לקנות 970GTX או לחכות לדור הבא? - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לקנות 970GTX או לחכות לדור הבא?

zombie

Recommended Posts

אני בעיצומו של הרכבת מפרט ולפני שאני קונה כרטיס מסך רציתי לדעת האם זה זמן טוב לקניה או שעדיף לחכות לדור הבא של הכרטיסים? מתכוון לשחק במשחקי הדור הנוכחי והבא על רזולוציית HD ומשקפי ריפט מתוכננות...בתודה מראש!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע לגבי המשקפיים וכמה זה בכלל רלוונטי לזמן הקרוב- אשמח אם תפרט כי לא שמעתי על שום משחק שעומד ליישם את זה.

חוץ מזה זה תלוי בתקציב ובאופי השדרוג שלך\ציפיות שלך.

אם יש תקציב 970 הכי משתלם כרגע ל 1080 ומתחיל מ- 1800שח.

אם זה לחוץ ויש סביבות 1000 עדיף כרטיסי AMD שיש כרגע במחיר משתלם ביותר (7950 עולה כ 750 במבצעים בחנויות שונות).

עדיף לשמור את שאר התקציב (אם יש) לשדרוג עוד שנה-שנה וחצי אז צפוי שיפור משמעותי שיצדיק שדרוג (לפחות ביחס ל 7950).

השיפור בכל מקרה יהיה רק בגזרת כרטיסי המסך ולכן כל מעבד i5 שתקנה היום יספיק לגמרי - חשוב לי לומר שאני לא יודע מה הצרכים של משקפי מציאות מדומה, אם הם זקוקות למעבד חזק במיוחד. בכל מקרה, גם אם יהיו שיפורים בשנה הקרובה בעולם ה CPU לא צפוי משהו דרמטי (אם בכלל)

בזמן הקרוב, כנראה במהלך אוגוסט, צפוי לצאת כרטיס נוסף של - nano שעתיד להתחרות על המשבצת של 970 ובשל כך-וזו כבר ממש ספקולציה-תהיה ירידת מחירי 970 או שיצא כרטיס חדש של NV או שניהם בטווח של חודשיים-שלושה מהיום או שבכלל nano יתברר ככרטיס שכולם חיכו לו מ .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע לגבי המשקפיים וכמה זה בכלל רלוונטי לזמן הקרוב- אשמח אם תפרט כי לא שמעתי על שום משחק שעומד ליישם את זה.

חוץ מזה זה תלוי בתקציב ובאופי השדרוג שלך\ציפיות שלך.

אם יש תקציב 970 הכי משתלם כרגע ל 1080 ומתחיל מ- 1800שח.

אם זה לחוץ ויש סביבות 1000 עדיף כרטיסי AMD שיש כרגע במחיר משתלם ביותר (7950 עולה כ 750 במבצעים בחנויות שונות).

עדיף לשמור את שאר התקציב (אם יש) לשדרוג עוד שנה-שנה וחצי אז צפוי שיפור משמעותי שיצדיק שדרוג (לפחות ביחס ל 7950).

השיפור בכל מקרה יהיה רק בגזרת כרטיסי המסך ולכן כל מעבד i5 שתקנה היום יספיק לגמרי - חשוב לי לומר שאני לא יודע מה הצרכים של משקפי מציאות מדומה, אם הם זקוקות למעבד חזק במיוחד. בכל מקרה, גם אם יהיו שיפורים בשנה הקרובה בעולם ה CPU לא צפוי משהו דרמטי (אם בכלל)

בזמן הקרוב, כנראה במהלך אוגוסט, צפוי לצאת כרטיס נוסף של - nano שעתיד להתחרות על המשבצת של 970 ובשל כך-וזו כבר ממש ספקולציה-תהיה ירידת מחירי 970 או שיצא כרטיס חדש של NV או שניהם בטווח של חודשיים-שלושה מהיום או שבכלל nano יתברר ככרטיס שכולם חיכו לו מ .

מה עם R9 390?

ה 970 אמנם מעט יעיל יותר, אבל לא משהו משמעותי. היתרון הגדול של ה 390 הוא נפח הזיכרון הנדיב של 8GB, לעומת ה-3.5 של 970, מה שיכול להועיל בעתיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלא אם יש לך נטייה ברורה מאוד למשחקים עם צריכת זיכרון גבוה מאוד, דעתי היא שזה לא מספיק כדי להטות את הכף לטובת 390.

משיטוט קצר מתגלה שההמלצות האידיאליות עבור ריפט הן 970 או 290. אז כנראה ש 4GB מספיקים בהחלט.

ישנם המון מבחני ביצועים שמראים שאפילו ברזולוצית 4K (פי 4 מ 1080) 4GB מספיקים ולא נמצאים בנחיתות למעט מספר משחקים מצומצם.

אם זו לא בעיה עבור 4K כיום, גם בעתיד הקרוב 3.5+0.5 של 970 ברזולוצית 1080 לא יהווה בעיה ככל הנראה.

היעילות של 970 (46% יותר ביצועים לכל וואט זה נתון משמעותי כשהביצועים עצמם דומים) ביחד עם יכולות OC גבוהות בהרבה משכנעים אותי יותר. מילא 390 היה זול יותר באופן משמעותי אבל זה לא המצב בארץ.

כל זה בלי להכניס שיקולים סובייקטיביים של פיצ'רים שיש או אין לכל חברה.

בכל מקרה ממליץ בחום שבמפרט יהיה טוב שיתאים גם לשדרוג עתידי- ספקי כוח "מתעייפים" לאורך השנים וטוב שיעבדו על מקסימום 80% משיא ההספק שלהם ועדיף על 50-60% אם התקציב לא לחוץ מדי.

כמה תקציב יש לך בכלל לכרטיס מסך או לכל המערכת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים איתך, 970 הוא כרטיס שבנק' הזמן הנוכחית מהווה בחירה טובה יותר. אבל משהו אחד שתפס לי את העין זה "למעט מספר משחקים מצומצם" - כלומר, מה מבטיח שמס' המשחקים בעלי התצרוכת הגבוהה לא ילך ויטפח (קרי יישאר מצומצם), באופן שבו הנפח של 3.5 לא יוכל להתמודד כיאה עם אותם המשחקים?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סביר להניח שהכמות תגדל. רק שאז בכל מקרה הכרטיס עצמו לא יעמוד בקצב בשל רזלוציות X פריימים גבוהים במיוחד.

אם השיקו את המפלצת החדשה עם 4GB ואנוידיה את ה980 כנ''ל כנראה שזה אמור להספיק. לפחות לשנים הקרובות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"ישנם המון מבחני ביצועים שמראים שאפילו ברזולוצית 4K (פי 4 מ 1080) 4GB מספיקים ולא נמצאים בנחיתות למעט מספר משחקים מצומצם" => רואים בעיית זיכרון רק בחלק קטן מאוד מהשחקים וזאת רק ב- 4K.

יתקנו אותי אבל אין שום משחק כיום ש 3.5 GB לא מספיקים עבורו ב FHD (ולא להתבלבל עם allocation שמשחקים מסוימים עושים שהם ממלאים את כל מה שאפשר פשוט כי אפשר).

בתכלס יש לך 4GB מלאים והדרייבר יודע לשים את המידע שלא משתנה בחצי גיגה עם הגישה האיטית.

הכרטיס הזה נמכר בכמויות והוא גם ההמלצה הראשונה לבעלי מסך 1440 שגם בו לא רואים בעיה כלשהיא של הנפח זיכרון.

SLI של 970 עם מסך זה לא דבר נדיר והיה אופציה משתלמת וטובה לפני ש 980TI יצא. יש מספר בנצים רב שמראים שאין להם נחיתות מבחינת נפח , אולי רק מבחינת כוח עיבוד.

מה שכן, סביר שנפח הזיכרון שמשחקים צורכים רק ילך ויגדל (בעיקר בגלל עצלנות אופטימיזציה של המפתחים...) אבל גם אז, וזו כבר השערה שלי, 970 לא יוגבל בכמות הזיכרון שלו בזמן הקרוב וכמו שיוסי אמר כוח העיבוד יהיה הגורם המגביל. רק אם אתה מסתכל על עוד 3-4 שנים ובכן, שם סביר ש 4GB לא יספיקו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם 290 (non reference) והמתחרים הישירים 970 780ti יותר ממספקים את הסחורה ועדיין בעלי כוח עיבוד מספק לרוב המשחקים בשוק.

האמת תקן ה1440p לא צובר תאוצה, והשוק רווי במסכי 1080p אין סיבה לרוץ למסכים שכאלו לפחות כעת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...