של 5960X שיש לו AVX 2.0 בדיוק כמו ל 6700K אז לא ברור לי ככ הנקודה הזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, מצאתי עכשיו את זה:

http://www.dpreview.com/forums/thread/3754053

תראו את התשובה הראשונה לשאלה, יש שם לינק למפרט מ ADOBE ובתשובה יש את עיקר הדברים.

מההבנה שלי של מה שכתוב שם:

א. פוטושופ משתמשת MULTIPROCESS , כלומר יותר מעבדים = יותר טוב

ב. פוטושופ משתמשת גם בכרטיס מסך לכל מיני פיצ'רים, כולל סיבוב קנבס, SCALING, ZOOM , גודל המברשת ועוד כמה (יש שם רשימה ארוכה. כלומר כרטיס גרפי טוב = יותר טוב.

הפוסט הזה הוא מלפני שיצא דור 6. ממש קשה למצוא השוואה ביניהם בכל הקשור לפוטושופ (לצערי השוואות רינדור פחות עוזרות לי, בוידאו אני מתעסקת ממש פעם ב).

זהו לעכשיו.

חוזרת לשבור את הראש מה לעשות....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

8 ג"ב ראם זה מעט ?.

16 ג"ב זה מינימום ?.

32 זה סבבה ?.

:scared0018:

במה את עובדת ?.

מה הצרכים שלך ?.

הכי טוב שתפתחי שאלה בפורום של הייעוץ.

הדיון הזה יכול להמשך שבועות, אם לא יותר.

נ.ב -

חוק מור גורס שכל שנתיים יש הכפלה של עוצמת המחשוב.

בנוסף, כמעט בכל דור מעבדים משתמשת בתושבת אחרת.

מה שאומר שתוך שנתיים יהיה מחשב הרבה יותר חזק מהמחשב הכי חזק היום.

אתה יכולה לנסות לראות למרחק, אבל אחוזי הצלחה גדולים לא יהיו לך.

בכל אופן, בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...