איזה לוח אם מתאים למעבד i7 4790K...? - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איזה לוח אם מתאים למעבד i7 4790K...?

1987_EC_HWzone

Recommended Posts

1. יש לוחות לתושבת 1151 המבוססים על ערכת השבבים Z170 (שהיא היחידה כרגע בשוק למעבדי ה Skylake) שיש בהם חריצי הרחבה מסוג PCI, לדוגמא:

ל יש את הלוחות Z170-P D3 (שעושה שימוש בזיכרון ה"מיושן"), Z170-P, Z170-K וה .Z170-A.

ל Gigabyte יש את הלוחות GA-Z170-HD3 (שוב זיכרון , כנראה לא הבחירה האידאלית), GA-Z170-HD3, GA-Z170M-D3H וה GA-Z170-D3H.

ל MSI יש את הלוחות Z170A PC MATE, Z170A KRAIT וה Z170A PRO.

הערה: בדקתי את כל הלוחות האלו בשבוע האחרון, ואלא אם כן המידע באתרים של היצרנים השתנה, לכל הלוחות הנ"ל אמור להיות לפחות חריץ הרחבה אחד מסוג PCI.

2. קירור כמו ה D15 של Noctua מיועד להמהרה כבדה. אם אתה לא מתכנן המהרה כלל אתה בהחלט יכול להסתפק בקירור הרבה יותר זול. למטרות המהרה קלה עד בינונית אני מניח שאפשר למצוא קירורים זולים יותר (במקרה כזה אתה יכול להתייעץ בפורום קירור).

3. אם אתה חייב מחשב חדש עכשו, אז הבחירה המשתלמת יותר מבחינת יחס העלות לביצועים יהיה מחשב המבוסס על תושבת 1150. לדעתי אתה יכול להמתין קצת ואז לקנות מחשב המבוסס על תושבת 1151 כאשר המחירים של רכיבי השילוש יירדו עוד קצת.

4. לגבי הקירור בתוך המארז - אתה יכול להתייעץ בפורום קירור. בעיקרון אתה צריך לדאוג שבמארז תהיה זרימת אוויר תקינה, מה שבד"כ אומר מאוורר קידמי שמכניס אוויר קר, מאוורר אחורי ומאוורר עילי שמוציאים אוויר חם ורצוי שהחום מספק הכח ייפלט החוצה מהמארז ולא "ייזרום" לכיוון המעבד וכרטיס המסך.

5. בנוגע לכונן האופטי - פשוט תסתכל אם הוא מחובר בכבל IDE ללוח האם (כבל עבה של 40 פינים) או בכבל SATA. אם מדובר בכבל IDE, אז אי אפשר להעבירו למחשב הבא, פשוט כי בכל לוחות האם שיוצרו בשנים האחרונות פשוט אין בקר IDE.

הערה: הכוונה ב IDE כאן היא לממשק PATA, שהוא חיבור של התקני איחסון בעל 40 פינים והוא עושה שימוש בתקשורת מקבילית. SATA הוא גם כן ממשק חיבור להתקני איחסון, אך הוא עושה שימוש בכבל הרבה יותר דק (אם אני לא טועה, יש בו רק 7 פינים) והוא עושה שימוש בתקשורת טורית. טכנית גם התקני PATA וגם התקני SATA הם נחשבים התקני IDE ו ATA (התקן שכולל את SATA ו PATA הוא ATA ו IDE הוא ראשי תיבות של אלקטרוניקת כונן משולבת, ובה התקן ממומש).

רוב הסיכויים הם שאקנה את ה6700K (אבל אני צריך להיות בטוח שיש ללוח אם שלו PCI ותמיכה בDDR4 קודם), על פי המבחן בנשמארק שנעשה למשחקי מחשב שונים שאפשר לראות בוידאו הזה :

ה6700K(ללא המהרה) הוא מהיר יותר בכ10-20 FPS מה 4790K(ללא המהרה) במיוחד בGTA V שאני משחק בו

וגם בגלל שהם אותו מחיר שתי המעבדים, אז זה פשוט הופך לשווה יותר ואני לא רואה סיבה של ממש לקנות מעבד קצת פחות מהיר באותו מחיר.

אני חושב שהוא גם קצת יותר יציב מה4790K.

1. לגבי לוח האם,

רשום באתר של KSP (משם אני קונה תמיד) שללוח האם Z170-P D3 של אסוס יש תאימות לזכרונות של DDR3 אבל עם זאת רשום שיש לזה סוג זכרון: 4‏..

אז יש לזה תמיכה לDDR4 או לא?

לינק : http://ksp.co.il/?select=&list=1&sort=2&glist=0&uin=27941&txt_search=z170&buy=&minprice=0&maxprice=0

מה שכן לא רשום באתר של שיש ללוחות האם Z170 חריץ PCI...אני רק רואה שיש לזה PCIE, איפה ראית שיש לזה PCI רגיל? (אני חייב להיות בטוח)

2. אני לא הולך לעשות שום למעבד אם כך אני צריך מאוורר זול יותר אני מניח.

3. אין לי צורך לחכות אם מדובר בחסכון קטן יחסית של כ400 ש"ח (ביחס למחיר שאשלם על כל השדרוג שזה יהיה 5000 ש"ח לפחות, חסכון של 400ש"ח+- יחשב לזניח יחסית)..ותמיד אפשר לחכות ולחסוך כביכול עוד כסף לפני שקונים, השאלה כמה מוכנים לחכות ומתי מוצר מסויים שמשהו רוצה לקנות הוא במחיר הכי נמוך שלו ואם הוא עדיין חזק יחסית למוצרים אחרים..

לכן אני חושב שלא אחכה עוד אלא אם כן אדע שעוד נניח חודש בלבד המחירים ירדו דרסטית מה שלא מתאפשר בדיוק.

(אז השאלה היא כמה אצטרך לחכות וכמה זה יחסוך לי בקצרה..)

והחסכון איפה הוא יבוא לידי ביטוי? רק בזכרון ראם? או שבעוד רכיבים?

4. אוקיי, יש לי 2 מאווררים בקדימה, אחד גדול בלמעלה ואחד נוסף באחורה של המחשב ועד עכשיו לא חושב שהייתה לי בעיית רצינית כלשהי.

5. הבנתי, אז אני חושב שיש לי שם חיבור של SATA שהוא כבל אדום כזה צר יחסית לא רחב, חיפשתי בגוגל זה נראה דומה ממש. :xyxthumbs:

* לגבי הארד דיסק הישן...האם זה אפשרי להעביר את כל הקבצים כולל ההתקנה של וינדוס והכל איך שזה מאה אחוז בתקינות להארד דיסק חדש?

אני מציע שתנסה את מזלך בדיון חדש בפורום המתאים - המלצות למפרטי מחשב.

תמלא שאלון ותציין אילו חלקים אין צורך לכלול במפרט החדש. יהיה יעיל יותר לקבל שם תשובות על פי הטופס.

חשבתי באמת לפתוח שם אשכול כי זה יותר מתאים, אבל השאלון שם לא מתאים לי בדיוק לשדרוג שאני רוצה לעשות שאת חלקו אני כבר יודע מהאשכול הזה בזכותכם, אז אני לא בטוח אם זה באמת מתאים שמה כי מי שפותח שם אשכולים חדשים זה בעיקר מי שנמצא בתחילת הגישוש לקראת שדרוג ואני יותר כבר באמצע כזה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 43
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

:xyxthumbs: נכון תודה על הקישור.

אבל אני לא בטוח אם יש לזה תמיכה לDDR4 או לDDR3, כי בדף של KSP הם לא ברורים.

אוקיי בKSP אין להם את הZ170-P אבל יש להם את הZ170K ויש לו תמיכה בDDR4 וגם 2 סלוטים של PCI, ויש להם נתונים כמעט זהים לגמרי.

http://www.asus.com/us/Motherboards/Z170-K/specifications/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אף פעם אל תסמוך על המידע שהחנות כלשהי מספקת לך לגבי לוח האם - סביר להניח שיהיו שם טעויות (אני מניח שמידע כזה מוזן ע"י אדם שלא בהכרח מבין בחומרה או שמישהו פשוט עשה את העבודה פעם אחת עבור רכיב אחד ואז עשה העתק-הדבק לכל שאר הרכיבים), אלא פשוט תיכנס לאתר היצרן ותבדוק את המידע בעצמך.

2. לוח האם Z170-P D3 של Asus עובד רק עם זיכרון DDR3 ויש לו 2 חריצי הרחבה מסוג PCI ו-2 חריצי הרחבה מסוג PCI Express 3.0 X1:

4x DIMM, Max. 64GB, DDR3 3100(O.C.)/2933(O.C.)/2800(O.C.)/2666(O.C.)/2400(O.C.)/2200(O.C.)/2133(O.C.)/2000(O.C.)/1866(O.C.)/1600/1333 MHz Non-ECC, Un-buffered Memory

2x PCIe 3.0/2.0 x1

2x PCI

לוח האם Z170-P של Asus עובד רק עם זיכרון DDR4 וגם לו יש 2 חריצי הרחבה מסוג PCI ו-2 חריצי הרחבה מסוג PCI Express 3.0 X1:

4x DIMM, Max. 64GB, DDR4 3466(O.C.)/3400(O.C.)/3333(O.C.)/3300(O.C.)/3200(O.C.)/3000(O.C.)/2800(O.C.)/2666(O.C.)/2400(O.C.)/2133 MHz Un-buffered Memory

2x PCIe 3.0/2.0 x1

2x PCI

3. באופן אישי אני הייתי מעדיף לקנות קירור למעבד שעושה שימוש בשיטת נעילה השונה משיטת הלחצנים של אינטל ושיש לו פלטה/לוחית אחורית. אם אין תכנון לבצע המהרה, אני הייתי הולך על קירור כמו ה Freezer i11 של ARCTIC.

הערה: מכיוון שהתושבות 1150 ו-1151 הן למעשה באותו הגודל, כל הקירורים שמתאימים לתושבת 1150 אמורים גם להתאים לתושבת 1151.

4. אף אחד לא יכול לומר לך בוודאות מתי המחירים יירדו ובאיזה סדר גודל, אבל סביר להניח שמחירי זיכרון ה DDR4 יירדו עם הזמן לרמה של מחירי זיכרון ה DDR3. אני מניח שגם מחירי המעבדים יירדו קצת (נכון להיום מחירם בארץ גבוה יותר בכ 2.5% עד כמעט 4% מאשר המעבדים שאותם הם נועדו להחליף). בקשר למחירי לוחות האם - אני לא בטוח לחלוטין, אבל אני מניח שגם מחירם יירד קצת בהמשך, במיוחד כאשר יופיעו לוחות אם המבוססים על ערכות שבבים זולות יותר כמו ה H170.

5. אם הכונן האופטי מחובר ללוח האם בכבל אדום דק, אז מדובר בחיבור SATA ולכן אתה יכול להעבירו למחשב החדש.

אם אני הייתי צריך לקנות שילוש חדש היום מ KSP, אני הייתי הולך על משהו כזה:

דגם מחשב: הרכבה עצמית של מחשב נייח Intel

מעבד אינטל: מעבד אינטל Intel Core I7 6700K 4.0Ghz 8MB Cache s1151 - Tray 1

מאוורר למעבד: קירור למעבד Arctic Freezer i11 1

לוחות אם למעבדי אינטל: לוח אם Asus Z170-A LGA1151, Intel Z170, DDR4, 3xPCI-E 1

זכרונות: זיכרון למחשב Corsair Vengeance LPX 8GB DDR4 2666Mhz CL16 2

הרכבה: הרכבת מחשב שלם - מחלקים של קיי.אס.פי

מחיר החבילה: 3595 שקל

עמוד מוצר

קי.אס.פי מתחייבים למחיר הזול ביותר

שימו לב! אם תמצאו מחשב או חלק זהה/ים (במלאי של חנות ממשית) במחיר נמוך מהמחירון שלנו באינטרנט ובאותם תנאי אספקה ואחריות, תוכלו לרכוש את המוצר במחיר הנמוך יותר ובהנחה נוספת, או תקבלו תשלום של 50% מההפרש בהצגת חשבונית והמוצר שנרכש לאחר רכישתו.

שים לב שבפלונטר אפשר לבנות מפרט כמעט זהה (למעט דגם הזיכרון) בכ-200 ש"ח פחות:

הצעת מחיר למערכת מחשב - www.plonter.co.il - המקום לאנשים שאוהבים מחשבים

מעבדים - Intel Socket LGA1151

CM8066201919901 - Intel - i7-6700K Skylake Quad core CPU - 4 GHz - Max Turbo Frequency 4.2 GHz - Socket LGA1151 - 14nm - 8MB cache - 95W TDP - Tray...

שלוש שנים אחריות

כמות: - 1 - 1738/1703

לוחות אם - Intel LGA1151

Z170-A - ASUS - Socket LGA1151 CPU - Intel Z170 chipset - Dual channel DDR4 up to 3400 MHz memory - Integrated Graphics with DisplayPort, HDMI, VGA, DVI video outputs - 3 x PCI Express x16 slots - 8-channel audio - S...

בקרוב - שלוש שנים אחריות

כמות: - 1 - 857/840

זכרונות - DDR4 - לנייח

HX426C15FB-8 - HyperX - 8GB 2666MHz DDR4 CL15 DIMM HyperX FURY Black Series - HX426C15FB/4...

אחריות לכל החיים

כמות: - 1 - 331/324

זכרונות - DDR4 - לנייח

HX426C15FB-8 - HyperX - 8GB 2666MHz DDR4 CL15 DIMM HyperX FURY Black Series - HX426C15FB/4...

אחריות לכל החיים

כמות: - 1 - 331/324

פתרונות קרור - מאווררים למעבדים

UCACO-FI11001-CSA01 - Arctic - Arctic Freezer i11...

שנה אחריות

כמות: - 1 - 146/143

3403.00 / 3335

המחיר אינו כולל משלוח

עד 3 תשלומים ללא ריבית אלא אם מצויין אחרת במפרט המוצר

המחירים הזולים יותר הינם לתשלום במזומן/העברה בנקאית או תשלום בביטקוין - סכום ההנחה עומד על 2% ממחיר המוצר/עסקה

הזמנה שתיווצר בפורום לא תחוייב בדמי הרכבה

קישור להצעת המחיר

http://www.plonter.co.il/priceoffer_shoppingcart.tmpl?PriceOffer=30793

הערות:

א. בחרתי בלוח האם Z170-A של למרות שיש לוחות מתאימים זולים יותר (מתוך מבחר הלוחות של KSP) מכיוון שבלוח הזה יש בלוח 8 שלבי ייצוב מתח למעבד. בעיקרון, אם יש צורך לחסוך, אפשר לבחור ב Z170-K או ב Z170-P של .

ב. בחרתי זיכרון העובד בתדר של 2666MHz פשוט כי ההפרש במחיר בינו לבין העובד בתדר של 2400Mhz הוא דיי קטן, ולכן הוא משתלם יותר.

ג. שים לב שבחרתי 16GB . אם יש צורך לחסוך, אפשר לקנות 8GB בלבד.

ד. אפשר לבחור זול יותר למעבד אם יש צורך לחסוך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרכבתי מחשב לפי מה שנראה לי וזה יצא יותר יקר כי הוספתי גם את כרטיס המסך כמובן ויש לי עדיפות לחברות מסויימות אבל זה בהחלט במסגרת התקציב שאני מרשה לעצמי :

lrg16014.jpg

דגם מחשב: הרכבה עצמית של מחשב נייח

מעבד אינטל: מעבד אינטל Intel Core I7 6700K 4.0Ghz 8MB Cache s1151 - Box 1

מאוורר למעבד: קירור למעבד Noctua NH-D15 1

לוחות אם למעבדי אינטל: לוח אם Asus Z170-K LGA1151, Intel Z170, DDR4, 2xPCI-E, VGA, DVI, HDMI 1

זכרונות: זיכרון למחשב Corsair Vengeance LPX 2x4GB DDR4 3000Mhz CL15 Kit 1

כרטיסי מסך: כרטיס מסך Asus GTX970 TURBO OC 4GB GDDR5 2xDVI HDMI DP PCI-E 1

מחיר החבילה: 5260 שקל

עמוד מוצר

בתוספת כסף קטנה מאוד המעבד הוא מקופסא ולא טראיי אז זה עדיף לי.

ומאוורר למעבד זה חשוב בכל זאת שיהיה שקט ושיקרר טוב את המעבד, שישמור עליו מחום, ועל ביצועים טובים כל הזמן אז בחרתי בNoctua NH-D15 שהבנתי שהוא הכי טוב ומומלץ, אם כי אולי יש מאוורר של אותה חברה מעט זול יותר שיספיק גם אז אני לא סגור על זה.

לגבי לוח האם.. יש הבדל מהותי בין Z170K לZ170A?

8 שלבי ייצוב מתח למעבד שיש בZ170A שווים את תוספת הכסף? או שזה משהו שלא אשתמש בו והוא מיותר?

בזכרונות בחרתי ב8 ג'יגה ראם במהירות 3000mhz שיהיה אם כבר אז כבר מהיר ממש, הבנתי ש2400mhz או 2666mhz הם לא כאלה מהירים אבל זה עוד לא ברור לי במאה אחוז.

והוספתי את כרטיס המסך כמובן.

5260 ש"ח למחשב משודרג בצורה משמעותית זה סביר מאוד מבחינתי כי ההשקעה ששמתי לפני 6.5 שנים הייתה של 10 אלף ש"ח, כי זה כלל הכל...מקלדת, עכבר, כרטיס קול, המארז ועוד ועוד שכרגע את חלקם אין לי צורך בכלל לקנות שוב, לכן אמרתי מלכתחילה שלא כדאי יהיה לי לקנות מחשב חדש שלם אבל עוד לא הייתי בטוח בזה, כרגע אני יותר בטוח שזה הצעד הנכון.

* אגב מצאתי בעזרת איך להעביר את כל הקבצים מההארד דיסק הישן לאחד חדש מבלי להתקין הכל שוב, ככה שוינדוס וכל התוכנות והמשחקים ישארו בדיוק כמו שהם...

http://lifehacker.com/5517688/how-to-upgrade-your-tiny-hard-drive-to-a-spacious-new-one-and-keep-your-data-intact

זה צעד שהוא חשוב לי, כדי שלא יקרה מצב באמת שפתאום ההארד דיסק הישן יפסיק לעבוד, אז אני מניח שזה חיוני לעשות את הצעד של להעביר הכל להארד דיסק חדש ולא להשאר עם הישן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אם אתה לא מתכנן המהרה כלל, חבל להשקיע בקירור יקר, שכן קירור כזה ינוצל רק כאשר המעבד יגיע לטמפרטורות גבוהות אליהן ניתן להגיע בהמהרה. למעשה לא סביר שבעבודה רגילה ללא המהרה הטמפרטורה של המעבד תהיה נמוכה יותר בצורה משמעותית עם קירור כמו ה Noctua NH-D15 לעומת קירור כמו ה Freezer i11 של שזול יותר ממנו בלמעלה מ-200 ש"ח.

יש לציין שבכל מקרה טמפרטורת המעבד לא יכולה לרדת מתחת לטמפרטורת החדר כאשר נעשה שימוש בקירור אוויר.

2. אני לא יודע אם בכלל יהיה הבדל מורגש בביצועים בין זיכרון DDR4 שעובד בתדר של 2400MHz, לכזה שעובד בתדר של 2666MHz או כזה שעובד בתדר של 3000MHz, אבל אם נסתמך על מה שקורה עם זיכרון , שבו ההבדלים בין תדרי הזיכרון השונים כמעט ולא משפיעים על הביצועים של רוב היישומים, אני מניח שאפשר להסתפק גם בזיכרון "איטי" יותר.

אני בחרתי במקור את הזיכרון Corsair Vengeance LPX 8GB DDR4 2666Mhz CL16 שמחירו ב KSP הוא 385 ש"ח פשוט כי ההפרש במחיר לעומת זיכרונות "איטיים" יותר הוא יחסית קטן (ה Corsair Vengeance LPX 8GB DDR4 2400Mhz CL14 עולה 360 ש"ח ב KSP, וה Kingston ValueRAM 8GB DDR4 2133Mhz CL15 עולה 350 ש"ח). אתה בחרת בזיכרון Corsair Vengeance LPX 2x4GB DDR4 3000Mhz CL15 Kit, שאומנם עובד בתדר גבוה יותר של 3000MHz, אך עולה 100 ש"ח יותר מהזיכרון שאני הצעתי, ולדעתי זה משמעותי.

בנוסף שים לב ל-2 דברים:

א. אני הצעתי 2 מודולי בנפח של 8GB כל אחד, כלומר סה"כ 16GB של , בעוד שאתה בחרת ערכה של 2 מודולי בנפח של 4GB כל אחד, כלומר בסה"כ כמות הזיכרון תהיה 8GB, שזה חצי ממה שאני הצעתי. נכון, 8GB של אמור להספיק לך לרוב השימושים כיום, אבל יכול להיות שבעתיד היישומים בהם תשתמש ידרשו יותר זיכרון.

ב. אתה בחרת לקנות זיכרון בנפח של 8GB ב-2 מודולים של 4GB, אולם בד"כ משתלם לקנות מודול זיכרון אחד בנפח של 8GB מאשר שניים של 4GB מכיוון שמודול אחד בד"כ יותר זול מאשר ערכה של שניים, מודול אחד יגביל אותך פחות בעתיד מבחינת הרחבת הזיכרון (יישארו לך 3 חריצי הרחבה לזיכרון פנויים) ולפי הניסיון עם זיכרון ה ההבדל בביצועים בין עבודת הזיכרון במצב יחיד למצב כפול הוא דיי מינימלי ולא מורגש.

הערה: במקרה הזה אני לא רואה מודול זיכרון יחיד בנפח 8GB העובד בתדר של 3000MHz באתר של KSP, כך שסעיף ב' פחות רלוונטי אם אתה רוצה לקנות זיכרון העובד בתדר של 3000MHz.

3. הכנתי לך השוואה בין הלוחות Z170-K ו Z170-A של Asus:

55cfbf4738e91.png

אפשר לראות ש ה Z170-A קצת יותר עשיר בתכונות, אבל כל עוד אתה לא צריך תכונות מיוחדות מהלוח ואתה לא מתכנן , אפשר בהחלט לחסוך כ-200 ש"ח ע"י בחירה בלוח Z170-K.

4. אני חושב שעדיף יהיה לך לקנות כונן בנפח של כ 250Gנ ולהתקין עליו את מערכת ההפעלה, אבל זו תוספת של כ-500 ש"ח לעלות הכוללת.

בנוגע לחשש שהדיסק הקשיח יקרוס - תמיד תדאג לגיבויים של החומר החשוב לך (בדיסק קשיח אחר, בדיסקים, בכונני או באינטרנט).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדרך שמצאת להעביר את הקבצים לא מתאימה כיון שאתה עובר ללוח UEFI הדורש דיסק מאותחל כ GPT עם מחיצת EFI. (אפשר לעבוד במצב תאימות, אבל במקרה של זה די חבל, וממש חבל לא לקנות . קח את הסכום שחשבת להשקיע בקירור המטורף ההוא ותשקיע אותו בSSD, זה יהיה הרבה יותר משמעותי).

אמנם ישנן אפשרויות להעביר את הווינדוס גם כך, אבל יותר פשוט כבר להתקין מחדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אם אתה לא מתכנן המהרה כלל, חבל להשקיע בקירור יקר, שכן קירור כזה ינוצל רק כאשר המעבד יגיע לטמפרטורות גבוהות אליהן ניתן להגיע בהמהרה. למעשה לא סביר שבעבודה רגילה ללא המהרה הטמפרטורה של המעבד תהיה נמוכה יותר בצורה משמעותית עם קירור כמו ה Noctua NH-D15 לעומת קירור כמו ה Freezer i11 של שזול יותר ממנו בלמעלה מ-200 ש"ח.

יש לציין שבכל מקרה טמפרטורת המעבד לא יכולה לרדת מתחת לטמפרטורת החדר כאשר נעשה שימוש בקירור אוויר.

2. אני לא יודע אם בכלל יהיה הבדל מורגש בביצועים בין זיכרון DDR4 שעובד בתדר של 2400MHz, לכזה שעובד בתדר של 2666MHz או כזה שעובד בתדר של 3000MHz, אבל אם נסתמך על מה שקורה עם זיכרון , שבו ההבדלים בין תדרי הזיכרון השונים כמעט ולא משפיעים על הביצועים של רוב היישומים, אני מניח שאפשר להסתפק גם בזיכרון "איטי" יותר.

אני בחרתי במקור את הזיכרון Corsair Vengeance LPX 8GB DDR4 2666Mhz CL16 שמחירו ב KSP הוא 385 ש"ח פשוט כי ההפרש במחיר לעומת זיכרונות "איטיים" יותר הוא יחסית קטן (ה Corsair Vengeance LPX 8GB DDR4 2400Mhz CL14 עולה 360 ש"ח ב KSP, וה Kingston ValueRAM 8GB DDR4 2133Mhz CL15 עולה 350 ש"ח). אתה בחרת בזיכרון Corsair Vengeance LPX 2x4GB DDR4 3000Mhz CL15 Kit, שאומנם עובד בתדר גבוה יותר של 3000MHz, אך עולה 100 ש"ח יותר מהזיכרון שאני הצעתי, ולדעתי זה משמעותי.

בנוסף שים לב ל-2 דברים:

א. אני הצעתי 2 מודולי בנפח של 8GB כל אחד, כלומר סה"כ 16GB של , בעוד שאתה בחרת ערכה של 2 מודולי בנפח של 4GB כל אחד, כלומר בסה"כ כמות הזיכרון תהיה 8GB, שזה חצי ממה שאני הצעתי. נכון, 8GB של אמור להספיק לך לרוב השימושים כיום, אבל יכול להיות שבעתיד היישומים בהם תשתמש ידרשו יותר זיכרון.

ב. אתה בחרת לקנות זיכרון בנפח של 8GB ב-2 מודולים של 4GB, אולם בד"כ משתלם לקנות מודול זיכרון אחד בנפח של 8GB מאשר שניים של 4GB מכיוון שמודול אחד בד"כ יותר זול מאשר ערכה של שניים, מודול אחד יגביל אותך פחות בעתיד מבחינת הרחבת הזיכרון (יישארו לך 3 חריצי הרחבה לזיכרון פנויים) ולפי הניסיון עם זיכרון ה ההבדל בביצועים בין עבודת הזיכרון במצב יחיד למצב כפול הוא דיי מינימלי ולא מורגש.

הערה: במקרה הזה אני לא רואה מודול זיכרון יחיד בנפח 8GB העובד בתדר של 3000MHz באתר של KSP, כך שסעיף ב' פחות רלוונטי אם אתה רוצה לקנות זיכרון העובד בתדר של 3000MHz.

3. הכנתי לך השוואה בין הלוחות Z170-K ו Z170-A של Asus:

55cfbf4738e91.png

אפשר לראות ש ה Z170-A קצת יותר עשיר בתכונות, אבל כל עוד אתה לא צריך תכונות מיוחדות מהלוח ואתה לא מתכנן , אפשר בהחלט לחסוך כ-200 ש"ח ע"י בחירה בלוח Z170-K.

4. אני חושב שעדיף יהיה לך לקנות כונן בנפח של כ 250Gנ ולהתקין עליו את מערכת ההפעלה, אבל זו תוספת של כ-500 ש"ח לעלות הכוללת.

בנוגע לחשש שהדיסק הקשיח יקרוס - תמיד תדאג לגיבויים של החומר החשוב לך (בדיסק קשיח אחר, בדיסקים, בכונני או באינטרנט).

1. אוקיי, אז מה המקבילה של Freezer i11 מבחינת רמת במאווררים של Noctua?

זה יהיה טוב...? (Noctua NH-L9x65)

http://ksp.co.il/?select=.1066..182..115.&list=1&sort=2&glist=0&uin=27101&txt_search=&buy=&minprice=0&maxprice=0

זה עולה 199 ש"ח, אם לא זה אז כנראה שאחד מה2 האחרים שעולים גם 199 ש"ח, זה המחיר הכי נמוך שיש לחברה הזו.

אני מתלבט בין המאוורר של לבין המאוורר של CoolerMaster

http://ksp.co.il/?uin=24159 כי גם זו חברה מומלצת.

2. אני חושב שאתה צודק שהבדלי המהירויות אפילו בין 1333Mhz ל 2400Mhz הם לא כאלה משמעותיים כי לפי הוידאו הזה (ב 2:02) :

אפשר לראות שההבדלים בין המהירויות ראם השונות לא גדולות בכלל אז אני מניח שבמקום לקנות ראם של 3000Mhz אקנה ראם של 2666Mhz וגם אחסוך כסף וזה עדיף כי אחרת זה סתם להוסיף עוד כסף ולקבל ראם שייתן ביצועים דומים אז אלך על מה שהצעת לי לקנות שזה Vengeance LPX 8GB 2666Mhz CL16

(אם כי בוידאו הוא משווה זכרונות של DDR3 אבל אנשים אומרים שגם בDDR4 אין הבדל משמעותי במהירויות, קישור : http://rog.asus.com/forum/showthread.php?51454-Difference-in-performance-DDR4-2400-2666-2800-3000)

מה שכן הבנתי שיש הבדל משמעותי בין המהירויות בכללי בין לDDR4...ככה שזה עוד סיבה טובה ללכת על המעבד החדש יותר...

אבל אין לי צורך ב16GB אקנה רק אחד כזה של 8GB, אם בעתיד יהיה לי ממש צורך בזה כבר אז ירדו המחירים ויהיה שווה יותר לקנות גם כי בשביל 16GB ראם של קורסאייר שבקושי אנצל בכלל, אצטרך להוסיף עוד 365 ש"ח...

3. אכן אני לא מתכוון לעשות המהרה או משהו מיוחד אז אחסוך גם פה כסף ואקנה את הלוח אם של Z170-K אלא אם כן יש ל Z170A תכונה מיוחדת שהיא ממש חשובה, נחוצה וחיונית שתהווה דיל ברייקר אז זה כבר משהו אחר.

4. הבנתי שהSSD החדש הוא הרבה יותר מהיר, יותר יציב, אמין, חסין ובעל חיי מוצר גבוהים בהרבה ביחס לHDD (זה יכול להחזיק אפילו 200 שנה לעומת כמה שנים שHDD רגיל מחזיק לפי הקישור הזה ויש לו הרבה יותר יתרונות מחסרונות הוא רק יקר בינתיים) אם כל זה נכון וSSD הרבה יותר טוב מHDD אז כדאי שאקנה רק במקום HDD ואו אעביר אליו את הכל או שאפרמט ואתקין הכל מחדש, זה חשוב לי, ובאכסון מידע איכותי לא כדאי לי לחסוך.

אבל אני צריך לפחות 500GB כמו הכמות שיש לי כרגע שזה עולה כ1000 ש"ח..אבל אני מוכן לשלם את האקסטרה כסף הזה בשביל אכסון טוב.

השאלה היא עכשיו אם רצוי/אפשר לשלב את הארד דיסק HDD הישן ביחד עם הSSD החדש...? ככה שיהיה לי 1TB שלם, חצי מזה יהיה לאכסון חשוב על הSSD וחצי מזה אשתמש לאכסון של קבצים פחות חשובים, או שלא כדאי בכלל וזה גם לא אפשרי..?

הדרך שמצאת להעביר את הקבצים לא מתאימה כיון שאתה עובר ללוח UEFI הדורש דיסק מאותחל כ GPT עם מחיצת EFI. (אפשר לעבוד במצב תאימות, אבל במקרה של זה די חבל, וממש חבל לא לקנות SSD. קח את הסכום שחשבת להשקיע בקירור המטורף ההוא ותשקיע אותו בSSD, זה יהיה הרבה יותר משמעותי).

צודק, מסכים מאה אחוז, עכשיו אני יותר מפוקח ומבין מה כדאי אני חושב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשהצוואר בקבוק במעבד אז הזכרונות יכולים לעשות הבדל.

בדר"כ זה קורה או שהמעבד לא מצליח להחזיק את הכרטיס\ים במצב רגיל, או שמורידים הגדרות ואז הfps עולה ואז המעבד מתאמץ יותר ונהיה לו צוואר בקבוק....

http://www.overclock.net/t/1438222/battlefield-4-ram-memory-benchmark/50

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדרך שמצאת להעביר את הקבצים לא מתאימה כיון שאתה עובר ללוח UEFI הדורש דיסק מאותחל כ GPT עם מחיצת EFI. (אפשר לעבוד במצב תאימות, אבל במקרה של זה די חבל, וממש חבל לא לקנות . קח את הסכום שחשבת להשקיע בקירור המטורף ההוא ותשקיע אותו בSSD, זה יהיה הרבה יותר משמעותי).

אין פגיעה בביצועים בעבודה במצב תאימות (BIOS במקום EFI) מול . זמן האתחול טיפה מתארך, תלוי בלוח. שאר הביצועים זהים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

4. אפשרי בהחלט. אתה גם יכול לרכוש רק 256GB בשביל מע' ההפעלה תוכנות ולהשאיר את ה HDD לשאר הקבצים שלך. 500GB די יקר בארץ.

מעולה! אז אני בעצם לא אהיה חייב לפרמט ולהתקין הכל מהתחלה נכון? (כי אם כן אז אוכל פשוט להשאיר את הHDD הישן איך שהוא ממש כולל הכל)

פשוט אצטרך להגיד לKSP שישלבו את הHDD איך שהוא בדיוק עם הSSD החדש..ואחרי זה אשים את הקבצים הכי חשובים שלי בכונן הSSD...הלכתי גם בסוף על כונן SSD קטן יותר שאמור להספיק באמת לקבצים החשובים, שהם לא רבים.

וזה המפרט שיצא לי נכון לעכשיו שעל חלקו אני כבר די סגור ובטוח :

לוחות אם למעבדי אינטל: לוח אם Asus Z170-K LGA1151, Intel Z170, DDR4, 2xPCI-E, VGA, DVI, HDMI 1

זכרונות: זיכרון למחשב Corsair Vengeance LPX 8GB DDR4 2666Mhz CL16 1

כונני SSD: כונן קשיח Corsair Force LS CSSD-F240GBLS-BK 240GB SSD Sata III MLC Retail 1

מחיר החבילה: 5205 שקל

אני רק צריך לסגור על מאוורר למעבד ופחות או יותר זהו זה אני חושב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התכוונתי לזמן האתחול (ווינדוס 8 ומעלה. ב 7 זה לא יהיה משמעותי).

למעשה אני עצמי עבדתי עד לא מזמן ב CSM כי לא היה לי כוח וסיבה להתקין מחדש (ווינדוס 7, ובנייד עדיין).

לפותח הדיון: לא מדוייק. אתה לא חייב להתקין מחדש, אבל כל התועלת שב תהיה אם תעביר אליו את והתוכנות.

אי אפשר להפוך אותם למחיצה אחת, אתה תראה אותם כמו שני מחיצות נפרדות.

מה רע ב Freezer i11 שאתה מחפש תחליפים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעולה! אז אני בעצם לא אהיה חייב לפרמט ולהתקין הכל מהתחלה נכון? (כי אם כן אז אוכל פשוט להשאיר את הHDD הישן איך שהוא ממש כולל הכל)

פשוט אצטרך להגיד לKSP שישלבו את הHDD איך שהוא בדיוק עם הSSD החדש..ואחרי זה אשים את הקבצים הכי חשובים שלי בכונן הSSD...הלכתי גם בסוף על כונן SSD קטן יותר שאמור להספיק באמת לקבצים החשובים, שהם לא רבים.

וזה המפרט שיצא לי נכון לעכשיו שעל חלקו אני כבר די סגור ובטוח :

זכרונות: זיכרון למחשב Corsair Vengeance LPX 8GB DDR4 2666Mhz CL16 1

כונני SSD: כונן קשיח Corsair Force LS CSSD-F240GBLS-BK 240GB SSD Sata III MLC Retail 1

מחיר החבילה: 5205 שקל

אני רק צריך לסגור על מאוורר למעבד ופחות או יותר זהו זה אני חושב.

לא.

אם אתה מחליף רכיבי ליבה כמו לוח אם ומעבד מומלץ מאוד מאוד להתקין את מערכת ההפעלה מחדש, בלי שום קשר לכן או לא (שמומלץ להכניס כאמור).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התכוונתי לזמן האתחול (ווינדוס 8 ומעלה. ב 7 זה לא יהיה משמעותי).

למעשה אני עצמי עבדתי עד לא מזמן ב CSM כי לא היה לי כוח וסיבה להתקין מחדש (ווינדוס 7).

לפותח הדיון: לא מדוייק. אתה לא חייב להתקין מחדש, אבל כל התועלת שב תהיה אם תעביר אליו את מערכת הפעלה והתוכנות.

אי אפשר להפוך אותם למחיצה אחת, אתה תראה אותם כמו שני מחיצות נפרדות.

מה רע ב Freezer i11 שאתה מחפש תחליפים?

את זה הבנתי אבל אין לי בעיה גדולה במיוחד עם זמני ההפעלה של הוינדוס שיש לי כרגע או משהו כזה (אם זה היתרון של וינדוס שמותקן על SSD), אז לכן אעדיף לחסוך את הכאב ראש שבהעברה או שבפרמוט של הכונן הישן לחדש, ואני מעדיף להשאיר את הכונן הישן עם הוינדוס איך שהוא.

זה דווקא מה שרצוי לי שתהיה להם מחיצה נפרדת כמובן, אחד לHDD ואחד לSSD.

הFreezer i11 פשוט לא נראה לי כמו מאוורר בעל מוניטין של ממש אני חושב שיש חברות איכותיות יותר כמו קורסאייר למשל אז לכן אני מחפש מאוורר אחר, רצוי מהחברה הטובה ביותר לקירור מעבדים אבל שיהיה בהתאם לצורך של מעבד שלא יעבור המהרה..

לא.

אם אתה מחליף רכיבי ליבה כמו לוח אם ומעבד מומלץ מאוד מאוד להתקין את מערכת ההפעלה מחדש, בלי שום קשר לכן או לא (שמומלץ להכניס כאמור).

למה מומלץ מאוד? יש לזה סיבה מיוחדת חוץ ממהירות אתחול מחשב גבוהה יותר (בהתקנה על הSSD)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...