מה אתם חושבים על החוק הזה? - עמוד 10 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה אתם חושבים על החוק הזה?

Iv0ry

Recommended Posts

• תגובות 181
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
לא. אני בעד שהם לא יהיו בצבא, אבל שלא יוכלו להנות מזכויות מלאות בתחומים מסויימים. כל הדיון הזה אני לא מלין על כך שמשחררים אנשים, אלא על כך שמשחררים אותם ללא כל סנקציות.
מה אתה תרוויח מהסנקציות האלה חוץ מתחושת סיפוק שמישהו ש"מגיע לו" נדפק? מה מישהו ירוויח? אף אחד לא ירוויח שום דבר.

ועל מי תפעיל את הסנקציות? על כל מי שלא שירת? מן הסתם לא. רק על מי שלדעתך אין לו סיבה מוצדקת (כלומר, אם אני מבין נכון את רוח דבריך - כל מי ששוחרר על אי-התאמה / סעיף נפשי). כמובן לא משנה שאתה כביכול מתקן פה אפליה פסולה אחת בזה שאתה יוצר אפליה פסולה אחרת (בכך שאתה מאחד בין אלה ששוחררו כי הם אגואיסטים חארות לבין כאלה ששוחררו כי הצבא עצמו לא רצה בהם, וגם מתעלם מאוכלוסיות שמקבלות פטור גורף ומן הסתם לא תוכל לקבוע בתוכן מי "זכאי" לסנקציות ומי לא).

אפילו תתעלם מכל הדברים ה"טכניים" האלה, אתה עדיין לא תפיק שום תועלת מהסנקציות שאתה כל-כך מת להטיל על אנשים. כל מה שאולי תשיג הוא שחלק מהם, מתוך פחד מאותן הסנקציות, יישארו בצבא ויגרמו סבל לעצמם ולמערכת.

מילא אם היית מדבר באמת על שיפור תנאים / הטבות למשרתים, אבל בכל הדיון הזה אתה מדבר בעיקר על להעניש ולהטיל סנקציות על הלא-משרתים. כך שArt צודק באמרו שאתה לא רוצה לתקן שום דבר, אתה פשוט רוצה לדפוק את מי שלדעתך מגיע לו להידפק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא מה שאמרתי.

אמרתי שיש שם הרבה כסף, ובשילוב עם פנסיות בגיל מוקדם + הפנסיות התקציביות שהונהגו(שאנחנו עדיין משלמים עליהם הרבה מאוד כסף, ונרגיש אותם חזק לעשרות שנים נוספות), בהחלט יש איפה לבוא בטענות על ביזבוזי תקציב כשאין כסף לנגמשים שלא עשויים מנייר.

אז אם זה המצב, איך אפשר לדאוג לחיילים המשרתים למשכורות טובות יותר?

הגדלת כוח האדם המיותר בצה"ל לא מביאה תועלת לצה"ל, ולא לחיילים המשרתים, ולא למשק, ולא לתקציב הצבא והמדינה.

בואו נתרכז קודם כל בהקטנת הביזבוז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש שם הרבה כסף, והוא הכרחי.

הפנסיות התקציביות הופסקו. כן, אנחנו עדיין משלמים על טעויות העבר. אבל לא רק צה"ל הנהיג פנסיות תקציביות אלא כמעט כל מקומות העבודה הציבוריים. מה אתה רוצה? לבטל את הפנסיות התקציביות לאנשים שמקבלים אותם עכשיו?

ויש כסף לנגמ"ש שלא עשוי מנייר. נקרקע את כל המטוסים לשבוע ויהיה מספיק כסף לנגמ"שים.

אבל מטוס קרב מחסל הרבה יותר מחבלים מכמה חי"רניקים בנגמ"ש. אז הם הולכים להיכנס עם מה שיש וחיל האוויר יקנה עוד וישרוף עוד דלק על אימונים שבועיים למילואימניקים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי אז החיים של צעירים זולים, למי שאין לא יהיה, ולמי שיש יהיה יותר.

והכל בגלל המשתמטים?

כי לי נראה שהרבה משרתים היו מאוד רוצים להשתמט.

הם מתבאסים מכך שלא השתמטו.

ומוציאים את מירמורם האידיוטי על הקורבן הקל כי לשם התוקפנות שלהם מנותבת בקפדנות ע"י העורב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש שם הרבה כסף, והוא הכרחי.

הפנסיות התקציביות הופסקו. כן, אנחנו עדיין משלמים על טעויות העבר. אבל לא רק צה"ל הנהיג פנסיות תקציביות אלא כמעט כל מקומות העבודה הציבוריים. מה אתה רוצה? לבטל את הפנסיות התקציביות לאנשים שמקבלים אותם עכשיו?

זה לא ממש מדויק. רשמית, אין יותר פנסיה תקציבית אלא רק פנסיה צוברת שאותה מקבלים מגיל 67 כמו כל אזרח אחר. יש רק עניין אחד קטן של מה קורה בין גיל הפרישה לגיל 67 - ובקצרה, פנסיית מעבר. מיום הפרישה עד גיל 67, מקבלים פנסיה מדי חודש על חשבון המערכת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה אתם רואים?

אני אפילו לא צריך לדעת מה בדיוק קורה שם.

כשחצי מתקציב של 70 מיליארד הולך לדברים האלו, יש שם מה למצוא.

התודעה אמורה להתמקד שם אינסטינקטיבי.

הרציונל יודע שיש שם עוד מידע רציונלי גם בלי לדעת מהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי יותר קל לפגוע באחרים, כולל בחלשים, מאשר לפגוע במערכת הביטחון מלאת השומנים, שמסרבת להתייעל ולצמצם את הביזבוז.

והאבסורד הוא, שגיוס עודף הוא שלעצמו ביזבוז.

אין שום קשר בין השניים. התייעלות הצבא לא תפתור את הבעיה הערכית הקיימת בכך שלמרות שיש "גיוס חובה" כרבע לא מתגייסים וממשיכים להנות מהחיים, והפעלת סנקציות על אלו שלא השלימו שירות לא תפתור את בעיית ניהול המשאבים הגרוע בצה"ל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב,אידיוט, מה אתה רוצה לעשות שם?

לקצץ בכספים לנכים?

לקצץ בכספים למשפחות הנופלים?

לקצץ בפנסיות של אנשים שכבר פרשו משירות הביטחון?

לקצץ בתנאי הפנסיה של אנשים שעכשיו נמצאים בצה"ל?

קל לך להגיד "צריך לעשות משהו"

כמו שהיה לך קל לדעת שאנשים עושים במקומך צבא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ויק, אתה החתול בסרטון.

ומערכת הביטחון והפרופוגנדה שלה היא העורב.

היא משסה אותך במשתמטים, למרות שאתה יודע שהיא עושה סיבובים מסביבך ודוקרת אותך עם המקור.

אתה לא תתקיף אותה, כי יותר קל וטבעי לך לתקוף את החתול.

מצד אחד היא תשחרר אנשים כי הם עולים לה כסף ואין בהם צורך, כדי למנוע ביזבוז של גיוס עודף ומיותר, ולהגדיל את ההכנסות(והמיסוי) למשק.

ומצד שני תצא בקמפיין להכפשתם כדי לא לאבד את האתוס של העם והשירות הלאומי.

אני כבר יכול לדמיין קריקטורה שמציגה זאת.

פקיד במשרד בבקום בו יש שתי דלתות אומר לאיש בדרכו החוצה: "זה בסדר אתה יכול ללכת אין לנו צורך בך".

מחוץ לדלת השניה רואים מגוייסים מקבלים מדים.

ובחוץ יש שלט של הצבא "מי שלא עושה הוא מניאק".

ומחוץ לגדר בצד של מקבלי הפטור עומדים כמה חיילים משוחררים עם אלות ואבנים ורוצים לעשות לינץ' במי שיוצא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המילה המתאימה היא לא "צורך" אלא "תועלת". אני לא מבין, איך במצב הקיים בו אנשי מילואים מתעסקים בבט"ש (יש לך מושג כמה זה עולה, לעומת סדירים?), למישהו יש את הטמטום להגיד שיש עודף חיילים? העודף הוא בבכיינים שעושים שירות קיטנה שאותו הם השיגו בכך שעשו בעיות בכל תפקיד אחר, כי הם יודעים שזה לא יעלה להם כלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לקצץ בפנסיות של אנשים שכבר פרשו משירות הביטחון?

לקצץ בתנאי הפנסיה של אנשים שעכשיו נמצאים בצה"ל?

כן.

אנשים שפרשו לפני 20 שנה, והם בני 60 ומשהו עם 3 בתים, לא צריכים לקבל פנסיה גבוהה הרבה מעל הממוצע בישראל.

זאת שחיתות בלתי נסבלת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת לא נשארו יותר מדי סיבות לסכן את החיים בשביל המדינה מלבד אוליי הרצון להגן על המשפחה והחברים שגרים בישראל. אבל בשביל שאר אזרחיי ישראל? ממש לא שווה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן.

אנשים שפרשו לפני 20 שנה, והם בני 60 ומשהו עם 3 בתים, לא צריכים לקבל פנסיה גבוהה הרבה מעל הממוצע בישראל.

זאת שחיתות בלתי נסבלת.

זה ידוע שכל פורשי צה"ל הם מליינים.

אני אזכיר לאבא שלי שהוא מליין שיסגור את המינוס זה סתם אוכל ריבית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...